Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από εμένα πλέον με το μι8 μπλε, ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζετε το ποσοστό της μπαταρίας? Έχω την mui 9.6.7.0

[sIGPIC][/sIGPIC]

207 Sport

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω το LG G4 και σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mi 8 από banggood (μαλλον) και εχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις (global version,global rom..).Έχω διαβάσει καποια πραγματα,αλλά ακόμα δεν εχω βγαλει ακρη.Εγώ το θέλω το κινητό,όπως το αγοράσω να μην το πειράξω καθόλου,να μην μπλέξω με αλλαγή rom,root κλπ...όπως δηλαδή μου το δίνει το εργοστάσιο.Ποιά έκδοση να παρω ?
Link to comment
Share on other sites

Έχω το LG G4 και σκέφτομαι να αγοράσω το Xiaomi Mi 8 από banggood (μαλλον) και εχω μπερδευτεί με τις εκδόσεις (global version,global rom..).Έχω διαβάσει καποια πραγματα,αλλά ακόμα δεν εχω βγαλει ακρη.Εγώ το θέλω το κινητό,όπως το αγοράσω να μην το πειράξω καθόλου,να μην μπλέξω με αλλαγή rom,root κλπ...όπως δηλαδή μου το δίνει το εργοστάσιο.Ποιά έκδοση να παρω ?

 

Το ανέφεραν πολύ αναλυτικά σε προηγούμενα Post τα παιδιά. Θα πάρεις αυτό που γράφει στην περιγραφή Global Version.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα πλέον με το μι8 μπλε, ήθελα να ρωτήσω πως εμφανίζετε το ποσοστό της μπαταρίας? Έχω την mui 9.6.7.0

 

Αν θέλεις να εμφανίζεται πάνω στη οθόνη δε γίνεται... Θα πρέπει να κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεων όπου γράφει το ποσοστό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Παρέλαβα κι’εγω μόλις, την Global version 6/64 φυσικα με το κόκκινο αυτοκόλλητο στα πλάγια και σφραγισμένο!

Το πήρα από Banggood με Belgium Post και ήρθε πραγματικά σφαίρα μέσα σε 10 ημέρες!

Σε λιγο θα γίνει το unboxing, κάθε απορία ευπρόσδεκτη! :)

Link to comment
Share on other sites

...

Το πήρα από Banggood με Belgium Post και ήρθε πραγματικά σφαίρα μέσα σε 10 ημέρες!

...

 

Belgium post; Όχι Priority mail με NL Post;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Παρέλαβα κι’εγω μόλις, την Global version 6/64 φυσικα με το κόκκινο αυτοκόλλητο στα πλάγια και σφραγισμένο!

Το πήρα από Banggood με Belgium Post και ήρθε πραγματικά σφαίρα μέσα σε 10 ημέρες!

Σε λιγο θα γίνει το unboxing, κάθε απορία ευπρόσδεκτη! :)

 

Σιγουρα το πήρες με Belgium Post από Banggood? Δηλάδη επέλεξες free shipping και όχι priority direct mail?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το πήρες με Belgium Post από Banggood? Δηλάδη επέλεξες free shipping και όχι priority direct mail?

 

ναι πλεον εχει και το banggood belgium , αλλα δεν το αναφερει οπως το gb και στελνει συγκεκριμενα πραγματα ετσι εκτος και τους το ζητησεις.

καλη φαση για να γλιτωσεις τα 13 ευρω του direct mail με μικρο ρισκο για τελωνειο βεβαια

Link to comment
Share on other sites

Στο Mi 8 το 64αρι πόσα gb ειναι ελεύθερα/διαθέσιμα για χρήση ?

Περίπου 52gb αν θυμάμαι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Στο mi8se πάντως με τη miui 10 έχει την επιλογή να φενετε και το ποσοστό της μπαταρίας.το δείχνει μέσα στο εικονίδιο πάνω από το χρώμα της μπαταρίας.Για τον φίλο που ρώτησε πριν.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε κ μόλις μπήκε στο κινητό το παρακάτω tempered glass : found a very interesting goods in Gearbest:ASLING Full Tempered Glass for Xiaomi Mi 8 2pcs - BLACK https://gearbest.app.link/tVXM8lGOaQ

 

Πολύ εύκολη εφαρμογή και καλύπτει όλη την οθόνη μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε κ μόλις μπήκε στο κινητό το παρακάτω tempered glass : found a very interesting goods in Gearbest:ASLING Full Tempered Glass for Xiaomi Mi 8 2pcs - BLACK https://gearbest.app.link/tVXM8lGOaQ

 

Πολύ εύκολη εφαρμογή και καλύπτει όλη την οθόνη μια χαρά...

 

Ευχαριστώ για το feedback μιας και ήμουν σε αναζήτηση,από case έχουμε καμια πρόταση; Θα παραλάβω το μπλε σε μια βδομάδα και η αλήθεια είναι ότι οι σιλικόνης οι διάφανες είναι όλες άσχημες(γνωρίζω ήδη ότι έχει σιλικόνης μέσα).

 

https://www.banggood.com/Bakeey-Ultra-Thin-Silky-PC-Hard-Back-Protective-Case-For-Xiaomi-Mi8-Mi-8-6_21-p-1320163.html?cur_warehouse=CN

 

Αυτή έχω τσεκάρει αλλά δεν ξέρω τι προστασία παρέχει ως ultra thin

Edited by Stavros750
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα το πήρες με Belgium Post από Banggood? Δηλάδη επέλεξες free shipping και όχι priority direct mail?

