Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η συγκεκριμένη δε βελτιώνει... μπαλωνει

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

πως περναμε ρεκοβερυ twrp ξανα στην 5,1,7 ρε παιδια γιατι κολλησα τωρα..??

ok το βρηκα .. απο εδω μαγκες..!! πρωτα το img kai μετα το zip

https://forum.xda-developers.com/oneplus-6/how-to/guide-how-to-install-official-twrp-t3801558

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει ρούτ παιδιά και δεν σας αρέσει ο ήχος που βγάζει η συσκευή δοκιμάστε να περάσετε το Dolby atmos από το axon 7 την τελευταία έκδοση του (Dolby-Atmos_Axon7_Oreo_BnC_Edition_5.30.18.zip) και όχι αυτή που έχει στα modules του magisk... Πραγματικά είναι αρκετά καλός ο ήχος μετά.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το περασα και εγω. Πραγματικα αισθητη η διαφορα! Ευχαριστω που το ανεφερες και εδωσες σωστη εκδοση.

 

Αν κατεβασουμε την φουλ 5.1.7 (zip) και φλασαρουμε απο twrp η διαδικασια ειναι η παρακατω,σωστα??

 

flash zip rom

flash custom kernel

reboot

temp boot twrp

flash twrp

(flash custom kernel)

(flash magisk)

Link to comment
Share on other sites

Το περασα και εγω. Πραγματικα αισθητη η διαφορα! Ευχαριστω που το ανεφερες και εδωσες σωστη εκδοση.

 

Αν κατεβασουμε την φουλ 5.1.7 (zip) και φλασαρουμε απο twrp η διαδικασια ειναι η παρακατω,σωστα??

 

flash zip rom

flash custom kernel

reboot

temp boot twrp

flash twrp

(flash custom kernel)

(flash magisk)

εσυ γιατι τοσο πολυ να φλασαρεις κερνελ ??εχει τοση διαφορα απο τον στοκ?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ γιατι τοσο πολυ να φλασαρεις κερνελ ??εχει τοση διαφορα απο τον στοκ?

 

για μπαταρια θα σου πω σε καμια βδομαδα, αλλα εχουν καποια features που βολευουν οπως:

 

Sweep2Sleep - χρησιμοποιω gestures τωρα και γενικα θελω να αποφευγω τα ασκοπα πατηματα του powe button,οποτε ειναι χρησιμο. οταν ειχα navigation bar ειχα double tap στο ενα κουμπι εκει για να σβηνω την οθονη

 

Fingerprint gestures - ειχα συνηθισει απο το mate 10 pro να κατεβαζω την κουρτινα ειδοποιησεων με swype down στο δαχτυλικο

 

Backlight Minimum level - που το ειχα αναφερει και παλιοτερα οτι κατεβαζει πολυ την φωτεινοτητα η 1+ , με αυτο βαζω κατωτατο οριο που μπορει να παει

 

και φυσικα καποια αλλα που δεν τα καταλαβαινω αλλα για να υπαρχουν μαλλον για καλο θα ειναι (WireGuard,AdrenoBoost, Kernel Wakelock blocker κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς ποιο xposed module του magisk είναι για το κινητό μας;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κανείς ποιο xposed module του magisk είναι για το κινητό μας; Επίσης, δεν μπορώ να τρέξω την twrp εφαρμογή στο κινητό... Κλείνει συνέχεια. Το χει παρατηρήσει κανείς;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όσοι είστε ρουτ έχετε αντιμετωπίσει το ίδιο προβλημα?

Εκανα ρουτ κανονικα εβαλα magisk bootara κομπλε και ειπα να κανω ενα factory reset έκανε επανεκκίνηση με πήγε twrp έκανα reset και μετά δεν ξαναναμπουταρε. με πηγαίνει πάλι twrp. Φλασαρα magisk μήπως και κολλάει εκεί αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις factory reset άμα δεν είσαι τέλειος στοκ. Έχει ένα θέμα και μένει σε bootloop ,δες στο xda μήπως θέλεις ξανά πέρασμα με fastboot

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις factory reset άμα δεν είσαι τέλειος στοκ. Έχει ένα θέμα και μένει σε bootloop ,δες στο xda μήπως θέλεις ξανά πέρασμα με fastboot

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Το επανέφερα με fastboot, στοκ είμαι τωρα. Απλα έχει θέμα εκεί λέω και εγώ δεν έκανα κάτι σωστά.

Link to comment
Share on other sites

Το επανέφερα με fastboot, στοκ είμαι τωρα. Απλα έχει θέμα εκεί λέω και εγώ δεν έκανα κάτι σωστά.

