Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λες να κάνει αυτό που υπόσχεται; 9H σκληρότητα

 

Κοίτα, το έχει βάλει η κοπέλα μου στο mate 10 pro και το έχει πάνω από 6μηνο και μέχρι στιγμής δεν έχει παθει ούτε γρατζουνιά..!

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, το έχει βάλει η κοπέλα μου στο mate 10 pro και το έχει πάνω από 6μηνο και μέχρι στιγμής δεν έχει παθει ούτε γρατζουνιά..!

 

Μακάρι να είναι καλό... Προχωράω στην αγορά του!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είναι καλό... Προχωράω στην αγορά του!

Κοίτα, το έχει βάλει η κοπέλα μου στο mate 10 pro και το έχει πάνω από 6μηνο και μέχρι στιγμής δεν έχει παθει ούτε γρατζουνιά..!

 

Πόσο έχει ρε παιδιά αυτό ; Και κάποιο link ;

Επίσης να ρωτήσω εάν αφήνει εύκολα δακτυλιες ή όχι ;

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Πόσο έχει ρε παιδιά αυτό ; Και κάποιο link ;

 

https://www.mythiki.gr/memvranes/apple/ipad-air-3-2019/spigen-liquid-nano-glass-protection-detail.html

Εγώ το πήρα από εδώ αναμένω αύριο να έρθει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μόλις το έβαλα!

Θα δείξει..

Στο τοποθετησαν οι ιδιοι , η μονος σου;;

Κι αν στο τοποθετησαν αυτοι σε χρεωσανε εξτρα για την τοποθετηση;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει ένα nilkin και μαζί με την spigen liquid crystal το κινητό είναι πένα, και προστασία full και δεν είναι τελείως κρυμμένο.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βλεπω τα βίντεο (για παράδειγμα YouTube) σε πληρη οθόνη...να κάνει αντιθεση με την εγκοπή... Και οχι να φαίνονται τα μαύρα της πλήρης οθονης στα πλάγια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Θα ηθελα να ρωτήσω πως μπορώ να βλεπω τα βίντεο (για παράδειγμα YouTube) σε πληρη οθόνη...να κάνει αντιθεση με την εγκοπή... Και οχι να φαίνονται τα μαύρα της πλήρης οθονης στα πλάγια

Καλησπέρα, καθώς παίζει το βίντεο κάνε την κλασσική κίνηση για zoom in με τα δάχτυλα σου.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με 4 ώρες sot και 2 ώρες ομιλία είμαι από το πρωί στο 22%. Ήθελα να ρωτήσω αν οι χρόνοι είναι θεωρητικά καλοί γιατί πρακτικά αφού μου έβγαλε άνετα μέχρι τώρα την μέρα είμαι ευχαριστημένος. Απλα θα πω και γω όπως άλλοι ότι τουλάχιστον στην 161 η μπαταρία δε τελείωνε ποτέ..
Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/emui-9-1-is-coming-soon-to-these-7-huawei-devices/

Πιστεύω ότι θα δούμε περαιτέρω βελτίωση στον 970 μιας και σε βίντεο

που έχω δει ο 980 συναγωνίζεται τον snapdragon 855 σε ταχύτητα, με το

Emui 9.1 περασμένο.

Link to comment
Share on other sites

https://www.huaweicentral.com/emui-9-1-is-coming-soon-to-these-7-huawei-devices/

Πιστεύω ότι θα δούμε περαιτέρω βελτίωση στον 970 μιας και σε βίντεο

που έχω δει ο 980 συναγωνίζεται τον snapdragon 855 σε ταχύτητα, με το

Emui 9.1 περασμένο.

 

Αυτο διαβασα τωρα το πρωι και ηρθα να το ποσταρω...9.1 SoonTM :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Στο τοποθετησαν οι ιδιοι , η μονος σου;;

Κι αν στο τοποθετησαν αυτοι σε χρεωσανε εξτρα για την τοποθετηση;

Μόνος μου το έβαλα, δεν είναι κάτι, πολύ πιο εύκολο από τζαμακι.

