Jump to content

Φοιτητές: Adsl 512kbps με 20 ευρώ το μήνα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποιο ποστ μου ακριβως ανεφερε εστω και σαν υπενηγμο καποιο κομμα? Μηπως εσυ εχεις κομματικα συμφεροντα? Γιατι δεν ειδα κανεναν να μιλαει για κανενα κομμα εκτος απο σενα :rolleyes:

 

Basika den de prosbala gia na me prosbaleis.An den symfwneis problimasou mhn to paizeis magkakos omws.Twra an enoxlhsai epidh katakrinw thn twrinh kybernhsh ti na kanoume ayth h kybernhsh einai apanw to idio tha elega kai an htan prasinoi oi kokkinoi.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 473
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ola ayta einai ma....kies ths dekaras.ola ayta ginontai gia entyposiasmo kai tipote allo.posoi foithtes sthn ellada exoun dikotous thlefono mazi kai pc kai oreksh na baloun internet?posoi???10000??posoi?? siga ta ayga.Amolane ena xerokomato kai trexoun oloi kai lene kai eyxaristw.Hmaste pisw dekades xronia akoma kai ola ayta einai spasmodikes kiniseis entiposiasmou nte kai kala na deixoun oti oi times peftoun.An den pesoun oi times GIA OLOUS TOUS ELLHNES OLA TA ALLA EINAI LOGIA NA AGAPIOMASTE.

Kαι λοιπον??Εστω και ΕΝΑΝ να αφορα,ειναι καλη κινηση.Δεν καταλαβαινω το προβλημα σας.Σας κανουν εκπτωση και σεις συνεχιζετε το γραφικοτατο ''εδω ειναι Ελλαδιτσα,Μπανανια''...:mad:

 

Σας κανουν αυξηση,τους βριζετε.

Σας κανουν εκπτωση,τους βριζετε.

Πραγματικα ανηκουστο!Τι θελετε δηλαδη??

Link to comment
Share on other sites

Kαι λοιπον??Εστω και ΕΝΑΝ να αφορα,ειναι καλη κινηση.Δεν καταλαβαινω το προβλημα σας.Σας κανουν εκπτωση και σεις συνεχιζετε το γραφικοτατο ''εδω ειναι Ελλαδιτσα,Μπανανια''...:mad:

 

Σας κανουν αυξηση,τους βριζετε.

Σας κανουν εκπτωση,τους βριζετε.

Πραγματικα ανηκουστο!Τι θελετε δηλαδη??

 

An kanoun se enan ekptwsh eisai ikanopoihmenos?dhladh thn parthmas na koitame oloi.Oi ekptwseis filemou prepei na isxyoun gia olous tous polites kai oxi ekei pou mas synnferei h gia epoikinoniakous skopous.Twra an den katalabeneis ti enow den ftaiw gw.Kai na papsoume se ayton ton topo na eimaste partakides.oloi oi polites exoun to dikaioma tou fthnou internetkai oxi kata epilogh kai opou mas synferei.

Link to comment
Share on other sites

An kanoun se enan ekptwsh eisai ikanopoihmenos?dhladh thn parthmas na koitame oloi.Oi ekptwseis filemou prepei na isxyoun gia olous tous polites kai oxi ekei pou mas synnferei h gia epoikinoniakous skopous.Twra an den katalabeneis ti enow den ftaiw gw.Kai na papsoume se ayton ton topo na eimaste partakides.oloi oi polites exoun to dikaioma tou fthnou internetkai oxi kata epilogh kai opou mas synferei.

