Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είχα λόγο να σου θίξω τη συσκευη και να στη βγάλω προβληματική, αλλά τα τελευταία ποστ αναφέρουν, προβληματα! Αν δεν τα διάβαζα δε θα ρώταγα!

Αναφορικά με το poco, δεν έχω κανένα ιδιαίτερο θέμα και πράγματι είναι αψογη συσκευή για 250€, με συνεχή υποστήριξη. Οι λόγοι που σκέφτομαι την αλλαγή είναι για την οθονη, την εμφάνιση και τη κάμερα, κάνοντας συμβιβασμό στο θέμα της μπαταρίας

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά είναι η συσκευή και σίγουρα καλύτερη πλην της αυτονομίας σε σχέση με το poco. Όσο για τα προβλήματα μόνο 1 μέλος αναφέρει προβλήματα εδώ, όπως επίσης και στο xda και κανένας δεν μπορεί να τον βοηθήσει διότι κανένας δεν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα. Επειδή δουλεύω και τις 2 συσκευές πίστεψε με αξίζει η μετάβαση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβαλε κάνεις τ 12;
Όχι ακόμα. Από εδώ και πέρα πλέον η συσκευή ενοποιήθηκε με το op6t με αποτέλεσμα να παίρνουμε ταυτόχρονα όλοι μαζί τους ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η συσκευή και σίγουρα καλύτερη πλην της αυτονομίας σε σχέση με το poco. Όσο για τα προβλήματα μόνο 1 μέλος αναφέρει προβλήματα εδώ, όπως επίσης και στο xda και κανένας δεν μπορεί να τον βοηθήσει διότι κανένας δεν αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα. Επειδή δουλεύω και τις 2 συσκευές πίστεψε με αξίζει η μετάβαση.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε μου σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Κάτι τελευταίο, δεδομένου ότι θα πάρω τη συσκευή από Κίνα, εκτός από το φορτιστή που δε θα είναι λογικά ευρωπαϊκός, χρειαζεται να κάνω κάτι άλλο;

πχ η rom που θα φοράει είναι ίδια με αυτά της Ευρώπης;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι ακόμα. Από εδώ και πέρα πλέον η συσκευή ενοποιήθηκε με το op6t με αποτέλεσμα να παίρνουμε ταυτόχρονα όλοι μαζί τους ενημερώσεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όντως, πολύ καλό νέο αυτό και έτσι έπρεπε να γίνει.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σ'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια.

Κάτι τελευταίο, δεδομένου ότι θα πάρω τη συσκευή από Κίνα, εκτός από το φορτιστή που δε θα είναι λογικά ευρωπαϊκός, χρειαζεται να κάνω κάτι άλλο;

πχ η rom που θα φοράει είναι ίδια με αυτά της Ευρώπης;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Aναλογα το μαγαζι που θα το παρεις, το gearbest για παραδειγμα στελνει με oxygen κανονικα, καποια αλλα ομως οχι.

Καλο ειναι να ρωτησεις πριν τη παραγγελια για να εισαι σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αυτό είναι το καλύτερο SOT που έχω δει.

6 ώρες σε 33 ώρες χρήσης, σχεδόν όλο με Wi-Fi και 2 κάρτες ον. Ελάχιστες κλήσεις

Με ροοτ και Elemental kernel, χωρίς κανένα πείραγμα

 

Κάποιοι που μιλάνε για 7+ ώρες, μόνο με μια κάρταμάλλον το δουλεύουν, οπότε δεν έχει νόημα να το συζητάμε.0c9ab945bb0ee87918f19d2a598e6169.jpg

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα οι δύο κάρτες τρώνε γρηγορότερα τη μπαταρία. Επίσης μεγάλο ρόλο παίζει και η ποιότητα του σήματος. Εγώ με μια κάρτα, στη δουλειά που έχω φουλ σήμα κρατάει περισσότερο η μπαταρία σε σχέση με το σπίτι που κάνω ακροβατικά για να βρω σήμα να μιλήσω στο τηλέφωνο.

 

Πάντως και με την αλλαγή kernel είδα αισθητή διαφορά στη μπαταρία. Με τη χρήση που κάνω ήμουν στις 7+ ώρες sot. Τις τελευταίες μέρες με Smurf kernel με την ιδια χρήση πλησιάζω πάντα τις 9 ώρες. Εξαφανίστηκε και το lag που είχα εδώ κι εκεί.

 

f739e5319f998c01480434e4d5a05fd9.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Η χρήση της μπαταρίας είναι κάτι το υποκειμενικό για κάθε χρήστη,γι'αυτό,κατά την γνώμη μου, θα πρέπει να γίνεται σύγκριση με την προηγούμενη συσκευή που είχαμε στην κατοχή μας ή που έχουμε έστω "δουλέψει" για αρκετές ημέρες οι ίδιοι,ώστε να βγάλουμε ένα ασφαλές συμπέρασμα. Π.χ.,το Huawei P10 Plus που είχα πριν από το OP6,παρότι με 3750mAh μπαταρία,είχε περίπου μια ώρα SOT λιγότερο με ίδια χρήση.Είχε υψηλότερη ανάλυση οθόνης,αλλά μικρότερη σε διαστάσεις (5.5" σε 16:9).
Link to comment
Share on other sites

πηγα να βαλω smurf kernel και το viber μοθ κανει fc , εχει τυχει σε κανεναν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα προσπαθώ να συνδέσω ένα usb stick otg φαίνεται μεταφορά αρχείων από κινητό Η/Υ αλλά δεν μου το αναγνωρίζει. Στο laptop ανοίγει κανονικά.... Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το κατάφερα τελικά είδα ότι ήταν απενεργοποιημένο το otg στο κινητό....

