Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρθε η αναβαθμιση ΟΤΑ στο δικο (γερμανικο αμαζον αγορα). Δε βλεπω καμια ουσιωδη διαφορα προς το παρον.
Ποια έκδοση?

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η 9.1.0.311 έκδοση.. και όχι δεν έχει aod με ειδοποιήσεις εφαρμογών... Το ίδιο εχει Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν πρόκειται για Emui 9.1.

Τίποτα security patches θα είναι.

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν πρόκειται για Emui 9.1.

Τίποτα security patches θα είναι.

 

Sent from my Huawei P20 Pro, using Tapatalk.

 

Ειναι emui 9.1.0 (αριθμος εκδοσης 9.1.0.311) - περιπου στα 4gb αρχειο κατεβασε... δεν ειναι patch

1d6db19c8d9834edaa85e6b92b4d1006.jpg

Edited by psyched
Link to comment
Share on other sites

Το 9.1 είναι απλά η aod πλέον ενημερώνει για μυνηματα και κλήσεις. Όχι από όλες τις εφαρμογές. Αυτή είναι η λειτουργία της προς το παρόν τουλάχιστον. Στο 9.0 δεν έδειχνε τίποτα εκτός της ώρας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 9.1 είναι απλά η aod πλέον ενημερώνει για μυνηματα και κλήσεις. Όχι από όλες τις εφαρμογές. Αυτή είναι η λειτουργία της προς το παρόν τουλάχιστον. Στο 9.0 δεν έδειχνε τίποτα εκτός της ώρας.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Περίεργο, στο mate 10 pro απ όσο διάβασα δίνει τη δυνατότητα και από άλλες εφαρμογές όπως viber, messenger κλπ. Ίσως σε επόμενο update τη δώσουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κανονικα η 9.1 πρεπει να εχει ειδοποιησεις απο 3rd party στην AOD, βασικα ενα εικονιδιο δειχνει δεν βγαζει ολοκληρο banner.

Οριστε video απο το P30 οπου στο Mate 10 PRO μου ειναι ακριβως το ιδιο με την 9.1.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στο p20. Όχι όμως από όλες τις τρίτες εφαρμογές. Το ίδιο είναι και στο?p30. Μην περιμένετε δηλαδή όλες οι εφαρμογές που έχουν δυνατότητα notification να εμφανίζονται στην aod. Προς το παρών τουλάχιστον.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο powerbank για Huawei P20 και Huawei P20 Pro; Το Samsung EB-P1100C 10000mAh είναι συμβατό ή είναι μόνο για συσκευές Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τα update.

Έχω κάνει το update .295 χρησιμοποιώντας τον τρόπο Firmware Finder και ΗiSuite.

Όταν θα έρθει το update της 9.1 θα μπορέσω να το λάβω ΟΤΑ ή μπήκα μόνιμα στο μονοπάτι της χειροκίνητης αναβάθμισης;

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες

 

Χθες έλαβα OTA την 9.1. Vodafone ο πάροχος και αγορασμένο από ελληνική αλυσίδα

 

Το κινητό φαίνεται ένα κλικ πιο γρήγορο. Για τη μπαταρία είναι πολύ νωρίς ακόμη. Το ui της κάμερας έχει αλλάξει. Δεν ξέρω αν έχει και βελτίωση στην εφαρμογή ή στην ποιότητα της φωτογραφίας.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για τα update.

Έχω κάνει το update .295 χρησιμοποιώντας τον τρόπο Firmware Finder και ΗiSuite.

Όταν θα έρθει το update της 9.1 θα μπορέσω να το λάβω ΟΤΑ ή μπήκα μόνιμα στο μονοπάτι της χειροκίνητης αναβάθμισης;

Θα την πάρεις κανονικά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο είναι το καλύτερο powerbank για Huawei P20 και Huawei P20 Pro; Το Samsung EB-P1100C 10000mAh είναι συμβατό ή είναι μόνο για συσκευές Samsung;

 

Εγώ έχω HUAWEI POWER BANK AP08Q QUICK CHARGING 10000 MAh και έχει και quick charge

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους όσοι πήρατε την 9.1 είδατε κάποια σημαντική διαφορά από πριν?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω και εγώ την 9.1 κάπου 4gb

Νόμιζα θα αργούσε ακόμη, ευτυχώς δεν την κατέβασα με το τρόπο που γράψατε λόγω εργασίας

Για να δούμε αλλαγές...

Link to comment
Share on other sites

Απλά πετάει..... Fluidity, and speed. Καταπληκτική. Την φοράω εδώ και 15 μέρες περίπου. Ότι καλύτερο από τότε που πήρα το κινητό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά πετάει..... Fluidity, and speed. Καταπληκτική. Την φοράω εδώ και 15 μέρες περίπου. Ότι καλύτερο από τότε που πήρα το κινητό.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Από μπαταρία πως πάει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχω οπωσδηποτε καρτα μνημης για να περασω την 9,1 μεσω dload; υπαρχει αλλος τροπος; Αν μπορει καποιος να μου εξηγησει!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έσκασε και εμένα το update.Μια ερώτηση θέλω να κάνω μόνο.Απλα το κάνω εγκατάσταση και μετά μια επανεκκίνηση? Τι κινήσεις ακριβώς κάνουμε για να κάτσει καλά η rom και πώς θα καταλάβω ότι είναι όντως οκ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έσκασε και εμένα το update.Μια ερώτηση θέλω να κάνω μόνο.Απλα το κάνω εγκατάσταση και μετά μια επανεκκίνηση? Τι κινήσεις ακριβώς κάνουμε για να κάτσει καλά η rom και πώς θα καταλάβω ότι είναι όντως οκ? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Κάνεις εγκατάσταση και επανεκκίνηση όπως με όλες τις αναβαθμίσεις. Αν κάτι δεν πάει καλά θα το καταλάβεις, μην ανησυχείς. Πχ θα έχεις force close εφαρμογών, θα κολλάει, θα έχεις υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας κλπ. Αν δεν έχεις προβλήματα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αν έχεις προβλήματα που συνεχίζονται για ημέρες, παίρνεις ένα back up και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν πάλι για ψυχολογικούς λόγους θέλεις να μειώσεις τις πιθανότητες να έχεις προβλήματα, μετά την αναβάθμιση παίρνεις back up και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις εγκατάσταση και επανεκκίνηση όπως με όλες τις αναβαθμίσεις. Αν κάτι δεν πάει καλά θα το καταλάβεις, μην ανησυχείς. Πχ θα έχεις force close εφαρμογών, θα κολλάει, θα έχεις υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας κλπ. Αν δεν έχεις προβλήματα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Αν έχεις προβλήματα που συνεχίζονται για ημέρες, παίρνεις ένα back up και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν πάλι για ψυχολογικούς λόγους θέλεις να μειώσεις τις πιθανότητες να έχεις προβλήματα, μετά την αναβάθμιση παίρνεις back up και κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

ΈΚανα την αναβάθμιση και αυτό που παρατηρώ είναι οτι ενώ το κινητό είναι σβηστή η οθόνη του σε άκυρους χρόνους όταν μιλάω ανάβει και μου εμφανίζει το εξής μήνυμα: Για να χρησιμοποιήσετε τη Φωνητική αφύπνιση χορηγήστε τις απαιτούμενες άδεις στις ρυθμίσεις.

Ξέρει κανείς τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...