Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμφωνώ πως η ποιότητα των υπηρεσιών υπερέχει της ποσότητας, το p10 να ξέρεις έχει πάρει το 9.1 και κάποιο πρόσφατο μεγάλο update διάβασα ,οπότε θεωρώ δίκαιο και για το P20 pro να πάρει το10.1.
Α ΟΚ. Απ 'οσο γνώριζα είχε μείνει στην 9 το p10. Τότε ναι, συμφωνώ, με το ίδιο σκεπτικό θα πρέπει να δώσει την 10.1 και στο δικό μας.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι είμαστε που δεν πήραμε την 10 ακόμα;;;

 

Εγώ ακόμα και εγώ πάρει από τη Δευτέρα το patch, Vodafone έχω

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έπεσε στο νερό για πολύ λίγο το κινητό, εχουν πάψει να λειτουργούν καλά τα 2 ηχεία, ειδικά αυτό της ανοικτής ακρόασης και το usb δεν φορτίζει γρήγορα εάν δεν σπρώξω δυνατά το βύσμα. Καλύπτει η εγγύηση την αλλαγή τους;

 

Επίσης καλύπτει και την αλλαγή πεσμενης μπαταρίας;

 

Όταν αλλάζουν μπαταρία αλλάζουν και οθόνη; Δεν θέλω να χάσω την εργοστασιακή ζελατινα που είχε...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έπεσε στο νερό για πολύ λίγο το κινητό, εχουν πάψει να λειτουργούν καλά τα 2 ηχεία, ειδικά αυτό της ανοικτής ακρόασης και το usb δεν φορτίζει γρήγορα εάν δεν σπρώξω δυνατά το βύσμα. Καλύπτει η εγγύηση την αλλαγή τους;

 

Επίσης καλύπτει και την αλλαγή πεσμενης μπαταρίας;

 

Όταν αλλάζουν μπαταρία αλλάζουν και οθόνη; Δεν θέλω να χάσω την εργοστασιακή ζελατινα που είχε...

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν είσαι σε εγγύηση τη μπαταρία θα την πληρώσεις 12 ευρώ, δεν χάνεις την ζελατίνα.

 

Αν δεν έχει κάποιο σπάσιμο η συσκευή σου που να αποδεικνύει ότι από κει μπήκε νερό τότε στο επισκευάζουν κανονικά μέσα στην εγγύηση, δουλειά 4 ώρες, σου αλλάζουν τα ηχεία και τη πλακέτα φόρτισης.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα tempered glass δεν με πάει καθόλου... Δεν έχω κρατήσει τζαμάκι πάνω από λίγες ημέρες. Με το που βάζω τζαμάκι, πως τυχαίνει, μου πέφτει το κινητό και ραγίζουν.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα flexible glasses, είναι το ίδιο ευαίσθητα? Η να προτείνει καμία μεμβράνη από Ελλάδα? Με βλέπω να το αφήνω χωρίς τζαμάκι. Η πιο καλή μεμβράνη που είχα ήταν από gatzeshield, αλλά μέχρι να έρθει αυτή την περίοδο άστα να πάνε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να συνεχίσει να σου πέφτει, βάλε τζαμάκι κατευθείαν αδερφέ ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να συνεχίσει να σου πέφτει, βάλε τζαμάκι κατευθείαν αδερφέ ;)
Χαχα, ρε συ το θέμα είναι ότι πέφτει με το που θα βάλω τζαμάκι. 1 μήνα το είχα χωρίς, δεν έπεσε ούτε μια φορά. Το τελευταίο το έβαλα την Πέμπτη, σήμερα πάει...

