Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου το έκανε στο media markt στο σταντ της με τον εργοστασιακό chrome ,στο δικό μου δεν το κάνει όμως μου τον κάνει στον Samsung internet browser που κατέβασα. Από που να ρυθμίσω; που βρίσκεται αυτή η έξτρα ρύθμιση
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ναι κάτω απτην οθόνη θα έπρεπε να είναι κ θα γίνει όπως είπες του χρόνου όμως αντικειμενικά αφού άρχισαν όλοι να το βγάζουν κ το ξαναέβαλε είναι πισογυρισμα.. Εγώ ξεκλειδώνω εύκολα με την φάτσα μ χωρίς να το σηκώνω απτό τραπέζι το s9 plus.

Εγώ πάλι δεν βλέπω κανένα πισωγύρισμα...

Θα ήταν αν απλά είχαμε ένα τεράστιο bazel με ένα πλήκτρο που θα ήταν και δακτύλικο και από πάνω υποχρεωτικά μια τεράστια nav bar (σαν των Samsung με την oreo)

Θεωρώ ότι ώσπου το δακτύλικο κάτω από την οθόνη να λειτουργεί σε όλες τις συνθήκες (Με ιδρωμενα χέρια, λερωμένη οθόνη, κάτω από tempered glass, ακαριαίω ξεκλείδωμα όπως μόνο η Huawei ξέρει) απροβληματιστα μέχρι τότε ο δρόμος που ακολουθεί η Huawei είναι ο καλύτερος δηλαδή μπροστά πλήκτρο με δακτύλικο αποτύπωμα και gestures nav bar (2 σε 1) με όσο το δυνατόν μικρότερο κάτω bazel.

Για εμένα αυτός είναι ο κορυφαίος συνδιασμο και είναι από μόνο του λόγος αγοράς της συσκευης απέναντι στον ανταγωνισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μου το έκανε στο media markt στο σταντ της με τον εργοστασιακό chrome ,στο δικό μου δεν το κάνει όμως μου τον κάνει στον Samsung internet browser που κατέβασα. Από που να ρυθμίσω; που βρίσκεται αυτή η έξτρα ρύθμιση

 

Μπορεί και πουθενά... Απλά να υπάρχει αυτή η ασυμβατότητα με τον Samsung browser... Ψάξε στις ρυθμίσεις του Samsung browser μπας και εκεί υπάρχει ρύθμιση για την φωτεινότητα. Αν δεν έχει εκεί τότε δεν θα έχει πουθενά αλλού...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δεν λες καλα που γεμίζεται κανα mini van 10 ατόμων εδώ μέσα διότι αν πας αλλού πχ v30 νήμα ουτε 1 ταξi γεμίζεται:lol::lol::lol:

 

 

 

Χαζή αντιπαράθεση ...το v30 δεν εισάγετε επίσημα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω κανένα πισωγύρισμα...

Θα ήταν αν απλά είχαμε ένα τεράστιο bazel με ένα πλήκτρο που θα ήταν και δακτύλικο και από πάνω υποχρεωτικά μια τεράστια nav bar (σαν των Samsung με την oreo)

Θεωρώ ότι ώσπου το δακτύλικο κάτω από την οθόνη να λειτουργεί σε όλες τις συνθήκες (Με ιδρωμενα χέρια, λερωμένη οθόνη, κάτω από tempered glass, ακαριαίω ξεκλείδωμα όπως μόνο η Huawei ξέρει) απροβληματιστα μέχρι τότε ο δρόμος που ακολουθεί η Huawei είναι ο καλύτερος δηλαδή μπροστά πλήκτρο με δακτύλικο αποτύπωμα και gestures nav bar (2 σε 1) με όσο το δυνατόν μικρότερο κάτω bazel.

Για εμένα αυτός είναι ο κορυφαίος συνδιασμο και είναι από μόνο του λόγος αγοράς της συσκευης απέναντι στον ανταγωνισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου.(Αν και γούστα είναι αυτά)

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σίγουρα υπάρχει αυτός ο κίνδυνος.

