Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει κάποιο κόλπο;

Το κατέβασα αλλά η συσκευή λέει δεν αναγνωρίζεται η μορφή του αρχείου

Link to comment
Share on other sites

Θέλει κάποιο κόλπο;

Το κατέβασα αλλά η συσκευή λέει δεν αναγνωρίζεται η μορφή του αρχείου

 

Αν αναφέρεσαι στο APK του Call Recording, δοκίμασε να το ανοίξεις με κάποιον άλλο File Explorer κι εγκατάστησέ το.

Μετά Restart και είσαι οκ!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο APK του Call Recording, δοκίμασε να το ανοίξεις με κάποιον άλλο File Explorer κι εγκατάστησέ το.

Μετά Restart και είσαι οκ!

Στο δικο μου κατεβασα κανονικα το .apk και το εγκατεστησα κανονικα χωρις καποιο file explorer...Μονο που δεν εκανα restart (τωρα του εκανα...) και δουλευει μια χαρα.Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι μολις ανοιξει η συνομιλια εμφανιζεται η εγγραφη. Ετσι δουλευει;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου κατεβασα κανονικα το .apk και το εγκατεστησα κανονικα χωρις καποιο file explorer...Μονο που δεν εκανα restart (τωρα του εκανα...) και δουλευει μια χαρα.Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι μολις ανοιξει η συνομιλια εμφανιζεται η εγγραφη. Ετσι δουλευει;

 

Ναι, έτσι δουλεύει φίλε μου!

Siemens M35i - Nokia 3210 - Sony Ericsson T68i - Nokia 3220 - Nokia 6600 - Sony Ericsson W880i - Samsung Corby - Motorola Flipout - HTC Wildfire - Sony Ericsson Xperia Neo V - Galaxy SII - LG Nexus 4 - OnePlus One - OnePlus X - OnePlus 3 - Galaxy S7 Edge - OnePlus 5t - Galaxy S9 Plus - OnePlus 6 - Galaxy S10e - iPhone 6 - Huawei P20 Pro - Xiaomi Mi 9t - Huawei Mate 20 Pro - iPhone 7 - Galaxy S10 Lite - iPhone XS Max - Galaxy S20
Link to comment
Share on other sites

Ναι, έτσι δουλεύει φίλε μου!

Ακου τωρα να δεις.Εψαξα λιγο σε σχολια στο γνωστο σαιτ και γραφουν οτι μετα την εγκατασταση και την επανεκινηση θα πρεπει να παμε: ρυθμισεις-ρυθμισεις ασυρματων δικτυων κτλ-ρυθμισεις κλησεων-πραγματοποιηστε αυτοματη εγγραφή κλησεων και ενεργοποιηση. Το εκανα και θα δω εαν δουλευει αυτοματα.:)

 

edit: δουλεψε μια χαρα αυτοματα!

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στο APK του Call Recording, δοκίμασε να το ανοίξεις με κάποιον άλλο File Explorer κι εγκατάστησέ το.

Μετά Restart και είσαι οκ!

Το έκανα μέσω της "αποθήκης" , ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα από εχθές έχω θέμα με την εφαρμογή της Huawei για τον καιρό δεν βρίσκει τοποθεσία, έχει κανείς άλλος το ίδιο θέμα;

 

Edit έστρωσε με επανεκκίνηση

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του P20 Pro.

 

Μήπως τυχόν κάποιος έχει συγκρίνει την μπροστινή κάμερα του P20 Pro vs Mate 10 Pro;

(εννοώ να έχει ο ίδιος εμπειρία σε αυτό, όχι youtube videos)

 

Στο Mate έχω δει οι selfie photos να βγάζουν ένα έντονο λευκό χρώμα.

Πως τα πάει το P20 Pro εκεί;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

σκέφτομαι να προχωρήσω στην αγορά του P20 Pro.

 

Μήπως τυχόν κάποιος έχει συγκρίνει την μπροστινή κάμερα του P20 Pro vs Mate 10 Pro;

(εννοώ να έχει ο ίδιος εμπειρία σε αυτό, όχι youtube videos)

 

Στο Mate έχω δει οι selfie photos να βγάζουν ένα έντονο λευκό χρώμα.

Πως τα πάει το P20 Pro εκεί;

 

Ευχαριστώ

Φίλε πέρασαν και τα δύο από τα χέρια μου, καμία σχέση οι φωτογραφίες, ανώτερο παντού το p20 pro.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πέρασαν και τα δύο από τα χέρια μου, καμία σχέση οι φωτογραφίες, ανώτερο παντού το p20 pro.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Ειδικά στις selfie το P20pro είναι ΜΑΚΡΑΝ καλύτερο.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

 

Οπότε λοιπόν προχωράω για P20 Pro.

