Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εσκασες από την ζήλια σου... Κοίτα μην σε σκάσει καμία μπαταρία στο χέρι.. κοίτα μην βγάλει το γνωστό κουσουρι η οθόνη σου...και άμα λάχει μια κοντριτσα σε βάζω.. θα σε ξεβρακωσω......χαχαχααααααααα

 

Κοίτα αν η 1+.βαλει στο Oxygen περισσότερες εφαρμογές, θα αρχίσει σιγά σιγά να χάνετε αυτη η ταχύτητα που την χαρακτηρίζει... Αλλά μην τρελαθουμε κιόλας, το S9+ είναι από τις καλύτερες συσκευές.... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα....

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εσείς δεν πάτε καλά. Είδες πουθενά hate; έκανα μια κριτική σε όλα αυτά που άφηναν να εννοηθούν όλο αυτό τον καιρό. Εγώ δεν είμαι fan boy καμίας εταιρίας και τον άλλο μήνα θα το δοκιμάσω το 6. Όσοι διαβάζουν εδώ μέσα ξέρουν ότι αλλάζω συχνά συσκευές. Έπρεπε να δώσει περισσότερα πράγματα. Όποιος βολεύεται με αυτά που δίνει τότε οκ.

Θα δούμε και την κάμερα, ικαζω ότι θα είναι μέτρια.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Είπαν ποτέ(Teasing) για ασύρματη φόρτιση η στέρεο ηχεία;

Κοίτα αν η 1+.βαλει στο Oxygen περισσότερες εφαρμογές, θα αρχίσει σιγά σιγά να χάνετε αυτη η ταχύτητα που την χαρακτηρίζει... Αλλά μην τρελαθουμε κιόλας, το S9+ είναι από τις καλύτερες συσκευές.... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα....

Το μονό καλό που έχει είναι μια καλή κάμερα τίποτε άλλο στα υπόλοιπα είναι να μην πω τι...

Βαλε στο oneplus οσες εφαρμογές θες κι αμα σου κανει το παραμικρό κόλλημα ελα να μου πεις.

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν η 1+.βαλει στο Oxygen περισσότερες εφαρμογές, θα αρχίσει σιγά σιγά να χάνετε αυτη η ταχύτητα που την χαρακτηρίζει... Αλλά μην τρελαθουμε κιόλας, το S9+ είναι από τις καλύτερες συσκευές.... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα....

 

αν ήταν πιο λεπτό, πιο ελαφρύ και με καλύτερο software, ίσως, τώρα με τίποτα

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι πολύ όμορφο και ειδικά στο λευκό θα σπέρνει.!...!

Με τη γνωστή ταχύτητα και δύναμη της Oneplus.

Τιμή άριστη σε σύγκριση με τις υπολ.ναυαρχίδες.

Τώρα όλα τα υπόλοιπα ειναι άλλα λογια να αγαπιόμαστε. Και η apple/samsung/huawei έχουν πολύ καλά τηλέφωνα τώρα πιά. Ο καθένας ό,τι γουστάρει αγοράζει.

Link to comment
Share on other sites

Ας περιμένουμε όλοι να περάσει το σχετικό hype των πρώτων ημερών και μετά βλέπουμε. Είμαι και εγώ σε διαδικασία αναζήτησης και ομολογώ ότι το περίμενα για να πάρω απόφαση. Τους reviewers σαν πρώτη εντύπωση τους είδα λίγο ναι μεν ,αλλά.. Πολύ σημαντικό ρόλο στην ΔΙΚΗ μου αγορά θα παίξει η κάμερα. Αν είναι χειρότερου επιπέδου από το S7 edge που έχω τώρα στην κατοχή, μου πάνε για άλλα. Κατά τα άλλα πολύ fair τιμή, τουλάχιστον αυτή την στιγμή που το S9+ έχει 760 στο Σκρουτζ και το p20 Pro στα 740(όπου το δεύτερο το έχω απορρίψει. Ιδωμεν..

