Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Και γω αυτό περνάω....περίεργο...δεν ξερω

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

τα update τα παίρνω από oxygen update και μετά μέσα από το τηλέφωνο αναβάθμιση....

 

και δουλεύει μια χαρά... μπορει να υπάρξει θέμα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό. Ίσως το ισταγκραμ πρέπει να καλιμπραρει τις διαφορετικές αναλογίες των οθονών δεν νομίζω να φταίει το κινητο. Διορθώστε με αν κάνω λάθος.

 

Tι να πρωτοκαλιμπραρει και αυτο το instagram, εχει κινητα με 200 διαφορετικες αναλογιες και notches.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό τώρα πως το συμπέρανες??

 

Ρωτάω γιατί το OP 3T που είναι το πρώτο Τ μοντέλο βγήκε με Android 6 και έχει πάρε ήδη Android 8

 

Μάλλον δεν το εξέφρασα σωστά. Αυτό που εννοούσα είναι ότι η Τ σειρά κυκλοφορεί με την προηγούμενη έκδοση Android, παίρνει πολύ σύντομα την πρώτη αναβάθμιση και μετά την δεύτερη.

Παίρνει δηλαδή ακριβώς τις ίδιες αναβαθμίσεις με την σκέτη σειρά, παρότι κυκλοφορεί μισό χρόνο μετά. (Το 5T κυκλοφόρησε με nougat , και πήρε την πρώτη αναβάθμιση σε 1.5 μόλις μήνα)

Αυτό είναι γνωστή τακτική της OnePlus. "Καίει ουσιαστικά την πρώτη μεγάλη αναβάθμιση, με το να κάνει shipping το κινητό με έκδοση Android που είναι ενα χρόνο παλιά.

Αυτό εννοούσα.

Link to comment
Share on other sites

Tι να πρωτοκαλιμπραρει και αυτο το instagram, εχει κινητα με 200 διαφορετικες αναλογιες και notches.

 

Δεν εχεις και άδικο. Κάτι πρέπει να γίνει όμως

Link to comment
Share on other sites

ο σωστός τρόπος να έχεις και twrp και root είναι, φλασαρουμε την ρομ απο twrp, φλασαρουμε το twrp, reboot to recovery, φλασαρουμε magisk.
Το πέρασα έτσι κανονικά. Αν και στην αρχή έβγαζε μόνο τη μπάρα προόδου χωρίς να γράφει κάτι και πίστευα ότι δεν πέρασε την αναβάθμιση, μόλις ξανα-μπούταρα μου έδειξε κανονικά 5.1.8.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τα update τα παίρνω από oxygen update και μετά μέσα από το τηλέφωνο αναβάθμιση....

 

και δουλεύει μια χαρά... μπορει να υπάρξει θέμα?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι είναι μια χαρά.

Αν είναι να υπάρξει θέμα,θα υπάρξει ούτως ή άλλως λόγο της αναβάθμισης, όχι λόγο oxygen updater.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο mod ή εφαρμογή για να ξεχωρίσει τον ήχο κλήσης από τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά.εχω ένα φορτιστή από mi mix2 στα 2,5A ο φορτιστής o.n. είναι 4A εκτός από ποιο αργή φόρτιση υπάρχει περίπτωση να βγάλει προβλήματα στη μπαταρία ,του ,o.p?

Και με το αντίθετο?ο φορτιστής o.p. στο mi mix θα κάνει ζημιά?

Ευχαριστώ!

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος δυσλειτουργία του τηλεφώνου με το Adguard; Εμένα μετά από αλλαγή δικτύου (Wi-Fi σε κινητές και το αντίστροφο) σταματάει να φιλτράρει αν και η εφαρμογή είναι πράσινη, και ορισμένες φορές ανοιγοκλείνει πολύ γρήγορα, σαν να έχει κολλήσει, και μόνο με restart φτιάχνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιεί κάποιος κάποιο mod ή εφαρμογή για να ξεχωρίσει τον ήχο κλήσης από τις ειδοποιήσεις;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Γίνεται με Xposed και GravityBox.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος δυσλειτουργία του τηλεφώνου με το Adguard; Εμένα μετά από αλλαγή δικτύου (Wi-Fi σε κινητές και το αντίστροφο) σταματάει να φιλτράρει αν και η εφαρμογή είναι πράσινη, και ορισμένες φορές ανοιγοκλείνει πολύ γρήγορα, σαν να έχει κολλήσει, και μόνο με restart φτιάχνει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Moνο με adaway κοβεις σωστα διαφημισεις (και αυτο δημιουργει προβληματα σε παιχνιδια που ΘΕΛΕΙΣ να δεις διαφημισεις για bonus πραγματα)

Το adguard και ολα τα συναφη ειναι πολυ υποδεεστερα, εχουν θεματα πολλα.

