Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω μια απορία παιδιά(χωρίς καμία διάθεση ειρωνείας):αφού το κινητό έχει κυκλοφορήσει εδώ και κάποιους μήνες,γιατί βγήκε πριν από λίγο το review-βαθμολογια της dxomark?Απ' ότι έχω δει με άλλες συσκευές,με το που κυκλοφορούν βγαίνει και η βαθμολογία της dxomark...Γιατί άλλαξε τωρα;

Μάλλον γιατί η 1+ ήθελε να βελτιώσει πρώτα το software στην κάμερα και μετά να το δώσει στην DXO για βαθμολογία, κάτι που πρέπει να κάνουν και άλλες εταιρίες διότι μετά από updates βελτιώνουν την κάμερα αλλά μένουν με την αρχική βαθμολογία.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τις δύο τελευταίες εκδόσεις της Gcam που έχουν ανέβει στο xda.. Πάει πολύ καλά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω παραγγείλει και εγώ το δικό μου και ψάχνομαι τώρα για θήκες και προστασία οθόνης...

Τώρα θέλω να αγοράσω και ένα powerbank τι πρέπει να προσέξω για γρήγορη φόρτιση?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Για θήκες πήγαινε στις Μαμά.. αφού με το - 20€ θα σου βγουν στο 10αρικο

από προστασία...

προτείνω με κλειστά μάτια....

 

https://www.amazon.fr/Orzly-Protections-Protection-Oneplus6-Compatible/dp/B07D4NZXP5/ref=mp_s_a_1_1?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1532193999&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=orzly+oneplus+6&dpPl=1&dpID=41AOfSjDKyL&ref=plSrch

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Για θήκες πήγαινε στις Μαμά.. αφού με το - 20€ θα σου βγουν στο 10αρικο

από προστασία...

προτείνω με κλειστά μάτια....

 

https://www.amazon.fr/Orzly-Protections-Protection-Oneplus6-Compatible/dp/B07D4NZXP5/ref=mp_s_a_1_1?__mk_fr_FR=%C3%85M%C3%85Z%C3%95%C3%91&qid=1532193999&sr=8-1&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=orzly+oneplus+6&dpPl=1&dpID=41AOfSjDKyL&ref=plSrch

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6

Καλησπέρα το έχεις δοκιμάσει σαν το original φαίνεται ψάχνω να το παραγγείλω αλλά λέει δεν το στέλνει Ελλάδα ο συγκεκριμένος έχουμε κανένα άλλον τρόπο;

Link to comment
Share on other sites

Το φοράω και έχει φοβερή εφαρμογή και αίσθηση

 

https://www.ebay.com/itm/Orzly-OnePlus-6-Pro-Fit-Tempered-Glass-Screen-Protector-TWIN-PACK/153027165671?hash=item23a1213de7%3Ag%3A40kAAOSwkKBbERwf&_sacat=0&_nkw=orzly+oneplus+6+tenpered&_from=R40&rt=nc&_trksid=m570.l1313

 

Από εδώ σε πολύ καλή τιμή...

 

Στάλθηκε από το SM-T825 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο τις δύο τελευταίες εκδόσεις της Gcam που έχουν ανέβει στο xda.. Πάει πολύ καλά

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Και η τελευταία ακόμα καλύτερη.. Γίνεται τρομερή δουλειά εκει, σύντομα θα φύγει από την alpha state

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δώσει δύο φορές hotspot σε iPhone και μου έχει φάει και τις δύο σε λιγότερο από μιση ώρα από 1Gb ,την δεύτερη φορά το iPhone χρησιμοποιήθηκε ελάχιστα τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω δώσει δύο φορές hotspot σε iPhone και μου έχει φάει και τις δύο σε λιγότερο από μιση ώρα από 1Gb ,την δεύτερη φορά το iPhone χρησιμοποιήθηκε ελάχιστα τι μπορεί να φταίει;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μηπως ανεβαζουν σε κανα cloud τιποτα τα αιφον;;;;οπως φωτογραφιες κτλ μολις συνδεθουν στο wifi;;;

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ανεβαζουν σε κανα cloud τιποτα τα αιφον;;;;οπως φωτογραφιες κτλ μολις συνδεθουν στο wifi;;;
Μάλλον και εγώ σε αυτό κατέληξα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

Στα της βαθμολογιας του dxomark προσωπικα το περιμενα να δω κατι τετοιο.

Να θυμισω οτι το dxomark ειχε δωσει 87βαθμους στο Oneplus5 περυσι,την ιδια περιοδο που η τοτε κορυφαια συσκευη απο πλευρας βαθμολογιας ηταν το Pixel xl μαζι με το HTC U11 στους 90βαθμους.

 

Απο την αλλη δεν ξερω ποσο θετικο ειναι να βλεπεις πλεον μεχρι και την Xiaomi να βγαζει καλυτερα καμερο τηλεφωνα ή να ειναι πισω (ακομα και με το προσφατο update) απο το Mate 10 του 2017.

