Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχει κανεις θεμα οταν παει να κατεβασει μεγαλα apps?

Bγαζει αναμονη για wifi απο ενα σημειο και μετα και επειτα βγαζει error 495....

Τι στο καλο συμβαινει?

Την συσκευη την εστησα προχθες.

Με data κατεβαζει κανονικα..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

To bootloader το ξεκλειδώνει, όταν θέλεις να αλλάξεις Ρομ, πχ να βάλεις custom rom.

 

όχι δε με κατάλαβες. Ρωτούσα αν πρέπει να είμαι σε china developer πχ όπως ίσχυε νομίζω παλαιότερα. Αλλά μου απάντησε ένα παιδί ότι μπορώ κανονικά και με τη global. Άλλες 500 ώρες υπομονή βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Παλιά επέλεγαν cn developer.

Νομίζω ότι έχει δίκαιο ο γνωστός σου.

Νομίζω θα ξεκλειδώσει και με global stable.

Εγώ είχα cn version,, stable,

μόνον αγγλικά, κινεζική γλώσσα.

Και το ξεκλείδωσα αναγκαστικά, για να βάλω ελληνική γλωσσα, ( global stable), μετά την ελληνική Ρομ, και τώρα την ευρωπαϊκή.

Πάντως νομίζω, τα κινητά με global version, συνήθως δεν τα πειράζουμε..

Link to comment
Share on other sites

Παλιά επέλεγαν cn developer.

Πάντως νομίζω, τα κινητά με global version, συνήθως δεν τα πειράζουμε..

 

Δεν σκοπεύω προς το παρόν να αλλάξω ρομ, καλύπτομαι. Αλλά θέλω ρουτ σίγουρα και ένα custom recovery για 4-5 πραγματάκια. Και δυστυχώς ο ένας μήνας που σε αναγκάζει η xiaomi να αναμένεις είναι πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρετε μήπως τα άλλα αρχεία στο χώρο αποθήκευσης σε τι αναφέρονται; Κάθε μέρα που τα κοιτάω αυξάνονται σιγα σιγά και δεν ξέρω για ποιο λόγο
Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να συνδέσω το mi8 με wireless display σε τηλεόραση (samsung & LG) χωρίς καμμία επιτυχία. Το βλέπουν αλλά δεν συνδέεται.Έχει συμβεί σε κάποιον άλλο αυτό ?
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει region Ελλάδα και χρησιμοποιεί ακουστικά,ας το αλλάξει σε Ινδία.Η διαφορά στην ένταση των ακουστικών είναι μεγάλη!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα το ξεκλείδωμα προσώπου.
Έτσι ακριβώς και σε μένα!

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update είναι διαθέσιμο και στην Ελλάδα το ξεκλείδωμα προσώπου.
Stable?

 

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου stable!

 

Mi 8 Power be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να το πάρω το κινητό από Κίνα την έκδοση με τα 128gb αλλά μου αρέσει και το OnePlus 6 τώρα που η έκδοση των 128gb έχει πέσει κάτω από 400 με κουπόνι.. Τι λέτε εσείς εδώ που ξέρετε;; Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Ετοιμάζομαι να το πάρω το κινητό από Κίνα την έκδοση με τα 128gb αλλά μου αρέσει και το OnePlus 6 τώρα που η έκδοση των 128gb έχει πέσει κάτω από 400 με κουπόνι.. Τι λέτε εσείς εδώ που ξέρετε;; Τι να κάνω;

 

Αν το One Plus 6 έχει όλα τα παρελκόμενα όπως στο official e-shop της Ευρώπης τότε το χτυπάς άφοβα. Βέβαια το One Plus είναι μόνο σε gearbest ενώ το Mi 8 και σε Banggood που είναι κατά γενική ομολογία, πιο αξιόπιστο.

Edit:Μολις είδα και το Banggood το έχει σε χαμηλή τιμή οπότε άκυρο.

 

Το OnePlus είναι μία πιο ολοκληρωμένη συσκευή με από όσο ξερω HD Netflix,4G+(αυτό το ξέρω σίγουρα), μικρό Notch, καλύτερη κάμερα προς το παρόν τουλάχιστον. Παίρνει φουλ υποστήριξη από τους Developers και δεν την κυνηγάμε όπως εμείς εδώ με το Mi8 να κάνουν τα αυτονόητα. Μην ξεχνάμε εννοείται και την ύπαρξη jack 3,5mm.

