Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ορισμένοι εδώ μέσα δώσατε 500 ευρώ και κάνετε σαν να έχετε αγοράσει μετοχές της OnePlus. Ώρες ώρες διαβάζω το θέμα να σιγουρευτώ ότι δεν βρίσκομαι σε νήμα της Apple.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί ότι ορισμένες συσκευές έχουν αυτό το πρόβλημα.

 

Ευτυχώς το δικό μου δεν το έχει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλά ο τύπος στο video είναι ότι να ναι (για να μην πω τπτ χειρότερο).

Μαύρα μεσάνυχτα έχει. Έγιναν όλοι youtubers ενώ δεν μπορούν να μιλήσουν σωστά ελληνικά.

Τραγωδία.

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένοι εδώ μέσα δώσατε 500 ευρώ και κάνετε σαν να έχετε αγοράσει μετοχές της OnePlus. Ώρες ώρες διαβάζω το θέμα να σιγουρευτώ ότι δεν βρίσκομαι σε νήμα της Apple.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Εσύ πάλι τι πεταχτηκες στο νήμα τις on+? Καλά δεν είσαι εκεί στις samsung.... Που είναι κ πρώτη εταιρεία σε χαλασμένα τηλέφωνα.???χαχαα.... Φιλικά αδερφε

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Είμαι και γω κάτοχος του oneplus 6 σε silk white χρώμα από τα τέλη Ιουνίου περίπου. Έχω ένα θεματακι-απορια αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει να το λύσω γιατί μου έχει φάει το μυαλό. Με το κινητό όλα τέλεια και είμαι σούπερ ευχαριστημένος αλλά όσον αφορά την κατασκευή του εχει να το πω μια ατέλεια που με προβλημάτισε. Στο πίσω δεξί κάτω και πάνω μέρος που το τζαμί κολλάει στο μεταλλικό πλαίσιο , εσωτερικα από το τζαμι υπάρχει κάτι σαν γδαρσιμο ή σαν να τους ξέφυγε κόλλα . Αυτό οφείλεται προφανώς σε κακό quality control ή το κινητό που παρέλαβα από την ίδια την oneplus είναι refurbished. Παίζει ενδεχόμενο το κινητό να είναι refurbished και να είχε προηγουμένως ανοιχτεί ?? Εγώ το πήρα 22 Ιουνίου (δηλαδή αφού το ξαναεφεραν σε στοκ στην Ευρώπη) ενώ το κινητό γράφει εξω από το κουτί ότι κατασκευάστηκε 24/5/2018. Μίλησα με αυτούς και μου είπαν ότι δεν αντικαθίσταται εφόσον έχω περάσει τις 15 μέρες και ότι άμα το τριψω θα καθαρίσει ενώ τους εξηγώ ότι είναι εσωτερικό .

 

Τέλος θα ήθελα να ρωτήσω τι είναι το IMEI SV το οποίο σε μένα είναι 02 (και αν αυτό σημαίνει.κατι σχετικα με refurbishment) και αν είναι το ίδιο σε σας και αν καποιος που παρέλαβε πρόσφατα το κινητό (μετά το δεύτερο στοκ) μπορει να μου πει ημερομηνία κατασκευής που γράφει εξω από το κουτί. Ευχαριστώ

 

Ανεβάζω και μια φωτό αλλά η ποιότητα της δεν είναι καλή επειδή είναι από τάμπλετ

https://forums.oneplus.com/attachments/20180713_042331-jpg.818132/

Edited by alexpapad
Link to comment
Share on other sites

Εσύ πάλι τι πεταχτηκες στο νήμα τις on+? Καλά δεν είσαι εκεί στις samsung.... Που είναι κ πρώτη εταιρεία σε χαλασμένα τηλέφωνα.???χαχαα.... Φιλικά αδερφε

 

Σιγά μην σε ρωτήσουμε ποιοι θα μπαίνουν και θα γράφουν σε οποιαδήποτε τοπικ.. Αντε γιατί μερικοί τώρα ανακάλυψανε την εταιρεία και κάνουν λες και ανακάλυψανε την Αμερική...

Και Samsung έχω, κ; ι 1+ σχεδόν όλα τα έχω αλλάξει, το θέμα μερικών ποιο είναι δεν μπορώ να καταλάβω... Άκου θα κάνετε και υποδείξεις ποιοι θα γράφουν που...

