Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε 5G wifi η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα? παλιά από 100% μου κράταγε 30λεπτα μέχρι να πάει στο 99% πλέον 6λεπτα...... πλεον σε 30λεπτα εχει παει 90% τιμπορει να φταιει τωρα?

 

μαλλον παω για αλλαγη μπαταριας?

Link to comment
Share on other sites

σε 5G wifi η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα? παλιά από 100% μου κράταγε 30λεπτα μέχρι να πάει στο 99% πλέον 6λεπτα...... πλεον σε 30λεπτα εχει παει 90% τιμπορει να φταιει τωρα?

 

μαλλον παω για αλλαγη μπαταριας?

 

Συνδέσου με το 2.4 αλλά εγώ θα πρότεινα να βάλεις ένα παλιότερο ρουτερ με μονή κεραία. Είχα και γω πρόβλημα με ενα καινούργιο ρουτερ της vodafone που μου δωσανε με διπλη κεραια αλλα το κατηργησα και έβαλα το προηγούμενο μου ρουτερ και τώρα όλα καλά.

Link to comment
Share on other sites

Συνδέσου με το 2.4 αλλά εγώ θα πρότεινα να βάλεις ένα παλιότερο ρουτερ με μονή κεραία. Είχα και γω πρόβλημα με ενα καινούργιο ρουτερ της vodafone που μου δωσανε με διπλη κεραια αλλα το κατηργησα και έβαλα το προηγούμενο μου ρουτερ και τώρα όλα καλά.

 

λογικα με το H300S ξερω... :lol:

 

εχω βαλει extender dual band...! θα τσεκαρω με το 2.4G

 

και εσυ θεματα με την μπαταρια ειχες?

Link to comment
Share on other sites

σε 5G wifi η μπαταρία καταναλώνεται πιο γρήγορα? παλιά από 100% μου κράταγε 30λεπτα μέχρι να πάει στο 99% πλέον 6λεπτα...... πλεον σε 30λεπτα εχει παει 90% τιμπορει να φταιει τωρα?

 

μαλλον παω για αλλαγη μπαταριας?

 

ναι είναι ποιο ενεργοβόρο όταν ανάμεσα από σένα και το router υπάρχει κάποιο εμπόδιο πχ τοίχος καθώς 5ghz ποιο δύσκολα περνάνε απο αντικείμενα και χρειάζεται μεγαλύτερη ισχύ για να διατηρηθεί σταθερή σύνδεση

Link to comment
Share on other sites

λογικα με το H300S ξερω... :lol:

 

εχω βαλει extender dual band...! θα τσεκαρω με το 2.4G

 

και εσυ θεματα με την μπαταρια ειχες?

 

Όχι η μπαταρία δουλεύει μια χαρά. Το πρόβλημα που αντιμετώπισα κάποια στιγμή είναι με αυτά τα διπλά ρουτερ. Οντως το Η300s ηταν. Τωρα εχω βαλει το ΖΤΕ της Vodafone παλι και ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Όχι η μπαταρία δουλεύει μια χαρά. Το πρόβλημα που αντιμετώπισα κάποια στιγμή είναι με αυτά τα διπλά ρουτερ. Οντως το Η300s ηταν. Τωρα εχω βαλει το ΖΤΕ της Vodafone παλι και ειναι μια χαρα

 

εγω με το H300S ειμαι απλα εχω βαλει το netgear EX7000 για access point

 

εχω FTTH 200mbps και voip οποτε δεν μπορω να αλλαξω ρουτερ.. και εκτος αυτο το παλιο δεν ειναι για vdsl/fiber

Link to comment
Share on other sites

https://imgur.com/mtCYpOD

 

Με αυτες τις ρυθμισεις ως δια μαγειας το battery drain την νυχτα απο τα 20%-25% πεφτει στα 3%-4%.

 

Καλο ειναι να βρειτε κι ενα καναλι το οποιο ειναι πιο ελευθερο.

Οριστε κι ενας απλος οδηγος

https://www.digitalcitizen.life/pick-best-channel-your-wireless-network-using-wifi-analyzer-android

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Πού βρίσκουμε αυτές τις ρυθμίσεις?

 

Στις ρυθμίσεις του router σου. Η φωτο είναι από το H300S της Vodafone αλλά οι ρυθμίσεις υπάρχουν όλα τα router εκτός αν είναι κλειδωμένα οδό δεν πάει από τον πάροχο. Απλά αν έχεις θέμα με drain από υπ WiFi δοκίμασε τες. Βασικά 3 πράγματα αλλάζεις το bandwidth, beacon interval, dtim interval.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους.

 

Δεν είμαι κάτοχος Huawei, απλά η φίλη μου έχει το p20 pro και αντιμετωπίζει το εξής θέμα: όταν δεχεται κλήση και μετακινεί το πλήκτρο αποδοχής της κλήσης, ενεργοποιειται η λειτουργία pocket (που δεν επιτρέπει την ενεργοποίηση όταν βρίσκεται σε τσέπη) και δεν τη αφήνει να δεχτεί την κλήση. Έτσι πρεπει να πιέσει το power button σε συνδυασμό με το volume down για να μπορέσει να δεχτεί την κλήση

 

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιειται η λειτουργία pocket;

Link to comment
Share on other sites

Γειά και χαρά σε όλους.