Καλο τελικο σκορ(αρκετοι ισως να διαφωνουν οπως και περυσι με το 5ρι)αλλα και παλι επιβεβαιωνει οτι ειναι πισω απο τις νεες ναυαρχιδες ορισμενες απο τις οποιες μαλιστα ειναι πλεον και ακριβοτερο(p20,mi mix 2s,mi8).

 

Θελει αρκετη δουλεια στο κομματι αυτο η Oneplus αλλα ειναι πιστευω σε καλο δρομο απο το 5ρι και μετα.

 

Απλα ειναι λογικο και αναμενομενο οσο ανεβαζουν την τιμη της συσκευης και φτανουν πλεον επιπεδα ναυαρχιδων(κυριολεκτικα)ο κοσμος να εχει παραπανω απαιτησεις στο κομματι της καμερας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάλλον γιατί η 1+ ήθελε να βελτιώσει πρώτα το software στην κάμερα και μετά να το δώσει στην DXO για βαθμολογία, κάτι που πρέπει να κάνουν και άλλες εταιρίες διότι μετά από updates βελτιώνουν την κάμερα αλλά μένουν με την αρχική βαθμολογία.

 

Οι αλλες εταιρειες δεν εχουν αναγκη να περιμενουν software updates για τις καμερες γιατι ειναι σιγουρες για αυτο που προσφερουν και ξερουν οτι καλυτερη διαφημιση για αυτες ειναι αν το αρχικο αποτελεσμα ειναι πολυ καλο(βλεπε huawei,samsung,apple,htc και πλεον και xiaomi)παρα ενα μετριο προς καλο αποτελεσμα που θα βελτιωθει με μελλοντικα updates.

 

Να θυμισω οτι αυτο ηταν και το παραπονο των περισσοτερων κατοχων(μεταξυ αυτων και εμενα)του 5t που βγηκε πριν κατι μηνες.

Μου εβαλε μια δευτερη καμερα αποκλειστικα για συνθηκες χαμηλου φωτισμου,αλλα το τελικο αποτελεσμα δεν βελτιωθηκε καθολου.

Βγηκαν καποια software updates βεβαια αργοτερα αλλα ποτε δεν αιτιολογηθηκε πληρως η δευτερη καμερα.

 

Αυτο που μου κανει προσωπικα εντυπωση ειναι τα σχολια που διαβαζω περι μειωμενης μπαταριας απο αρκετους γιατι θυμαμαι στο θεμα του 5t δεν ειχα ακουσει κανενα παραπονο απο κανενα για την μπαταρια.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! βρηκα στα γνωστα κινεζομαγαζα το 6/64 περιπου 100ευρο φτηνοτερα απο το επισημο σαιτ! εκτος απο την 2ετη επισημη εγγυηση τι αλλο προσφερει απο το να παραγγειλεις απο το επισημο σαιτ! θα κανατε εσεις αγορα απο κινεζομαγαζα σε αυτη τη τιμη ? θα εχει αλλες διαφορες ως προς το software ? ευχαριστω !
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν υποστιρίζει το τηλέφωνο VoLTE στην Cosmote ;

Αν ναι πως το ενεργοποιούμε ;

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν υποστιρίζει το τηλέφωνο VoLTE στην Cosmote ;

Αν ναι πως το ενεργοποιούμε ;

Δυστυχώς δεν το υποστηρίζει η cosmote
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανεις αν υποστιρίζει το τηλέφωνο VoLTE στην Cosmote ;

Αν ναι πως το ενεργοποιούμε ;

 

Έχει μια διαδικασία αλλά παίζει μια χαρά

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Δεν ξέρω αν γίνεται να ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά, αν δεν γίνεται βρες μια συμβατή συσκευή και ενεργοποίησε το για τον αριθμό σου, μετά βάλε την κάρτα στο δικό σου και είσαι έτοιμος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460634&page=97

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! βρηκα στα γνωστα κινεζομαγαζα το 6/64 περιπου 100ευρο φτηνοτερα απο το επισημο σαιτ! εκτος απο την 2ετη επισημη εγγυηση τι αλλο προσφερει απο το να παραγγειλεις απο το επισημο σαιτ! θα κανατε εσεις αγορα απο κινεζομαγαζα σε αυτη τη τιμη ? θα εχει αλλες διαφορες ως προς το software ? ευχαριστω !

 

Μην κανεις καν τον κοπο.

Εδωσα παραγγελια στο Gearbest,μετα απο 6 μερες δεν ειχαν κανει ουτε καν pack το κινητο και αφου τους ενοχλησα στο messager

μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο παρα μετα απο 15-20 μερες.

Φανταζομαι οτι δεν το εχουν ουτε θα το εχουν ποτε και περιμενουν να περασουν οι μερες για να παρεις τα λεφτα σου πισω απο την paypal και να σε αναγκασουν να παρεις κατι αλλο.

