Jump to content

Honor 10


HonorGR_Official
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έκανε αυτό το update και έγραφε και το turbo μεσα

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό είναι το σκρινσοτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

C636 update το ονομάζει

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 471
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου έκανε αυτό το update και έγραφε και το turbo μεσα

C636 update το ονομάζει

To C636 είναι το Μαλαισιανό, το δε C432 είναι το ευρωπαικό.....και ίσως φέρουν διαφορετικές μπάντες LTE

...έτσι τα νούμερα αυτά δεν δηλώνουν το firmware της συσκευής (όπως το εννοείς παραπάνω)!

Στην πρώτη συσκευή το λειτουργικό έχει φτάσει στο από 2018.08.08 COL-L29C636B144 (8.1.0.144)

Στην δεύτερη συσκευή στο από 2018.08.27 COL-L29C432B145-SP1 (8.1.0.145) αλλά και στο από 2018.08.25 COL-L29C432B146 (8.1.0.146)

Τα κινέζικα είναι πιό μπροστά στις αναβαθμίσεις....GTB163 (8.1.0.163)

Υ.Γ. COL-L29 C636 8.1.0.140 (GPU Turbo) Firmware

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αναβαθμίσεις ...... Android 9 Pie - Emui 9 beta

https://www.xda-developers.com/emui-9-beta-android-pie-huawei-honor/

Εδώ τα βήματα: https://club.hihonor.com/in/thread.215691

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Αριθμός έκδοσης COL-L29 8.1.0.143(C636)

Τα ευρωπαικά-αμερικάνικα δεν καταλαβαίνω τι είναι, η έκδοση Global L29 είναι αυτή που έχω.

Η δική σου έχουν την GPU Turbo acceleration technology.You can now enjoy smoother gaming.It's recommended that you enable Game accelaration in Game Suite for a better gaming experience.

https://club.hihonor.com/in/thread.195347

Link to comment
Share on other sites

Η δική σου έχουν την GPU Turbo acceleration technology.You can now enjoy smoother gaming.It's recommended that you enable Game accelaration in Game Suite for a better gaming experience.

https://club.hihonor.com/in/thread.195347

 

Είναι χαζο να ρωτήσω που βρισκεται το gaming suite? δεν το βρηκα πουθενα ωστε να το κανω enable

Link to comment
Share on other sites

Είναι χαζο να ρωτήσω που βρισκεται το gaming suite? δεν το βρηκα πουθενα ωστε να το κανω enable

Κατέβασε αυτό: https://www.apkmirror.com/apk/huawei/game-suite/game-suite-8-0-1-101-release/game-suite-8-0-1-101-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Ναι και πέρα από το gpu turbo προστέθηκε και η καταγραφή αργού βίντεο 16x που πριν δεν υπήρχε.

Μια ερώτηση μόνο έχω, αν θέλω να βγάλω φωτογραφία χαμηλότερης ανάλυσης, γιατι δεν αλλάζει από τις ρυθμίσεις και έχει σταθερά επιλεγμένο το 16m?

Link to comment
Share on other sites

όσο πιο πολύ το έχω τόσο πιο πολύ το λατρεύω. Η μπαταρία αξιοπρεπής για λιώσιμο μια ολόκληρης μέρας. Το δαχτυλικό αποτύπωμα που γκρινιάζετε εμένα γιατί μου λειτουργεί μια χαρά? Προσωπικά με βόλεψε τέλεια γιατι συχνά στα χέρια μου έχω στυλό ή μαρκαδώρο και όλα τα προηγούμενα τηλέφωνα μου με κούραζαν μέχρι να ανοίξουν, ενώ αυτό ανοίγει μια χαρά ακόμα και στο λερωμένο δάχτυλο
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση μόνο έχω, αν θέλω να βγάλω φωτογραφία χαμηλότερης ανάλυσης, γιατι δεν αλλάζει από τις ρυθμίσεις και έχει σταθερά επιλεγμένο το 16m?

Θα πας στην φωτογραφική μηχανή και θα πατήσεις το μεσαίο επάνω κουμπί που λέει για ενεργοποίηση της κινούμενης εικόνας. Κατόπιν στις ρυθμίσεις για να αλλάξεις την ανάλυση!

Η ρύθμιση ΑΙ κρατάει πάντοτε την ανάλυση 16Mpixel

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μια χαζή ερώτηση, θέλω να βάλω το τζαμακι και δεν είμαι σίγουρος αν έχει ζελατίνα εγκατεστημένη ή όχι από το εργοστάσιο. Με το νύχι μου κάνει σαν δόντι αλλά δεν αφαιρείται κάτι. Για αυτό ρωτώ μην κάνω καμιά βλακεια. Εσάς είχε ζελατίνη η όχι?
Link to comment
Share on other sites

Έχει ζελατίνα και αφαιρείται εύκολα! Βγάλτην και βάλε το τζαμάκι το φθηνό που δίνω πίσω για να δεις άσπρη μέρα! Καί τότε θα με θυμηθείς!
Link to comment
Share on other sites

αρα αν δεν ειχε κάτι εγκατεστημένο θα ήταν τελείως φλατ η οθόνη σωστά? Το πρόβλημα ειναι πως ειναι τοσο καλα κολλημένο που δείχνει να ειναι η οθόνη και όχι κάποιο προστατευτικό, για αυτό με ψάρωσε τόσο πολύ. Για τζαμάκι δείχνει και όχι ζελατίνη
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το honor 10 μετά από τον άδικο χαμό του lg g4 (bootloop).