 

 

 

Δεν είμαι κάτοχος Huawei, απλά η φίλη μου έχει το p20 pro και αντιμετωπίζει το εξής θέμα: όταν δεχεται κλήση και μετακινεί το πλήκτρο αποδοχής της κλήσης, ενεργοποιειται η λειτουργία pocket (που δεν επιτρέπει την ενεργοποίηση όταν βρίσκεται σε τσέπη) και δεν τη αφήνει να δεχτεί την κλήση. Έτσι πρεπει να πιέσει το power button σε συνδυασμό με το volume down για να μπορέσει να δεχτεί την κλήση

 

 

 

Ξέρει κανείς πως απενεργοποιειται η λειτουργία pocket;

Settings - > smart assistance - > mistouch prevention. Αλλά που το έχω ενεργοποιημένο δεν έχω τέτοιο θέμα. Μήπως συμβαίνει κάτι άλλο?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η θύρα φόρτισης έχει χαλαρώσει και δεν κρατάει καλώδιο. Αν το στείλω στο σέρβις θα κάνουν επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων? Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος για Full backup? (και φώτος και όλα?)
Link to comment
Share on other sites

Huawei backup. Σίγουρα πριν το στείλεις θα το κάνεις γιατί μπορεί να γίνει κάτι κσι να τα χάσεις όλα. Θα στο πουν και πριν το στειλεις κσι εκείνοι.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που μου λείπει από το κινητό μας είναι ο ultra wide. Αξίζει να το δώσω και να πάρω το απλό p30 που πάνω κάτω είναι το ίδιο με το δικό μας ή να περιμένω να δω τι θα γίνει με το ban και βλέπουμε;
Link to comment
Share on other sites

νικήτα και εγώ στο ίδιο διλημμα ειμαι αλλά νομίζω η κάμερα και ο 3ος αισθητήρας του P20pro δεν υπάρχει στο P30 και αυτό πρέπει να κόβει αρκετά απο την ποιότητα της κάμερας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μόνο που μου λείπει από το κινητό μας είναι ο ultra wide. Αξίζει να το δώσω και να πάρω το απλό p30 που πάνω κάτω είναι το ίδιο με το δικό μας ή να περιμένω να δω τι θα γίνει με το ban και βλέπουμε;

 

Εχε υποψιν σου οτι στην περιπτωση τρελου ban (δηλαδη εκτος απο εκδοση android να μην παιρνει ουτε security updates) υπαρχει official LineageOS για το P20 PRO ενω για το P30 οχι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε το ήξερα. Απλά το παίζω (δεν είμαι) ερασιτέχνης φωτογράφος και επειδή παλιά είχα ένα lg με ultra wide, μου λείπει η κάμερα αυτή. Πάντως εδώ το p30 τα πάει περίφημα
Τεσπα . Θα δούμε! Edited by ^_NikitaS_^
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις το κινητό σου. Μια χαρά δεν είναι η παρακάτω φώτο?? Απλά προγραμματίζεις λίγο περισσότερο την θέση λήψης της φώτο από πριν και είσαι οκ. Θεωρώ ότι δεν αξίζει να αλλάξεις κινητό ειδικά αν φωτογραφίζει τοπία. Τώρα αν περιορίζεσαι στα "στενά" όρια της πόλης τότε ενδεχομένως να σε βοηθήσει ο wide φακός του P30. Γνώμη μου. ec5e9554631677c34848352d0328ff56.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να αλλάξεις το κινητό σου. Μια χαρά δεν είναι η παρακάτω φώτο?? Απλά προγραμματίζεις λίγο περισσότερο την θέση λήψης της φώτο από πριν και είσαι οκ. Θεωρώ ότι δεν αξίζει να αλλάξεις κινητό ειδικά αν φωτογραφίζει τοπία. Τώρα αν περιορίζεσαι στα "στενά" όρια της πόλης τότε ενδεχομένως να σε βοηθήσει ο wide φακός του P30. Γνώμη μου. ec5e9554631677c34848352d0328ff56.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Η φωτογραφία είναι τρομερή. Απλά λόγω παιδιού οι μετακινήσεις έχουν περιοριστεί στην πόλη. Επίσης πάντως ήθελα το night mode της huawei και το ultra wide στης lg (που είχα) και τώρα το p30 τα έχει και τα δύο. Οκ υπάρχει και το mate και άλλα, αλλά κοιτάμε και το πορτοφόλι. Τεσπα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,μια ερωτηση εκανα ενα φακελο .nomedia και εβαλα κατι φωτο εκει και οντως δεν βγαινουν στη gallery.Ομως ενω εχω βαλει να δειχνει τα .nomedia στα αρχεια στην εξερευνηση,δεν βρισκω το φακελο..τι κανω τις εχασα?Εβαλα και ES explorer και παλι δεν τον βρισκω.Καποια βοηθεια?Ευχαριστω.
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Ποια ανάλυση χρησιμοποιείτε στη φωτογραφία; Τα 10MP που υποστηρίζει και το ζουμ ή τα 40MP;

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξαφνικά πριν λίγο σταμάτησε να δουλεύει το δαχτυλικο αποτύπωμα.. Έκανα επανεκκίνηση αλλά τίποτα, χρησιμοποιουσα το κεντρικό κουμπί σαν πλοήγηση δεν ξέρω αν έπαιξε το ρόλο του.. Πάω προσθήκη νέου αποτύπωμα τος αλλά δεν κάνει τίποτα σαν να μην υπάρχει.. Το θετικό ότι είναι εντός εγγύησης αγορασμένο από κοτσωβολο.. Ελπίζω να βγάλω ακρη με το σέρβις..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...