Jump to content

Xiaomi Mi 8 / Mi 8 SE


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Mετά το Μi4C που με εβγαλε ασπροπρόσωπο απο το 2015 , παρήγγειλα σήμερα το Μi8 6/64 απο Βanggood στα 310 ευρω με Priority direct mail.

Νομιζω η τιμη ειναι πολυ καλη και ενω θα αγοραζα το Poco προτιμησα το Mi8 για την οθονη του και την πιο premium εμφανιση.

Ξεκινησα το διαβασμα αλλα περιμενω να ερθει το κινητο και μετα να κανω τις οποιες ερωτησεις εχω.

Θηκη νομιζω η Spiegen του παει πιο πολυ γιατι οι frosted της Nilkin που τις αγοραζω χρονια για ολα τα κινητα μου ειναι λιγο "πλαστικουριά".

"Τζαμακι" θα βαλω x-one που μου εχουν σωσει πολλα κινητα μεχρι τωρα και δεν ειχα ποτε προβλημα.

Επειδη η καμερα προεξεχει, εξτρα προστασια οπως αυτή χρειαζεται ή την προστατευει η θηκη :

https://www.ebay.com/itm/Back-Camera-Lens-Tempered-Glass-Protector-Film-For-xiaomi-Mi-8-Lot-New/232791369878?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=532303434946&_trksid=p2060353.m1438.l2649

 

https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Mi-8-SE-Metal-Rear-Camera-Lens-Case-Full-Cover-Protector-Ring-Accessories/392124316885?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=661061626512&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Link to comment
Share on other sites

Μια ιδέα από το night mode στην στοκ κάμερα

IMG_20181226_204911

IMG_20181226_204751

IMG_20181226_202920

Edit: το εκανα ετσι γιατι βλεπω οτι για καποιο λογο δεν τα εμφανιζει κανονικα

Edited by arte1234566
Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω ποσο καιρο κ ακομα δεν εχω βρει συγκριση gcam xiaomi mi8 vs one plus 6. Μονο με στοκ εχουν κανει ρε παιδια μηπως εχετε βρει κανα link?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με frog (Cosmote) φουλ 4g+2f2013d6ae6e9fda56faeb2dc0d3f683.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με frog (Cosmote) φουλ 4g+

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Με ποια ρομ είσαι? Εδώ κάτω Αθήνα με stable δεν έχω δει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με frog (Cosmote) φουλ 4g+2f2013d6ae6e9fda56faeb2dc0d3f683.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

2 ερωτήσεις 1ον:με τι region έχεις την συσκευή και αν είσαι stable , 2ον :τι πακέτο data έχεις στο FROG (το τελευταίο που αγόρασες) ? Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις 1ον:με τι region έχεις την συσκευή και αν είσαι stable , 2ον :τι πακέτο data έχεις στο FROG (το τελευταίο που αγόρασες) ? Ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα!

Region έχω Ελλάδα, φοράω global stable pie 10.1.2.0 και το πακέτο στο frog είναι τα 500mb που δίνει δώρο για 15 μέρες!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Region έχω Ελλάδα, φοράω global stable pie 10.1.2.0 και το πακέτο στο frog είναι τα 500mb που δίνει δώρο για 15 μέρες!!

 

The power of the Mi 8 be with you

Καλημέρα φίλε και ευχαριστώ!!!

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχω κατεβάσει μερικά themes που μου άρεσαν. μήπως γνωρίζουμε σε ποιον φάκελο έχουν αποθηκευθεί?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στο κέντρο της Θεσσαλονίκης με frog (Cosmote) φουλ 4g+2f2013d6ae6e9fda56faeb2dc0d3f683.jpg

 

The power of the Mi 8 be with you

 

Φίλε μου αυτό που βλέπεις τις μπάντες ποιες είναι ενεργοποιημένες πρόγραμμα είναι ? Αν ναι ποιο ? Επίσης με 10.1.2 glabal stable είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό που βλέπεις τις μπάντες ποιες είναι ενεργοποιημένες πρόγραμμα είναι ? Αν ναι ποιο ? Επίσης με 10.1.2 glabal stable είσαι ?

 

Νetmonster λεγεται και ειμαι στην 10.1.2.0 ναι!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν απο εσας δεν σας προβληματιζει το quick charge που σε βαθος χρονου σας αποδυναμωνει την μπαταρια; Ειναι ολα μαρκετινγκ τελικα οπως και οι inbuild μπαταριες, που μας θελει να ανακυκλωνουμε τις συσκευες μας καθε χρονο λογο της μπαταριας τους. Ουτε καν βρισκω νορμαλ φορτιστη για το mi 8 εκτος απο τα quick charger τους. :mad: Μην μπειτε στον κοπο να απαντησετε για το οτι δν ισχυει αυτο για τα quick charger που αποδυναμωνουν τις μπαταριες, γιατι το εχω ψαξει πολυ και ισχυει.
Link to comment
Share on other sites

Νetmonster λεγεται και ειμαι στην 10.1.2.0 ναι!!