 

Μια τελευταια παρατηρηση, λες οτι το κανουν για επικοινωνιακους λογους. Εχεις μηπως υποψιν σου τι ποσοστο φοιτητων ψηφιζουν? Γιατι εγω απο τα 10-15 ατομα του κυκλου μου δεν ξερω κανεναν να ψηφιζει, και γενικα νομιζω πως οι νεοι δεν ψηφιζουν. Οποτε ψιλοακυρο σε βρισκω. Τελος, στο ξαναειπα, επειδη δεν σου αρεσει τιποτα σε αυτη τη χωρα, μπορεις πολυ απλα να πας στην Γαλλια-Αγγλια-Αμερικη κλπ να ζησεις αρχοντας ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια παρατηρηση, λες οτι το κανουν για επικοινωνιακους λογους. Εχεις μηπως υποψιν σου τι ποσοστο φοιτητων ψηφιζουν? Γιατι εγω απο τα 10-15 ατομα του κυκλου μου δεν ξερω κανεναν να ψηφιζει, και γενικα νομιζω πως οι νεοι δεν ψηφιζουν. Οποτε ψιλοακυρο σε βρισκω. Τελος, στο ξαναειπα, επειδη δεν σου αρεσει τιποτα σε αυτη τη χωρα, μπορεις πολυ απλα να πας στην Γαλλια-Αγγλια-Αμερικη κλπ να ζησεις αρχοντας ;)

Ε όχι ρε Nrg. :O Τα παραλές. Είστε των δύο άκρων και οι δυο εμπλεκόμενοι. Η αλήθεια είναι ενδιάμεσα. Εγώ δεν ξέρω κανέναν φίλο/γνωστό φοιτητή που να μην ψηφίζει. Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Και ας μην κομματικοποιήσουμε την συζήτηση. Κάθε έκπτωση και μείωση είναι καλοδεχούμενη. Σκοπός είναι να αφορά όλους τους φοιτητές χωρίς διακρίσεις και προϋποθέσεις και αστερίσκους κλπ...

 

Νομίζω θα συμφωνήσουμε όλοι σε αυτό. Αναμένουμε λοιπόν τις εξαγγελίες του πρωθυπουργού και της κυβέρνησης σε μορφή εγγράφων όμως και όχι σε λόγια. :)

Link to comment
Share on other sites

Μια τελευταια παρατηρηση, λες οτι το κανουν για επικοινωνιακους λογους. Εχεις μηπως υποψιν σου τι ποσοστο φοιτητων ψηφιζουν? Γιατι εγω απο τα 10-15 ατομα του κυκλου μου δεν ξερω κανεναν να ψηφιζει, και γενικα νομιζω πως οι νεοι δεν ψηφιζουν. Οποτε ψιλοακυρο σε βρισκω. Τελος, στο ξαναειπα, επειδη δεν σου αρεσει τιποτα σε αυτη τη χωρα, μπορεις πολυ απλα να πας στην Γαλλια-Αγγλια-Αμερικη κλπ να ζησεις αρχοντας ;)

 

To an tha paw eksw na zhsw filarako den tha mou to peis esy oute kanenas allos.eisai poly mikros akoma gia na kaneis ypodeikseis kaina na to paizeis eksypnos.tis eksypnades allou.gia tous foithtes apanthse o pio pano filos.

Link to comment
Share on other sites

Από τη μία είναι μια καλή αρχή που υπάρχει αυτή η μείωση...

 

Από την άλλη δεν είναι καλό που είναι μόνο για λίγους (μόνο φοιτητές).

 

Γνώμη μου είναι πως αν πραγματηκά ήθελαν να κάνουν έκπτωση και όχι εντυπωσιασμό θα έπρεπε να κάνουν έκπτωση έστω και 10% σε ΟΛΕΣ τις ADSL συνδέσεις της ελλάδας και 30% ή και περισσότερο σε φοιτητές!;)

 

 

(Και προσοχή Nrg και 346iason! Γιατί......:ban: :ooch: :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ακριβώς το ίδιο θέμα συζητείται και στα νέα του φόρουμ από Ελλάδα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71129&page=1&pp=10 ;)

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι ρε Nrg. :O Τα παραλές. Είστε των δύο άκρων και οι δυο εμπλεκόμενοι. Η αλήθεια είναι ενδιάμεσα. Εγώ δεν ξέρω κανέναν φίλο/γνωστό φοιτητή που να μην ψηφίζει. Αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Και ας μην κομματικοποιήσουμε την συζήτηση. Κάθε έκπτωση και μείωση είναι καλοδεχούμενη. Σκοπός είναι να αφορά όλους τους φοιτητές χωρίς διακρίσεις και προϋποθέσεις και αστερίσκους κλπ...