Ναι φίλε μου! Και έφτασε σφαίρα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ήρθε κ μόλις μπήκε στο κινητό το παρακάτω tempered glass : found a very interesting goods in Gearbest:ASLING Full Tempered Glass for Xiaomi Mi 8 2pcs - BLACK https://gearbest.app.link/tVXM8lGOaQ

 

Πολύ εύκολη εφαρμογή και καλύπτει όλη την οθόνη μια χαρά...

 

Το τσίμπησα κι εγω! Σου ήρθαν γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο θέμα με τις επαφές; Έκανα import τις επαφές από Google στο MiCloud και ενώ δείχνει ότι όλες περάστηκαν, μέσα στο search box δείχνει λιγότερες και όντως έτσι είναι καθώς δεν βρίσκω μερικές που θέλω.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Κύριοι δώστε βάση και την σημαίνουσα προσοχή στις παρακάτω ανακοινώσεις της xiaomi στο official site της global το γνωστό en.miui.com

http://en.miui.com/thread-3831680-1-1.html

http://en.miui.com/thread-3822514-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Μα νομίζω ότι υπάρχουν οι προειδοποίησεις πριν βγάλει την ανακοίνωση αυτή. Ειδικά μέσα από το forum αυτό με συγκεκριμένες οδηγίες πως να γίνει η αλλαγή rom

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Βρίσκω σήμερα το Mi 8 64GB στο Banggood με 363 ευρω και με τρώει το χέρι μου!

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Global-Version-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1325618.html?rmmds=search&ID=229&cur_warehouse=HK

Αυτό που δεν καταλαβαίνω αν και διάβασα όλα τα προηγούμενα posts είναι τι παίζει με την επιλογή του σωστού shipping. Δεν με πειράζει αν καθυστερήσει να έρθει αρκεί να γλιτώσω σίγουρα το καταρραμένο τελωνείο! Μου είχε πιάσει παλιότερα δυο αποστολές και ακόμα κλαίω...

Οι διαθέσιμες επιλογές είναι Air Parcel Register / Priority Direct Mail (+11.13) / Express Mail Service (+15.39) και ως warehouse δίνει το Hong Kong (HK). Τι να επιλέξω;

Θα το γλιτώσω το τελωνείο λέτε ή είναι ρίσκο έτσι κι αλλιώς; Αν είναι να το πιάσουν καλύτερα από Ιταλία με topsellerstore στα 415 ευρώ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Βρίσκω σήμερα το Mi 8 64GB στο Banggood με 363 ευρω και με τρώει το χέρι μου!

https://www.banggood.com/Xiaomi-Mi8-Mi-8-Global-Version-6_21-inch-6GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-845-Octa-core-4G-Smartphone-p-1325618.html?rmmds=search&ID=229&cur_warehouse=HK

Αυτό που δεν καταλαβαίνω αν και διάβασα όλα τα προηγούμενα posts είναι τι παίζει με την επιλογή του σωστού shipping. Δεν με πειράζει αν καθυστερήσει να έρθει αρκεί να γλιτώσω σίγουρα το καταρραμένο τελωνείο! Μου είχε πιάσει παλιότερα δυο αποστολές και ακόμα κλαίω...

Οι διαθέσιμες επιλογές είναι Air Parcel Register / Priority Direct Mail (+11.13) / Express Mail Service (+15.39) και ως warehouse δίνει το Hong Kong (HK). Τι να επιλέξω;

Θα το γλιτώσω το τελωνείο λέτε ή είναι ρίσκο έτσι κι αλλιώς; Αν είναι να το πιάσουν καλύτερα από Ιταλία με topsellerstore στα 415 ευρώ...

Ευχαριστώ για την βοήθεια!

 

Priority direct mail για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.μην το σκέφτεσαι...

V10 for Vendetta
Link to comment
Share on other sites

Έχετε κάποιο θέμα με τις επαφές; Έκανα import τις επαφές από Google στο MiCloud και ενώ δείχνει ότι όλες περάστηκαν, μέσα στο search box δείχνει λιγότερες και όντως έτσι είναι καθώς δεν βρίσκω μερικές που θέλω.

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

 

 

 

Για να καταλάβετε τι εννοώ. Δείχνει 80 επαφές synced αλλά οι υπάρχουσες στη λίστα και στο search field είναι 72. Πού είναι οι άλλες 8 οεο;867f735eb6fb7f216e8a98816404737e.jpg

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλάβετε τι εννοώ. Δείχνει 80 επαφές synced αλλά οι υπάρχουσες στη λίστα και στο search field είναι 72. Πού είναι οι άλλες 8 οεο;867f735eb6fb7f216e8a98816404737e.jpg

 

Sent from my MI 8 using Tapatalk

Μήπως έχει επιλογή να σου δείχνει μόνο του κινητού, και οι άλλες να είναι στην σιμ?

 

Στάλθηκε από το LG-H990 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε κ μόλις μπήκε στο κινητό το παρακάτω tempered glass : found a very interesting goods in Gearbest:ASLING Full Tempered Glass for Xiaomi Mi 8 2pcs - BLACK https://gearbest.app.link/tVXM8lGOaQ

 

Πολύ εύκολη εφαρμογή και καλύπτει όλη την οθόνη μια χαρά...

 

Κολάει όλο το τζαμί η μόνο περιμετρικά ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...