Μπορείς να χρησιμοποιείς κάποιον φορτιστή που δεν είναι fast charging.

 

Εγώ που ένα χρόνο χρησιμοποιουσα το fast charging του P10 Plus δεν έπαθε η μπάταρια τίποτα απολύτως! Εφόσον το δίνει ο κατασκευαστής δεν έχεις κανένα θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ένα χρόνο χρησιμοποιουσα το fast charging του P10 Plus δεν έπαθε η μπάταρια τίποτα απολύτως! Εφόσον το δίνει ο κατασκευαστής δεν έχεις κανένα θέμα!

Δε λέμε ότι θα εκραγεί, αλλά όσο να έχει εκεί που σε ένα χρόνο θα χάσει πχ 15% απο την ισχύ της, με fast charging πιθανόν να χάσει 20%+. Λογικό είναι αν στρεσάρεται η μπαταρία καθημερινά.

 

Οι τιμές που αναφέρω είναι ενδεικτικές.

 

Anyway, θεωρώ ότι καλό είναι η γρήγορη φόρτιση να γίνεται σε περιπτώσεις που είναι αναγκαία και όχι πχ κάθε βράδυ που φορτίζουν οι περισσότεροι. Εκεί καλό είναι να φορτίζεται με έναν απλό φορτιστή.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Θεωρώ ότι ώσπου το δακτύλικο κάτω από την οθόνη να λειτουργεί σε όλες τις συνθήκες (Με ιδρωμενα χέρια, λερωμένη οθόνη, κάτω από tempered glass, ακαριαίω ξεκλείδωμα όπως μόνο η Huawei ξέρει) απροβληματιστα μέχρι τότε ο δρόμος που ακολουθεί η Huawei είναι ο καλύτερος δηλαδή μπροστά πλήκτρο με δακτύλικο αποτύπωμα και gestures nav bar (2 σε 1) με όσο το δυνατόν μικρότερο κάτω bazel.

Για εμένα αυτός είναι ο κορυφαίος συνδιασμο και είναι από μόνο του λόγος αγοράς της συσκευης απέναντι στον ανταγωνισμό..

Σε αυτό το κομμάτι η Huawei έχεις συντριψει τον ανταγωνισμό . Επίσης κορυφαίο το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου με το πρόσωπο σηκώνοντας απλά το τηλέφωνο και χωρίς να πατήσεις κουμπί. Όπως το iPhone X αλλά με την ταχυτητα του φωτός.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Σε αυτό το κομμάτι η Huawei έχεις συντριψει τον ανταγωνισμό . Επίσης κορυφαίο το ξεκλείδωμα του τηλεφώνου με το πρόσωπο σηκώνοντας απλά το τηλέφωνο και χωρίς να πατήσεις κουμπί. Όπως το iPhone X αλλά με την ταχυτητα του φωτός.

 

Δεν υπολογιζεις το ΟΡ 5Τ με το κορυφαιο των κορυφαιων ξεκλειδωμα προσωπου! :D

ΜySmartphone: OnePlus 12 16/512

MySmartwatch:  Garmin Forerunner 965

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που ένα χρόνο χρησιμοποιουσα το fast charging του P10 Plus δεν έπαθε η μπάταρια τίποτα απολύτως! Εφόσον το δίνει ο κατασκευαστής δεν έχεις κανένα θέμα!

 

Δε λέμε ότι θα εκραγεί, αλλά όσο να έχει εκεί που σε ένα χρόνο θα χάσει πχ 15% απο την ισχύ της, με fast charging πιθανόν να χάσει 20%+. Λογικό είναι αν στρεσάρεται η μπαταρία καθημερινά.

 

Οι τιμές που αναφέρω είναι ενδεικτικές.

 

Anyway, θεωρώ ότι καλό είναι η γρήγορη φόρτιση να γίνεται σε περιπτώσεις που είναι αναγκαία και όχι πχ κάθε βράδυ που φορτίζουν οι περισσότεροι. Εκεί καλό είναι να φορτίζεται με έναν απλό φορτιστή.

