Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί το κουράζετε το θέμα όποιος έχει προτεραιότητα την κάμερα και οθόνη πάει σε samsung όποιος θέλει μπαταρία και πιο γρήγορο και παραμετροποιησημο κινητό πάει σε oneplus άπλα τα πράγματα, δεν έχετε βαρεθεί να λέτε τα ίδια και τα ίδια.. Απλά βάλτε κάτω τη θέλετε πιο πολύ.. Κινητό που να τα κάνει όλα καλά δεν υπάρχει δυστυχώς..
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω καταλάβει γιατί το κουράζετε το θέμα όποιος έχει προτεραιότητα την κάμερα και οθόνη πάει σε samsung όποιος θέλει μπαταρία και πιο γρήγορο και παραμετροποιησημο κινητό πάει σε oneplus άπλα τα πράγματα, δεν έχετε βαρεθεί να λέτε τα ίδια και τα ίδια.. Απλά βάλτε κάτω τη θέλετε πιο πολύ.. Κινητό που να τα κάνει όλα καλά δεν υπάρχει δυστυχώς..

Φίλε αν δεν σου αρέσουν τα ποστ μην τα διαβάζεις απλά .

Αν έκανες ομως τον κόπο να διαβάσεις τα ποστ μου από την αρχή θα έβλεπες ότι προσπαθούσα να δω αν έχει κάποιο θέμα η συσκευή μου , γιατί το βίντεο είναι χειρότερο από ότι περιέγραφαν οι περισσότεροι εδώ μέσα .

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή φιλε μου εγω που εγραψα ποιο πανω τα εξης "Παιδια καλησπέρα και από μενα, εχω το sasmung s7 και σκέφτομαι να το αλλαξω, τι λετε αξιξει να το αλλαξω με το oneplus 6 η να παω προς s9?. Ποιο πολύ μου αρεσει να τραβαω βιντεο και στο s7 είμαι ευχαριστημένος σε αυτό τον τομεα αλλα θελω μια αλλαγη….. " και δεν μου απαντησε κανενας τελικα τι να κανω,? συμφωνα με τα λεγομενα σου δεν αξιζει….

 

Στο παρον θεμα το μονο που μπορουν να σου προτεινουν ειναι αν σου κανει συγκεκριμενα το Oneplus6 ή οχι.

Αν οντως αυτο που σε ενδιαφερει κυριως/περισσοτερο ειναι η καμερα,τοτε μαλλον καλυτερα να κοιταξεις αλλου αν δεν εχεις οικονομικο περιορισμο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε πρόβλημα με το βίντεο, δοκιμάστε το open camera... Είναι η ημέρα με την νύχτα η διαφορά στο βίντεο... Στα θα βελτιωθεί με κάποιο update η κάμερα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όσοι έχετε πρόβλημα με το βίντεο, δοκιμάστε το open camera... Είναι η ημέρα με την νύχτα η διαφορά στο βίντεο... Στα θα βελτιωθεί με κάποιο update η κάμερα...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα το δοκιμάσω .

Ελπίζω να το διορθώσουν γιατί είναι σίγουρα θέμα software , έχω κάνει πάρα πολλές δοκιμές τις τελευταίες μέρες και σε κάποιες φάσεις με χαμηλό φωτισμό το βίντεο είναι καλό.

Το περίεργο είναι ότι άλλες φορές είναι καλύτερο στα 30 fps και άλλες στα 60 .

Link to comment
Share on other sites

Και ανακοίνωσαν ότι πλέον θα έχουν την πολιτική της Google δηλαδή 2 χρόνια αναβαθμίσεων στο λειτουργικό στην ένα χρόνο επιπλέον για τις αναβαθμίσεις ασφαλείας...

 

https://9to5google.com/2018/06/28/oneplus-update-policy-schedule-timeline/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ανακοίνωσαν ότι πλέον θα έχουν την πολιτική της Google δηλαδή 2 χρόνια αναβαθμίσεων στο λειτουργικό στην ένα χρόνο επιπλέον για τις αναβαθμίσεις ασφαλείας...