 

Νομίζω θα συμφωνήσουμε όλοι σε αυτό. Αναμένουμε λοιπόν τις εξαγγελίες του πρωθυπουργού και της κυβέρνησης σε μορφή εγγράφων όμως και όχι σε λόγια. :)

 

Egw sumfwnw apolyta me oti leme.Kai den axizei gia ena tetoio 8ema na politikopoihte mia tetoia syzhthsh.Giati syzhthsh einai re paides!!! :) :) :) An sthn telikh yparxoun periorismoi kanenas den 8a arestei.Giati sthn arxh kala,alla otan glyka8eis meta ti????Oso me thn Elladitsa mas kai to exwteriko synexizw na pistevw pws eimaste kai 8a eimaste pisw.Giati an 8elane na kanoune kalo kai na anaptux8ei aftos o tomeas,den 8a vazan periorismous.Tespa!!!!As perimenoume to porisma!!!! :D

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=71129&page=1&pp=10 :)

 

Οταν καποτε αρχισει να εφαρμοζεται μεταφερομαστε εδω για να πουμε τις εντυπωσεις μας... Ως τοτε ειναι ενα ωραιο νεο :p

_____________________________________________

Be the change you want to see in the world.

Mahatma Gandhi

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ADSL ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ???? :w00t: :!:

ΑΝΟΙΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΦΟΥ ΧΘΕΣ ΕΝΗΜΕΡΩΘΗΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗΣ (τηλ 134) ΟΤΙ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΘΑ ΙΣΧΥΣΕΙ Η ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ADSL ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ!!!!! :) :D :D :D

ΣΙΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ Ο ΠΑΛΗΚΑΡΗΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΘΑ ΤΕΘΕΙ ΣΕ ΙΣΧΥ ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΗ ΚΑΛΩΣ ΕΧΩΝΤΩΝ ΤΩΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ....

ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ 20ευρά ΤΟΝ ΜΗΝΑ (5Ε ΓΡΑΜΜΗ ΚΑΙ 15Ε internet ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ) ΚΑΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΣΤΑ 10Ε.... :D :w00t:

ΑΥΤΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.......

last but not least......ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΜΑΛΛΟΝ ΣΤΑ 512 ΚΑΛΟΟΟΟ :w00t:

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Α! ΞΕΧΑΣΑ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ε? :) :)
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Α! ΞΕΧΑΣΑ Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Ε? :) :)

mono meso tou ote einai efikto afto?

20euro 512?? poli liga gia para polla m akugonte.. sigura einai etsi??

 

 

Y.G. mhn grafeis kefalea giati otan to diavazume fenete san na fonazeis...

Link to comment
Share on other sites

mono meso tou ote einai efikto afto?

20euro 512?? poli liga gia para polla m akugonte.. sigura einai etsi??

 

 

Y.G. mhn grafeis kefalea giati otan to diavazume fenete san na fonazeis...

φιλε ετσι μου ειπαν στον οτε..... αρχικα η προσφορα ηταν να γινει για 384 αλλα τωρα μαλλον θα την κανουν για 512! ! :)

δεν ξέρω ακόμα αν είναι μόνο μέσω οτε αποκλειστικά αλλα πιστεύω οτι αν βγάλει ο οτε τέτοια προσφορά δεν θα αργήσουν και οι άλλες! (τουλάχιστον έτσι ελπίζω)...