 

Εφόσον έκανες έκανες factory γιατί δεν φλασαρες πάλι το ζιπ τις ρομ?? Θα ανοιγε πιστεύω με την μια..anyway. αφού το επανέφερε όλα καλά. Αν κ δεν παθαίνουν του. Είναι σκυλιά.με 2 εντολές επανέρχεται

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έκανες έκανες factory γιατί δεν φλασαρες πάλι το ζιπ τις ρομ?? Θα ανοιγε πιστεύω με την μια..anyway. αφού το επανέφερε όλα καλά. Αν κ δεν παθαίνουν του. Είναι σκυλιά.με 2 εντολές επανέρχεται

Bρε ναι λυσεις υπαρχουν για επαναφορα αλλά κανονικά δεν έπρεπε να το κανει, bug ειναι της twrp

Link to comment
Share on other sites

για να μην χασετε το twrp μετα απο το φλασαρισμα της ρομ, καντε reboot σε twrp και καντε flash το twrp zip και το magisk
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

για να μην χασετε το twrp μετα απο το φλασαρισμα της ρομ, καντε reboot σε twrp και καντε flash το twrp zip και το magisk

το ειχα δοκιμασει και γω. δεν περναει την αναβαθμιση. κανει reboot sthn twrp

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα τα παρακατω και δεν ειχα κανενα προβλημα

 

flash 5.1.7 full rom zip απο twrp

reboot

flash twrp ( με all in one tool - προσοχη να εχετε αφαιρεσει pin/pattern)

flash magisk

reboot

 

ολα δουλευουν κομπλε

Link to comment
Share on other sites

το ειχα δοκιμασει και γω. δεν περναει την αναβαθμιση. κανει reboot sthn twrp

 

μια χαρά μου δουλεύει εμένα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

μια χαρά μου δουλεύει εμένα

 

σε μενα οπως ειπα ετρωγε σκαλωμα..δεν ξερω γιατι.. εκανα την αναβαθμιση απο μεσα..και μετα με fastboot μπηκα ρεκοβερυ και φλασαρ το ζιπ τις recovery....

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

από twrp την φλασαρεις την αναβάθμιση. μετά το twrp, κανείς ρισταρτ σε twrp, ξανά φλας το twrp, το magisk, ότι άλλο θες και ρισταρτ. παίζει.
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

oneplus 6 avatar ποτε θα μας βγαλουν να βαλλουμε??

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

από twrp την φλασαρεις την αναβάθμιση. μετά το twrp, κανείς ρισταρτ σε twrp, ξανά φλας το twrp, το magisk, ότι άλλο θες και ρισταρτ. παίζει.
Αν κάνεις επανεκκίνηση σε twrp πολύ απλά θα θα σε πάει στο stock recovery. Δεν πρόκειται να σου ανοίξει το twrp γιατί θα έχει περάσει επάνω στο slot το recovery oneplus...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά απλά τα πράγματα. Από την στιγμή που έχετε twrp recovery και πιθανότατα είστε και root, μετά από κάθε update μέσω twrp, φλασαρετε αμέσως μετά το update και το magisk. Έτσι θα κρατηθεί όπως έχει το twrp και δεν το χάνετε.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις επανεκκίνηση σε twrp πολύ απλά θα θα σε πάει στο stock recovery. Δεν πρόκειται να σου ανοίξει το twrp γιατί θα έχει περάσει επάνω στο slot το recovery oneplus...

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

θα περάσεις twrp μετά από την ρομ, όπως και magisk. απλά εγώ έκανα reboot και τα πέρασα ξανά για την σιγουριά αν και νομίζω ήταν περιττό

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στο twrp επιλέγουμε Swipe to allow modifications? με ενδιαφέρει βασικά να μην φαίνεται το root για τράπεζες nova go κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Στο twrp επιλέγουμε Swipe to allow modifications? με ενδιαφέρει βασικά να μην φαίνεται το root για τράπεζες nova go κτλ.

 

Επειδή έχω κ γω νοβαγκο θα πας στο magisk

Magisk hide θα μαρκάρεις το novago θα κάνεις επανεκκίνηση και θα σου παίζει μια χαρά...

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Στο νεο μου OP6 (με το φρέσκο 5.1.7) μετέφερα σχεδόν τα πάντα από το παλιο ΟΡ3 (Android 8), μέσω του Oneplus Switch app. To "σοβαρότερο" θέμα μου είναι η ΜΗ μεταφορά των 215 saved WIFI...

Κοιτώ τις ρυθμίσεις (Settings>Backup, κλπ) και είναι ολα ΟΝ (στο παλιο ΟΡ3).

 

Δεν θέλω να ρουτάρω για να χρησιμοποιήσω τα app που κάνουν χειροκίνητα αυτή την εργασία - εχει κανεις κάποια ιδέα γιατί δεν αντιγράφονται/μεταφέρονται?

Στο Settings > Backup & reset > Google account > Active backups, επρεπε στο Device settings να έχω κάποια ημερομηνία που να δειχνει πότε έγινε, ομως εδώ γράφει waiting to backup. Δεν βρίσκω πως να κάνω "force" και απ ότι διαβαζω, έπρεπε να γίνεται εφόσον το τηλέφωνο είναι idle και στον φορτιστή...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...