Και το καλό είναι ότι δεν έχεις εξογκώματα στην οθόνη και κυρίως κάτω στο touch id.

Εμένα με βολεύει γιατί πλέον με το 9 ανδροιδ και τα gestures navigation δεν με βόλευε το τζαμακι με τις χειρονομίες.

Από αντοχές θα μάθουμε στη πράξη....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο διαβασα τωρα το πρωι και ηρθα να το ποσταρω...9.1 SoonTM :ninja:

Μακαρι να φτιαχνανε και το βιντεο που υστερει καπως... και τα αλλα μιά χαρά ειναι.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μας πει καποιος(που εχει δουλεψει το κινητο) ποσο στεκεται ο kirin 970 απεναντι στον 845?

ξερω πως φωτογραφικα το κινητο ειναι παραπερα ακομη και σε σχεση με τα flagships tou 19 αλλαα εχω ενδιασμους σχετικα με την αποδοση του σε σχεση με κινητα που φορουν snap 845,(δεν με νοιαζει η κατωτερη gpu)

τελος το emui δεν μου γεμιζει πολυ το ματι.....

 

ευχαριστω εκ των πρωτερον!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Να σας ευχαριστησω για την περιπου 11 μηνες παρεα που ειχαμε εδω και για την οποια βοηθεια μου δωσατε!!

Απο σημερα ( ισως και με αρκετους απο εσας ) θα ειμαi στη παρεα του p30 pro.

Σας ευχαριστω και παλι!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Να σας ευχαριστησω για την περιπου 11 μηνες παρεα που ειχαμε εδω και για την οποια βοηθεια μου δωσατε!!

Απο σημερα ( ισως και με αρκετους απο εσας ) θα ειμαi στη παρεα του p30 pro.

Σας ευχαριστω και παλι!!!

 

Καλή συνέχεια. Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις ...

Link to comment
Share on other sites

Καλή συνέχεια. Καλορίζικο. Περιμένουμε εντυπώσεις ...

 

Σ ευχαριστω πολυ φιλε μου, προς το παρον το φορτιζω . Ειναι πανεμορφο το ατιμο!!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να μας πει καποιος(που εχει δουλεψει το κινητο) ποσο στεκεται ο kirin 970 απεναντι στον 845?

ξερω πως φωτογραφικα το κινητο ειναι παραπερα ακομη και σε σχεση με τα flagships tou 19 αλλαα εχω ενδιασμους σχετικα με την αποδοση του σε σχεση με κινητα που φορουν snap 845,(δεν με νοιαζει η κατωτερη gpu)

τελος το emui δεν μου γεμιζει πολυ το ματι.....

 

ευχαριστω εκ των πρωτερον!

 

 

παιδες καποιος?

ευχαριστω!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

παιδες καποιος?

 

ευχαριστω!

Έλα φίλε μου, σε ταχύτητα χάνεις λίγο αλλά όχι κάτι τρομερό κυρίως στο άνοιγμα των εφαρμογών και όχι πάντα, είναι λίγο πιο σβέλτος ο 845 αλλά μιλάμε για ανούσιες διάφορες, παιχνίδια δεν παίζω.Περασαν από τα χέρια μου αρκετά κινητά με 845(mi8,1+6,pocophone) αλλά και με 970(honor 10,mate 10 pro, honor note 10).Μπορω να σου πω με βεβαιότητα ότι σε καθημερινή χρήση δεν θα σου λείψει κάτι. Από εκεί πέρα όπως έχω ξαναπεί η εμπειρία χρήσης με τον 845 είναι πιο smooth, πιο βούτυρο που λέμε :P

 