 

ps:sorry για τα κεφαλαια :)

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

H "prosfora" einai 15 eurw xwris fpa nomizw. Dhl paei gyrw sta 18 toso. Exei orio ta 5GB to mhna se grammh 512/128. To problhma einai oti se symferei MONO ama eisai foithths k exeis thlefwnikh grammh sto onoma soy, (h sou arkoun 5GB to mhna). Diaforetika (px an meneis me toys dikous soy) plhrwneis k to pagio ths pstn pou nomizw einai 12 eyrw to mhna. Paei sta 30 eyrw tote, gia 5gb orio. Ama pas na pareis k 3exwristh syndromh, asta na pane (ypologize epipleon 10-15 eyrw/mhna elaxisto). Anti8eta, px exei h forthnet me 1bill twra thn 256/128 xwris orio 33 eurw telikh timh ola plhrwmena (ote grammh k syndromh). To pstn pagio ekei to plhrwnei o katoxos ths grammhs (e fantastike patera; :p ). Oti symfairei ton ka8ena :)

 

mporeis na kaneis k metafora ths grammhs toy spitiou st'onoma soy alla egw me to sta8ero toy spitiou de paizw :wacko:

Link to comment
Share on other sites

H "prosfora" einai 15 eurw xwris fpa nomizw. Dhl paei gyrw sta 18 toso. Exei orio ta 5GB to mhna se grammh 512/128. To problhma einai oti se symferei MONO ama eisai foithths k exeis thlefwnikh grammh sto onoma soy, (h sou arkoun 5GB to mhna). Diaforetika (px an meneis me toys dikous soy) plhrwneis k to pagio ths pstn pou nomizw einai 12 eyrw to mhna. Paei sta 30 eyrw tote, gia 5gb orio. Ama pas na pareis k 3exwristh syndromh, asta na pane (ypologize epipleon 10-15 eyrw/mhna elaxisto). Anti8eta, px exei h forthnet me 1bill twra thn 256/128 xwris orio 33 eurw telikh timh ola plhrwmena (ote grammh k syndromh). To pstn pagio ekei to plhrwnei o katoxos ths grammhs (e fantastike patera; :p ). Oti symfairei ton ka8ena :)

 

mporeis na kaneis k metafora ths grammhs toy spitiou st'onoma soy alla egw me to sta8ero toy spitiou de paizw :wacko:

swstos file mou alla ston ote m eipan XWRIS OGKOXREWSI 20E ton mina teliki timi (me fpa)!! :)

sto lew giati ton rwtisa 5fores ton anthrwpo.... twra gia tin tilefwniki grammh den kserw alla pantws 512 me 20E ton mina kai 10E telos energopoihsis den einai asxima...ante pes kai alla 12E gia tin grammh pstn 32E ton mina gia 512 kala den einai kai pali???

sigoura den einai kamia super prosfora alla toulaxiston einai mia arxi re man :) :) :)

 

ps: min koitas tin ilikia sto nick mou 20xronwn eimai foititis sta tei athinas giauto kai me 'kaiei' i prosfora... exw barethei tin pstn epitelous :)

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που λένε (γιατί έχει τροποποιηθεί αρκετές φορές η προσφορά ως τώρα) είναι οτι θα κοστίζει συνολικά 15€+ΦΠΑ για σύνολο γραμμής+ISP 512/128 χωρίς να υπάρχει ογκοχρέωση! Επίσης θα αρκεί βεβαίωση οτι τη γραμμή χρησιμοποιεί φοιτητής, οπότε δεν θα πρέπει να είναι απαραίτητα στο όνομά του.

Πάντως είναι ρευστή η κατάσταση ακόμα και η προσφορά θα βγει κατά τα μέσα Σεπτεμβρίου.