 

https://9to5google.com/2018/06/28/oneplus-update-policy-schedule-timeline/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το αυτονόητο δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτονόητο δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι μεν αυτονόητο,αλλά στην πράξη δεν απο άλλες εταιρείες...Για ρώτα samsung,lg,huawei κτλ...Πίκρα!Το καλό είναι οτι καλύπτουν όλα τους τα μοντέλα,ακόμα και το 3

Link to comment
Share on other sites

Gcam έχει βγει για το oneplus 6?
Είναι σε alpha ακόμα, αλλά ο developer που την έχει αναλάβει παρέλαβε χθες την δωρεάν συσκευή του οπότε σύντομα λογικά θα δούμε αποτελέσματα

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3797544

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

To proeject treble θα καταργήσει εν τοις πράγμασι όλες τις παραπάνω αναβαθμίσεις και τις "εξυπνάδες" της Oneplus!

Ξυπνάτε μην σας πουλάνε φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες και δήθεν αποκλειστικότητες...(άντε πουλάτε τα τώρα μπας και ρεφάρετε γιατί το 6Τ θα έχει 3 κάμερες-ούτε 3 μήνες δεν τα κρατάμε..τι 3 χρόνια λένε?)

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

ευτυχώς που σκάνε που και που και οι ξύπνιοι και ξυπνάνε και εμάς που κοιμόμαστε...btw, ούτε να ρεφάρουμε θέλουμε...

άντε να γυρνάμε πλευρό σιγά σιγά...

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Σωραίος!

......

Τώρα πως γίνεται η πόλη μου να είναι 1η στο 5G στην Ελλάδα και οι πολίτες της να μην έχουν ούτε κινητά 5G ούτε 3G - 4G σοβαρό!

Μάλιστα λένε ότι τα νέα κινητά με 5G θα έρθουν του χρόνου...(βρε πουλάτε τα που σας λέω...5G η Oneplus θα έχει το 2019!)

https://gizchina.it/2018/06/oneplus-huawei-flagship-5g-in-arrivo-nel-2018/

..........

και ασφαλώς οι τιμούλες θα πάνε προς τα πάνω....και όλο πιό βαθιά θα βάζουμε το χέρι στην τσέπη (βλέπε τιμούλα στο φιλαράκι μας OPPO X)!

Οι ιταλοί λένε.... "Innanzitutto la variante Standard, in questo caso da 8/128 GB, costa 4999¥, circa 648€. Si passa, poi, alla succitata Super Flash, con memorie da 8/256 GB e Super VOOC, al prezzo di 5999¥, circa 778€. Ciò significa che è possibile usufruire della ricarica super rapida di OPPO senza necessariamente acquistare l'esosa versione targata Lamborghini, in Cina proposta a 9999¥, circa 1297€."

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεν αυτονόητο,αλλά στην πράξη δεν απο άλλες εταιρείες...Για ρώτα samsung,lg,huawei κτλ...Πίκρα!Το καλό είναι οτι καλύπτουν όλα τους τα μοντέλα,ακόμα και το 3
Η Samsung μπορεί να καθυστερεί τα updates υπερβολικά σε σχέση με εμάς, αλλά τα υποστηρίζει το ίδιο. 2 major updates και μετά security. Στις ναυαρχίδες τουλάχιστον και τα note. Και σε τελευταία ανάλυση η OnePlus δεν έχει και καμιά μεγάλη γκάμα κινητών να υποστηρίξει. 4-5 μοντέλα είναι όλα κι όλα. Οπότε όχι μόνο είναι αυτονόητο, αλλά έπρεπε να είναι δεδομένο!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung μπορεί να καθυστερεί τα updates υπερβολικά σε σχέση με εμάς, αλλά τα υποστηρίζει το ίδιο. 2 major updates και μετά security. Στις ναυαρχίδες τουλάχιστον και τα note. Και σε τελευταία ανάλυση η OnePlus δεν έχει και καμιά μεγάλη γκάμα κινητών να υποστηρίξει. 4-5 μοντέλα είναι όλα κι όλα. Οπότε όχι μόνο είναι αυτονόητο, αλλά έπρεπε να είναι δεδομένο!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι ακριβώς υποστηρίζει γιατί όπως γνωρίζω την 8.1 ακόμα δεν την έχουν πάρει τα s8 και όπως φαίνεται ούτε και πρόκειται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς υποστηρίζει γιατί όπως γνωρίζω την 8.1 ακόμα δεν την έχουν πάρει τα s8 και όπως φαίνεται ούτε και πρόκειται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

