Jump to content

iOS 12


Jig
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι έβαλαν τη beta 1, μήπως μπορούν να μας ενημερώσουν αν διορθώθηκε το bug που ξεκίνησε και συνεχίζεται σε όλο το iOS 11, εξαιτίας του οποίου δεν είναι εφικτές οι απλές φωνητικές εντολές (όχι η Siri) μέσω Bluetooth;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Κύριοι καλησπέρα. Εβαλα το ios12 αλλα δεν βρισκω την επιλογή "περιορισμούς" που ειχα στο 11, ώστε να αποτρεπω διαγραφες εφαρμογών.

Ξερεις κανεις να με κατατοπίσει?

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Οι περιορισμοί στο iOS 12 έχουν αλλάξει ριζικά.

Δες τα παρακάτω links για να κατατοπιστείς:

https://9to5mac.com/2018/06/28/ios-12-how-to-access-parental-controls-and-restrictions-iphone-ipad/

https://appletoolbox.com/2018/08/where-are-restrictions-in-ios-12-we-found-it-and-more/

Link to comment
Share on other sites

Οι περιορισμοί στο iOS 12 έχουν αλλάξει ριζικά.

Δες τα παρακάτω links για να κατατοπιστείς:

https://9to5mac.com/2018/06/28/ios-12-how-to-access-parental-controls-and-restrictions-iphone-ipad/

https://appletoolbox.com/2018/08/where-are-restrictions-in-ios-12-we-found-it-and-more/

 

με συγχωρεις,, αλλα επειδή δεν εβγαλα ακρη..

στο προηγουμενο πατουσα περιορισμούς και εκανα disabled το uninstall apps . τωρα που μπορω να το κανω? δεν το βρισκω

 

ενταξει εβγαλα ακρη.. για οποιον ισως εχει την ιδια απορια με μενα…

 

ρυθμισεις - χρονος επι οθονης - περιορισμοι περιεχομενου και απορρητου - ενεργοποιείς περιορισμούς- αγορες σε iTunes app store- απενεργοποιείς στο διαγραφη εφαρμογών

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Έχει εγκαταστήσει κανείς το 12; πάει καλά ή έχει θέματα;

 

εγω, και δεν βλεπω καμια σοβαρη διαφορα. Βεβαια δεν είμαι και ο φοβερός γνώστης των πραγματων, αλλα οκ

Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για την μπαταρία που την ρουφάει θα βγάλουν;;;;;; Άντε γιατί έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό το θέμα. Βλέπω να το γυρνάω σε android γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

Κανένα update για την μπαταρία που την ρουφάει θα βγάλουν;;;;;; Άντε γιατί έχει καταντήσει πολύ εκνευριστικό το θέμα. Βλέπω να το γυρνάω σε android γρήγορα.
Στο 7 και 8 μια χαρά είναι η αυτονομία στα παλιά έχεις θέμα λόγο ότι δουλεύει ποιο ψιλά το cpu λόγο περισσότερον λειτουργιών στο OS

Έτσι όχι δεν θα δεις ποτέ βελτίωση στα παλιότερα κινιτα

Link to comment
Share on other sites

εγω, και δεν βλεπω καμια σοβαρη διαφορα. Βεβαια δεν είμαι και ο φοβερός γνώστης των πραγματων, αλλα οκ

 

ΤΟ μόνο που με ενδιαφέρει είναι η πρόσβαση σε raw αρχεία δίχως εφαρμογές τρίτων. Είδα μερικά θέματα στο διαδίκτυο και έβαλα φρένο προσωρινά

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο iOS 12 το 6s μου δεν δέχεται το δακτυλικό αποτύπωμα ( ενεργοποιήσει ) ενώ πριν δούλευε κανονικά .

Στο 8 μου έγινε χωρίς παρατράγουδα

Στο 6s ; Τίποτα

Ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στο iOS 12 το 6s μου δεν δέχεται το δακτυλικό αποτύπωμα ( ενεργοποιήσει ) ενώ πριν δούλευε κανονικά .

Στο 8 μου έγινε χωρίς παρατράγουδα

Στο 6s ; Τίποτα

Ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ

 

τι σου βγαζει οταν μπας στης ριθμισεις του δαχτιλικου να βαλεις πεταγετε αμεσος μηνημα απετυχε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μετά την αναβάθμιση στο iOS 12 το 6s μου δεν δέχεται το δακτυλικό αποτύπωμα ( ενεργοποιήσει ) ενώ πριν δούλευε κανονικά .

Στο 8 μου έγινε χωρίς παρατράγουδα

Στο 6s ; Τίποτα

Ας με βοηθήσει κάποιος σας παρακαλώ

 

Από την αρχή.... set up as a new...

που σημαίνει : καλό backup και delete all...

Μετά κάνε sync... και είσαι οκ!

Δεν έχει αναφερθεί πουθενά αυτό σαν πρόβλημα της έκδοσης..

...ταπεινή άποψή μου..

