Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Η εμπειρία χρήσης σε σχέση με συσκευές samsung (είχα στην σειρά note 5, s7 edge, s8+) είναι η μέρα με την νύχτα.

 

Το notch δεν με χαλάει προσωπικά αν και φοβόμουν ότι θα με ξενερώσει.

 

Έχει πάνω screen protector και προς το παρόν λέω να μην χρησιμοποιήσω το γυαλί που πήρα μαζί

πιο υπερτερει??? τα samsung???

το γυαλακι βαλτο η ζελατινα δεν προστατευει απο πεσιματα... μην το κλαις μετα.. καλυτερα να το χρησιμοποιησεις αφου το εχεις κιολας

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

πιο υπερτερει??? τα samsung???

το γυαλακι βαλτο η ζελατινα δεν προστατευει απο πεσιματα... μην το κλαις μετα.. καλυτερα να το χρησιμοποιησεις αφου το εχεις κιολας

 

Υπερτερεί το one plus και νομίζω ότι δεν θα επέστρεφα σε Samsung μέχρι να δοθεί η δυνατότητα να τρέχει pure Android.

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί το one plus και νομίζω ότι δεν θα επέστρεφα σε Samsung μέχρι να δοθεί η δυνατότητα να τρέχει pure Android.

 

ωραιος.. ειπα και γω.. αλλαξε τωρα και την υπογραφη σου απο s7 σε ONEPLUS 6...ΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΑΧΑΑΑ

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπερτερεί το one plus και νομίζω ότι δεν θα επέστρεφα σε Samsung μέχρι να δοθεί η δυνατότητα να τρέχει pure Android.

 

Samsung και pure Android??? Σε βλέπω να μην ξαναγυρνάς σε Samsung....

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον η συσκευή έχει κυκλοφορήσει δεν θα είναι καλύτερα να ανοίξει ένα καινούριο θέμα επίσημα;

 

ONEPLUS A5010

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σχετικά με ποιότητα κατασκευής μιλώντας για συναρμογή, ποιότητα υλικών κτλ, το midnight black προσωπικά μου φαίνεται άψογο. Επίσης με δεδομένο ότι πάντα τα χρησιμοποιούμε με θήκη δεν ξέρω αν έχει και πολύ νόημα ειδικά για το πίσω μέρος.

 

Η εμπειρία χρήσης σε σχέση με συσκευές samsung (είχα στην σειρά note 5, s7 edge, s8+) είναι η μέρα με την νύχτα.

 

Το notch δεν με χαλάει προσωπικά αν και φοβόμουν ότι θα με ξενερώσει.

 

Έχει πάνω screen protector και προς το παρόν λέω να μην χρησιμοποιήσω το γυαλί που πήρα μαζί

 

Οταν λεω και πιο πισω τα περι ποιοτητας κατασκευης εννοω σαν γενικη/κεντρικη αισθηση του γυαλιου συγκεκριμενα,οχι για το κοστος των υλικων ή τον τροπο συναρμολογισης.

Ο λογος που το midnight black εχει μια διαφορετικη αισθηση απο το mirror black ειναι καθαρα επειδη εχει προστεθει αυτη η επιφανεια(σαν skin ενα πραγμα)πανω απο την πλατη του.

 

Μπορεις αν ειναι ευκολο να δεις αν φαινεται το ποσοστο της μπαταριας στο πανω δεξια μερος του κινητου χωρις να χρειαζεται να κατεβασεις την κουρτινα των συντομευσεων?

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά εντελώς οι αγγελίες... Σημερινό op6 256gb στα 650 ευρω.

Έτσι γιατί ήμαστε Ελληναρες και γουστάρουμε να βγάλουμε και 30 ευρώ...

Ποσο ξεφτίλα.....

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά εντελώς οι αγγελίες... Σημερινό op6 256gb στα 650 ευρω.

Έτσι γιατί ήμαστε Ελληναρες και γουστάρουμε να βγάλουμε και 30 ευρώ...

Ποσο ξεφτίλα.....