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι συγκρίνουμε το s9 plus στα ίδια σπεκς κάνει σχεδόν διπλάσια λεφτά! αν οποίος τα δινει θεωρεί ότι αξίζει μεγια του με χαρά του, εγω θεωρω την αμολεντ του op αξιοπρεπέστατη κ τις φωτος καλες αν κ θα μπορούσε καλύτερα
Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν η 1+.βαλει στο Oxygen περισσότερες εφαρμογές, θα αρχίσει σιγά σιγά να χάνετε αυτη η ταχύτητα που την χαρακτηρίζει... Αλλά μην τρελαθουμε κιόλας, το S9+ είναι από τις καλύτερες συσκευές.... Μην τα ισοπεδώνουμε όλα....

 

Με τα αν και τα αν......μλκς είναι να το χαλάσουν... Πιθανότερο είναι να κρασαρει το λαμγκουν με το android P παρά αυτά τα αν που έγραψες......όσο είναι το mate 10 pro είναι και το s9 για μένα..μέσα στα κολλήματα με απαίσια μπαταρια

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν ειχε αναφερει η εταιρεια σουπερ καμερα που να κοντραρει τα Pixel.

Και αν το εχει κανει περιμενω link και οχι λογια του αερα.

Το ιδιο παει και για το γυαλι.Αλλοι εκαναν υποθεσεις οτι επειδη πηγε σε γυαλι,θα εχει και ασυρματη φορτιση.

 

Για την αδιαβροχοποιηση αδιαβροχο κινητο εδειξε(παλι πουθενα δεν ειπε για Ip)και αδιαβροχο(splash resistant)εδωσε.

 

Απλα οπως αναφερθηκε αμεσα ή εμμεσα καποιοι περιμεναν να αγορασουν S9+ με oxygen os στα 500ευρω και απογοητευτηκαν.

 

Ναι το Oneplus6 εχει αρκετες ελλειψεις απο τον ανταγωνισμο,αλλα κοστιζει τα μισα απο αυτον(ή 50% τωρα που τρεχουν και καποια κουπονια/προσφορες).

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι συγκρίνουμε το s9 plus στα ίδια σπεκς κάνει σχεδόν διπλάσια λεφτά! αν οποίος τα δινει θεωρεί ότι αξίζει μεγια του με χαρά του, εγω θεωρω την αμολεντ του op αξιοπρεπέστατη κ τις φωτος καλες αν κ θα μπορούσε καλύτερα
Δεν κάνει τα διπλάσια λεφτά. Μην βάζουμε αρχικές τιμές όπου μας συμφέρει. Κοίτα εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share και εδώ https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3feetJreyUB_4a4ad&seq=5

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω πως ο GalaxyNote μπήκε για διαμάχη. Απλά τα σποτ που είχε ανεβάσει η ίδια η OnePlus, άλλα υπονοουσαν. Ειδικά με αδιαβροχοποιηση και ασύρματη φόρτιση, αλλά και με κάμερα που το κοντραρε με πίξελ και iPhone X.

Στερεο ηχεία έχει απ' ότι είπαν σε κάποια βίντεο. Επίσης τα gestures κορυφή αλλά δεν είναι τόσο native όσο το iPhone X είπε ο mkhb.

Κάτι που δεν αναφέρει κανείς είναι το καρούμπαλο της κάμερας που γενικά έχει εξαλειφθεί από άλλες εταιρείες.

Πάντως πολλοί που ήταν στο άλλο τοπικ τελείως κόντρα στο notch, και έλεγαν πως μένουν με τα κινητά τους μέχρι να βγει κάτι full screen, τελικά θα το αγοράσουν σχεδόν day one .

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Ακριβώς αυτό. Καμία διάθεση για διαμάχη απέχω πάντα από φανατισμους. Αλλά μάλλον εδώ δεν επιτρέπεται να έχεις απαιτήσεις και πόσο μάλλον όταν τις άφηναν δεξιά αριστερά να εννοηθούν. Καλά είπα εδώ είναι οι iphonακιδες. Ο άλλος μιλάει για κόντρες με τα κινητά. :D

Ρε που μπλέξαμε.