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα tempered glass δεν με πάει καθόλου... Δεν έχω κρατήσει τζαμάκι πάνω από λίγες ημέρες. Με το που βάζω τζαμάκι, πως τυχαίνει, μου πέφτει το κινητό και ραγίζουν.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα flexible glasses, είναι το ίδιο ευαίσθητα? Η να προτείνει καμία μεμβράνη από Ελλάδα? Με βλέπω να το αφήνω χωρίς τζαμάκι. Η πιο καλή μεμβράνη που είχα ήταν από gatzeshield, αλλά μέχρι να έρθει αυτή την περίοδο άστα να πάνε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Εγώ έχω ένα εξάμηνο τη ζελατίνα από το media markt μια χαρά είναι, απλά ζήτησα να μου την κόψουν σαν friendly case γιατί έχω και τη θήκη σιλικόνης

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι σε εγγύηση τη μπαταρία θα την πληρώσεις 12 ευρώ, δεν χάνεις την ζελατίνα.

 

 

 

Αν δεν έχει κάποιο σπάσιμο η συσκευή σου που να αποδεικνύει ότι από κει μπήκε νερό τότε στο επισκευάζουν κανονικά μέσα στην εγγύηση, δουλειά 4 ώρες, σου αλλάζουν τα ηχεία και τη πλακέτα φόρτισης.

Ισχύει η υπηρεσία pick and delivery ε;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα tempered glass δεν με πάει καθόλου... Δεν έχω κρατήσει τζαμάκι πάνω από λίγες ημέρες. Με το που βάζω τζαμάκι, πως τυχαίνει, μου πέφτει το κινητό και ραγίζουν.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτά τα flexible glasses, είναι το ίδιο ευαίσθητα? Η να προτείνει καμία μεμβράνη από Ελλάδα? Με βλέπω να το αφήνω χωρίς τζαμάκι. Η πιο καλή μεμβράνη που είχα ήταν από gatzeshield, αλλά μέχρι να έρθει αυτή την περίοδο άστα να πάνε.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Προσωπικά έχω το tempered glass της Spigen και είμαι ευχαριστημένος.

 

Αν θέλεις απαραίτητα ζελατίνα, τοποθετεί και η Huawei στα επισκευαστικά της κέντρα, έχοντας εκπτώσεις αυτή την περίοδο (σύμφωνα με την εφαρμογή "Υποστήριξη").

Link to comment
Share on other sites

Κατεβαίνει η 10αρα... θα κάνω ένα back up αύριο και μετα θα κάνω σίγουρα ένα hard reset
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Η έκδοση 10 ήρθε! Ερώτηση: η εφαρμογή "λήψεις" δεν υπάρχει πλέον. Που μπορώ να βρω όμως τυχόν έγγραφα κλπ που έκανα download;;
Link to comment
Share on other sites

Οκ! Η έκδοση 10 ήρθε! Ερώτηση: η εφαρμογή "λήψεις" δεν υπάρχει πλέον. Που μπορώ να βρω όμως τυχόν έγγραφα κλπ που έκανα download;;
Από την εφαρμογή αρχεία, είναι τα πάντα εκεί.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 10ρα, παρόλο που έκανα αποκοπή όλες τις φώτο, το backup μέσω hiisuite, απλά δεν φόρτωνε ποτέ.

Έτσι μετά απο 2-3 προσπάθειες, το παράτησα και πέρασα την 10ρα έτσι.

Μια χαρά smooth είναι, ειδικά στο performance mode, πετάει το κινητό.

Να περάσουν και λίγες μέρες να έρθει στα ίσια της η διαχείριση της μπαταρίας και θα είμαστε κομπλέ.

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει στην 10αρα σχετικά υψηλή κατανάλωση από την αρχική σελίδα huawei (τον launcher της huawei). Είναι στις πρώτες θέσεις σε κατανάλωση ακόμα και σε standby.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παρατηρήσει στην 10αρα σχετικά υψηλή κατανάλωση από την αρχική σελίδα huawei (τον launcher της huawei). Είναι στις πρώτες θέσεις σε κατανάλωση ακόμα και σε standby.

