Jump to content

OnePlus 6


TAZ_DEV
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το νήμα είναι ελεύθερο να γράφει ο καθένας αυτό που θέλει σε κόσμια επίπεδα χωρίς να προσβάλει τους άλλους οπότε δεν χρειάζεται να απαντάς σε κανέναν αν δεν του αρέσει αυτό που γράφεις. Θα μπορούσε να το προσπεράσει αν δεν του κάνει.

 

Στα δικά μας τώρα για να επανέλθουμε στο θέμα.

 

Κάποιοι θα παραλάβουμε σήμερα οπότε οι πρώτες εντυπώσεις θα αρχίσουν να έρχονται από το μεσημέρι και μετά.

 

Για το μόνο πράγμα που είμαι περίεργη να ακούσω είναι η μπαταρία. Αλλά και πάλι σε λίγες ώρες τι συμπέρασμα να βγάλεις

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

BTW όλα τα μοντέλα τώρα στο site γράφουν Ships immediately... Οπότε ελπίζω όσοι παραγφειλαμε χθες να φύγει όντως σήμερα... Είμαι βλακεια επειδή φορτώθηκαν οι σερβερς να τα στείλουν αργότερα..

 

 

Επίσης χθες εμένα μου έβγαζε free το priority shipping... Δεν ξέρω αν το είχε σε όλους ή το κέρδισα από το παιχνίδι όλη την εβδομάδα..

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

1) Πριν 6 μήνες όταν βγήκε το oneplus 5T κάποιοι που είχαν πληρώσει priority παρέλαβαν την συσκευή τους αργότερα από αυτούς που δεν είχαν πληρώσει. Μάζεψαν 3-4 περιπτώσεις τις έστειλαν στην oneplus και πήραν refund. Άρα ναι υπάρχει λόγος που τα ανεβάζουμε.

 

2)Η αγορά του κινητού μέσω του site της oneplus αφορά και το ίδιο το κινητό (δεν υπάρχουν φυσικά καταστήματα) . Θα ήθελα να ξέρω πχ πόσες μέρες κάνει η εν λόγω εταιρεία να επεξεργαστεί και να στείλει την συσκευή,με ποιες εταιρείες courier συνεργάζεται

 

Σε κάλυψα;

 

Και στο θεμα του Oneplus5t παντως υπηρχαν αναλογα περιστατικα με σπαμαρισμα κυριολεκτικα οσον αφορα τις αποστολες.

Μπορει ο κοσμος να αφησει ενα μυνημα οταν παραλαβει το κινητο οτι εριξε παραγγελια και παρελαβε μετα απο χ μερες προς ενημερωση και των υπολοιπων.

Με το να καθεται τωρα ο καθενας και να βαζει το estimate delivery δεν πετυχαινεται και τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

BTW όλα τα μοντέλα τώρα στο site γράφουν Ships immediately... Οπότε ελπίζω όσοι παραγφειλαμε χθες να φύγει όντως σήμερα... Είμαι βλακεια επειδή φορτώθηκαν οι σερβερς να τα στείλουν αργότερα..

 

 

Επίσης χθες εμένα μου έβγαζε free το priority shipping... Δεν ξέρω αν το είχε σε όλους ή το κέρδισα από το παιχνίδι όλη την εβδομάδα..

Και εμενα εβγαλε free το priority shipping.

Φυσικα το επελεξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει διοτι στο status αναφερει 28/30-05 για παραδοση....

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα εβγαλε free το priority shipping.

Φυσικα το επελεξα αλλα δεν ξερω κατα ποσο ισχυει διοτι στο status αναφερει 28/30-05 για παραδοση....

 

Και εμένα φρεε ήταν. Έφυγε χτες.. σήμερα είναι Αθήνα αύριο παραλαμβάνω... Κάποιοι τυχεροί θα το χουν από σήμερα κιολας

Edited by STATYSS

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα οτι η παραγγελία μου έφυγε (Shipment has been sent out.) Όταν το παράγγειλα έλεγε αποστολή 28/5 και παραλαβή 30/5. Άρα να τα περιμένετε πολύ σύντομα όλοι :D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έβγαζε out of stock χθες όταν γινόταν ο πανικός, για να ανεβάσει τις πωλήσεις αφού όλοι κοιτούσαν μανιωδώς πως να το πάρουν επιτόπου! Τώρα όλα είναι διαθέσιμα !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά το site έπεφτε πριν την πληρωμή... Οπότε οι παραγγελίες που κάναμε όλοι καταχωρούνταν στο σύστημα διαχείρισης αποθήκης και δέσμευαν κομμάτια για αρκετές ώρες μέχρι να μην πληρωθούν και να αποδευσμευτούν...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να παρέλαβε κάποιος σήμερα; Γιατί βλέπω αγγελία σε διπλανό σάιτ που το δίνει ανοιγμένο...:confused:

 

Ααααν παραλάβετε κανονίστε να ενημερώσετε γρήγορα!!! Μη μας αφήνετε στο σκοτάδι εμάς που το έχουμε σαν επιλογή!!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να παρέλαβε κάποιος σήμερα; Γιατί βλέπω αγγελία σε διπλανό σάιτ που το δίνει ανοιγμένο...:confused:

 

Ααααν παραλάβετε κανονίστε να ενημερώσετε γρήγορα!!! Μη μας αφήνετε στο σκοτάδι εμάς που το έχουμε σαν επιλογή!!

