Jump to content

iOS 12


Jig
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με επανεκκίνηση της συσκευής παραμένει το σηματάκι στις ρυθμισεις;

 

Ναι, παραμένει ακόμα και μετά από αρκετές επανεκκινήσεις. Σε ξένα φόρουμ διάβασα πως υπάρχει μια ρύθμιση η οποία δε φαίνεται παρά μόνο αν γυρίσω τη γλώσσα στα αγγλικά κι αφού το τακτοποιήσω μετά πάλι ξανά στη γλώσσα προτίμησης και τέλος αλλά ούτε αυτό λειτούργησε. Σε όποια γλώσσα κι αν το βάλω δεν υπάρχει τίποτα εκεί μέσα σε εκκρεμότητα όπως προτρέπει το 1.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, παραμένει ακόμα και μετά από αρκετές επανεκκινήσεις. Σε ξένα φόρουμ διάβασα πως υπάρχει μια ρύθμιση η οποία δε φαίνεται παρά μόνο αν γυρίσω τη γλώσσα στα αγγλικά κι αφού το τακτοποιήσω μετά πάλι ξανά στη γλώσσα προτίμησης και τέλος αλλά ούτε αυτό λειτούργησε. Σε όποια γλώσσα κι αν το βάλω δεν υπάρχει τίποτα εκεί μέσα σε εκκρεμότητα όπως προτρέπει το 1.

 

Forced restart δοκίμασες; power + vol down παρατεταμένα μέχρι να δεις το σήμα του μήλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Kαλησπέρα, πως μπορώ να αναβαθμίσω σε 12.0.1; Μου βγάζει για αναβάθμιση κατευθείαν σε 12.1.1.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλησπέρα, πως μπορώ να αναβαθμίσω σε 12.0.1; Μου βγάζει για αναβάθμιση κατευθείαν σε 12.1.1.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Δεν υπάρχει και λόγος... Η 12.1.1 φαίνεται καλύτερη της 12.0.1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Forced restart δοκίμασες; power + vol down παρατεταμένα μέχρι να δεις το σήμα του μήλου.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο σε 6s, μετά την εγκατάσταση της 12.1.1.... όταν από την 12 πήγα στην 12.0.1, δεν είχα θέμα... τώρα τα έβγαλε..:confused:

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γίνεται μέσω my wallet να πληρώνω με την κάρτα μου ; Ή να κατεβάσω κάποια εφαρμογή που μπορώ να πληρώνω μέσω κινητού σε pos ?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μεγάλο security update το 12.2

https://support.apple.com/en-al/HT209599

Κλείνει δεκάδες πιθανές "τρύπες"

 

Τα νέα χαρακτηριστικά δυστυχώς δεν μας αφορούν άμεσα ως region.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γίνεται μέσω my wallet να πληρώνω με την κάρτα μου ; Ή να κατεβάσω κάποια εφαρμογή που μπορώ να πληρώνω μέσω κινητού σε pos ?

 

Πλεον μπορεις να βαλεις την καρτα Ν26, η την Monese (αυτην εχω ) , αν θες κωδικο να κερδισεις 5 ευρω σου στελνω , και μπορεις με εξοδα 1 εθρω στην καρτα σου να την γεμισεις και να την δουλεψεις κανονικα στα POS

Με την νεα αναβαθμιση 12.2 στο IOS πλεον εχουμε υποστηριξη στο Homekit συσκευων ενισχυτων τηλεορασεων για airplay , και με το apple watch 4 με την τελευταια αναβαθμιση εχουμε και το ECG και στην Ελλαδα !!

Link to comment
Share on other sites

Πλεον μπορεις να βαλεις την καρτα Ν26, η την Monese (αυτην εχω ) , αν θες κωδικο να κερδισεις 5 ευρω σου στελνω , και μπορεις με εξοδα 1 εθρω στην καρτα σου να την γεμισεις και να την δουλεψεις κανονικα στα POS

Με την νεα αναβαθμιση 12.2 στο IOS πλεον εχουμε υποστηριξη στο Homekit συσκευων ενισχυτων τηλεορασεων για airplay , και με το apple watch 4 με την τελευταια αναβαθμιση εχουμε και το ECG και στην Ελλαδα !!