Το έχω τώρα 15 μέρες το κινητό είναι πάρα πολύ καλό δεν έχω κανένα παράπονο-πρόβλημα.

Όλα λειτουργούν πάρα πολύ καλά και το δακτυλικό δεν έχει κανένα λάθος η αργοπορία.

Φωτογραφίες δεν έχω βγάλει πολλές αλλά μπορώ να πω πώς είναι και αυτές

πολύ καλές.

Είναι πολύ όμορφο, το έχω σε μπλε χρώμα,είναι λεπτό στενό και η χρήση του με το χέρι είναι

πολύ άνετη.

Θα ήθελα πιο δυνατό ηχείο.

Η μπαταρία του αξιοπρεπέστατη όλες αυτές τις μέρες με συνεχόμενη χρήση για να το μάθω.

Βγάζει άνετα μια μέρα και κάτι λίγο.

Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμα μπορώ ένα πω μπράβο στην honor ακόμα και για την θήκη που είχε μέσα

(όχι κακή) και για την Μεμβράνη Οθόνης τοποθετημένη.( ελπίζω να μην το μετανιώσω όπως με την lg).

Edited by pankro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάτοχος κι εγώ, εμπειρία smooth like butter ΑΛΛΑ

μπαταρία χειρότερη κι απο το honor 9..4 ωρες sot με το ζόρι. Βέβαια φορτίζει τρελά οπότε ας πουμε σώζεται

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρία και εμένα βγάζει δε βγάζει το 24ωρο, όμως είμαι όλη την ώρα με το κινητό στο χέρι για παιχνίδια και social media μέσω wifi.

Το δαχτυλικό αποτύπωμα και εμένα μια χαρά μου παίζει και απορώ γιατί έχει κατακριθεί τόσο. Έχω και το ξεκλείδωμα με εικόνα το οποίο αν και δουλεύει τόσο καλα ακόμα και σε σκοτάδι είναι σπαστικό να φωτίζει την οθόνη οτιδήποτε και αν "δει"

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος γνώστης emui να βοηθήσει σε 2 πραγματάκια;

1ον: Πως απενεργοποιώ αυτό το σπαστικό scroll down που βγάζει την αναζήτηση στην αρχική οθόνη;

2ον: Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποιησης της οθόνης κλειδώματος; Δηλαδή να πατάω το κουμπί και να πηγαίνει κατευθείαν στην αρχική οθόνη.

Καλό το κινητό σε γενικές γραμμές δεν το έχω πιέσει ακόμα. Έχει πολύ καλό σήμα γενικά (βέβαια το προηγούμενο κινητό μου είχε κλείσει 4ετία). Ελπίζω ο kirin να μην με απογοητεύσει. (το GPS του είναι λίγο ασταθές)

Edited by Nism0
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος γνώστης emui να βοηθήσει σε 2 πραγματάκια;

1ον: Πως απενεργοποιώ αυτό το σπαστικό scroll down που βγάζει την αναζήτηση στην αρχική οθόνη;

2ον: Υπάρχει δυνατότητα απενεργοποιησης της οθόνης κλειδώματος; Δηλαδή να πατάω το κουμπί και να πηγαίνει κατευθείαν στην αρχική οθόνη.

Καλό το κινητό σε γενικές γραμμές δεν το έχω πιέσει ακόμα. Έχει πολύ καλό σήμα γενικά (βέβαια το προηγούμενο κινητό μου είχε κλείσει 4ετία). Ελπίζω ο kirin να μην με απογοητεύσει. (το GPS του είναι λίγο ασταθές)

 

Το πρώτο δεν το έχω βρει αν υπάρχει ακόμα .

Για το δεύτερο πας ρυθμίσεις - ασφάλεια και απόρρητο - ξεκλείδωμα μέσω προσώπου - και μετά επιλέγεις άμεσο ξεκλείδωμα.

Τώρα όταν αναγνωρίζει το πρόσωπο θα ανοίγει κατευθείαν στην αρχική οθόνη.

Αν βάλεις ξεκλείδωμα προσωπου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Αυτό το κάνω ήδη με το δακτυλικο που σε εμένα τουλάχιστον είναι αστραπιαίο.

Εννοούσα πλήρη κατάργηση του κλειδώματος. Δηλαδή να μην έχει καθόλου οθόνη κλειδώματος. Πάντως σαν επιλογή δεν υπάρχει όπως στο

Stock android.

 

Edit: Τελικά το βρήκα. Είναι στις επιλογές για προγραμματιστες

Edited by Nism0
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος και εγώ. Έχει κάποιος να προτείνει tempered glass καθώς ένα που πήρα αφήνει παααρα πολύ κενό δεξιά κ αριστερά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Νέος κάτοχος και εγώ. Έχει κάποιος να προτείνει tempered glass καθώς ένα που πήρα αφήνει παααρα πολύ κενό δεξιά κ αριστερά.

 

Ναι αυτό είναι αλήθεια ακόμα και αυτό πού είχε πάνω από την honor έτσι είναι.

Δεν έχω ψάξει για κάποιο άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα ενα απο καταστημα cosmote και δεν εχει καθολου κενό.
Οι υπογραφές μπορούν να περιέχουν 1 εικόνα, η οποία ωστόσο δεν θα πρέπει να έχει διαστάσεις μεγαλύτερες από 420 x 150 pixels και το μέγεθός της δεν θα πρέπει να ξεπερνά τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 10

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...