Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευτυχώς δεν μείναμε μόνοι......

H Huawei ανακοίνωσε ότι το τελευταίο smartphone της, Honor 10, πάει εξαιρετικά! Η εταιρεία έχει καταφέρει να πουλήσει περισσότερα από 3 εκατομμύρια παγκοσμίως. Το ορόσημο του ενός εκατομμυρίου πωλήσεων που είχε τεθεί για την συσκευή, επιτεύχθηκε σε λιγότερο από ένα μήνα μετά την επίσημη ανακοίνωσή του!

RM2tmj.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://content.myphone.gr/photo/full/71295/i-honor-prosferei-beta-gpu-turbo-se-3-tycheroys-christes-myphone-gr.jpg

 

Αν είστε κάτοχος ενός Honor 10, έχετε την ευκαιρία να είστε από τους πρώτους που θα μπορέσουν να εγκαταστήσουν και να δοκιμάσουν στην αγαπημένη τους συσκευή, το GPU Turbo.

 

Περισσότερες πληροφορίες

εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολο το κόσμο! Θελω να παρω το honor 10 και βλεπω οτι η honor ιταλιας εχει το 128gb στα 449 οποτε λεω να παρω απο εκει,το θεμα μου είναι οτι δεν ξερω αν θα εχω καποιο θεμα,μήπως εχει κανα κλείδωμα ξερω γω η τιποτα τετοιο.για πειτε αν ξερει καποιος.ευχαριστω

 

Μπα, αν ειναι Ιταλικο δεν θα εχεις θεμα. Και τα περισσοτερα ιντερνετικα μαγαζια στην Ελλαδα παραεισαγωγες απο αλλες ευρωπαικες χωρες κανουν.

Link to comment
Share on other sites

Το tempered glass αυτό που παρήγγειλα είναι πανέμορφο (βγαίνει και άλλα χρώματα). Είναι αυτά του νέου τύπου τζαμιού και όχι το κλασσικό παραδοσιακό τζαμάκι...το οποίο έδεσε ταμάμ με την θήκη που μου ήρθε! Τελικά πέταξα το άθλιο εργοστασιακό (που μάζευε έυκολα δαχτυλιές και φαινόταν μουτζουρωμένη η οθόνη) και έβαλα αυτό το νέο! Απίστευτη η τιμή του.....και χαρίζει φινέτσα!

Η έκπληξη ήταν ότι η θήκη μέσα περιείχε δώρο κι ένα κλασσικό temered glass!!!!! Τι να πεις.....γεμίσαμε τζαμάκια...

Μήπως γνωρίζεις κανένα τρόπο για beta tester?

Το πανέμορφο tempered glass από που το πηρες?

 

 

Beta tester ούτε εγώ κατάφερα τα γίνω

Συμφωνώ Με terms and conditions και όταν πάει να με συνδέσει βγάζει μήνυμα connection failed.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω, νομίζω ειναι στις κορυφαίες επιλογές μαζί με το Mi Mix2 σε αυτά τα χρήματα. Τα ερωτήματα τώρα είναι: 1)παίρνουμε το phantom blue να ξεφύγουμε λίγο απο τα μαύρα (καθως όλες οι προηγούμενες συσκευές μου ήταν μαύρες) και 2)έχουμε να προτείνουμε κάποια καλή θήκη? απο όσο είδα δεν έχει και το καλύτερο grip :D Μια ωραία διάφανη σιλικόνης Nillkin θα με καλύψει? (έχει μεγάλη διαφορά με την θήκη που έρχεται μαζί με το τηλέφωνο?).

Αυτός που ρωτά, νοιώθει χαζός για 5 λεπτά.

Αυτός που δεν ρωτά θα είναι χαζός για μια ζωή.

Link to comment
Share on other sites

1) Ναι ασυζητητί!

2) Βρες θήκη διάφανη που να μην αφήνει δαχτυλιές...