Φίλε φαίνεται ότι όλο το διάστημα παρακολουθουσες τις εξελίξεις οπότε με καταλαβαίνεις πως έγραψα το παραπάνω ποστ.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τα διπλάσια λεφτά. Μην βάζουμε αρχικές τιμές όπου μας συμφέρει. Κοίτα εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share και εδώ https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3feetJreyUB_4a4ad&seq=5

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και πάλι 150 πάνω είσαι.... Έχω πάρει τα ασυρματα ακουστικά 3 θήκες και ένα γυαλί για το 6αρι..και μου περισσεύουν κιόλας.......

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν ειχε αναφερει η εταιρεια σουπερ καμερα που να κοντραρει τα Pixel.

Και αν το εχει κανει περιμενω link και οχι λογια του αερα.

Το ιδιο παει και για το γυαλι.Αλλοι εκαναν υποθεσεις οτι επειδη πηγε σε γυαλι,θα εχει και ασυρματη φορτιση.

 

Για την αδιαβροχοποιηση αδιαβροχο κινητο εδειξε(παλι πουθενα δεν ειπε για Ip)και αδιαβροχο(splash resistant)εδωσε.

 

Απλα οπως αναφερθηκε αμεσα ή εμμεσα καποιοι περιμεναν να αγορασουν S9+ με oxygen os στα 500ευρω και απογοητευτηκαν.

 

Ναι το Oneplus6 εχει αρκετες ελλειψεις απο τον ανταγωνισμο,αλλα κοστιζει τα μισα απο αυτον(ή 50% τωρα που τρεχουν και καποια κουπονια/προσφορες).

A νομίζω είχαν teazeαρει για heart rate sensor ? δεν έδειξαν κάτι

Link to comment
Share on other sites

Πουθενα δεν ειχε αναφερει η εταιρεια σουπερ καμερα που να κοντραρει τα Pixel.

Και αν το εχει κανει περιμενω link και οχι λογια του αερα.

 

https://www.news18.com/news/tech/oneplus-6-vs-apple-iphone-x-vs-samsung-galaxy-s9-vs-google-pixel-2-camera-comparison-blind-test-to-find-the-best-smartphone-camera-1746105.html

 

Κατά τα άλλα προσωπικά μ αρέσει κι ίσως κάνω τη μετάβαση από το s8+, περιμένοντας να δω τις πρώτες αναφορές για μπαταρία και κάμερα.

Και αν βγάλει παιδικές ασθενιες φυσικά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Oneplus διαλεγεις για την τιμη της,το ελαφρυ os της και για τα updates.

 

Ναι το S9+ ειναι τουμπανο αλλα και ακριβοτερο,αλλα τι να το κανω που περαν του touchwiz(τα γνωστα και με root)και της bixby ειναι ενα χαλι και μισο η εταιρεια στις αναβαθμισεις?

Μου βγηκε και ειναι ακομα με android 8.0,στο S7 edge ακομα δεν εχει βγει android 8 εκδοση και το 3 την ειχε απο το 2017.

 

Το εχω ξαναγραψει και πιο παλια αλλα τα Oneplus κινητα ειναι(για την χρονια που κυκλοφορουν)ας το πουμε τα pixel των φτωχων ή ενα οικονομικοτερο pixel.

 

Οποιος θελει στερεο ηχεια,αδιαβροχο,κορυφαια καμερα και stock android εδω ειναι

https://www.skroutz.gr/s/12832803/Google-Pixel-2-XL-64GB.html

 

Η μεγαλη κοντρα μεταξυ galaxy s9+ και Oneplus θα ειναι αν κυκλοφορησει το 6T τελος του χρονου που εκει θα εχει πεσει και η τιμη σε S9+ αλλα και pixel 2 xl και θα υπαρχει μεγαλη κοντρα.Επισης αν αυξησε την τιμη στο 6ρι χωρις τα παραπανω,φανταστειτε αν τα προσθεσει ποσο θα φτασει η τιμη του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τα διπλάσια λεφτά. Μην βάζουμε αρχικές τιμές όπου μας συμφέρει. Κοίτα εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share και εδώ https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3feetJreyUB_4a4ad&seq=5

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης δικαιολογούν την επιλογή του γυαλιού στο πίσω μέρος για καλύτερη συνδεσιμότητα LTE (1 Gbps)

