Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το honor 20 pro θα πάρει emui 11 ενώ το p20 pro οχι. Θα μας κάψει λίγο η huawei...

Επίσης όλες οι συσκευές με emui 11 θα έχουν τη δυνατότητα αν θέλουν να αναβαθμιστεί το κινητό του με το καινούργιο harmony OS...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Το honor 20 pro θα πάρει emui 11 ενώ το p20 pro οχι. Θα μας κάψει λίγο η huawei...

 

Επίσης όλες οι συσκευές με emui 11 θα έχουν τη δυνατότητα αν θέλουν να αναβαθμιστεί το κινητό του με το καινούργιο harmony OS...

Μα το Honor κυκλοφόρησε ένα χρόνο μετά από το δικό μας με Android 9 out of the box. Γενικά πάντως τα honor υποστηρίζονται για μεγαλύτερο διάστημα απ'οτι τα huawei. Για εμένα το σημαντικό είναι να μας δίνει security patches για τουλάχιστον ακόμα ένα χρόνο και να μην το παρατήσει τελείως.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω, απλά το σκεπτικό μου ήταν να μπορούσε και το p20 pro να κάνει τη μετάβαση σε harmony OS οπότε αν μ αρέσει αυτό το λειτουργικό να αγοράσω ξανά συσκευή huawei, ο μόνος λόγος που δεν έχω αλλάξει ακόμη συσκευή είναι γτ δε ξέρω τι θα γίνει με τη huawei. δλδ θα έχει κανένα σοβαρό λειτουργικό ή θα καταλήξουμε σε κάνα xiaomi

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να βρω το original καλώδιο φόρτισης; Χρειάζομαι άλλο ένα για το android auto γιατί μόνο με αυτό δουλεύει...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία να μου πει εντυπώσεις ή καπάκι στο κινητό στο επίσημο σέρβις,το έχω στείλει και περιμένω.Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας γιατί θέλω να το κρατήσω καιρό το κινητό αν και μετά από 21 μήνες αρκετής χρήσης έχει πέσει αρκετά η αυτονομία του.Πάντως η επικοινωνία που είχα μέχρι τώρα με το επισκευαστικό κέντρο ήταν πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα μείνεις πολύ ευχαριστημένος πιστεύω. Σε φίλου μου παλιότερα αλλαγή οθόνης με πλαίσιο γύρω γύρω δίχως πίσω καπάκι του είχαν κάνει άψογη δουλειά. Μέχρι σήμερα δεν του έχει εμφανίσει το παραμικρό...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Για όσους δεν γνωρίζουν και είναι από Θεσσαλονίκη έχει μια βδομάδα που άνοιξε το επισκευαστικό κέντρο της η Huawei! Είναι Ίωνος Δραγούμη 26, ώρες 10:00 - 19:00
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Για όσους δεν γνωρίζουν και είναι από Θεσσαλονίκη έχει μια βδομάδα που άνοιξε το επισκευαστικό κέντρο της η Huawei! Είναι Ίωνος Δραγούμη 26, ώρες 10:00 - 19:00
Έχουμε μήπως ένα τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε μήπως ένα τηλέφωνο;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι δεν μου έδωσαν τηλέφωνο αλλά εάν τηλεφωνήσεις τα κεντρικά τους γραφεία και το ζητήσεις σίγουρα θα στο δώσουν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία να μου πει εντυπώσεις ή καπάκι στο κινητό στο επίσημο σέρβις,το έχω στείλει και περιμένω.Το έστειλα για αλλαγή μπαταρίας γιατί θέλω να το κρατήσω καιρό το κινητό αν και μετά από 21 μήνες αρκετής χρήσης έχει πέσει αρκετά η αυτονομία του.Πάντως η επικοινωνία που είχα μέχρι τώρα με το επισκευαστικό κέντρο ήταν πολύ καλή.

 

Τελικά τι έγινε με την αλλαγή μπαταρίας? Εξακολουθεί να έχει αδιαβροχοποίηση? Κόστος? Είδες κάποια διαφορά? Γενικά αξίζει τον κοπο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Στο android 10, όταν είμαι στην εικόνα ξεκλειδώματος μπροστά μπροστά (περιοδικό) δεν μου έχει πια την επιλογή να αποθηκεύσω την εικόνα. Δηλαδή έχει τις τρεις τελίτσες πάνω δεξιά, αναφέρει το "Μου αρέσει" αλλά πάντα είναι απενεργοποιημένο. Με αποτέλεσμα να μην μπορώ να αποθηκεύσω κάποια εικόνα που μου αρέσει, στην Συλλογή φωτογραφιών ή όπου αλλού την βάζει. Στο android 9 τις αποθήκευα κανονικά...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι έγινε με την αλλαγή μπαταρίας? Εξακολουθεί να έχει αδιαβροχοποίηση? Κόστος? Είδες κάποια διαφορά? Γενικά αξίζει τον κοπο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Αν έχει αλλαχθεί από εξουσιοδοτημενο φυσικά και συνεχιζει η αδιάβροχο ποίηση.