 

Mate the 10 pro be with you

 

Υπερβάλεις εσύ τωρα. Τι θες δηλαδη να στο δώσει όσο το πήρε? Παρτο μόνος σου αν είναι έτσι.. !! Ένα 20ρικο πάνω είναι καλά πιστεύω για κάποιον που για α-β-γ λόγους δεν μπορεί να το φέρει μόνος του..άποψη μου βέβαια..

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά εντελώς οι αγγελίες... Σημερινό op6 256gb στα 650 ευρω.

Έτσι γιατί ήμαστε Ελληναρες και γουστάρουμε να βγάλουμε και 30 ευρώ...

Ποσο ξεφτίλα.....

 

Mate the 10 pro be with you

 

Στην ουσια σου λενε αν το θελεις αμεσα χωρις να κανεις παραγγελια να το παρεις απο αυτον.

Η για παραδειγμα ο αλλος το ανοιγει να δει αν του αρεσει το notch και την επομενη μερα το βαζει αγγελια μεταχειρισμενο(εστω και 1 ημερας)και το δινει σε τιμη καινουργιου....

 

Παντως οσοι το παρετε το κινητο τωρα,για δοκιμαστε και τα νεα gestures του android P να πειτε αν βολευουν(κυριως με την νοοτροπια να εχεις ολη την οθονη διαθεσιμη).

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά εντελώς οι αγγελίες... Σημερινό op6 256gb στα 650 ευρω.

Έτσι γιατί ήμαστε Ελληναρες και γουστάρουμε να βγάλουμε και 30 ευρώ...

Ποσο ξεφτίλα.....

 

Mate the 10 pro be with you

 

κανετε λες και σας υποχρεωνουν να παρετε απο αγγελια.

και μιλαμε για κινητο που σε 24ωρες το εχεις στα χερια σου...

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Υπερβάλεις εσύ τωρα. Τι θες δηλαδη να στο δώσει όσο το πήρε? Παρτο μόνος σου αν είναι έτσι.. !! Ένα 20ρικο πάνω είναι καλά πιστεύω για κάποιον που για α-β-γ λόγους δεν μπορεί να το φέρει μόνος του..άποψη μου βέβαια..

 

Και οταν τυχει κατι και το κινητο χρειαστει service τι θα γινει αν δεν μπορει ο αλλος ουτε παραγγελια να κανει?Δεν πρεπει να μπεις στο site να ανοιξεις ticket για rma?

Link to comment
Share on other sites

Μαύρη αγορά εντελώς οι αγγελίες... Σημερινό op6 256gb στα 650 ευρω.

Έτσι γιατί ήμαστε Ελληναρες και γουστάρουμε να βγάλουμε και 30 ευρώ...

Ποσο ξεφτίλα.....

 

Mate the 10 pro be with you

 

Χθες ο άλλος ζήταγε 750€ για 8/128 ...Φυσικα αφού υπάρχουν άτομα και τα παίρνουν,τι να πεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι το οποίο το περνεις από το επίσημο site και το έχεις σπίτι σου σε 2 μέρες!,

Γιατί να δώσω 30 έυρω παραπάνω για να το έχω την ίδια μέρα?

Έλεος δηλαδή με τους εξυπνακιδες...

Τέλοςπαντων. Σορρυ για το off-topic..

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάτι το οποίο το περνεις από το επίσημο site και το έχεις σπίτι σου σε 2 μέρες!,

Γιατί να δώσω 30 έυρω παραπάνω για να το έχω την ίδια μέρα?

Έλεος δηλαδή με τους εξυπνακιδες...

Τέλοςπαντων. Σορρυ για το off-topic..

 

Mate the 10 pro be with you

 

Αυτο που γράφεις είναι το αυτονόητο, αλλά πάντα υπάρχουν και αυτοί που δεν θέλουν να περιμένουν, παραγγείλουν, δεν ξέρω πως να τους χαρακτηρίσω...

Φυσικά στην Αμερική με τα iPhone υπάρχει κόσμος που βγάζει μηνιάτικο από τέτοιες δουλειές....

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο στους νεους κατοχους!

αντε να παραλαβουμε κι οι υπολοιποι να δουμε τι λεει η συσκευή.