 

ναι να μας πει και την τιμη που το ζηταει το παλικαρι....ανταλλαγη ζηταει...!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρέλαβα μόλις! Μπράβο και από εμένα στην OP

 

λεγεεεεε μην μας σκας......χαχαχαχαχα ... καλοριζικο φιλε..!!

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να έβγαζε out of stock χθες όταν γινόταν ο πανικός, για να ανεβάσει τις πωλήσεις αφού όλοι κοιτούσαν μανιωδώς πως να το πάρουν επιτόπου! Τώρα όλα είναι διαθέσιμα !

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Κινέζικα τεχνάσματα

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η εταιρεια εδινε και καποια δωρεαν κινητα ειτε μεσω κληρωσης,ειτε αν κανεις κατι σαν review οπως ειχε στειλει σε παλιοτερο mail αρα παιζει και αυτο.

 

Βεβαια δεν θα σχολιασω καν το γεγονος οτι ορισμενοι εχουν το σθενος και πουλανε σε τιμες μεχρι και 50% παραπανω λες και ειναι limited edition το κινητο.

 

Νοοτροπια Ελληναρα,και μετα απορουμε γιατι η χωρα παει απο το κακο στο χειροτερο.

 

Εβλεπα και στο διπλα θεμα που ανακοινωθηκε σημερα το HTC U12+.Δεν θα σχολιασω τα specs(οποιος θελει τα βρισκει οπως και το score στην καμερα)αλλα την τιμη του που ξεκιναει απο τα 800δολλαρια(αρα μπορει να παιξει και πανω απο 800ευρω στο amazon).

Ε μετα λογικο το Oneplus6 να δειχνει τοσο καλο deal ακομα και με τις ελλειψεις που εχει.

 

Περιμενω αποψεις για την καμερα και κυριως για την μπαταρια μεχρι τις 5 του μηνα που θα γινουν διαθεσιμα και τα ακουστικα και αν δω πολυ καλα λογια θα προχωρησω και εγω σε αγορα.

Οποια συγκριση με αλλες προηγουμενες ναυαρχιδες παντως καλοδεχουμενη απο οσους εχουν ταυτοχρονα και αλλες συσκευες.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εκμεταλλεύονται το πάθος, τον εθισμό κάποιων με τα κινητά τηλέφωνα... Για πολλούς η ζωή τους όλη είναι ένα κινητό...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το άνοιξα και μου έβγαλε αμέσως update 355mb σε OxygenOS 5.1.5

 

για πες μας .. τι λεει? χρωματα οθονη ? ειναι βολικο στο χερι.?

..ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΤΑΝΕΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ.... ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΝ ΒΡΟΧΗ..ΜΙΑ ΤΕΛΕΤΑΙΑ ΠΡΟΣΕΥΧΗ...!!

Link to comment
Share on other sites

για πες μας .. τι λεει? χρωματα οθονη ? ειναι βολικο στο χερι.?

 

Με το ζόρι το άνοιξα γιατί είμαι δουλειά και ίσα που το συνέδεσα στο wifi

 

update: μάλλον με το update έβαλαν μόνιμα την ένδειξη μπαταρίας δεξιά πάνω, είχα διαβάσει ότι ήταν ένα από τα "μικρά προβλήματα"

 

update 2: Lightning fast! Ερχόμενος από S8+. Επίσης στο χέρι μου φαίνεται πολύ ίδιο με το S8+, είναι ελάχιστα πιο πλατύ αλλά δεν το καταλαβαίνω στο χέρι.

Edited by equi
s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω απορια αυτο που αναφερθηκε για την μπαταρια λογω της πανω οθονης και του notch αν δηλαδη το ποσοστο φαινεται χωρις να κατεβασεις την κουρτινα των συντομευσεων.
Link to comment
Share on other sites

Και ενώ το status εδειχνε παραδοση για τις 30/05 ξαφνικα αλλαξε και παραλαμβανω αυριο!!!!:)

Ηδη εφυγε από SZCZECIN - POLAND στις 12,30...

 

Για τσεκαρετε το status σας οσοι εχετε παραδοση για 28-30/05....

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκατε, να το χαρείτε απροβλημάτιστα!

 

Εσείς που παραλάβατε, κάντε please έναν κόπο στην πρώτη ευκαιρία και γράψτε δυό λόγια (ή και πολλά περισσότερα :)) για εμάς που καθόμαστε σε αναμμένα κάρβουνα ...:)

iPhone 3GS - iPhone 4s - Nokia Lumia 735 - Nokia Lumia 930 - Lumia 650 - Lumia 950 XL

iPad 2 Samsung Galaxy Tab Pro 8.4

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!

σκέφτομαι να κάνω τη μετάβαση από s8 plus .τι λετε; αξιζει;

 

εσείς που το έχετε παραλαβει μπορείτε να επιβεβαιώσετε ότι δεν υπάρχει θέμα με jelly scrolling? Γιατί σε κάποια βιντεάκια που παρακολούθησα είδα κάτι παρόμοιο και ανησυχώ...

Link to comment
Share on other sites

Όσα παιδιά παρέλαβαν, ας κάνουν ένα κόπο να μας πούν για την κάμερα πώς τα πάει. Κυριώς σε βραδινές λήψεις που μας τρώει αρκετούς :D
There are 10 kinds of people..those who understand binary code,and those who don't.. http://www.ted.unipi.gr/logo.gif
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...