Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι αυτο ? Τραβάει φωτογραφίες ? Τι να την κάνω την επεξεργασία βρε αφού δεν έχει raw το δικό μου. μπορεί να κάνει και σε αυτές που τραβάω? Τότε γιατί τραβάτε raw εσείς ?

 

Ξεχνα το raw βγαλτο απο το μυαλο σου σαν να μη το άκουσες είδες,κανε επεξεργασία σε αυτο που σου δινει η κάμερα αυτο σου λέει,οπως ειπαμε απο την εφαρμογη google photos που εχει το κινητο σου πατα αυτόματη επεξεργασία και δες αν σου αρέσουν.

Αυτο για αρχη τίποτα άλλο.

Απο εκει και πέρα εαν θες να κανεις κάτι παραπάνω απο ασχολια κατεβασε το snapseed και παιξε με τις ρυθμίσεις του,παρε ιδεα απο βιντεο στο youtube.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

H καμερα του P20 ειναι μετρια στην καλυτερη περιπτωση.

Για οσους θελουν να ανεβαζουν φωτο στο facebook και στο insta ειναι καλη...μεχρι εκει.

Εσύ παλικαρακι να μην βάζεις το όνομα μου στις φωτογραφίες σου στο intagram. Βρες ζωή επιτέλους γυναίκα φίλους η ότι σε βολεύει τελοσπαντων.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνα το raw βγαλτο απο το μυαλο σου σαν να μη το άκουσες είδες,κανε επεξεργασία σε αυτο που σου δινει η κάμερα αυτο σου λέει,οπως ειπαμε απο την εφαρμογη google photos που εχει το κινητο σου πατα αυτόματη επεξεργασία και δες αν σου αρέσουν.

Αυτο για αρχη τίποτα άλλο.

Απο εκει και πέρα εαν θες να κανεις κάτι παραπάνω απο ασχολια κατεβασε το snapseed και παιξε με τις ρυθμίσεις του,παρε ιδεα απο βιντεο στο youtube.

 

Μα τι να κάνω άμα έχει βγει μάπα ας πούμε ? Ενώ με την κάμερα της Google βγαίνει φοβερή το βράδυ τόσο καιρό που βλέπω.

 

43977792344_81f0751cfa_c.jpg20180915_173419 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

30825494538_de3d0632b4_c.jpg20180915_173428 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

44647227592_0e039433c0_c.jpg20180915_173439 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

 

 

Η μία με hdr εμπλουτισμενη απόχρωση και η άλλη αυτόματο

Edited by Mpaok7
Link to comment
Share on other sites

εγω τις βλεπω ωραιοτατες παντως αυτες που εδωσες τωρα.

οσο για το βραδυ.....αυτο ειναι μια μεγαλη ιστορια οπου περιεχει μεγαλη μανια και ψυχοτικη τρελλα.

ασχετα με αυτο το νημα οπου ειναι ενας ειδικος χωρος οπου οι χρηστες ψαχνουν το καλυτερο απο πλευρας φωτογραφιας......ασχετα λοιπον.....πόσες φωτογραφιες βγαζεις βραδυ;ποσους τοιχους ποσες εκκλησιες ποσες ποσες ποσες .........

ειναι παραλογο,θες ενα μνημείο;το θες πολυ; ε βγαλτο μερα μαμω το κεφαλι μου!!!!

οι ανθρωποι νυχτα βγαινουν με φλας.

ουρανο νυχτα δε βγαζεις,βαλε κλειστρο 30 δευτερα,θα πεις μαμησα παλι αλλα σε μια ωρα θα την εχεις σβησει!

αν θες σκοτεινα και ποιοτητα πας σε καμερα,εδω ενα ευκολο χομπυ ειναι,και το λεω ευκολο γιατι ειναι ....τσεπη-κλικ-τσεπη.