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μολις περασα τη 12.0 κ διαπιστωσα οτι μολις ανοιγω wifi η μπαταρια τρεχει ασταματητα... υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να βελτιωθει η κατασταση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

Μολις περασα τη 12.0 κ διαπιστωσα οτι μολις ανοιγω wifi η μπαταρια τρεχει ασταματητα... υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να βελτιωθει η κατασταση;

Φόρτισε 100%, κάνε επανεκκίνηση, βγάλε φορτιστή

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχει εξαφανιστει απο το κινητο μου το option υγεια μπαταριας iphone 5s πως θα δω την μπαταρια τωρα;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Διορθωση στο 5s ποτε δεν υπηρξε αυτο.Ομως...Υπαρχει καποια εφαρμογη που να κανει πανω κατω το ιδιο πράγμα με το battery health και να δινει τα ιδια αποτελεσματα?
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σε iphone 6+ Με το ios 12 έχω μέχρι στιγμής τα εξής προβλήματα:

Δεν γίνεται αποστολή μηνυματος παρα μόνο με reset,

Δεν αποδέχεται ονόματα των επαφων μου για αποστολή μηνυματος,

Δεν δειχνει τις αναπάντητες κλήσεις παρα μόνο μετα απο reset,

Χάνει το σήμα.

Αυτά!

Έκανα εκ νέου εγκατάσταση ως νέας συσκευής αλλά μια απο τα ίδια!

Έχει άλλος τα ίδια προβλήματα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σε iphone 6+ Με το ios 12 έχω μέχρι στιγμής τα εξής προβλήματα:

Δεν γίνεται αποστολή μηνυματος παρα μόνο με reset,

Δεν αποδέχεται ονόματα των επαφων μου για αποστολή μηνυματος,

Δεν δειχνει τις αναπάντητες κλήσεις παρα μόνο μετα απο reset,

Χάνει το σήμα.

Αυτά!

Έκανα εκ νέου εγκατάσταση ως νέας συσκευής αλλά μια απο τα ίδια!

Έχει άλλος τα ίδια προβλήματα;

 

Με την 11 δεν είχες κανένα πρόβλημα και τώρα έχεις τα προβλήματα που περιγράφεις;

Πρώτη φορά ακούω για τέτοια θέματα.

Αν θελεις, ως ύστατη προσπάθεια, συνδεσε το σε iTunes και κάνε επανεγκατάσταση του iOS 12.0.1

Θα σου κατεβάσει περίπου 3.1gb, οποτε θέλει λίγη υπομονή και ελεύθερο χρόνο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλήμέρα φίλοι, έχω το 6s plus έβαλα να πάρει την 12.1 αλλά λέει ζητήθηκε ενημέρωση και δεν καταεβαίνει, το δοκίμασα χθές και προχθες αλλά τίποτα ακόμα και σήμερα το πρωί, ακόμα και με wifi στη πρίζα το κινητό. Τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα φίλοι, έχω το 6s plus έβαλα να πάρει την 12.1 αλλά λέει ζητήθηκε ενημέρωση και δεν καταεβαίνει, το δοκίμασα χθές και προχθες αλλά τίποτα ακόμα και σήμερα το πρωί, ακόμα και με wifi στη πρίζα το κινητό. Τι να κάνω?

 

 

 

Καλημέρα.

Δοκίμασες μέσω iTunes?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβάζει 3,1GB όλο το αρχείο μπορώ να την περάσω αλλά φοβάμαι μήπως χάσει ρυθμίσεις. Κόλλημα πάντως στην ενημέρωση το γρανάζι γυρίζει λέει ζητήθηκε ενημέρωση μέσω ΟΤΑ αλλά δεν είδα φως
Link to comment
Share on other sites

Ναι κατεβάζει 3,1GB όλο το αρχείο μπορώ να την περάσω αλλά φοβάμαι μήπως χάσει ρυθμίσεις. Κόλλημα πάντως στην ενημέρωση το γρανάζι γυρίζει λέει ζητήθηκε ενημέρωση μέσω ΟΤΑ αλλά δεν είδα φως
Δεν χανεις τιποτε μεσω itunes. Περασε την

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας. Από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε iOS 12 (πλέον iOS 12.1) σε iPhone 5s, εμφανίζεται το 1 στις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί μέσα, τα έχω τσεκάρει όλα 1-1. Ανεβάζω και σχετικό screenshot μήπως βοηθήσει.

 

IMG-3625.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Από τότε που έκανα την αναβάθμιση σε iOS 12 (πλέον iOS 12.1) σε iPhone 5s, εμφανίζεται το 1 στις ρυθμίσεις αλλά δεν υπάρχει τίποτα εκεί μέσα, τα έχω τσεκάρει όλα 1-1. Ανεβάζω και σχετικό screenshot μήπως βοηθήσει.

 

IMG-3625.png

 

Με επανεκκίνηση της συσκευής παραμένει το σηματάκι στις ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 12
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...