Όλα τα βλέμματα θα είναι στραμμένα στο κινητό σου και όταν πάρει την αναβάθμιση turbo (30/7) ακόμη περισσότερο και τα δικά σου!

 

 

 

 

Έρχεται στις 3 Αυγ του 2018 η αναβάθμιση GPU Turbo και AIS (=Automatic Image Stabilizer)

Η εταιρεία δηλώνει ότι το AIS θα είναι σε θέση να ανιχνεύσει πληροφορίες ( με τη χρήση της σκηνής αναγνώριση AI) και αυτόματα την έκθεση και το πλαίσιο.

Η νέα ενημερωμένη έκδοση θα αυξήσει τα γραφικά αποδοσης της επεξεργασίας έως και 60% , με μειωμένη κατανάλωση κατά 30% , προς όφελος της εμπειρίας του χρήστη και λάτρεις του mobile gaming. Επιπλέον, θα έχετε την άριστη ποιότητα των γραφικών, ακόμη και στην περίπτωση των παιχνιδιών για smartphone που δεν υποστηρίζουν την απεικόνιση HDR.

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πώς μπορούμε να συμμετέχουμε στις Δοκιμές Beta των συσκευών της Huawei

 

Huawei-beta-testing

 

Η απελευθέρωση Beta - η αναθεώρηση ισχύει και για τους λιγότερο έμπειρους! - δεν είναι οριστική έκδοση του firmware της κινητής συσκευής. Επιτρέπει στους προγραμματιστές να δοκιμάσουν τα νέα χαρακτηριστικά και βελτιώσεις πριν από την οριστική εφαρμογή τους μ' ένα σταθερό τρόπο για όλους τους χρήστες. Ως εκ τούτου, εγκαταστήστε μια Beta πρόσβαση για να έχετε πρόσβαση σε πολλά από τα νέα χαρακτηριστικά - εφ 'όσον μπορείτε να ανεχθείτε μερικά bugs. Και εδώ έρχεται το πρόγραμμα Beta Testing της Huawei .

 

Η πρόσβαση στη διαδικασία είναι εξαιρετικά απλή.

 

Κατεβάσετε και εγκαταστήσετε το " App Δοκιμή Beta απ' αυτό το link : https://consumer-img.huawei.com/content/dam/huawei-cbg-site/common/support/fut/HwFut_2.2.25.apk

 

Ξεκινήσετε την εφαρμογή, αποδεχθείτε τους όρους και τις προϋποθέσεις αυτής για να συνδεθείτε με το αναγνωριστικό Huawei

στην κύρια οθόνη της εφαρμογής, επιλέξτε Προσωπικά , Γίνετε μέλος του προγράμματος και κάντε κλικ στο κουμπί ' Εγγραφή

 

Huawei-ως-μέρος-προς-beta-testing

 

Τέλος, θα λάβετε μια ειδοποίηση ενημέρωσης ΟΤΑ και μπορείτε να αποφασίσετε αν θα εγκαταστήσετε το διαθέσιμο firmware beta.

 

Μέσα από τη Αναφορά αυτό το app, μπορείτε να συμπληρώσετε μια φόρμα για να αναφέρετε σφάλματα και δυσλειτουργίες. Ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο, το οποίο επιτρέπει στους προγραμματιστές να συγκεντρώσει πληροφορίες για το έργο τους.

 

Τόσο πώς μπορείτε να λάβετε μέρος σε ένα έργο που φυσικά μπορείτε να το εγκαταλείψετε (το πρόγραμμα beta) ανά πάσα στιγμή, απλά επιλέγοντας το έργο που έχει ενταχθεί και πατώντας Exit . Τέλος, σας υπενθυμίζουμε ότι δεν είναι όλες οι μάρκες των smartphone Huawei διαθέσιμες στο πρόγραμμα Beta Testing. Για να μάθετε αν η συσκευή σας υποστηρίζεται ... απλά πρέπει να δοκιμάσετε!

xoKk5a.jpg

 

 

 

Ψάχνοντας τα κινεζικα site φαίνεται ότι η ημέρα Χ θα μπορούσε να είναι η 26η Ιουλίου και όχι η 3η Αυγούστου!