αραξε και μαθε να περνεις το καλυτερο απο το καδρο που θες να βγαλεις,να δεις που θα σταθεις να αποκτησεις αποψη και αλλα τετοια,μετα μαθαινεις και λιγο επεξεργασια να τις κανεις και καλλιτεχνικες οσο νομιζεις και αυτο ειναι το smartphone......για μενα.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ παλικαρακι να μην βάζεις το όνομα μου στις φωτογραφίες σου στο intagram. Βρες ζωή επιτέλους γυναίκα φίλους η ότι σε βολεύει τελοσπαντων.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

αχαχαχαχαχαχ έτσι

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

εγω τις βλεπω ωραιοτατες παντως αυτες που εδωσες τωρα.

οσο για το βραδυ.....αυτο ειναι μια μεγαλη ιστορια οπου περιεχει μεγαλη μανια και ψυχοτικη τρελλα.

ασχετα με αυτο το νημα οπου ειναι ενας ειδικος χωρος οπου οι χρηστες ψαχνουν το καλυτερο απο πλευρας φωτογραφιας......ασχετα λοιπον.....πόσες φωτογραφιες βγαζεις βραδυ;ποσους τοιχους ποσες εκκλησιες ποσες ποσες ποσες .........

ειναι παραλογο,θες ενα μνημείο;το θες πολυ; ε βγαλτο μερα μαμω το κεφαλι μου!!!!

οι ανθρωποι νυχτα βγαινουν με φλας.

ουρανο νυχτα δε βγαζεις,βαλε κλειστρο 30 δευτερα,θα πεις μαμησα παλι αλλα σε μια ωρα θα την εχεις σβησει!

αν θες σκοτεινα και ποιοτητα πας σε καμερα,εδω ενα ευκολο χομπυ ειναι,και το λεω ευκολο γιατι ειναι ....τσεπη-κλικ-τσεπη.

αραξε και μαθε να περνεις το καλυτερο απο το καδρο που θες να βγαλεις,να δεις που θα σταθεις να αποκτησεις αποψη και αλλα τετοια,μετα μαθαινεις και λιγο επεξεργασια να τις κανεις και καλλιτεχνικες οσο νομιζεις και αυτο ειναι το smartphone......για μενα.

απο τα καλυτερα ποστ

Επιτομη :happy:

Link to comment
Share on other sites

εγω τις βλεπω ωραιοτατες παντως αυτες που εδωσες τωρα.

οσο για το βραδυ.....αυτο ειναι μια μεγαλη ιστορια οπου περιεχει μεγαλη μανια και ψυχοτικη τρελλα.

ασχετα με αυτο το νημα οπου ειναι ενας ειδικος χωρος οπου οι χρηστες ψαχνουν το καλυτερο απο πλευρας φωτογραφιας......ασχετα λοιπον.....πόσες φωτογραφιες βγαζεις βραδυ;ποσους τοιχους ποσες εκκλησιες ποσες ποσες ποσες .........

ειναι παραλογο,θες ενα μνημείο;το θες πολυ; ε βγαλτο μερα μαμω το κεφαλι μου!!!!

οι ανθρωποι νυχτα βγαινουν με φλας.

ουρανο νυχτα δε βγαζεις,βαλε κλειστρο 30 δευτερα,θα πεις μαμησα παλι αλλα σε μια ωρα θα την εχεις σβησει!

αν θες σκοτεινα και ποιοτητα πας σε καμερα,εδω ενα ευκολο χομπυ ειναι,και το λεω ευκολο γιατι ειναι ....τσεπη-κλικ-τσεπη.