 

Εχω σταματησει τη βραδυνη φορτιση εδω και χρονια γιατι εχω δει πως μονο καλα δεν παει η μπαταρια μετα. Σε λογικες συνθηκες το κινητο φορτιζεται καθε 28-32 ώρες. Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καμμια αξιόλογη θήκη για το P20 pro μας να ειναι λεπτή και να έχει καλη εφαρμογή είτε είναι σιλικόνης είτε πλαστικό ? Γενικα δεν μου αρέσουν οι χοντροκομένες θήκες αν υπήρχε κάποιο αυτοκόλλητο ανθεκτικό μπορεί να πήγαινα και σε τέτοια λύση.
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνετε καμμια αξιόλογη θήκη για το P20 pro μας να ειναι λεπτή και να έχει καλη εφαρμογή είτε είναι σιλικόνης είτε πλαστικό ? Γενικα δεν μου αρέσουν οι χοντροκομένες θήκες αν υπήρχε κάποιο αυτοκόλλητο ανθεκτικό μπορεί να πήγαινα και σε τέτοια λύση.

 

 

 

Αυτή που έχει η συσκευασία δεν σε καλύπτει;

 

 

 

Νίκος P20 pro

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Και επανερχομαι αλλη μια φορα μ' ενα θεμα που με ανησυχει.

Εχουμε φορτιση superfast με απιστευτους χρονους, χωρις ομως να υπαρχει επιλογη απενεργοποιησης της.

Δεν ελοχευει κινδυνος για την υγεια της μπαταριας σε αμεσο χρονο;

 

Εννοειται οτι προκαλει περισσοτερη φθορα στη μπαταρια φιλε μου. Αλλωστε και η ιδια η huawei εγγυαται αριστη λειτουργεια χωρις απωλειες στις 600 fast &1000 normal φορτισεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη εχω αλλα θα ηθελα καποια πιο ποιοτικη και πιο λεπτη. Ισως και σε μαυρο χρωμα.
Find What you LOVE and let it kill you...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν βλέπω κανένα πισωγύρισμα...

Θα ήταν αν απλά είχαμε ένα τεράστιο bazel με ένα πλήκτρο που θα ήταν και δακτύλικο και από πάνω υποχρεωτικά μια τεράστια nav bar (σαν των Samsung με την oreo)

Θεωρώ ότι ώσπου το δακτύλικο κάτω από την οθόνη να λειτουργεί σε όλες τις συνθήκες (Με ιδρωμενα χέρια, λερωμένη οθόνη, κάτω από tempered glass, ακαριαίω ξεκλείδωμα όπως μόνο η Huawei ξέρει) απροβληματιστα μέχρι τότε ο δρόμος που ακολουθεί η Huawei είναι ο καλύτερος δηλαδή μπροστά πλήκτρο με δακτύλικο αποτύπωμα και gestures nav bar (2 σε 1) με όσο το δυνατόν μικρότερο κάτω bazel.

Για εμένα αυτός είναι ο κορυφαίος συνδιασμο και είναι από μόνο του λόγος αγοράς της συσκευης απέναντι στον ανταγωνισμό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μπορεί και πουθενά... Απλά να υπάρχει αυτή η ασυμβατότητα με τον Samsung browser... Ψάξε στις ρυθμίσεις του Samsung browser μπας και εκεί υπάρχει ρύθμιση για την φωτεινότητα. Αν δεν έχει εκεί τότε δεν θα έχει πουθενά αλλού...

 

Κώστα δεν έχεις διαβάσει και κυρίως δεν έχεις καταλάβει ότι η φωτεινότητα στα huawei πέφτει μόνη της σε διάφορες εφαρμογές.

Υποτίθεται ότι αυτό το έφτιαχναν αλλά το κάνουν για οικονομία στη μπαταρία.

