Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασα τα πάντα αλλά συνεχίζουν να μου έρχονται διαφημίσεις με pop up. Μειωμένες βέβαια αλλά υπάρχουν. Με το msa που είναι το αρχείο που προβάλει διαφημίσεις στα Xiaomi τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκίμασα τα πάντα αλλά συνεχίζουν να μου έρχονται διαφημίσεις με pop up. Μειωμένες βέβαια αλλά υπάρχουν. Με το msa που είναι το αρχείο που προβάλει διαφημίσεις στα Xiaomi τι παίζει;
Σε τι χώρα το έχεις βάλει ; Εγώ που το έχω Ελλάδα δεν έχω την εφαρμογή Θέματα βέβαια, αλλά λιγότερο bloatware και ελάχιστες διαφημίσεις στα tools της Xiaomi.. Και το face unlock μου δουλεύει κανονικά.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε διάφορες. Από Γερμανία, Ελλάδα, Ρωσία, Μεξικό, Ινδία! Παντα τα ίδια. Και πάντα οι διαφημίσεις στα γερμανικά.
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

Το κινητό μετά από πτώση θέλει αλλαγή οθόνης.

Στην επίσημη Xiaomi δε το αναλαμβάνουν αφού αγοράστηκε από εξωτερικό.

Στα υπόλοιπα ανεξάρτητα service ο καθένας λέει τα δικά του.

Ο ένας λέει θα γίνει αντικατάσταση με υψηλής ποιότητας ΟΕΜ οθόνης, όχι γνήσιας.

Ένας άλλος με καμιά 30 ευρώ παραπάνω λέει θα το επισκευάσει αλλά με γνήσια οθόνη.

Ένας τρίτος μου δίνει χαμηλή τιμή και μου τονίζει πως όλες όσες εισάγονται είναι γνήσιες και ότι αυτές οι Amoled δεν είναι ιμιτασιόν, αλλά οι οθόνες που χρησιμιποιεί και η Xiaomi.

Ένας άλλος μου λέει ότι οι γνήσιες δίνονται μόνο στις αντιπροσωπίες οπότε αναγκαστικά σε OEM...

 

Θέλω την επισκευή του με την οθόνη που είχε όταν αγοράστηκε αλλά έχω χαθεί επειδή ο καθένας λέει τα δικά του.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται να μου τα εξηγήσει ή αν έχει εμπειρία να μου προτείνει κάτι?

 

Ευχαριστώ.

 

https://www.witrigs.com/custom-screen-replacement-for-xiaomi-mi-8-black

 

Απο αυτό το site έχω πάρει original οθόνες. Τι τιμή σου έδωσαν για την επισκευή;

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει σε διάφορες. Από Γερμανία, Ελλάδα, Ρωσία, Μεξικό, Ινδία! Παντα τα ίδια. Και πάντα οι διαφημίσεις στα γερμανικά.

Eίσαι σίγουρος ότι είναι θέμα της Xiaomi και δεν στο κάνει κάποια εφαρμογή ; Της Xiaomi οι διαφημίσεις είναι στις δικές της εφαρμογές ή σε κάποιες ρυθμίσεις . Βγάλε κανένα screenshot να δούμε.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως είναι κάποια εφαρμογή. Αν δεν θυμάσαι πια είναι δεν θα βγουν πότε οι διαφημίσεις. Πρέπει να γίνει διαγραφή της εφαρμογής και να την βρεις στο play store και όχι εκεί που είναι όλες η εφαρμογές στις ρυθμίσεις.

 

Στάλθηκε από το Pixel 2 XL μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά τι έχουν βάλει σε αυτό το update και είναι 1,8Gb;

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω γιατί το κάνει σε εφαρμογές που δεν θα έπρεπε όπως Facebook ή Whatsapp. Μόλις μου βγάλει θα τραβήξω screenshot. Θα κάνω και έναν factory reset σήμερα μηπως δω διαφορά. Έχω ελάχιστες εφαρμογές και όλες από το Play store πάντως γιατί το έχω σαν δεύτερο. Υπάρχουν πολλά άρθρα στο εξωτερικό για διαφημίσεις μέσα στο Miui. Δεν ξερω αν παίζει ρόλο η χώρα από την ποια παίρνει δίκτυο γιατί όπως είπα οι διαφημίσεις είναι παντα γερμανικές.
Link to comment
Share on other sites

Το καταλαβαίνω γιατί το κάνει σε εφαρμογές που δεν θα έπρεπε όπως Facebook ή Whatsapp. Μόλις μου βγάλει θα τραβήξω screenshot. Θα κάνω και έναν factory reset σήμερα μηπως δω διαφορά. Έχω ελάχιστες εφαρμογές και όλες από το Play store πάντως γιατί το έχω σαν δεύτερο. Υπάρχουν πολλά άρθρα στο εξωτερικό για διαφημίσεις μέσα στο Miui. Δεν ξερω αν παίζει ρόλο η χώρα από την ποια παίρνει δίκτυο γιατί όπως είπα οι διαφημίσεις είναι παντα γερμανικές.
Αν κάνεις factory reset βάλε Ελλάδα και βάλε μόνο Facebook και Whatsapp και μην βάλεις άλλη. Αστο έτσι μια μέρα για να σιγουρευτείς.
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ τη παρέα...

