Jump to content

Κριτική καμερών κινητών v.2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οι φωτός τι σημαίνει??

Σχολιο #6359 απο τον Σκορπιο μας στο νημα με τις καλλιτεχνικες....

Γιάννη φοβερη επεξεργασία κ φωτο απο τις καλύτερες σου!!! Μ'άρεσε πολυ ο τόνος που έδωσες και ιδίως στον ουρανό

Να θες να το παιξεις ειρωνας και να μη σ αφηνει το IQ σου ρε φιλαρακκκκκ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και έχεις το tsiglas από πάνω να μας τσιγκλαει με τα δείγματα...... :lol: :lol:
Ετσι ακριβώς φιλαρακκκ οι ''φωτός'' που βλέπω είναι τούμπανο.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα ένας mod δεν βλέπει πως έχει καταντήσει το συγκεκριμένο θέμα να το κλείσει να τελειώνουμε; είναι δυνατόν;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα ένας mod δεν βλέπει πως έχει καταντήσει το συγκεκριμένο θέμα να το κλείσει να τελειώνουμε; είναι δυνατόν;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

don't visit it...

Link to comment
Share on other sites

Σχολιο #6359 απο τον Σκορπιο μας στο νημα με τις καλλιτεχνικες....

Να θες να το παιξεις ειρωνας και να μη σ αφηνει το IQ σου ρε φιλαρακκκκκ

 

σωστος....

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ήξερα ένας mod δεν βλέπει πως έχει καταντήσει το συγκεκριμένο θέμα να το κλείσει να τελειώνουμε; είναι δυνατόν;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ετσι ακριβώς Αλεξ κανένας έλεγχος...
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο πολύ καλές μόνο στην δεύτερη υπερτονιζει το AI ιδίως αμα εχει κίτρινο φως.....το εχω πάθει κ εγω με το mate 10 pro
Ναι, αυτό έχω παρατηρήσει όπου υπάρχουν κίτρινες λάμπες κιτρινίζει το σύμπαν, σώζεται η κατάσταση όμως με το αυτόματο.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

P20 pro auto ai off

 

P20 pro auto ai off

 

P20 pro auto ai off

 

Πολύ όμορφες

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

θα φαξω να βρω αν υπαρχει gcam για το κινητο σου.

Ξερω ενα ρωσικο site Που εχει σχεδον για ολα τα κινητα

...προς τα παρον ανεβασε και κανα βραδυνο δειγμα

 

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να υπάρχει να δω τι κάνει. Θα βγάλω αλλά ακόμα παίζω μαζί του τη μέρα πιο πολύ που έχω και όρεξη και βγάζει και τόσο ωραία

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι τις βλέπω πολύ μέτριες.

Υπάρχει παντού θόρυβος, τα φυλλώματα είναι σχεδόν μία μάζα και ειδικά στην δεύτερη το αποτέλεσμα είναι μάλλον κακό. Ο θόρυβος υπάρχει ακόμη και στα φωτεινά σημεία, η δε ταμπέλα στα δεξιά, αν και ευμεγέθης, είναι αδύνατον να διαβαστεί. Έχει γίνει μια μάζα το τι γράφει.

Μόνον η πρώτη με τον γατουλη σώζεται κάπως.

 

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk Pro.

 

H xειρότερη απ'όλες είναι η τελευταία νομίζω και μετά πάει αυτή με την μπυραρία,η συσκευή δυσκολεύεται πολύ όταν υπάρχει έντονη φωτεινή πηγή κοντά και ας την κρύβεις στην φωτογραφία.Κατά τα άλλα το παστέλιασμα είναι πολύ έντονο μου θυμίζει γενικά το mate 10 pro σε αρκετές περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σχολιο #6359 απο τον Σκορπιο μας στο νημα με τις καλλιτεχνικες....

Να θες να το παιξεις ειρωνας και να μη σ αφηνει το IQ σου ρε φιλαρακκκκκ

 

Μιλάμε οτι πέθανα στα γέλια :lol: Αυτο το να μην θυμασαι το τι έχεις πει κατα καιρούς και να θες να ανοιξεις αντιπαράθεση και ιδικά με ενα

παιδί που πραγματικά δεν εχει δώσει το παραμικρό δικαίωμα,αποδεικνύει την σαπίλα που υπαρχει...Τραγικό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από dynamic range χάλια ...

29787080367_04b526d43f_c.jpg

2018-09-16_11-57-42 by Nikolaos Theiakos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my Mate 10 pro

Εγω την βλεπω εξαιρετικη Τι αλλο να θέλει κανεις απο το κινητό του.

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας.. Κανε επεξεργασια απο google photos το ιδιο αποτελεσμα θα βγαλεις με τη gcam γρηγορα και ευκολα! Νομιζω εχει και αυτοματη ρυθμιση αν βαριεσαι..το ιδιο κανει και η gcam για αυτο κανει 5 sec να τελειωσει την επεξεργασια της φωτο που τραβας στο hdr+ μονο που το κανει αυτοματα! Και μετα ανεβασε..να δουμε διαφορα...

 

Επειδή το έχεις ξαναγράψει πιο πίσω η google camera δεν κάνει επεξεργασία σε μια λήψη αλλά λαμβάνοντας πολλές με διαφορετικό exposure το λεγόμενο image stacking απόσπασμα από dpreview "Gcam team developed*a method called*image fusion, which uses multi-frame-stacking techniques to create a single, higher quality image with lower noise levels, better detail and increased dynamic range.*

 

The technology, which is now called HDR+, quickly grew beyond Google Glass and made it into the Nexus 5 and Nexus 6 cameras and eventually became the default camera mode in the Google Pixel series.*"

https://www.google.gr/amp/s/www.dpreview.com/news/5401083661/gcam-the-story-behind-the-google-pixel-camera.amp

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Από dynamic range χάλια ...

[ig]https://farm2.staticflickr.com/1848/29787080367_04b526d43f_c.jpg[/img]

2018-09-16_11-57-42 by Nikolaos Theiakos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my Mate 10 pro

 

πολύ καλή.. δοκίμασε και με night mode σε τέτοια σενάρια

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που πασχιζει να πετυχει η Huawei με το night mode και δεν τα καταφερνει βεβαια

...το πετυχαινει η Google αψογα με το computational photography.Τα συμπερασματα δικα σας...

29784749037_2cc2bf367b_c.jpgαρτακιζακι1 by foxy4270, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

P20 pro..

Η πρωτη ειναι απλα auto..

Η δευτερη night mode..

Χερατες και οι δυο!

 

P20 pro auto

 

P20 pro night

 

Gtf4270.. Τι πασχιζει και που..ας το κρινει ο κοσμος..καληνυχτες!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από dynamic range χάλια ...

29787080367_04b526d43f_c.jpg

2018-09-16_11-57-42 by Nikolaos Theiakos - Flickr2BBcode LITE

 

 

Sent from my Mate 10 pro

 

Φιλε μου η φωτο ειναι εξαιρετικη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα.. Αυτές τις μέρες είμαι με ένα redmi 5 plus το οποίο σύντομα θα το δώσω.. Πολύ καλό τηλέφωνο αλλά από φωτογραφική πάσχει..και επειδή θα φύγω λίγες μέρες εξωτερικό και χρειάζομαι ένα κινητό με καλή κάμερα να συμπληρώνει την φωτογραφική μηχανή μου, ποια πρόταση έχετε στα 200 300 ευρώ περίπου κυρίως σε μεταχειρισμένο για κάτι καλύτερο?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...