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνει τα διπλάσια λεφτά. Μην βάζουμε αρχικές τιμές όπου μας συμφέρει. Κοίτα εδώ

https://www.skroutz.gr/s/13784463/Samsung-Galaxy-S9-Dual-64GB.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share και εδώ https://www.bestprice.gr/item/2155271981/samsung-galaxy-s9-64gb-dual.html?qid=3feetJreyUB_4a4ad&seq=5

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

978e πρωτη τιμη κυκλοφορίας

1120ε τωρα το 256gb

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

https://www.news18.com/news/tech/oneplus-6-vs-apple-iphone-x-vs-samsung-galaxy-s9-vs-google-pixel-2-camera-comparison-blind-test-to-find-the-best-smartphone-camera-1746105.html

 

Κατά τα άλλα προσωπικά μ αρέσει κι ίσως κάνω τη μετάβαση από το s8+, περιμένοντας να δω τις πρώτες αναφορές για μπαταρία και κάμερα.

Και αν βγάλει παιδικές ασθενιες φυσικά.

 

Blind test σε συνθηκες καλου φωτισμου ακομα και φθηνοτερα κινητα μπορει ο κοσμος να τα μπερδεψει δεν μου λεει κατι.

Επισης και παλι δεν κανει καποια δηλωση αν εχει καλυτερη καμερα απο Pixel.

Εδω ορισμενοι προτιμουσαν σε αντιστοιχα τεστ καμερες φθηνοτερων κινητων τυπου G6 απο αυτες των note 8 και pixel 2...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Καμία διάθεση για διαμάχη απέχω πάντα από φανατισμους. Αλλά μάλλον εδώ δεν επιτρέπεται να έχεις απαιτήσεις και πόσο μάλλον όταν τις άφηναν δεξιά αριστερά να εννοηθούν. Καλά είπα εδώ είναι οι iphonακιδες. Ο άλλος μιλάει για κόντρες με τα κινητά. :D

Ρε που μπλέξαμε.

Φίλε φαίνεται ότι όλο το διάστημα παρακολουθουσες τις εξελίξεις οπότε με καταλαβαίνεις πως έγραψα το παραπάνω ποστ.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, για μερικές συσκευές δεν πρέπει να γράφεις αρνητικά σχόλια αμέσως θα χαρακτηριστεί hater... Εγώ από την πρώτη φορά είχα πει ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αδιάβροχο, μιας και η ίδια εταιρία σε βιντεακι στο twitter άφηνε να εννοηθεί για σταγόνες βροχής...

Εμένα με κάλυψε σαν συσκευή, αλλά θα περιμένω το λευκό, και φυσικά επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη στους rewiers του YouTube θα περιμένω τους πρώτους κατόχους, και συγκεκριμένα άτομα, που μερικές φορές εδώ μέσα έχουμε διαφορετικές απόψεις, αλλά τους εμπιστεύομαι στις κρίσεις τους....

Link to comment
Share on other sites

978e πρωτη τιμη κυκλοφορίας

1120ε τωρα το 256gb

 

Αυτη την στιγμη μπορεις να το παρεις με καποιες προωθητικες ενεργειες στα 750ευρω απο αλυσιδες/σκρουτζ.Τωρα θελει καποιος να αγορασει κινητο,τις τωρα τιμες θα κοιταξει.

Ακομα και με αυτη την τιμη ειναι 230ευρω πανω απο την αρχικη του Oneplus 6.Αυτο μεταφραζεται σε κοντα 50% παραπανω χρηματα που πρεπει να δωσει καποιος για το S9+.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ συμφωνώ μαζί σου, για μερικές συσκευές δεν πρέπει να γράφεις αρνητικά σχόλια αμέσως θα χαρακτηριστεί hater..

 

Μα εισαι hater οχι γενικα αλλα εκεινη την συγκεκριμενη στιγμη γινεσαι οταν μου κραζεις ενα κινητο που δεν εχει κυκλοφορησει επειδη ειχες υψηλες απαιτησεις με βαση φημες.