2 Major updates τα δίνει η Samsung πάντα. Από εποχές Galaxy S2 το θυμάμαι. Μιλάμε πάντα για ναυαρχίδες της. Αν δεν πάρει την 8.1 μπορεί να πηδήξει μια και να πάει στην επομενη, όποτε γίνει αυτή διαθέσιμη. Τα Note ειδικά συνεχίζουν στάνταρ και μετά από δύο χρόνια με security patches. Τώρα κάτι Huawei, κάτι Sony και LG, μπορεί όντως να τα παρατάνε μετα. Η Huawei ειδικά έχει πολλά παραδείγματα συσκευών που πηραν μια έκδοση Android και παπαλα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτονόητο δηλαδή.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Samsung μπορεί να καθυστερεί τα updates υπερβολικά σε σχέση με εμάς, αλλά τα υποστηρίζει το ίδιο. 2 major updates και μετά security. Στις ναυαρχίδες τουλάχιστον και τα note. Και σε τελευταία ανάλυση η OnePlus δεν έχει και καμιά μεγάλη γκάμα κινητών να υποστηρίξει. 4-5 μοντέλα είναι όλα κι όλα. Οπότε όχι μόνο είναι αυτονόητο, αλλά έπρεπε να είναι δεδομένο!

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Aπο τον καναπε και απο το πληκτρολογιο, ολα "αυτονοητα" και "δεδομενα" ειναι.

Κατσε εσυ και γραφε software 2 χρονια για κινητα που πουλας κοψοχρονια.

 

To proeject treble θα καταργήσει εν τοις πράγμασι όλες τις παραπάνω αναβαθμίσεις και τις "εξυπνάδες" της Oneplus!

Ξυπνάτε μην σας πουλάνε φούμαρα και μεταξωτές κορδέλες και δήθεν αποκλειστικότητες...(άντε πουλάτε τα τώρα μπας και ρεφάρετε γιατί το 6Τ θα έχει 3 κάμερες-ούτε 3 μήνες δεν τα κρατάμε..τι 3 χρόνια λένε?)

 

Nα παιδια, o woke

Link to comment
Share on other sites

Aπο τον καναπε και απο το πληκτρολογιο, ολα "αυτονοητα" και "δεδομενα" ειναι.

Κατσε εσυ και γραφε software 2 χρονια για κινητα που πουλας κοψοχρονια.

 

:blink: Είσαι με τα καλά σου; Τα έννοεις αυτά που γράφεις ή τα έχασες;

 

Γιατί να κάτσει αυτός να γράφει software δική του δουλεία είναι; Τι τον απασχολεί πόσο πουλιέται;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Ένα μπράβο στην OP καθώς δέχτηκαν αντικατάσταση (RMA) σε κακώς τοποθετημένο original screen protector, μόνο με ένα βιντεάκι που τους έστειλα όπου φαινόταν ένα κομμάτι στην άκρη να μην έχει κολλήσει σωστά δημιουργώντας ένα μεγάλο bubble 3 εκατοστών. Ο λόγος είναι ότι δεν είχα προνοήσει στην τοποθέτηση του κατά τα άλλα άψογου τζαμιού (ούτε ίχνος δαχτυλιάς όσο και να το σκαλίζεις!!!), να βάλω πρώτα την original θήκη που εμπεριέχεται στη συσκευασία (όπως άλλωστε ρητά αναφέρουν οι οδηγίες τοποθέτησης), με αποτέλεσμα να μου το πετάξει απευθείας με το που τοποθέτησα τη θήκη μετά την τοποθέτηση του τζαμιού.

Τάσος

 

Be strong where you are weak and weak, where you are strong.. :rocket:

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις η Οp απλά δεν παίζεται. Δεν υπαρχει εταιρεία που να έχει καλύτερο σέρβις

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μου έστειλαν ότι θα το πάρει η ups το κινητό. Λογικά από Δευτέρα έτσι;; Παίρνω τηλ στην ups και δεν απαντάνε. Λένε από Δευτέρα.
Link to comment
Share on other sites

Παρατηρω οτι το notification led ειναι πολυ αδυναμο και φυσικα δεν εχει καμια σχεση με αυτο του 3Τ. Στο φως της ημερας δεν φενεται καθολου.

Ειναι και σε σας ετσι η ετυχε σε μενα;;

Link to comment
Share on other sites

Στο σέρβις η Οp απλά δεν παίζεται. Δεν υπαρχει εταιρεία που να έχει καλύτερο σέρβις

 

Sent from my Oneplus 5t using tapatalk

Μαλλον δεν έχεις δοκιμασει ακομα το service της Samsung...

iPhone 15 Pro Max + Samsung S23 Ultra

Garmin Fenix 7X Sapphire Solar

Apple Airpods pro 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...