 

2 ερωτήσεις σχετικά με την αγορά του:

 

  • με μια ματιά που έριξα στο Skroutz, είδα ότι κάποια καταστήματα αναφέρουν "EU" στο όνομα της συσκευής, ενώ άλλα όχι.
    Πρόκειται για διαφορετικές εκδόσεις; Κάτι που θα πρέπει να προσέξω/προτιμήσω;
     
  • σχετικά με την εγγύηση, γνωρίζει κανείς τι ισχύει; Για αγορά από skroutzομάγαζο η αντιπροσωπεία καλύπτει κανονικά την εγγύηση; (π.χ. εάν θυμάμαι καλά, η Xiaomi καλύπτει μόνο από επίσημο δίκτυο πωλήσεων)
    Εδώ https://www.worldmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=146 κι εδώ https://www.trackstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=166 για παράδειγμα, δεν είναι σαφές

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία.

 

Οπότε λοιπόν προχωράω για P20 Pro.

 

2 ερωτήσεις σχετικά με την αγορά του:

 

  • με μια ματιά που έριξα στο Skroutz, είδα ότι κάποια καταστήματα αναφέρουν "EU" στο όνομα της συσκευής, ενώ άλλα όχι.
    Πρόκειται για διαφορετικές εκδόσεις; Κάτι που θα πρέπει να προσέξω/προτιμήσω;
     
  • σχετικά με την εγγύηση, γνωρίζει κανείς τι ισχύει; Για αγορά από skroutzομάγαζο η αντιπροσωπεία καλύπτει κανονικά την εγγύηση; (π.χ. εάν θυμάμαι καλά, η Xiaomi καλύπτει μόνο από επίσημο δίκτυο πωλήσεων)
    Εδώ https://www.worldmobile.gr/index.php?route=product/product&product_id=146 κι εδώ https://www.trackstore.gr/index.php?route=product/product&product_id=166 για παράδειγμα, δεν είναι σαφές

 

Ευχαριστώ

Για να είσαι 100% σίγουρος, θα ζητήσεις από το μαγαζί να σου δώσει το IMEI του κινητού. Μετα θα πάρεις τηλέφωνο στο επίσημο service της huawei στη μιχαλακοπούλου και με βάση το IMEI θα σου πούνε τα πάντα για το κινητό όσον αφορά εγγύηση, προέλευση κλπ. Γενικά, αν είναι ευρωπαϊκό μοντέλο που έχει εισαχθεί στην Ευρώπη, απ' όπου και να το πάρεις έχεις εγγύηση από το επίσημο service.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους χωρις ροοτ και ******ες.. Ευχαριστουμε!

 

Να δωσει μονο το AOD με 3rd party notifications και στο p20 pro και θα ειμαι κομπλε

(Αυτο εννοω οπως εχουν και τα σαμσουνγκ

)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Μόλις εγκατεστησα την 270. Όσοι έχουν

πρόβλημα με το arcore, απεγκαθιστουν όλα τα updates του arcore και

περνάνε την κάτωθι έκδοση :

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/arcore/arcore-1-7-19012814-release/arcore-1-7-190128146-android-apk-download/download/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ. Μόλις εγκατεστησα την 270. Όσοι έχουν

πρόβλημα με το arcore, απεγκαθιστουν όλα τα updates του arcore και

περνάνε την κάτωθι έκδοση :

https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/arcore/arcore-1-7-19012814-release/arcore-1-7-190128146-android-apk-download/download/

Ευχαριστώ φίλε μου. Τώρα δουλεύει μια χαρά!!!!

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εχω το κινητο της περιγραφης και οταν βρισκομαι σε καποιο κλαμπ η χωρο εκδηλωσης και βγαζω βιντεο ο ηχος ειναι πολυ χαλια σκετη παραμορφωση.αυτο το εχω παρατηρησει kai sto p10 plus που ειχα.υπαρχει καποια ρυθμιση στο μικροφωνο η πουθενα αλλου?

εχω ακουσει αλλα κινητα πο βιντεο που εχουν βγαλει απο παρομοιους χωρους και ο ηχος απο τα βιντεο που βγαζουν ειναι κρυσταλο!

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα κινητά όταν υπάρχει πολύ φασαρία η πολύ ένταση όπως και πολύ αέρα μπουκώνουν.. Το μικρόφωνο είναι απλά για βασική χρήση ακόμη και αν συνομιλεις με άλλον.. Όχι να βαράνε τα ντεσιμπέλ.. Από εκεί και πέρα θες καλό μικρόφωνο με φίλτρο αέρα και φάσης..

Αν έχεις ακούσει στο YouTube πιθανόν με κάποιο πρόγραμμα πειράζουν τον ήχο και αφαιρούν κάποιες συχνότητες

 

Στάλθηκε από το VOG-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Μαμάτο!!!!!!