 

Πρωτα κυκλοφορει η συσκευη στην αγορα να δουμε τι ψαρια πιανει και μετα ναι θα γινουν τα αναλογα σχολια.

 

Και οι youtubers εχουν υπογραψει χαρτι απο την εταιρεια γιαυτο και ανεβαζουν hands on video μετα την παρουσιαση και θα κανουν τα review αργοτερα. Ασε που μιας και εχουν προσβαση σε ολα τα κινητα,παντα τα κορυφαια των εταιρειων της καθε πλατφορμας χρησιμοποιουν δηλαδη ή Pixel ή Iphone.

Link to comment
Share on other sites

978e πρωτη τιμη κυκλοφορίας

1120ε τωρα το 256gb

Και πάλι 150 πάνω είσαι.... Έχω πάρει τα ασυρματα ακουστικά 3 θήκες και ένα γυαλί για το 6αρι..και μου περισσεύουν κιόλας.......
Νομίζω ότι δεν είναι μέρα να μιλήσει κάποιος μαζί σας. Είναι η μέρα σας, χαρείτε την και χειροκροτήστε την εταιρία σας. Ειλικρινά δεν θέλω να έρχομαι σε αντιπαραθέσεις με κανέναν, αλλά κάποιες φορες τρελενετε κόσμο.

 

@Casabel: Επειδη είμαι λίγο μπανταβος, ένα οικοπεδακι που είχα στο χωριό το είχα βάλει για πούλημα στα 97,8 χιλιάρικα. Δεν έφευγε με τίποτα, αλλά εγώ το είχα κάνει συνειδητά ώστε να ανεβάσω την αξία του. Μόλις το κατέβασα στα 65 χιλιάρικα, που είναι και η πραγματική του αξία,σε σχέση με τα άλλα χωράφια της περιοχής, δεν προλαβαίνα τους αγοραστές από το hype που είχα δημιουργήσει.

 

@STATYSS Μην σου πω τι παίρνεις παραπάνω με 200 ευρω και σύντομα με 100 γιατί θα απογοητευτείς.

 

Όπως είπα και παραπάνω το περίμενα πως και πως να το δω, γιατί είναι σε αναζήτηση. Αν η κάμερα δεν είναι απογοητευτική (επίπεδο S7 edge τουλάχιστον, που έχω στην κατοχή μου) θα προχωρήσω στην αγορά του

 

 

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bromonano2
Link to comment
Share on other sites

 

@STATYSS Μην σου πω τι παίρνεις παραπάνω με 200 ευρω και σύντομα με 100 γιατί θα απογοητευτείς.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πες μας τι περνεις..?? Samsung s9 μήπως. Με το κουσουρι στην οθόνη? Με μπαταρία να σου βγάζει μισή μέρα.? Που κολλάει που και που...που αν ποτέ πάρει αναβάθμιση θα σέρνεται σαν το φίδι? Που για να το ρουταρεις θέλεις ώρες.??? Όχι φίλε άστο δεν θα πάρω.. οκ έχει πολύ καλή κάμερα .. αλλά αν ήθελα επαγγελματική έχω και την φωτογραφική μηχανή μου.. όχι το τηλέφωνο.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν είναι μέρα να μιλήσει κάποιος μαζί σας. Είναι η μέρα σας, χαρείτε την και χειροκροτήστε την εταιρία σας. Ειλικρινά δεν θέλω να έρχομαι σε αντιπαραθέσεις με κανέναν, αλλά κάποιες φορες τρελενετε κόσμο.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TB-8703F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα δεν χαιρεται ο κοσμος για το αν ειναι καλυτερο ή χειροτερο απο το S9+.

Το θεμα ειναι οτι στα χρηματα αυτα κοστιζει ελαχιστα ακριβοτερα σκεψου το S8+

 

Για την τιμη τους χαιρονται οι περισσοτεροι,οχι αν εχει καλυτερη(που δεν θα εχει)καμερα απο τα αλλα δημοφιλη κινητα τυπου galaxy s9.

 

Το εχω γραψει απειρες φορες αλλα για καποιο λογο πολλοι νομιζουν οτι Oneplus=google pixel σε μιση τιμη σε ολους τους τομεις ομως....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...