Αναμενουμε εντυπώσεις από τους πρωτους !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγω την πάτησα ...Το παράγγειλα μεσω αμαζον λόγω τιμολογίου και θα το παραλαβω 15/06 :(

 

Ναι αλλα ποσο θα το πληρωσεις?:)Ανετα worth it.

Link to comment
Share on other sites

478 το 8/128 και 15 ευρω η αποστολή εξπρές .Δεν το λες και κοψοχρονιά

:)

 

Με τα χρηματα που γλυτωσες ομως αμα θελεις αγοραζεις τα ασυρματα ακουστικα ή αγοραζεις θηκη/γυαλι και κατι αλλο.

Αγορασες συσκευη με 8gb ram και snap845 κατω απο 500ευρω,μια χαρα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο στους νεους κατοχους!

αντε να παραλαβουμε κι οι υπολοιποι να δουμε τι λεει η συσκευή.

Αναμενουμε εντυπώσεις από τους πρωτους !

Βαγγέλη μόλις φύγει ο πρώτος ενθουσιασμός περιμένω εντυπώσεις αναλυτικά σε όλους τους τομείς και ιδιαίτερα στην οθόνη και στην κάμερα σε σχέση με s9 για να κάνω παραγγελία. Ο Γιώργος (gkp) που είναι αντικειμενικοτατος σε όλα τα reviews του έγραψε κάποια πράγματα ποιο πριν και πάνω κάτω είναι αυτό που περίμενα (Μέτρια πράγματα).

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει ο gkp και ο Βαγγέλης και διαβάζουμε καμιά αντικειμενική άποψη.

Την Παρασκευή θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου για δοκιμή.

Πάντως η κάμερα του από τις 5 κορυφαίες Android συσκευές που κυκλοφορούν είναι η χειρότερη. Αναμενόμενο βέβαια.

Όλα αυτά περί σύγκρισης με το S9+ ή το Ρ20 Ρro είναι ατυχή.

 

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη δεν περιμένω να φτάσει το s9 και το p20 pro η το pixel σε κάμερα και οθόνη. Απλά είναι άλλο να ξέρουμε ότι είναι ας πούμε κοντά και άλλο να απέχει πολύ. Όπως και να έχει περιμένω και τις δικές σου εντυπώσεις για να το τιμήσω και εγώ για ένα χρονικό διάστημα παράλληλα με το s9 μέχρι την έλευση του note.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει ο gkp και ο Βαγγέλης και διαβάζουμε καμιά αντικειμενική άποψη.

Την Παρασκευή θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου για δοκιμή.

Πάντως η κάμερα του από τις 5 κορυφαίες Android συσκευές που κυκλοφορούν είναι η χειρότερη. Αναμενόμενο βέβαια.

Όλα αυτά περί σύγκρισης με το S9+ ή το Ρ20 Ρro είναι ατυχή.

 

Δεν με ενδιαφέρει και πολύ η κάμερα αλλά στη σύγκριση το p20 μου φαίνεται χειρότερο.
Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που υπάρχει ο gkp και ο Βαγγέλης και διαβάζουμε καμιά αντικειμενική άποψη.

Την Παρασκευή θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου για δοκιμή.

Πάντως η κάμερα του από τις 5 κορυφαίες Android συσκευές που κυκλοφορούν είναι η χειρότερη. Αναμενόμενο βέβαια.

Όλα αυτά περί σύγκρισης με το S9+ ή το Ρ20 Ρro είναι ατυχή.

 

 

Για να ισχυριστεί κάποιος ότι το 1+6 έχει καλύτερη κάμερα απ' το S9+ πρέπει να είναι τουλάχιστον υπεραισιόδοξος!!

Αυτό που πιστεύω περιμένουμε να δούμε οι περισσότεροι είναι πόσο κοντά μπορεί (αν μπορεί) να φτάσει στα κορυφαία τηλέφωνα!

Η σύγκριση με S9+ και P20 pro δε νομίζω ότι πρέπει να θεωρείται ατυχής!!

Εξάλλου αν δεν υπάρχει σύγκριση..... πως θα έχουμε μέτρο σύγκρισης!! :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...