Βρε τι ανακαλύπτει κανείς μέσα από το twitter.......

 

 

 

 

 

Εάν κάποιος έκανε τις 3 αναβαθμίσεις (ΟΤΑ-ΜF148052, ΟΤΑ-ΜF 148053, OTA 152204 patch)

ας γράψει εδώ κάτω την διαδικασία που έκανε και ας πει τι βελτιώσεις που είδε στο κινητό του!

 

 

 

 

Συνεχόμενα Μηνύματα

Από Ομάδα Διαχείρισης

Παρακαλώ να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε τη Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή τη Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by XP130TD
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τη κίνηση και το πήρα σε πράσινο μάλιστα αφού είναι το πιο ιδιαίτερο. Στη συσκευασία του όμως δε βρήκα μέσα καμία θήκη όπως δείχνουν στα unboxing. Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τη κίνηση και το πήρα σε πράσινο μάλιστα αφού είναι το πιο ιδιαίτερο.

 

και αξιζε τελικα η αναβαθμιση? ειδες μεγαλη διαφορα στις καμερες?

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τη κίνηση και το πήρα σε πράσινο μάλιστα αφού είναι το πιο ιδιαίτερο. Στη συσκευασία του όμως δε βρήκα μέσα καμία θήκη όπως δείχνουν στα unboxing. Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό;

Κατω απ το τηλεφωνο ΜΕΣΑ στην ασπρη συσκευασια θα επρεπε να ειναι η θηκη.

Αυτην που επανω εχει το καρφακι για να βγαλεις την sim.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα τη κίνηση και το πήρα σε πράσινο μάλιστα αφού είναι το πιο ιδιαίτερο. Στη συσκευασία του όμως δε βρήκα μέσα καμία θήκη όπως δείχνουν στα unboxing. Γνωρίζει κανείς κάτι γι αυτό;

 

Προφανώς δεν έχουν όλες οι συσκευασίες θήκη. Ούτε η δικιά μου είχε. Θα πρότεινα να αγοράσεις μια πριν το χρησιμοποιήσεις. Τα υλικά κατασκευής και το φινίρισμα δεν συγχωρούν το παραμικρό ατύχημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, κάτοχος και εγώ από σήμερα της συσκευής,στην συσκευασία και μένα δεν είχε θήκη αλλά είχε περασμένο tempered glass.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι στην εφαρμογη μουσικης ειναι κλειδωμενο το μενου huawei histen και δεν με αφηνει να επιλεξω ?

Καμια ιδεα ? Οποιαδηποτε βοηθεια δεχτει ! Συμβαινει και σε αλλους αυτο ? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε και την μπαταρία φορτίσα πριν 17 ώρες. b4aeef7c1487379c2f070e03fb657a1b.jpg

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραία νέα

 

 

https://www.gsmarena.com/honor_10_is_set_to_receive_gpu_turbo_and_automatic_image_stabilization_in_august-news-32295.php

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πάντως βλέπω η συσκευή ζεσταίνεται σαν τηγάνι και το lag πάει σύννεφο, καμία σχέση με το mate 10 pro που είχα και φορούσαν τον ίδιο επεξεργαστή. Περίμενα πιο smooth λειτουργία αλλά είναι πάρα πολλά τα κολλήματα κλπ. Ελαφρυντικό ότι είναι καινούρια συσκευή όποτε φαντάζομαι θα βελτιωθεί μελλοντικά αυτό. Επίσης λέει ότι χρειάζεται καμία βδομάδα να στρώσει η λειτουργία..

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αψογο το τηλεφωνο αλλα περιμενα να εχει περισσοτερη ενταση ηχου με τα ακουστικα.