Αν έχει αλλαχθεί από τον μαστρο Μήτσο που έμαθε από YouTube, να απορείς πιο πολύ αν έχει όλες τις βίδες μέσα πάρα για την αδιάβροχο ποίηση

:)
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αλλαχθεί από εξουσιοδοτημενο φυσικά και συνεχιζει η αδιάβροχο ποίηση.

Αν έχει αλλαχθεί από τον μαστρο Μήτσο που έμαθε από YouTube, να απορείς πιο πολύ αν έχει όλες τις βίδες μέσα πάρα για την αδιάβροχο ποίηση

 

Για εξουσιοδοτημένο service αναφέρομαι. Και εγώ πιστεύω ότι θα εξακολουθεί να έχει, απλά ρώτησα γιατί κάποιος σε νήμα huawei κινητού εδώ είχε αναφέρει ότι στο επίσημο service του είπαν ότι δεν θα έχει αδιαβροχοποίηση αν ανοιχτεί το κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Για εξουσιοδοτημένο service αναφέρομαι. Και εγώ πιστεύω ότι θα εξακολουθεί να έχει, απλά ρώτησα γιατί κάποιος σε νήμα huawei κινητού εδώ είχε αναφέρει ότι στο επίσημο service του είπαν ότι δεν θα έχει αδιαβροχοποίηση αν ανοιχτεί το κινητό.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο φίλε μου.
:)
Link to comment
Share on other sites

για να έχει αδιαβροχοποιιση με της κόλλες που φοράει θα πρέπει να αλλάξεις οθονη και πίσω καπάκι αλλιώς δεν θα ξανά γίνει πότε ίδιο

δεν ειναι σαν τα samsung που βγάζεις καπάκι καθαρίζεις καπακι και πλαισιο και βαζεις καινούργια adhesive βαζεις ποιαστρακια και παει στον φούρνο και ουαλα waterproof καμία σχέση εδώ πέρα

Link to comment
Share on other sites

για να έχει αδιαβροχοποιιση με της κόλλες που φοράει θα πρέπει να αλλάξεις οθονη και πίσω καπάκι αλλιώς δεν θα ξανά γίνει πότε ίδιο

 

δεν ειναι σαν τα samsung που βγάζεις καπάκι καθαρίζεις καπακι και πλαισιο και βαζεις καινούργια adhesive βαζεις ποιαστρακια και παει στον φούρνο και ουαλα waterproof καμία σχέση εδώ πέρα

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Υπάρχει ειδικό εργαλείο που καθαρίζει τις παλιές κόλλες από το πλαίσιο, και ειδικός τρόπος να αφαιρεθούν από το πίσω κάλυμμα.

Μετα βάζεις καινουριο πίσω tape το οποίο έχει οδηγούς πως θα μπει στο πίσω κάλυμμα.

Επίσης κατά την εφαρμογή υπάρχουν σημεία που τσεκάρεις αν έχει ευθυγραμμιστει σωστά.

Φυσικά αν γίνει η επισκευή από εξουσιοδοτημενο αλλιως θα γίνει αχταρμάς η δουλειά.

Αυτό έλειπε να αγοράζεις αδιάβροχο κινητό, να το πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημενο για αλλαγή μπαταρίας και να χάνεις αδιαβροχοποίηση..

Φυσικά μιλάω και πάλι για εξουσιοδοτημενα κέντρα που έχουν τα εργαλεία του κατασκευαστή.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες.

Υπάρχει ειδικό εργαλείο που καθαρίζει τις παλιές κόλλες από το πλαίσιο, και ειδικός τρόπος να αφαιρεθούν από το πίσω κάλυμμα.

Μετα βάζεις καινουριο πίσω tape το οποίο έχει οδηγούς πως θα μπει στο πίσω κάλυμμα.

Επίσης κατά την εφαρμογή υπάρχουν σημεία που τσεκάρεις αν έχει ευθυγραμμιστει σωστά.

Φυσικά αν γίνει η επισκευή από εξουσιοδοτημενο αλλιως θα γίνει αχταρμάς η δουλειά.

Αυτό έλειπε να αγοράζεις αδιάβροχο κινητό, να το πηγαίνεις σε εξουσιοδοτημενο για αλλαγή μπαταρίας και να χάνεις αδιαβροχοποίηση..

Φυσικά μιλάω και πάλι για εξουσιοδοτημενα κέντρα που έχουν τα εργαλεία του κατασκευαστή.

 

εχεις δει τι κολλα εχει το p30 pro p20 pro?