Link to comment
Share on other sites

Ενώθηκαν 2 threads με το ίδιο θέμα, συνεχίστε :)

[imgalign]http://www.rigasplastika.gr/nicolas/320ci.jpg[/imgalign]

rigasnic :: The ex-night shift ::

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο που λένε (γιατί έχει τροποποιηθεί αρκετές φορές η προσφορά ως τώρα) είναι οτι θα κοστίζει συνολικά 15€+ΦΠΑ για σύνολο γραμμής+ISP 512/128 χωρίς να υπάρχει ογκοχρέωση! Επίσης θα αρκεί βεβαίωση οτι τη γραμμή χρησιμοποιεί φοιτητής, οπότε δεν θα πρέπει να είναι απαραίτητα στο όνομά του.

Πάντως είναι ρευστή η κατάσταση ακόμα και η προσφορά θα βγει κατά τα μέσα Σεπτεμβρίου.

σωστος φιλε μου ετσι μου ειπαν και στον ΟΤΕ......

μεχρι τα μεσα Σεπτεμβριου θα ξερουμε παντως.....

 

γνωμη μου οτι το καλο αυτης της προσφορας ειναι ο ανταγωνισμος...

εαν τελικα βγει, ελπιζω οτι και οι αλλες εταιρείες δεν θα μεινουν ετσι....

αντε να δουμε μπας και πεσουν οι τιμες...

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ είμαι τελειόφοιτος στη Θεσσαλονίκη και θα πάω να εγκατασταθώ Αθήνα.Μπορώ να βάλω τη dsl για φοιτητές στην Αθήνα ή με υποχρεώνουν να βάλω στον τόπο που φοιτάω;;;Μπορεί να μας πει κάποιος με σιγουριά αν τελικά είναι με ογκοχρέωση ή χωρίς;;

It's Christmas time.

Ubuntu has been broken ;)

Be aware of the consequence.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ είμαι τελειόφοιτος στη Θεσσαλονίκη και θα πάω να εγκατασταθώ Αθήνα.Μπορώ να βάλω τη dsl για φοιτητές στην Αθήνα ή με υποχρεώνουν να βάλω στον τόπο που φοιτάω;;;Μπορεί να μας πει κάποιος με σιγουριά αν τελικά είναι με ογκοχρέωση ή χωρίς;;

 

Πάντως η αρχική ανακοίνωση θυμάμαι ανέφερε ότι η γραμμή μπορεί να ενεργοποιηθεί στο όνομα του φοιτητή με προσκόμιση του φοιτιτικού πάσο και μόνο στην περιοχή/πόλη όπου σπουδάζει ο φοιτητής.

iPhone XS-Max 256GB | iPhone 7 128GB | Xiaomi Redmi Note 3 32GB
Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι: Οι φοιτοιτές που μένουν με τους γονείς τους δεν δικαίουνται αυτήν την έκπτωση??? Γιατί άμα μεινουμέ εμείς στην απ'εξω θα είναι μεγάλη αδικία.

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Θέλω και εγώ να ρωτήσω κάτι: Οι φοιτοιτές που μένουν με τους γονείς τους δεν δικαίουνται αυτήν την έκπτωση??? Γιατί άμα μεινουμέ εμείς στην απ'εξω θα είναι μεγάλη αδικία.

 

Όταν το είχα πρωτοδιαβάσει αυτό στις αρχές του καλοκαιριού έστειλα e-mail και τους ρωτούσα λεπτομέριες στο oteshop. Την επόμενη κιόλας μέρα με πήραν τηλέφωνο στο κινητό και μου απάντησαν στις ερωτήσεις που τους είχα κάνει. Τα βασικά που μου είπαν είναι ότι αν ο λογαριασμός είναι σε άλλο όνομα απλά συμπληρώνεις μια υπεύθυνη δήλωση ότι μένεις σε εκείνο το σπίτι και ότι περισσότερες λεπτομέριες γι'αυτή την προσφορά θα μάθουμε μέσω διαφημιστηκών σποτ στο τέλος του καλοκαιριού...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...