Η μόνη λύση για browser ώστε να έχεις τη φωτεινότητα εκεί που θέλεις είναι ο UC browser πού έχει επιλογή για τη φωτεινότητα

Ορισμένες από τις εφαρμογές που ρίχνει τη φωτεινότητα είναι ότι και να κάνεις είναι

Viber, Chrome και όλοι οι γνωστοί browsers , Gmail, playstore,

 

Σε αυτό το νήμα έχει γραφτεί από τις πρώτες σελίδες και το πρόβλημα της φωτεινότητας έχει ξεκινήσει από το mate 9 Pro και συνεχίζεται σε όλες τις συσκευές πλέον της huawei

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Τελικά διαπιστώνω ότι σε συνθήκες με έντονο φωτισμό πρέπει να σηκώνουμε μόνοι μας την φωτεινότητα όταν εκτελούμε ΤΗΝ ΊΔΙΑ εφαρμογή που χρησιμοποιούμε εκείνη την ώρα κ στιγμή, δηλαδή π. χ. την ώρα που είσαι στον browser τότε κατεβάζεις την κουρτίνα κ αυξάνεις την φωτεινότητα. Κουφά όντως μιας και 1η φορά σε Huawei...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά διαπιστώνω ότι σε συνθήκες με έντονο φωτισμό πρέπει να σηκώνουμε μόνοι μας την φωτεινότητα όταν εκτελούμε ΤΗΝ ΊΔΙΑ εφαρμογή που χρησιμοποιούμε εκείνη την ώρα κ στιγμή, δηλαδή π. χ. την ώρα που είσαι στον browser τότε κατεβάζεις την κουρτίνα κ αυξάνεις την φωτεινότητα. Κουφά όντως μιας και 1η φορά σε Huawei...
Είναι η προηγμενη τεχνολογία της εταιρίας που έχει αναπτύξει από το mate 9 κ μετά αν δε κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι η προηγμενη τεχνολογία της εταιρίας που έχει αναπτύξει από το mate 9 κ μετά αν δε κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οχι δεν κάνεις λάθος Άκη. Από εκεί ξεκίνησαν τα θέματα αυτά. Μάλιστα εκείνη την περίοδο είχα το Mate 9 Pro και με το που πήρε τη αναβάθμιση από την έκδοση B126 στη Β156 τότε είχα φάει φρίκη.. Πίστευα ότι ήταν bug αλλά τελικά επρόκειτο για εσκεμμένη κίνηση της εταιρίας για εξοικονόμηση ενέργειας με το έτσι θέλω πράγμα που κρατεί ακόμα και σήμερα έπειτα από 1,5 χρόνο πάρα την γκρίνια του κόσμου σε όλα τα φόρουμ του πλανήτη.

 

Στο P20 pro το έχουν καμουφλάρει και γίνεται με μικρότερη ένταση αλλά το θέμα αυξομείωσης φωτεινότητας εμμένει.

 

Είναι απορίας άξιο όμως πως υπάρχουν άνθρωποι ακόμα και έμπειροι στο χώρο της τεχνολογίας που δεν το έχουν καταλάβει.

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Scrollabe widget. Σύμφωνα με απαντήσεις από προγραμματιστές το pro 20 έχει πρόβλημα με όλα τα προγράμματα που έχουν scroll widget. Εμένα δεν μου δουλεύει κανένα πχ ημερολόγιο ( εκτός της google) καθώς και άλλα προγράμματα με scroll widget.

Μεγάλο πρόβλημα αυτό, δυστυχώς το είχε και το mate 10 pro και δεν το έχουν λύσει (εδώ και πολύ καιρό δηλαδή). Πολλές βασικές για εμένα εφαρμογές (όπως wunderlist και trello) έχουν θέμα. Μια μεσοβέζικη λύση είναι η αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης από HD σε fhd και αντίστροφα για να 'αναγκαστουν' το να ανανεωθούν τα widgets (έβαλα ένα Short cut widget για αυτή την δουλειά στην αρχική οθόνη). Το πρόβλημα φαίνεται να το έχει λύσει ο developer της εφαρμογής your calendar widget και έχω στείλει μηνύματα στους developers των εφαρμογών που με ενδιαφέρουν καθώς και στην Huawei. Δεν έχω δει φως μέχρι τώρα δυστυχώς και δεν φαίνεται να ασχολείται και πολύ ο κόσμος με αυτό που και εγώ θεωρώ πολύ σημαντικό...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερες.