Link to comment
Share on other sites

εχεις δει τι κολλα εχει το p30 pro p20 pro?
Δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση μέσα σε φόρουμ.

Εγώ γνωρίζω τι tape έχει και πως επισκευάζεται.

Αν έχεις πρόσβαση σε επίσημα διαγνωστικά εργαλεία δες το τρόπο επισκευής.

Οποίος διαβάζει ας κρίνει από τα γραφόμενα.

Δεν το συνεχίζω.

Απλα είναι αστείο να αναφέρεται ότι με την επισκευή σε επίσημο σέρβις χάνεται η αδιαβροχοποίηση.

:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έρθω σε αντιπαράθεση μέσα σε φόρουμ.

Εγώ γνωρίζω τι tape έχει και πως επισκευάζεται.

Αν έχεις πρόσβαση σε επίσημα διαγνωστικά εργαλεία δες το τρόπο επισκευής.

Οποίος διαβάζει ας κρίνει από τα γραφόμενα.

Δεν το συνεχίζω.

Απλα είναι αστείο να αναφέρεται ότι με την επισκευή σε επίσημο σέρβις χάνεται η αδιαβροχοποίηση.

 

εχεις δίκαιο :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχει ανοίξει 2 φορές το σέρβις στη Μιχαλακοπουλου.

Μια πλακέτα και μια μπαταρία και τις δυο φορές άλλαξαν τη πλάτη και χάρη αστεϊσμού είπα στο τεχνικό, το έκλεισες καλά; είπε αν μπει νερό εγώ θα αου δώσω καινούργιο.

 

Μη γράφουμε οτι να ναι γτ πρώτον προσβάλλουμε τη δουλειά των τεχνικών εκεί μέσα και 2ο κάνουμε δυσφήμιση στα επίσημα επισκευαστικα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται update με system improvements.

https://www.huaweicentral.com/huawei-p20-and-mate-10-series-on-emui-10-receiving-new-update-with-system-improvements/

Το δικό μου το έχει ανοίξει 2 φορές το σέρβις στη Μιχαλακοπουλου.

 

Μια πλακέτα και μια μπαταρία και τις δυο φορές άλλαξαν τη πλάτη και χάρη αστεϊσμού είπα στο τεχνικό, το έκλεισες καλά; είπε αν μπει νερό εγώ θα αου δώσω καινούργιο.

 

 

 

Μη γράφουμε οτι να ναι γτ πρώτον προσβάλλουμε τη δουλειά των τεχνικών εκεί μέσα και 2ο κάνουμε δυσφήμιση στα επίσημα επισκευαστικα.

Με την αλλαγή μπαταρίας είδες διαφορά? Λήγει η εγγύηση και σκέφτομαι μήπως να το πάω για αλλαγή γιατί δεν με βλέπω να αλλάζω σύντομα συσκευή. Όχι ότι έχω κάποιο θέμα, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αναμένεται update με system improvements.

https://www.huaweicentral.com/huawei-p20-and-mate-10-series-on-emui-10-receiving-new-update-with-system-improvements/Με την αλλαγή μπαταρίας είδες διαφορά? Λήγει η εγγύηση και σκέφτομαι μήπως να το πάω για αλλαγή γιατί δεν με βλέπω να αλλάζω σύντομα συσκευή. Όχι ότι έχω κάποιο θέμα, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους, αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

 

θα τρέξουν διαγνωστικά και θα δούνε κύκλους φόρτισης και αν γενικά υπερθερμαίνεται απο σφαλμα εφαρμογών.

Και αν χρειαζεται θα σε ενημερώσουν

:)
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου το έχει ανοίξει 2 φορές το σέρβις στη Μιχαλακοπουλου.

Μια πλακέτα και μια μπαταρία και τις δυο φορές άλλαξαν τη πλάτη και χάρη αστεϊσμού είπα στο τεχνικό, το έκλεισες καλά; είπε αν μπει νερό εγώ θα αου δώσω καινούργιο.

 

Μη γράφουμε οτι να ναι γτ πρώτον προσβάλλουμε τη δουλειά των τεχνικών εκεί μέσα και 2ο κάνουμε δυσφήμιση στα επίσημα επισκευαστικα.

 

απάντησες στο ερώτημα μόνος (βλ bold)

Link to comment
Share on other sites

θα τρέξουν διαγνωστικά και θα δούνε κύκλους φόρτισης και αν γενικά υπερθερμαίνεται απο σφαλμα εφαρμογών.

Και αν χρειαζεται θα σε ενημερώσουν

Εννοείς ότι μπορεί να το πάω για αλλαγή μπαταρίας και να μου πούνε ότι τελικά δεν χρειάζεται?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς ότι μπορεί να το πάω για αλλαγή μπαταρίας και να μου πούνε ότι τελικά δεν χρειάζεται?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ακριβώς αυτό.
:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...