Μπορει να κανω και λαθος.

Τελικα το παρηγγειλα απο το επισημο site και περιμενω.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Μην κανεις καν τον κοπο.

Εδωσα παραγγελια στο Gearbest,μετα απο 6 μερες δεν ειχαν κανει ουτε καν pack το κινητο και αφου τους ενοχλησα στο messager

μου ειπαν οτι δεν υπαρχει διαθεσιμο παρα μετα απο 15-20 μερες.

Φανταζομαι οτι δεν το εχουν ουτε θα το εχουν ποτε και περιμενουν να περασουν οι μερες για να παρεις τα λεφτα σου πισω απο την paypal και να σε αναγκασουν να παρεις κατι αλλο.

Μπορει να κανω και λαθος.

Τελικα το παρηγγειλα απο το επισημο site και περιμενω.

 

Εγώ έχω παραγγείλει από το bangood και σε 5μερες μου το έστειλε... Το περιμένω τώρα με priority line..

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει από το bangood και σε 5μερες μου το έστειλε... Το περιμένω τώρα με priority line..

Χαιρομαι για εσενα και καλοριζικο να ειναι.

Εχω παραγγειλει αρκετα κινητα απο Κινα και δεν ειχα ποτε μου προβλημα, με το συγκεκριμένο μαγαζι ομως απέκτησα.

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια διαδικασία αλλά παίζει μια χαρά

https://forum.xda-developers.com/oneplus-5t/how-to/guide-volte-vowifi-german-carriers-t3817542

Δεν ξέρω αν γίνεται να ενεργοποιηθεί για πρώτη φορά, αν δεν γίνεται βρες μια συμβατή συσκευή και ενεργοποίησε το για τον αριθμό σου, μετά βάλε την κάρτα στο δικό σου και είσαι έτοιμος

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460634&page=97

 

γινεται να ζητησουμε απο την κοσμοτε ενεργοποιηση για τον αριθμο χωρις να εχουμε συμβατη συσκευη? εκανα την διαδικασια αλλα δυστυχως δεν δουλευει γιατι μαλλον δεν το εχω ενεργοποιησει ποτε

 

edit: διαβασα το μηνυμα σου στο xda για το sms, θα δοκιμασω αργοτερα με ενα s8 και θα ενημερωσω

Edited by GaleaNatur
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας ! βρηκα στα γνωστα κινεζομαγαζα το 6/64 περιπου 100ευρο φτηνοτερα απο το επισημο σαιτ! εκτος απο την 2ετη επισημη εγγυηση τι αλλο προσφερει απο το να παραγγειλεις απο το επισημο σαιτ! θα κανατε εσεις αγορα απο κινεζομαγαζα σε αυτη τη τιμη ? θα εχει αλλες διαφορες ως προς το software ? ευχαριστω !

 

Πρακτικά καμία διαφορά. Μόνο ότι θα περιμένεις παραπάνω από το να το πάρεις από το επίσημο συν τον κίνδυνο τελωνείου. Τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

γινεται να ζητησουμε απο την κοσμοτε ενεργοποιηση για τον αριθμο χωρις να εχουμε συμβατη συσκευη? εκανα την διαδικασια αλλα δυστυχως δεν δουλευει γιατι μαλλον δεν το εχω ενεργοποιησει ποτε

 

edit: διαβασα το μηνυμα σου στο xda για το sms, θα δοκιμασω αργοτερα με ενα s8 και θα ενημερωσω

Έβαλα την Sim σε s8, ενεργοποίησα την υπηρεσία και όλα καλά!!

 

Το κινητό μας έγινε ακόμα πιο τέλειο!!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την Sim σε s8, ενεργοποίησα την υπηρεσία και όλα καλά!!

 

Το κινητό μας έγινε ακόμα πιο τέλειο!!

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Για το 6αρι λες?

Δηλαδή θέλει μόνο μια ενεργοποίηση τις σιμ? Τίποτε άλλο?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Για το 6αρι λες?

Δηλαδή θέλει μόνο μια ενεργοποίηση τις σιμ? Τίποτε άλλο?

Μήνυμα wificall στο 1333 για κοσμοτε. Και εννοείται όλη τη διαδικασια από το thread του xda που θελει λαπτοπ

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να προτιμάει και να χρησιμοποιεί τον stock launcher, από κάποιον άλλον πχ Nova; Θέλω να πω υπάρχουν επιχειρήματα υπέρ του stock;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να προτιμάει και να χρησιμοποιεί τον stock launcher, από κάποιον άλλον πχ Nova; Θέλω να πω υπάρχουν επιχειρήματα υπέρ του stock;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Shelf και double tap to sleep ( για όσους δεν είναι ρουτ) είναι δύο καλά, από το OnePlus 3 δεν χρησιμοποιώ Nova μετά από πολλά χρόνια χρήσης του

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...