Για να σοβαρευτούμε λιγάκι...

Έχει γεμίσει το τοπίο με φανμποις ....

Link to comment
Share on other sites

Νεο μικρο ''θεμα'' εχει δημιουργησει η Oneplus αλλα και το youtube γενικοτερα.

 

Οπως ολα δειχνουν η Oneplus πηρε τα review ορισμενων πολυ γνωστων youtuber και τα μετετρεψε σε διαφημιστικα χωρις να τους ενημερωσει(και αρα χωρις να τους πληρωσει κιολας)οπως ανεφερε και ο γνωστος MHBHD πριν λιγες μερες το δικο του προσωπικο περιστατικο.

 

Και πολυ φοβαμαι οτι ισως το δουμε και απο αλλες εταιρειες αυτο αργοτερα στο μελλον,οσο ο ανταγωνισμος στο android γινεται εντονοτερος.

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και το κόκκινο χρώμα!

Οι φωτο είναι από το MI MAX γι αυτό και η ποιότητα 48d2a9a2beea25e2b0fa3b9a012fa806.jpg18dd411d67439dbaa94a874b3e2a5cd3.jpg151c2a42ff2c12a61fb866f2e9840d04.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικό φίλε μου. Πω πω...!!

Καλοδουλευτο να είναι!!

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το μαυρο κοκκινο χρωμα.

Το μονο που απο τις φωτογραφιες δεν μαρεσει ειναι το χρυσο που υπαρχει γυρω απο την καμερα και στο δακτυλικο και χαλαει την υπολοιπη ομορφη 2χρωμια μεταξυ κοκκινου και μαυρου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο το μαυρο κοκκινο χρωμα.

Το μονο που απο τις φωτογραφιες δεν μαρεσει ειναι το χρυσο που υπαρχει γυρω απο την καμερα και στο δακτυλικο και χαλαει την υπολοιπη ομορφη 2χρωμια μεταξυ κοκκινου και μαυρου.

 

Ασημένιο είναι απλα για κάποιο λόγο χρυσαφίζει στις φωτο ...

Landline Internet : Cosmote VDSL 200 Mbps |  Mobile Internet : Cosmote Gigamax Unlimited

iPhone 13 Pro Max 256GB | Apple Watch Series 8 45MM Aluminium | Apple AirPods Pro 2 | iPad 7th Gen 64GB 10,2''

MacBook Pro 13'' 2022 M2 16GB RAM 256GB SSD  | MacBook Pro 13'' 2015 i5 8GB RAM 128GB SSD

Link to comment
Share on other sites

AnTuTu 98e307fc808f51556c37550e1a9f0d38.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγω Όταν το άνοιξα το έκανα και έχει βγάλει τοσοd3163259a907f7c0e4b088f32b1677df.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πουλάει κανένας original screen protector για το 6 μου έπεσε και έκανε μια χαρακια θέλω να την αλλάξω αλλά έχουν 10 ευρώ μεταφορια...
Link to comment
Share on other sites

Πουλάει κανένας original screen protector για το 6 μου έπεσε και έκανε μια χαρακια θέλω να την αλλάξω αλλά έχουν 10 ευρώ μεταφορια...

 

Είσαι από Αθήνα;; Μήπως μοιραστούμε τα έξοδα

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με την εφαρμογή gallery? Όλες τις φωτογραφίες της τραβάω σε 4:3 ratio. Όταν τις ανοίγω από τη gallery της εμφανίζει παραμορφωμένες, όταν τις ανοίγω από το Google photos,όλα καλά. Το κάνει και σε άλλους αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με την εφαρμογή gallery? Όλες τις φωτογραφίες της τραβάω σε 4:3 ratio. Όταν τις ανοίγω από τη gallery της εμφανίζει παραμορφωμένες, όταν τις ανοίγω από το Google photos,όλα καλά. Το κάνει και σε άλλους αυτό;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Σε μένα όχι.. κομπλέ.. κανονικα

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο χρώμα του 6 σε σύγκριση με αυτό του 5Τ είναι:

Έντονο κόκκινο (το απόλυτο γυναικείο όπλο) σε αντίθεση με το μπορδοροδοκόκκινο που κατέχω!