 

Κάρτες των ελληνικών τραπεζών θα δούμε καμία φορά στο wallet?:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
΄Εχω στο Iphone 5S φωτογραφίες κάποιες από τις οποίες θέλω να τις διαγράψω.Στην επιλογή των φωτογραφιών δεν μου βγάζει κάποια επιλογή για διαγραφή.Κάποιος μπορεί να βοηθήσει?Ευχαριστώ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

΄Εχω στο Iphone 5S φωτογραφίες κάποιες από τις οποίες θέλω να τις διαγράψω.Στην επιλογή των φωτογραφιών δεν μου βγάζει κάποια επιλογή για διαγραφή.Κάποιος μπορεί να βοηθήσει?Ευχαριστώ.

 

https://www.imyfone.com/itunes-issues/photos-not-deleting-from-iphone/

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
καλησπερα, εχω μια ερωτηση...αλλαξα συσκευη και συγχρονως έβαλα το 12.4..δε ξερω τι απο τα δυο σχετιζεται ΑΛΛΑ...πριν θυμαμαι καλά...οτι ΔΕΝ υπήρχε το εικονιδιο του τηλεφωνητη διπλα στο αριθμιτικο πληκρτολογιο για τις κλησεις και παραδιπλα απο τις επαφες κτλπ... δεν ξέρω ΑΝ είχα κάνει κάτι εγώ για να το βγάλω σαν εικονίδιο ή ΑΝ είχε φύγει μόνο του μετα απο καποια αναβαθμιση απο παλια....εχω τσεκαρει οτι ολοι οι αλλοι γυρω μου το εχουν το εικονιδιο....ξερει καποιος πως και τι πρέπει να κάνω για να το βγαλω πάλι...ή αν γίνετε; ευχαριστώ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχει κανεις πρόβλημα με τη φόρτιση Xs max με iOS 12.3.1? Εκτός του ότι έχει πέσει δραματικα η αυτονομία του μου κολλάει η φόρτιση στο 90% αν και στην υγεία μπαταρίας το ποσοστό είναι 100%
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω στο «μην ενοχλείτε» μπορούμε να προσθέσουμε δεύτερη περίοδο; Πχ 11 με 7 και 3 με 5.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλησπερα ομαδα, χθες εκανα εγκατασταση το ios 12.4, απο εκεινη την ωρα δεν ενεργοποιει τα δεδομενα, δλδ τα ανοιγω και μολις κλεινω το παραθυρο των ρυθμισεων τα κλεινει αυτοματα, εκανα επαναφορα ρυθμισεων δικτυου, εκανα και ενα hard reset αλλα τιποτα, στο irepair που ρωτησα μου ειπαν πως λογικα ειναι προβλημα την ενημερωσης και να περιμενω την επομενη εκδοση να δω αν διορθωθει. καμια βοηθειαα? εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα?:cry:
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι σίγουρα πρόβλημα της έκδοσης.

2 iPhones στο σπίτι (7 και XR) κι ένα άλλο φίλου (8 Plus) δεν έχουν κανένα απολύτως θέμα.

 

Μήπως να το δεις σε κάποιο κατάστημα του παρόχου σου;

Μήπως δεν υπάρχουν οι ρυθμίσεις πρόσβασης στο internet ή κάτι άλλο;

 

 

Όταν πας στις ρυθμίσεις-γενικά βλέπεις να υπάρχει προφίλ παρόχου; Όπως εδώ

https://1drv.ms/u/s!Andu2iSxSZ3_h6J_iedL5DJFK4SIiA

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by protsimer
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Πώς μπορώ (αν μπορώ ) να βάλω την 12 σε iPad που δεν την κάνει αυτόματα? Υπάρχει τρόπος για παρέμβαση?
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πώς μπορώ (αν μπορώ ) να βάλω την 12 σε iPad που δεν την κάνει αυτόματα? Υπάρχει τρόπος για παρέμβαση?

 

 

 

Ποιο iPad δεν την παίρνει αυτόματα;

Αν όντως προορίζεται για αναβάθμιση αυτό το iPad, συνδεσε το με iTunes.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά...έχω ήδη την 12.1.4. Γίνεται customize το dock bar όπως στο iPad μου όπως έχουν και τα XR κλπ Iphone? Υπάρχουν βίντεο αλλά μέσα από ιστοσελίδες. Να ομορφύνει λίγο το UI θέλω μόνο. Πείτε γνώμες και αν το έχετε κάνει...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 12
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...