Εχω παρατηρησει ενα εξης προβλημα-bug, πειτε το οπως θελετε. Το βγαζει σε μια μονο εφαρμογη, το διορθωνω κι αυτο επανερχεται μονο αν ανοιξω και κλεισω το κινητο ή του κανω επανεκκινηση.

Δε ξερω αν ειναι θεμα Oreo ή P20 αλλα στην εφαρμογη OASA Telematics, οποτε την ανοιγω μου βγαζει "Google Services are updating". Για μα το φτιαξω κανω καταργηση του Google Play Sevices και μετα ξανα ενημερωση στην τελευταια.

Εχει παρατηρησει κανεις τιποτε;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν κάνεις λάθος Άκη. Από εκεί ξεκίνησαν τα θέματα αυτά. Μάλιστα εκείνη την περίοδο είχα το Mate 9 Pro και με το που πήρε τη αναβάθμιση από την έκδοση B126 στη Β156 τότε είχα φάει φρίκη.. Πίστευα ότι ήταν bug αλλά τελικά επρόκειτο για εσκεμμένη κίνηση της εταιρίας για εξοικονόμηση ενέργειας με το έτσι θέλω πράγμα που κρατεί ακόμα και σήμερα έπειτα από 1,5 χρόνο πάρα την γκρίνια του κόσμου σε όλα τα φόρουμ του πλανήτη.

 

Στο P20 pro το έχουν καμουφλάρει και γίνεται με μικρότερη ένταση αλλά το θέμα αυξομείωσης φωτεινότητας εμμένει.

 

Είναι απορίας άξιο όμως πως υπάρχουν άνθρωποι ακόμα και έμπειροι στο χώρο της τεχνολογίας που δεν το έχουν καταλάβει.

 

Δεν ξεκίνησε από το mate 9, το honor 8 αλλά και το p9 έχουν το ίδιο θέμα. Δεν θυμάμαι αν ξεκίνησε νωρίτερα από το p9

Link to comment
Share on other sites

Μεγάλο πρόβλημα αυτό, δυστυχώς το είχε και το mate 10 pro και δεν το έχουν λύσει (εδώ και πολύ καιρό δηλαδή). Πολλές βασικές για εμένα εφαρμογές (όπως wunderlist και trello) έχουν θέμα. Μια μεσοβέζικη λύση είναι η αλλαγή της ανάλυσης της οθόνης από HD σε fhd και αντίστροφα για να 'αναγκαστουν' το να ανανεωθούν τα widgets (έβαλα ένα Short cut widget για αυτή την δουλειά στην αρχική οθόνη). Το πρόβλημα φαίνεται να το έχει λύσει ο developer της εφαρμογής your calendar widget και έχω στείλει μηνύματα στους developers των εφαρμογών που με ενδιαφέρουν καθώς και στην Huawei. Δεν έχω δει φως μέχρι τώρα δυστυχώς και δεν φαίνεται να ασχολείται και πολύ ο κόσμος με αυτό που και εγώ θεωρώ πολύ σημαντικό...

 

Κατέβασα και το your calendar widget να το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες τώρα τελευταία μου κάνει κάτι κουλά με τον nova, με "πετάει" έξω και πρέπει να τον ξανατρεξω από την αρχή, έχει συμβεί σε σας κάτι παρόμοιο?
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, κάτοχος και εγώ του κινητού σε μπλε χρώμα μιας και στο twilight ήταν ελάχιστα τα κομμάτια.

Ήθελα να ρωτήσω αν κάνατε την διαδικασία για την 3μηνη ασφάλεια που δίνει η Huawei για σπάσιμο οθόνης και προβληματικό hardware και αλλαγή με καινούργια συσκευή.

Edited by devill0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...