 

Από την άλλη το Mi 8 με το απαραίτητο support (αλλαγές στην κάμερα που ακούγονται κ.α)μπορεί να φτάσει αν όχι στα ίδια, τουλάχιστον λίγο πιο κάτω, γιατί όλα δεν είμαι σίγουρος αν είναι θέμα software(πχ το 4G+). Από τα πολύ θετικά όμως του Mi8 συγκριτικά με το OnePlus είναι το με διάφορα πολύ καλύτερο κράτημα στο χέρι, το One Plus δεν το θεωρώ καθόλου άνετο για χρήση με το ένα χέρι συγκριτικά με το Mi8. Στα χαρτιά έχει και καλύτερη μπαταρία αλλά δεν έχω ψαχτεί με SOT.

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενος φίλου ενα mi8 κινέζικη εκδοση ξεκλειδωσα τον Bootloader (εχει mui 10) αλλα δεν ξέρω να του περάσω την global εκδοση, μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Εχω ενος φίλου ενα mi8 κινέζικη εκδοση ξεκλειδωσα τον Bootloader (εχει mui 10) αλλα δεν ξέρω να του περάσω την global εκδοση, μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

Ευχαριστώ

https://forum.xda-developers.com/mi-8/how-to/firmware-global-china-stock-firmware-t3818194

https://forum.xda-developers.com/mi-8/help/chinese-mi8-to-global-instructions-t3839665

https://forum.xda-developers.com/mi-8/how-to/how-to-switch-china-to-global-miui-10-t3832611

 

(μην κλειδωσεις σε καμια περιπτωση τον BT!)

https://www.xda-developers.com/xiaomi-anti-rollback-protection-brick-phone/

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει region Ελλάδα και χρησιμοποιεί ακουστικά,ας το αλλάξει σε Ινδία.Η διαφορά στην ένταση των ακουστικών είναι μεγάλη!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι το είχα δοκιμάσει αλλά την ποιότητα την αλλοιώνει αρκετά, τουλάχιστον όπως το άκουγα στα αυτιά μου. Και κατέληξα ουσιαστικά να το έχω στην ένταση εκεί που τερματίζει σε region Ελλάδα ας πούμε

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Ναι το είχα δοκιμάσει αλλά την ποιότητα την αλλοιώνει αρκετά, τουλάχιστον όπως το άκουγα στα αυτιά μου. Και κατέληξα ουσιαστικά να το έχω στην ένταση εκεί που τερματίζει σε region Ελλάδα ας πούμε

 

μήπως έχεις δοκιμάσει usb-c ακουστικά; Έχει κάποιος είδος ενισχυτή το τηλέφωνο ; Θα ήταν ενδιαφέρον αν δοκίμαζε κανείς τα cdla της leeco.

Edited by chrisgala13
ορθογραφία
Link to comment
Share on other sites

Σημερινά κουπόνια

Xiaomi Mi8 Lite Global Version 6/128GB με το κουπόνι 11BGM8L61 στα 241,46€

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Lite-Global-Version-6_26-inch-6GB-128GB-Snapdragon-660-Octa-core-4G-Smartphone-p-1371926.html?p=5Z2703914233201411WD

 

Xiaomi Mi8 Lite Global Version 4GB /64GB , για 30 Νοεμβρίου, με το κουπόνι 11BGM8L41 στα 210,50€

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Lite-Global-Version-6_26-inch-4GB-64GB-Snapdragon-660-Octa-core-4G-Smartphone-p-1371927.html?p=5Z2703914233201411WD

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΠειδή ψάχνω κινητό με καλή κάμερα, η κάμερα του Lite είναι ίδια με του mi 8, σωστά; Σχετικά με custom roms, υπάρχει καμιά με android 9?

Έχει ίδιο αισθητήρα με διαφορετικό διάφραγμα και χωρίς OIS

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε αναζήτηση νέου κινητού με καλή κάμερα και επεξεργαζόμουν σήμερα το mi 8 σε ένα μαγαζί.

 

Έκλεισα το AI και το beautify και τραβούσα στο photo mode, αλλά τα πρόσωπα των ανθρώπων, τα μαλλιά και το δέρμα γενικά έβγαιναν σαν να έχουν περάσει ένα σωρό φίλτρα επάνω τους, blur, denoise και πολλές φορές είχε μια όψη εντελώς pastel. Τα φώτα ήταν πολύ δυνατά και είδα πως τραβούσε σε πολύ χαμηλό iso, οπότε δεν έφταιγε αυτό. Τι θέλει για να βγάλει έναν άνθρωπο φωτογραφία χωρίς να τον πειράξει καθόλου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...