Συμβαίνει σε κανέναν άλλο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το παρατήρησα κι εγώ στο mate 10 pro και νόμιζα ότι ήταν λόγω του θέματος που έφτιαξα (32bit χρώματα σε εικονίδια αντί για 8 που είναι τα εργοστασιακά) αλλά μετά είδα ότι καταναλώνει ενέργεια μονο όταν ανοίγεις το συρτάρι και για όση ώρα το έχεις ανοικτό.

Δεν δοκίμασα να δω τι γίνεται αν δεν έχεις το συρτάρι και είσαι με το τυπικό (όλα στην κεντρική).

Πάντως είναι στις υψηλές θέσεις αλλά η κατανάλωση του σαν νούμερο δεν είναι υψηλή.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει αναβάθμιση σε 10 έχετε δει διαφορά σε αυτονομία μπαταρίας; Επίσης, σε θέματα αποδόσεων σε παιχνίδια; Θυμάμαι παλιά σε ios όταν έκανα μεγάλη αναβάθμιση πχ από το ios 9 σε 10 ή από το 10 σε 12 έβλεπα μια μικρή μείωση απόδοσης στα παιχνίδια. Δεν ήταν κάτι τραγικό αλλά μικρή και όμως δεν θα έπρεπε.
Link to comment
Share on other sites

Το παρατήρησα κι εγώ στο mate 10 pro και νόμιζα ότι ήταν λόγω του θέματος που έφτιαξα (32bit χρώματα σε εικονίδια αντί για 8 που είναι τα εργοστασιακά) αλλά μετά είδα ότι καταναλώνει ενέργεια μονο όταν ανοίγεις το συρτάρι και για όση ώρα το έχεις ανοικτό.

 

Δεν δοκίμασα να δω τι γίνεται αν δεν έχεις το συρτάρι και είσαι με το τυπικό (όλα στην κεντρική).

 

Πάντως είναι στις υψηλές θέσεις αλλά η κατανάλωση του σαν νούμερο δεν είναι υψηλή.

 

Εμένα ειδικά σήμερα είναι πρώτο σε κατανάλωση. Με συρτάρι το έχω και έχω και εγώ. Δεν είχα ποτέ τέτοια κατανάλωση από την αρχική σελίδα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Εμένα ειδικά σήμερα είναι πρώτο σε κατανάλωση. Με συρτάρι το έχω και έχω και εγώ. Δεν είχα ποτέ τέτοια κατανάλωση από την αρχική σελίδα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Εγω παραξενευτηκα και δεν θυμαμαι να πω την αληθεια αν ηταν ετσι υψηλα σε θεση στην 9.1 αλλα παλι οπως σου ειπα δεν ειδα και μεγαλη καταναλωση.

Τωρα αν εχει μεγαλυτερη απο πριν λογικα θα εχει αλλα αν δεν ειναι μεγαλη η διαφορα τοτε ΟΚ.

Θα δουμε μηπως και αν δωσει αλλο update αν αλλαξει κατι.

Σημειωση οτι ουτε επαναφορα εχω κανει ακομα.

 

Κατ που εχω παρατηρησει ειναι οτι αν βαλεις στην κεντρικη οθονη το εικονιδιο του ρολογιου, κλεισεις την οθονη και την ενεργοποιησεις τοτε το ρολοι τρεχει σε real time και κινειται ο δεικτης των δευτερολεπτων και στα 2 εικονιδια (κενρτικη και συρταρι).

Αν το βγαλεις απο την κεντρικη οθονη τοτε τα δευτερα θα παιξουν για λιγο (στο εικονιδιο στο συρταρι) και μετα θα σταματησουν.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Από μπαταρία στην 10 με το ίδιο ακριβώς setup είμαι +1 ώρα σε performance mode σε σχέση με την 9 (το ίδιο είχα και για δύο εβδομάδες που το είχα χωρίς reset, το ίδιο και τώρα με το reset) . ΠΑΑΑΑΡΑ πολύ ευχαριστημένος με το update. Πραγματικά η καλύτερή έκδοσης μέχρις τώρα.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...