Αν έχει νορμάλ τιμή, το έχω τσιμπήσει!

https://www.facebook.com/Dose/videos/1961194227308439/?app=fbl

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

υπαρχει θηκη για το P20 PRO ετσι ωστε να μπορουμε να βγαζουμε υποβρυχιεσ φωτογραφιες εν οψη καλοκαιριου;;;

αν ναι, ποιες προτεινετε;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

υπαρχει θηκη για το P20 PRO ετσι ωστε να μπορουμε να βγαζουμε υποβρυχιεσ φωτογραφιες εν οψη καλοκαιριου;;;

αν ναι, ποιες προτεινετε;;;

 

Mπορείς να βγάζεις υποβρύχιες φωτό και χωρίς θήκη.

Είναι αδιάβροχο όπως ξέρεις αλλά επειδή όταν το touch screen είναι μέσα στο νερό, και δεν δουλεύει, θα μπορείς να βγάζεις φωτό από lock screen πατώντας δύο φορές το volume - αφού βέβαια έχεις ενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία μέσα από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Mπορείς να βγάζεις υποβρύχιες φωτό και χωρίς θήκη.

Είναι αδιάβροχο όπως ξέρεις αλλά επειδή όταν το touch screen είναι μέσα στο νερό, και δεν δουλεύει, θα μπορείς να βγάζεις φωτό από lock screen πατώντας δύο φορές το volume - αφού βέβαια έχεις ενεργοποιήσει αυτή την λειτουργία μέσα από τις ρυθμίσεις της κάμερας.

 

ειδοποίησε τουλάχιστον ότι δεν είναι για θαλασσινό νερό........

 

του λες τώρα να πάει να καταστρέψει την συσκευή του.....!

 

συγχαρητήρια....!!!!!

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

ειδοποίησε τουλάχιστον ότι δεν είναι για θαλασσινό νερό........

 

του λες τώρα να πάει να καταστρέψει την συσκευή του.....!

 

συγχαρητήρια....!!!!!

 

Πολύ σωστός!! Θαλασσινό με τίποτα! Εγώ προσωπικά ούτε σε γλυκό νερό θα την έβαζα, ειδικά χωρίς την κατάλληλη θήκη. Αν, λέμε αν, γίνει μια στραβή και πάρει νερό μέσα η συσκευή, μόλις την ανοίξουν στο service, θα βγει κατευθείαν εκτός εγγύησης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά την αδιαβροχοποιηση τη θεωρώ μια πολύ καλή ασφάλεια σε περίπτωση ατηχηματος, όπως είναι να πέσει πάνω ποτήρι με νερό, ποτό και ου το καθεξής. Ακόμα και για το ενδεχόμενο να σου γλιστρήσει και να πέσει σε καμία πισίνα. Τώρα να χρησιμοποιούμε τόσο ακριβές συσκευές, με τόσο πολύτιμα δεδομένα μέσα για να τραβάμε μινι υποβρύχια ντοκιματέρ, το θεωρώ μεγάλο ρίσκο. Άποψη μου βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός!! Θαλασσινό με τίποτα! Εγώ προσωπικά ούτε σε γλυκό νερό θα την έβαζα, ειδικά χωρίς την κατάλληλη θήκη. Αν, λέμε αν, γίνει μια στραβή και πάρει νερό μέσα η συσκευή, μόλις την ανοίξουν στο service, θα βγει κατευθείαν εκτός εγγύησης!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά την αδιαβροχοποιηση τη θεωρώ μια πολύ καλή ασφάλεια σε περίπτωση ατηχηματος, όπως είναι να πέσει πάνω ποτήρι με νερό, ποτό και ου το καθεξής. Ακόμα και για το ενδεχόμενο να σου γλιστρήσει και να πέσει σε καμία πισίνα. Τώρα να χρησιμοποιούμε τόσο ακριβές συσκευές, με τόσο πολύτιμα δεδομένα μέσα για να τραβάμε μινι υποβρύχια ντοκιματέρ, το θεωρώ μεγάλο ρίσκο. Άποψη μου βέβαια.

 

Δεν μίλησε κανένας για ντοκιμαντέρ φίλε μου. Απλά ότι υπάρχει και αυτή η δυνατότητα με το συγκεκριμένο κινητό.

Από εκεί και πέρα μεγάλοι άνθρωποι είμαστε (νομίζω) και ο καθένας κάνει ότι καταλαβαίνει.

Προσωπικά εγώ πέρυσι το έχω χρησιμοποιήσει και σε πισίνα αλλά και σε θάλασσα και έβγαλα από 2-3 καρέ την φορά.

Εάν εσύ θες να τραβάς στα 50μ βάθος το κυνήγι του λευκού καρχαρία προφανώς και δεν σε καλύπτει το κινητό. Αλλά μια φωτό μπορείς να τη βγάλεις και στη θάλασσα αρκεί μετά να το ξεπλύνεις με λίγο γλυκό νερό.

Αν για κάποιους αυτό φαίνεται λίγο υπερβολικό ας μη το κάνουν..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...