 

Καλησπέρα προσπαθώ να συνδέσω ένα usb stick otg φαίνεται μεταφορά αρχείων από κινητό Η/Υ αλλά δεν μου το αναγνωρίζει. Στο laptop ανοίγει κανονικά.... Μπορείτε να με βοηθήσετε?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα

Που μπορώ να βρω οικονομικότερο από skroutz mirror black 6-64. Και από εξωτερικό αν είναι.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ή σε κινέζικο θα πας ή σε ελαφρώς μεταχειρισμένο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Ή σε κινέζικο θα πας ή σε ελαφρώς μεταχειρισμένο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και γιατί να μην πάει σε Αμαζον, ώστε να έχει και εγγύηση;

Μην γράφουμε πράγματα με τόση σιγουριά, αν δεν αναφέρουμε όλες τις σωστές επιλογές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλό μήνα

 

Που μπορώ να βρω οικονομικότερο από skroutz mirror black 6-64. Και από εξωτερικό αν είναι.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Δες αμαζον και αν έχεις την επιλογή να κόψεις και το ΦΠΑ με επαγγελματικό αφμ θα σου βγει ακόμα φθηνότερα.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί να μην πάει σε Αμαζον, ώστε να έχει και εγγύηση;

Μην γράφουμε πράγματα με τόση σιγουριά, αν δεν αναφέρουμε όλες τις σωστές επιλογές.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Είμαστε εδώ για να παίρνουμε πληροφορίες αλλά και να δίνουμε. Εκείνη τη στιγμή αυτά μου ήρθαν στο μυαλό, αυτά πρότεινα.

Δεν ήξερα ότι έδινα διαγώνισμα για το ποιες είναι οι "σωστές επιλογές"! Άλλη φορά πρώτα θα σε ρωτάω και μετά θα απαντάω για να είμαι απόλυτα σωστός.

 

You tapatalking to me?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κάνω υπομονή ως το επόμενο update, αν δεν λύσουν το πρόβλημα με την ραμ πάει για πούλημα.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Σκοπεύω να χρησιμοποιήσω το OnePlus Roaming σε ταξίδι μου στην Σερβία (γιατί συμφέρει πολύ περισσότερο από ότι οι ελληνικές κάρτες)

Το έχει δοκιμάσει κανείς με rooted συσκευή ή και με άλλο κερνελ?

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε κ από μένα η παραγγελία από τη μακρινή Κίνα...

Υποθέτω ότι δεν έρχεται με oxygen αλλά είναι εύκολο να την περάσω.;

Επίσης beta ή stable καλύτερα;

Υπάρχει κάπου κάποιος ολοκληρωμένος οδηγός;

Α και αν κάποιος βαρέθηκε τη sandstone θήκη-δεν προστατεύει πολύ έτσι κ αλλιως :) - ας μου στειλει pm.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε κ από μένα η παραγγελία από τη μακρινή Κίνα...

 

Υποθέτω ότι δεν έρχεται με oxygen αλλά είναι εύκολο να την περάσω.;

 

Επίσης beta ή stable καλύτερα;

 

Υπάρχει κάπου κάποιος ολοκληρωμένος οδηγός;

 

Α και αν κάποιος βαρέθηκε τη sandstone θήκη-δεν προστατεύει πολύ έτσι κ αλλιως :) - ας μου στειλει pm.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Όλα έχουν απαντηθεί.

Δες ποστ 4592

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έπεσε κ από μένα η παραγγελία από τη μακρινή Κίνα...

 

Υποθέτω ότι δεν έρχεται με oxygen αλλά είναι εύκολο να την περάσω.;

 

Επίσης beta ή stable καλύτερα;

 

Υπάρχει κάπου κάποιος ολοκληρωμένος οδηγός;

 

Α και αν κάποιος βαρέθηκε τη sandstone θήκη-δεν προστατεύει πολύ έτσι κ αλλιως :) - ας μου στειλει pm.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Καλορίζικο.

Υπάρχουν οδηγοί στο παρακάτω link. Αν φλασαρεις stable rom θα παίρνεις updates της stable. Αντίστοιχα αν φλασαρεις beta θα παίρνεις updates της beta.

Οι beta πάντα έχουν κάποιες παραπάνω λειτουργίες που ως συνήθως μπαίνουν αργότερα και στις stable. Ως beta μπορεί να έχουν θεματακια, όπως έγινε με την τελευταία όπου μια μέρα μετά την κυκλοφορία της αποσύρθηκε.

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fforumdisplay%2Ephp%3Ff%3D7612&share_sfid=7612&share_fid=3793&share_type=sf

You tapatalking to me?

Edited by Gringo
Smile...
Link to comment
Share on other sites

Είναι διαθέσιμο το OnePlus roaming στην 9.03 η μόνο σε open beta;γτ δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις.. Edit: άκυρο το βρηκα

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Edited by georgepao113
MOTOROLA MILESTONE,MOTOROLA RAZR i,MOTOROLA MOTO X 2nd gen,ONEPLUS 6
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...