αραξε και μαθε να περνεις το καλυτερο απο το καδρο που θες να βγαλεις,να δεις που θα σταθεις να αποκτησεις αποψη και αλλα τετοια,μετα μαθαινεις και λιγο επεξεργασια να τις κανεις και καλλιτεχνικες οσο νομιζεις και αυτο ειναι το smartphone......για μενα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ, θερίζει το samsang! απλά βγάζω το κινητο και τραβάω και αυτός είναι ο λόγος που ήθελα τη gcam. Ποιος κάθεται να παίζει με τους υπολογιστές και τις εφαρμογές... Αλλά δεν πειράζει ότι πάρω καλό είναι

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αλλα και παλι εαν εστω και λιγο σου αρεσει η φωτογραφια στον ελευθερο χρονο σου πως καθεσε και διαβαζεις ενα site η παιζεις κανενα χαζοgame;ε ετσι λοιπον θα αραξεις πισω θα πας στην gallery και θα σκαλισεις μεσο ενως app τις αγαπημενες σου η με τους αγαπημενους σου.
Link to comment
Share on other sites

Εσύ παλικαρακι να μην βάζεις το όνομα μου στις φωτογραφίες σου στο intagram. Βρες ζωή επιτέλους γυναίκα φίλους η ότι σε βολεύει τελοσπαντων.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οτι θελω θα βαζω...μην ασχολεισαι μαζι μου

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μα τι να κάνω άμα έχει βγει μάπα ας πούμε ? Ενώ με την κάμερα της Google βγαίνει φοβερή το βράδυ τόσο καιρό που βλέπω.

 

43977792344_81f0751cfa_c.jpg20180915_173419 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

30825494538_de3d0632b4_c.jpg20180915_173428 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

44647227592_0e039433c0_c.jpg20180915_173439 by Mpaok7 ...., on Flickr

 

 

 

 

Η μία με hdr εμπλουτισμενη απόχρωση και η άλλη αυτόματο

 

Φιλε μου η καμερα τα σπαει στην κυριολεξια.

Δεν το περιμενα αυτο απο τη Samsang να πω την αληθεια.

...και απ'οτι βλεπω εχεις και καλλιτεχνικη φλεβα

Edited by gtf4270
Link to comment
Share on other sites

Φυσικά κ θα βάζεις ότι θες. Ο καθένας κάνει ότι θέλει μέχρι εκεί που τον πάει η εξυπνάδα του. Εσένα σε πάει μέχρι εκεί γενικά στη ζωή σου απ' ότι βλέπω.

Δεν μπορώ να σε κατηγορήσω. Κρίμα είσαι μαζί σου είμαι μην ακούς κανέναν γίνε το troll που όλοι θέλαμε να γίνουμε. Είσαι ο ηγέτης μας.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οτι θελω θα βαζω...μην ασχολεισαι μαζι μου αγορινα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου η καμερα τα σπαει στην κυριολεξια.

Δεν το περιμενα αυτο απο τη Samsang να πω την αληθεια.

...και απ'οτι βλεπω εχεις και καλλιτεχνικη φλεβα

Φυσικά κ θα βάζεις ότι θες. Ο καθένας κάνει ότι θέλει μέχρι εκεί που τον πάει η εξυπνάδα του. Εσένα σε πάει μέχρι εκεί γενικά στη ζωή σου απ' ότι βλέπω.

 

Δεν μπορώ να σε κατηγορήσω. Κρίμα είσαι μαζί σου είμαι μην ακούς κανέναν γίνε το troll που όλοι θέλαμε να γίνουμε. Είσαι ο ηγέτης μας.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στις ημερησιες ειναι το νουμερο 1, στο κοματι φωτογραφια και δυνατοτητες δεν εχει αντιπαλο αυτη τη στιγμη και το software ειναι ανωριμο ακομα! Ειναι η πρωτη φορα που βγηκε note και δεν πηγε στο νουμερο 1 κατευθειαν στο dxomark...

Αλλα εμεινε και πολυ πισω...

 

Ανωριμος ειναι ο τροπος που το υποστηρίζουν. Βασικά άρχισαν τις χαζομαρες της παλιάς σαμμυ. Φτιάχνουν κάτι και χαλάνε κάτι άλλο. Θα έπρεπε το συγκεκριμένο κινητό να το προσέχουν ιδιαίτερα στο κομμάτι φωτογραφία.