 

Browser που να μπλοκαρει τις διαφημισεις ειναι η λυση, προσωπικα δοκιμαζω brave τελευταια.

Link to comment
Share on other sites

Moνο με adaway κοβεις σωστα διαφημισεις (και αυτο δημιουργει προβληματα σε παιχνιδια που ΘΕΛΕΙΣ να δεις διαφημισεις για bonus πραγματα)

Το adguard και ολα τα συναφη ειναι πολυ υποδεεστερα, εχουν θεματα πολλα.

 

Browser που να μπλοκαρει τις διαφημισεις ειναι η λυση, προσωπικα δοκιμαζω brave τελευταια.

 

Το Adguard το έχω εδώ και ένα χρόνο με premium licence (από promotion) και είναι εξαιρετικό.. Το χρησιμοποιούσα σε s8+ με samsung browser και έκοβε τα πάντα και το έχω τώρα και στο Oneplus 6 με Yandex browser και επίσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ούτε σε εφαρμογές βλέπω διαφημίσεις, φιλτράρει τα πάντα

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Moνο με adaway κοβεις σωστα διαφημισεις (και αυτο δημιουργει προβληματα σε παιχνιδια που ΘΕΛΕΙΣ να δεις διαφημισεις για bonus πραγματα)

Το adguard και ολα τα συναφη ειναι πολυ υποδεεστερα, εχουν θεματα πολλα.

 

Browser που να μπλοκαρει τις διαφημισεις ειναι η λυση, προσωπικα δοκιμαζω brave τελευταια.

 

Το adguard είναι μια χαρά. Κόβει τα πάντα. Το έχω αγορασμένο εδώ και 2 χρόνια και το έχω χρησιμοποιήσει σε καμιά 10αριά τηλέφωνα. Μόνο στο 1+6 μου δημιούργησε πρόβλημα.

Όσον αφορά τα παιχνίδια, έχει επιλογή για το ποιες εφαρμογές θα φιλτράρει. Όποιο παιχνίδι θες, το ξετικάρεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by MeddlingMageGR
Link to comment
Share on other sites

Το Adguard το έχω εδώ και ένα χρόνο με premium licence (από promotion) και είναι εξαιρετικό.. Το χρησιμοποιούσα σε s8+ με samsung browser και έκοβε τα πάντα και το έχω τώρα και στο Oneplus 6 με Yandex browser και επίσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ούτε σε εφαρμογές βλέπω διαφημίσεις, φιλτράρει τα πάντα

 

Εγω που δοκιμασα beta δωρεαν για κανα 3μηνο, ΣΑΦΩΣ και μου εκανε θεματα.

Πολλες φορες εδειχνε οτι δεν εχει ιντερνετ ενω ειχε, εβγαζε διαφορα μηνυματα σφαλματος με ληγμενα πιστοποιητικα, και φυσικα ανακατευει τα στατιστικα μπαταριας (αν δεν ειναι και το ιδιο θπευθυνο για παραπανω καταναλωση)

 

Αυτα όλα σε browsers, με το που σουταρα adguard, ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω που δοκιμασα beta δωρεαν για κανα 3μηνο, ΣΑΦΩΣ και μου εκανε θεματα.

Πολλες φορες εδειχνε οτι δεν εχει ιντερνετ ενω ειχε, εβγαζε διαφορα μηνυματα σφαλματος με ληγμενα πιστοποιητικα, και φυσικα ανακατευει τα στατιστικα μπαταριας (αν δεν ειναι και το ιδιο θπευθυνο για παραπανω καταναλωση)

 

Αυτα όλα σε browsers, με το που σουταρα adguard, ολα καλα.