 

Το κινητό μετά από πτώση θέλει αλλαγή οθόνης.

 

Στην επίσημη Xiaomi δε το αναλαμβάνουν αφού αγοράστηκε από εξωτερικό.

 

Στα υπόλοιπα ανεξάρτητα service ο καθένας λέει τα δικά του.

 

Ο ένας λέει θα γίνει αντικατάσταση με υψηλής ποιότητας ΟΕΜ οθόνης, όχι γνήσιας.

 

Ένας άλλος με καμιά 30 ευρώ παραπάνω λέει θα το επισκευάσει αλλά με γνήσια οθόνη.

 

Ένας τρίτος μου δίνει χαμηλή τιμή και μου τονίζει πως όλες όσες εισάγονται είναι γνήσιες και ότι αυτές οι Amoled δεν είναι ιμιτασιόν, αλλά οι οθόνες που χρησιμιποιεί και η Xiaomi.

 

Ένας άλλος μου λέει ότι οι γνήσιες δίνονται μόνο στις αντιπροσωπίες οπότε αναγκαστικά σε OEM...

 

 

 

Θέλω την επισκευή του με την οθόνη που είχε όταν αγοράστηκε αλλά έχω χαθεί επειδή ο καθένας λέει τα δικά του.

 

 

 

Μήπως ξέρει κανείς τι γίνεται να μου τα εξηγήσει ή αν έχει εμπειρία να μου προτείνει κάτι?

 

 

 

Ευχαριστώ.

Dragon-tt κι από μένα. Δοκιμασμένο, δις, για οθόνες.
Link to comment
Share on other sites

Καλά τι έχουν βάλει σε αυτό το update και είναι 1,8Gb;

 

Για ποιο update λες? Γιατι το τελευταιο που παει απο 10.2.2.0 σε 10.2.3.0 ειναι 500Mb, οχι 1.8Gb.

Link to comment
Share on other sites

Πάει λίγο καλύτερα η μπαταρία μετά το update ή είναι ιδέα μου; Όχι ότι είχα κάνα θέμα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάει λίγο καλύτερα η μπαταρία μετά το update ή είναι ιδέα μου; Όχι ότι είχα κάνα θέμα!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτο εχω παρατηρησει και εγω που ειχα θεματακι. Αλλα ακομα δεν του εχω κανει κανονικη χρηση οποτε επιφυλασσομαι..

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασετες στο flickr φίλε μου.

Εκεί φενονται τα πάντα.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασετες στο flickr φίλε μου.

Εκεί φενονται τα πάντα.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Ξέρεις πως διαγράφω τα μνματα απο εδώ; Να διαγράψω τις φώτο να τις ανεβάσω flickr

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις πως διαγράφω τα μνματα απο εδώ; Να διαγράψω τις φώτο να τις ανεβάσω flickr
Απλά πάτα επεξεργασία σβήσε και γράψε κάτι άλλο δεν μπορεί να μείνει κενό το μνμ.

 

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταίο update όταν κάνω zoom in and out στις φωτογραφίες σαν να βλέπω τις φωτογραφίες να αλλοιώνονται τα χρώματα ανεπαίσθητα και να επανέρχονται. Στην στοκ εφαρμογή για εικόνες. Το βλέπετε και εσείς;
Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το update ήρθε αλλά μέχρι να γυρίσω από το γραφείο και να το περάσω σπίτι, δεν το ξαναβρίσκει.

 

Χαοτική διαφορά στις φώτο εσωτερικού χώρου με λάμπες φθορίου, υπέρ της gcam φυσικά. Επιτελούς αξιοπρεπείς φωτογραφίες με τα πιτσιρίκια όταν γυρίζω το βράδυ σπίτι.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πρέπει να βάλεις nova beta για αυτό δες εδώ :

https://www.androidpolice.com/2019/03/06/nova-launcher-6-1-beta-brings-dark-mode-to-the-discover-feed-and-oreo-like-notification-dots-apk-download/

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ !

Δύο μέρες τώρα που το χω βάλει κάνει πάλι τα δικά του, ειδοποιησεις οπότε θέλει κ σε όποιες εφαρμογές θέλει ...

Lenovo A806

 

Lenovo P2

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

Δύο μέρες τώρα που το χω βάλει κάνει πάλι τα δικά του, ειδοποιησεις οπότε θέλει κ σε όποιες εφαρμογές θέλει ...

Δεν το χρησιμοποιώ, έχω την απλή ειδοποίηση αλλά είναι πρόσφατο χαρακτηριστικό οπότε αφού είναι Beta θελει χρόνο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...