Τώρα για το Ν9 τι να πω, πολύς κόσμος έχει μείνει παγωτό. Πιστεύω οτι θα το διορθώσουν αλλά προς στιγμήν είναι πίσω.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι αλλα και παλι εαν εστω και λιγο σου αρεσει η φωτογραφια στον ελευθερο χρονο σου πως καθεσε και διαβαζεις ενα site η παιζεις κανενα χαζοgame;ε ετσι λοιπον θα αραξεις πισω θα πας στην gallery και θα σκαλισεις μεσο ενως app τις αγαπημενες σου η με τους αγαπημενους σου.

Καλά κρασα, δεν ασχολούμαι αλλά θέλω να βγάζω λίγο καλές και ψάχνω στο Google όπως το raw που λέτε αλλά είναι λίγο μπλεξιμο όλα αυτά και δεν έχω Η/ Υ να τα κάνω εύκολα. Προς το παρόν αρκετά έχω μάθει εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οτι θελω θα βαζω...μην ασχολεισαι μαζι μου αγορινα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου η καμερα τα σπαει στην κυριολεξια.

Δεν το περιμενα αυτο απο τη Samsang να πω την αληθεια.

...και απ'οτι βλεπω εχεις και καλλιτεχνικη φλεβα

 

Σε ευχαριστώ πολύ δεν το περίμενα ότι θα σου αρέσουν τόσο και μάλιστα καλλιτεχνικά. Σκίζει σκίζει το εργαλείο

Link to comment
Share on other sites

long exposure hdr+

 

43981462114_98470efaf1_c.jpgartakizaki by foxy4270, on Flickr

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Long-exposure_photography

Αν ξέρεις Αγγλικά διάβασε τι σημαίνει long exposure αν όχι Πες μου εμένα να στο εξηγήσω. Θα σου μάθω πολλα.

 

 

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά κρασα, δεν ασχολούμαι αλλά θέλω να βγάζω λίγο καλές και ψάχνω στο Google όπως το raw που λέτε αλλά είναι λίγο μπλεξιμο όλα αυτά και δεν έχω Η/ Υ να τα κάνω εύκολα. Προς το παρόν αρκετά έχω μάθει εδώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ δεν το περίμενα ότι θα σου αρέσουν τόσο και μάλιστα καλλιτεχνικά. Σκίζει σκίζει το εργαλείο

 

θα φαξω να βρω αν υπαρχει gcam για το κινητο σου.

Ξερω ενα ρωσικο site Που εχει σχεδον για ολα τα κινητα

...προς τα παρον ανεβασε και κανα βραδυνο δειγμα

Link to comment
Share on other sites

πολυ παραξενο...εγω δεν ακουω τιποτα :p:p
Δεν είναι για τέτοιες λήψεις ρε αγόρι μου αυτό το κινητό, τα έχει κάνει όλα αλοιφή ...

Βλέπω με δύο φίλους σε μόνιτορ και βάλαμε τα γέλια!

Ευτυχώς βέβαια που ανεβάζεις δείγματα για να μην το πάρει κάποιος για βραδυνές και κλαίει τα λεφτά του..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι για τέτοιες λήψεις ρε αγόρι μου αυτό το κινητό, τα έχει κάνει όλα αλοιφή ...

Βλέπω με δύο φίλους σε μόνιτορ και βάλαμε τα γέλια!

Ευτυχώς βέβαια που ανεβάζεις δείγματα για να μην το πάρει κάποιος για βραδυνές και κλαίει τα λεφτά του..

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πεταξτε το μονιτορ και συ και οι φιλοι σου ! :lol:

Link to comment
Share on other sites

 

τρομερή η gcam.. μέχρι και ουράνιο τόξο νυχτιάτικα προσθέτει με την επεξεργασία της

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...