Το είπες και μόνος σου. Beta δωρεάν.

Δοκίμασε το και τώρα αν θες. Αυτά τα θέματα που αναφέρεις ποτέ δεν τα είχα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα την αγορά του εν λόγω κινητου. 6/64 mirror και την θήκη carbon μαζί με το tempered glass.

Ενώ φαίνεται κανονικά μέσω pay pal το email επιβεβαίωσης την OnePlus δεν δείχνει την ποσότητα από τα αξεσουάρ.!!!!!!! Ενώ ήταν όλα stock

. Έχει κανείς κάποια ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Έκανα την αγορά του εν λόγω κινητου. 6/64 mirror και την θήκη carbon μαζί με το tempered glass.

Ενώ φαίνεται κανονικά μέσω pay pal το email επιβεβαίωσης την OnePlus δεν δείχνει την ποσότητα από τα αξεσουάρ.!!!!!!! Ενώ ήταν όλα stock

. Έχει κανείς κάποια ιδέα;;;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μολις κανεις παραγγελια πρέπει να περιμένεις δεν την εμφανιζει στο site κατευθειαν παρολο που φενεται κανικα στο paypal η πληρωμη

Link to comment
Share on other sites

Μολις κανεις παραγγελια πρέπει να περιμένεις δεν την εμφανιζει στο site κατευθειαν παρολο που φενεται κανικα στο paypal η πληρωμη

Στο σιτε μου την εμφανίζει κανονικά με τα χρήματα και τις σώστες ποσότητες, δλδ 1 συσκευή και 1 protection bundle (θηκη και τζάμι)

Αλλά στο εμαιλ επιβεβαίωσης δεν μου έχει ποσότητα για θήκη και τζάμι!!!!!!

Πώς γίνεται;;

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το adguard και το 1+6 έχει αναφέρει στο φόρουμ τους από τις 5 του μήνα. Πρόσθεσακαι εγώ ένα σχολείο που επιβεβαιώνω το πρόβλημα

 

https://forum.adguard.com/index.php?threads/oneplus-6-adguard-stops-blocking.28868/

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται με Xposed και GravityBox.

 

 

 

Το έφτιαξα, thanks

Edited by lgalkis
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Σε NBG και Winbank σας λειτουργεί κανονικά το login με το δαχτυλικο αποτύπωμα?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε NBG και Winbank σας λειτουργεί κανονικά το login με το δαχτυλικο αποτύπωμα?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σε NBG που χρησιμοποιώ ναι λειτουργεί κανονικά.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Σε NBG και Winbank σας λειτουργεί κανονικά το login με το δαχτυλικο αποτύπωμα?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Ναι αλλά και εμένα με την πρώτη φορά δεν δούλεψε και μετά το ξανασεταρα και από τότε οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το Adguard το έχω εδώ και ένα χρόνο με premium licence (από promotion) και είναι εξαιρετικό.. Το χρησιμοποιούσα σε s8+ με samsung browser και έκοβε τα πάντα και το έχω τώρα και στο Oneplus 6 με Yandex browser και επίσης δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. Ούτε σε εφαρμογές βλέπω διαφημίσεις, φιλτράρει τα πάντα

 

Το adguard είναι μια χαρά. Κόβει τα πάντα. Το έχω αγορασμένο εδώ και 2 χρόνια και το έχω χρησιμοποιήσει σε καμιά 10αριά τηλέφωνα. Μόνο στο 1+6 μου δημιούργησε πρόβλημα.

Όσον αφορά τα παιχνίδια, έχει επιλογή για το ποιες εφαρμογές θα φιλτράρει. Όποιο παιχνίδι θες, το ξετικάρεις.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και εγω 2 χρόνια το εχω ως multiptatform λύση(χρηση σε Windows/Ios/Android) και ουδέποτε αντιμετώπισα θέμα και κόβει τα πάντα και απο browser και app σε ολες τις πλατφόρμες.

Μου εχει λύσει τα χέρια.(εχω αγορασει lifetime άδεια χρήσης για ολα τα λειτουργικά)

 

Ας και είμαι root και έχω adawey σε 5Τ αλλά το adguard είναι must εφαρμογή παντού ανεξάρτητα συσκευής και μπαίνει day one.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...