 

Την κατέβασα, από play store,,, έχει και άλλες..

Δεν μπορώ να τα διαβάσω, πολύ πολύπλοκο φαίνεται..

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν απο εσας δεν σας προβληματιζει το quick charge που σε βαθος χρονου σας αποδυναμωνει την μπαταρια; Ειναι ολα μαρκετινγκ τελικα οπως και οι inbuild μπαταριες, που μας θελει να ανακυκλωνουμε τις συσκευες μας καθε χρονο λογο της μπαταριας τους. Ουτε καν βρισκω νορμαλ φορτιστη για το mi 8 εκτος απο τα quick charger τους. :mad: Μην μπειτε στον κοπο να απαντησετε για το οτι δν ισχυει αυτο για τα quick charger που αποδυναμωνουν τις μπαταριες, γιατι το εχω ψαξει πολυ και ισχυει.

 

Σε 2 χρόνια αν χαλάσει , θα βάλουμε άλλη μια με ένα 20αρι. Αλλά για 2 χρόνια δεν θα παρακαλαμε να φορτίσει

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν απο εσας δεν σας προβληματιζει το quick charge που σε βαθος χρονου σας αποδυναμωνει την μπαταρια; Ειναι ολα μαρκετινγκ τελικα οπως και οι inbuild μπαταριες, που μας θελει να ανακυκλωνουμε τις συσκευες μας καθε χρονο λογο της μπαταριας τους. Ουτε καν βρισκω νορμαλ φορτιστη για το mi 8 εκτος απο τα quick charger τους. :mad: Μην μπειτε στον κοπο να απαντησετε για το οτι δν ισχυει αυτο για τα quick charger που αποδυναμωνουν τις μπαταριες, γιατι το εχω ψαξει πολυ και ισχυει.

 

Οι ποιο πολυ εδώ μέσα θα κρατήσουμε την συσκευή το πολύ δύο χρόνια οπότε δεν μας νοιάζει και πολύ στον έναν χρόνο δεν θα πάθει κάτι η μπαταρία, στα δύο χρόνια μπορεί και αν.

Γενικώς σταματήστε να τρώγεστε με τα ρούχα σας το κινητό είναι μια χαρά για τα λεφτά του

Huawei Ideos x5 > Samsung ativ s > Iphone 4 > Nexus 4 > Huawei p8 lite > Xperia z2
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη καθόμαστε οι περισσότεροι να φορτίζει το κινητό επί 4 ώρες αντί για μισή ώρα για να μη χαλάσει η μπαταρία σε βάθος 2ετιας. Εγώ πλέον δεν έχω καν υπομονή για το 80- 100% που είναι αργό. Το φορτίζω κάθε μέρα από περίπου 30%-80% σε ένα μισαωρακι και τελείωσα. Αν σε 2 χρόνια η μπαταρία έχει χάσει χωρητικότητα και θέλω να κρατήσω το κινητό θα την αλλάξω. Τα 20 ευρώ μας μαραναν
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα, ότι στην φόρτιση, δεν ζεσταίνεται η μπαταρία, άρα μειώνεται η πιθανότητα να χαλάσει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως πιο πατάτα εφαρμογή κάμερας από αυτή της νύχτας δεν υπάρχει για γέλια

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν ξέρω μετά την αναβάθμιση σε 10.1.02 σταθερή η κάμερα ιδίως σε βράδυ με φλας είναι χάλια

Link to comment
Share on other sites

Κανεναν απο εσας δεν σας προβληματιζει το quick charge που σε βαθος χρονου σας αποδυναμωνει την μπαταρια; Ειναι ολα μαρκετινγκ τελικα οπως και οι inbuild μπαταριες, που μας θελει να ανακυκλωνουμε τις συσκευες μας καθε χρονο λογο της μπαταριας τους. Ουτε καν βρισκω νορμαλ φορτιστη για το mi 8 εκτος απο τα quick charger τους. :mad: Μην μπειτε στον κοπο να απαντησετε για το οτι δν ισχυει αυτο για τα quick charger που αποδυναμωνουν τις μπαταριες, γιατι το εχω ψαξει πολυ και ισχυει.

 

Φίλε Scissors επειδή ήμουν στην ίδια θέση με εσένα πριν καιρό , εγώ πήρα ένα επώνυμο φορτιστή 1Α και προσπαθώ να φορτίζω από 30-80 %.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Scissors επειδή ήμουν στην ίδια θέση με εσένα πριν καιρό , εγώ πήρα ένα επώνυμο φορτιστή 1Α και προσπαθώ να φορτίζω από 30-80 %.

 

Εχεις λινκ να μου δειξεις ποιο ακριβως πηρες? Ψαχνω κ εγω να ειναι 100% συμβατο με το mi 8

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...