Η ιστορία του Pride είναι εδώ? χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Το κόκκινο χρώμα του 6 σε σύγκριση με αυτό του 5Τ είναι:

Έντονο κόκκινο (το απόλυτο γυναικείο όπλο) σε αντίθεση με το μπορδοροδοκόκκινο που κατέχω!

Η ιστορία του Pride είναι εδώ? χαχα!

 

Ναι όντως.. είναι πολύ πιο ωραίο του 6. .. κατακόκκινο....!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως.. είναι πολύ πιο ωραίο του 6. .. κατακόκκινο....!!

"Ασφαλώς, ασφαλώς"..γι αυτό θα του συμβούλευα να του βάλει καμιά μαύρη θήκη με κόκκινη ρίγα...μην παρεξηγηθούμε και από τα γραφόμενα!

Link to comment
Share on other sites

"Ασφαλώς, ασφαλώς"..γι αυτό θα του συμβούλευα να του βάλει καμιά μαύρη θήκη με κόκκινη ρίγα...μην παρεξηγηθούμε και από τα γραφόμενα!

 

Κόκκινο ρε.. ferrari.. !! Τίποτα να μην βάλει.

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Είσαι από Αθήνα;; Μήπως μοιραστούμε τα έξοδα

απο θεσσαλονικη ειμαι, οποτε δεν αξιζει μαλλον για 3-4 ευρω που γλυτωνουμε, εκτος αν εχεις καποιον θεσσαλονικη!!

Link to comment
Share on other sites

απο θεσσαλονικη ειμαι, οποτε δεν αξιζει μαλλον για 3-4 ευρω που γλυτωνουμε, εκτος αν εχεις καποιον θεσσαλονικη!!

 

Όχι δεν έχω οπότε άκυρο.

Link to comment
Share on other sites

Κόκκινο ρε.. ferrari.. !! Τίποτα να μην βάλει.

Σ' αυτό που λες δεν θα διαφωνήσω! Το καλοκαίρι και 'γω φοράω την διάφανη θήκη για να φαίνεται το κόκκινο αλλά τον χειμώνα....χτυπάει (η Φερράρι) σαν χρώμα στην εποχή της κρίσης! Άκου που σου λέω... χαχα!

Για δες μια μαύρη με κόκκινη γραμμή που έχω.....και οι λεπτομέρειες γύρω - γύρω κόκκινες..https://www.aliexpress.com/item/Oneplus-5T-Case-Orico-Original-Genuine-Leather-Car-Magnetic-Shockproof-Back-Cover-One-Plus-5-5T/32871062190.html?spm=2114.search0604.3.362.3a9e2ec1Lo30TO&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10325_10546_10343_10340_10548_10341_10696_10084_10083_10618_10304_10307_10820_10846_10059_100031_10103_10624_10623_10622_10621_10620,searchweb201603_44,ppcSwitch_7&algo_expid=8b6ce929-1544-4c44-b913-4439263e20c9-46&algo_pvid=8b6ce929-1544-4c44-b913-4439263e20c9&priceBeautifyAB=0

Υ.Γ. Πάντως όχι επειδή κρατάς κόκκινο να νομίζεις ότι έχεις και Φερράρι γιατί οι έρευνες άλλα δείχνουν.... https://techblog.gr/mobile/ereyna-deichnei-pos-i-katochi-iphone-einai-to-pio-synithismeno-simadi-ploytoy/

Edited by Guest74
Link to comment
Share on other sites

Εχτές ήμουν έξω την νύχτα και χρειάστηκα να τραβήξω βίντεο σε χαμηλό φωτισμό, με την εφαρμογή της Oneplus δεν τα κατάφερα(σκοτεινο βίντεο) ,με την gcam όμως κοροιδευα την κοπέλα μου που τράβαγε με το iphone 8 plus..χωρίς φλας και τα δύο κινητά..

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Μπήκα στην περιέργεια να τεστάρω την gcam με την στοκ κάμερα. Προτιμώ την στοκ σε όλες τις λειτουργίες της.

 

Όντως το βίντεο σε χαμηλό φωτισμό είναι σκοτεινό, αλλά αν το γυρίσεις από 60 fps σε 30 στην στοκ κάμερα βγάζει ακριβώς το ίδιο καλό αποτέλεσμα που έχει και η gcam.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...