Ενω τα ηχεια ειναι παρα πολυ καλα σε ενταση αλλα και ποιοτητα ηχου, με ακουστικα δεν αποδιδει αναλογαστην ενταση παρα μονο στην ποιοτητα

Μπορει με καποιον τροπο να να ανεβασουμε την ενταση στα ακουστικα;

Edited by zampas
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς ότι η οθόνη όταν χαμηλώνει το φωτισμό της (επειδή πρόκειται να κλείσει) το κάνει κάπως άτσαλα και όχι απολύτως ομοιόμορφα; Το ίδιο και όταν δυναμώνει η έντασή της.

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα πάντως βλέπω η συσκευή ζεσταίνεται σαν τηγάνι και το lag πάει σύννεφο, καμία σχέση με το mate 10 pro που είχα και φορούσαν τον ίδιο επεξεργαστή. Περίμενα πιο smooth λειτουργία αλλά είναι πάρα πολλά τα κολλήματα κλπ. Ελαφρυντικό ότι είναι καινούρια συσκευή όποτε φαντάζομαι θα βελτιωθεί μελλοντικά αυτό. Επίσης λέει ότι χρειάζεται καμία βδομάδα να στρώσει η λειτουργία..

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αμα την πρωτη βδομαδα σου δινει κολληματα, τι θα κανει μετα απο μήνες; Δεν μας τα λεει καλα η Huawei. Ειμαι με το P9 Lite που πηγαινει σφαιρα και διαβαζω για να αναβαθμισω με κανα καινουριο Huawei αλλα δυστυχως βλεπω φθινουσα πορεια... Σε ολα τα κινητα της κατηγοριας 300-400 ευρω διαβαζω πολλα παραπονα.. Εχει χασει τη μπαλα η Huawei απ οτι φαινεται.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν ζεστενεται σαν τηγάνι, αν παιξω κάποιο παιχνίδι ζεστενεται αλλά ελαφρός. Lag δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής, το βρίσκω αρκετά γρήγορο. Από εφαρμογές έχω αρκετές, οι οποίες πιάνουν 15gb
Link to comment
Share on other sites

Αμα την πρωτη βδομαδα σου δινει κολληματα, τι θα κανει μετα απο μήνες; Δεν μας τα λεει καλα η Huawei. Ειμαι με το P9 Lite που πηγαινει σφαιρα και διαβαζω για να αναβαθμισω με κανα καινουριο Huawei αλλα δυστυχως βλεπω φθινουσα πορεια... Σε ολα τα κινητα της κατηγοριας 300-400 ευρω διαβαζω πολλα παραπονα.. Εχει χασει τη μπαλα η Huawei απ οτι φαινεται.
4η μέρα λειτουργίας και κάθε μέρα που περνάει η λειτουργία του κινητού γίνεται όλο και καλύτερη , πιο γρήγορο λιγότερα κολλήματα καλύτερη μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μαλλον η τεχνητη νοημοσυνη θελει τον χρονο της για να προσαρμοσει το κινητο συμφωνα με τις συνηθειες του χρηστη...

 

παντως το να εντοπιζεις κολληματα με το καλημερα δεν ειναι κι οτι καλυτερο.

 

ευχαριστω και τον φιλο που ποσταρε τα δειγματα φωτογραφιων pπαραπανω, θα ηθελα να δω λιγα ακομα κυριως νυχτα και με κοντρα ηλιο σε auto mode

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου δεν ζεστενεται σαν τηγάνι, αν παιξω κάποιο παιχνίδι ζεστενεται αλλά ελαφρός. Lag δεν έχω παρατηρήσει μέχρι στιγμής, το βρίσκω αρκετά γρήγορο. Από εφαρμογές έχω αρκετές, οι οποίες πιάνουν 15gb
Έχει βελτιωθεί και μένα η κατάσταση τώρα τις δύο πρώτες μέρες απογοητευτηκα λίγο, έχω και το mi mιχ 2 και συγκρίνω καμία σχέση.

 

Στάλθηκε από το COL-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...