Προσωπικά έκανα την μετάβαση από 1+6 δεν μου λείπει κάτι ούτε το μετάνιωσα,καλύτερο ήχο,μπαταρία, κάμερα, οθόνη το p20 pro, λίγο πιο γρήγορο το 1+6.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έλα φίλε μου, σε ταχύτητα χάνεις λίγο αλλά όχι κάτι τρομερό κυρίως στο άνοιγμα των εφαρμογών και όχι πάντα, είναι λίγο πιο σβέλτος ο 845 αλλά μιλάμε για ανούσιες διάφορες, παιχνίδια δεν παίζω.Περασαν από τα χέρια μου αρκετά κινητά με 845(mi8,1+6,pocophone) αλλά και με 970(honor 10,mate 10 pro, honor note 10).Μπορω να σου πω με βεβαιότητα ότι σε καθημερινή χρήση δεν θα σου λείψει κάτι. Από εκεί πέρα όπως έχω ξαναπεί η εμπειρία χρήσης με τον 845 είναι πιο smooth, πιο βούτυρο που λέμε :P

 

Προσωπικά έκανα την μετάβαση από 1+6 δεν μου λείπει κάτι ούτε το μετάνιωσα,καλύτερο ήχο,μπαταρία, κάμερα, οθόνη το p20 pro, λίγο πιο γρήγορο το 1+6.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστω πολυ!

πες μου λιγο διαφορες στην καμερα σε σχεση με το mi 8?(se night mode ξερω....ειναι μεγαλη)

σκεφτομαι και το mi 8 σαν κινητο γιατι ειναι φθηνο και με καλη καμερα αλλα αν η διαφορες ειναι μεγαλες θα παω σε p20 pro.

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ το είχα στην αρχή,από τι λένε μετά βελτιωθηκε με κάποια updates,γενικά δεν με είχε ενθουσιάσει σαν κάμερα(καλά η διαφορά το βράδυ μεταξύ των stock εφαρμογων είναι χαοτική) υπάρχει και καλή έκδοση της gcam η οποία δίνει δυνατά αποτελέσματα και το βράδυ, από εκεί και πέρα το p20 pro auto βράδυ κάνει παπάδες,εγώ το είχα δώσει το mi8 κυρίως λόγω της μετριας μπαταρίας.

Σαν κάμερα πάντως είναι ανώτερο το p20 pro δεν νομίζω ότι χωράει αμφιβολία σε αυτό, μεταχειρισμένο που το βρίσκεις κάτω από 400 πιστεύω αξίζει γιατί συνολικά είναι πολύ καλή συσκευή.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Giwrgos_Gk
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγώ το είχα στην αρχή,από τι λένε μετά βελτιωθηκε με κάποια updates,γενικά δεν με είχε ενθουσιάσει σαν κάμερα(καλά η διαφορά το βράδυ μεταξύ των stock εφαρμογων είναι χαοτική) υπάρχει και καλή έκδοση της gcam η οποία δίνει δυνατά αποτελέσματα και το βράδυ, από εκεί και πέρα το p20 pro auto βράδυ κάνει παπάδες,εγώ το είχα δώσει το mi8 κυρίως λόγω της μετριας μπαταρίας.

Σαν κάμερα πάντως είναι ανώτερο το p20 pro δεν νομίζω ότι χωράει αμφιβολία σε αυτό, μεταχειρισμένο που το βρίσκεις κάτω από 400 πιστεύω αξίζει γιατί συνολικά είναι πολύ καλή συσκευή.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

γιωργο σε ευχαριστω ξανα,

συμφωνω με ολα τα παραπανω που ειπες ειναι απολυτως λογικα,

απλα βλεπω την τιμη του mi8 βλεπω που φορα και τον 845 και κυριως οτι φορα το ιδιο dual setup καμερων οπως και το s9 s10 iphone xs max kai to pixel 2 xl που εχει μονο την μια καμερα.....

αρα σαν hardware ειναι υπερβολικα τιμιο και φθηνο κινητο,χωρια που το dxomark(αν μπορουμε πλεον να το εμπιστευομαστε) του βαζει μες τα κορυφαια camera smartphones.

τωρα ειναι αλλο θεμα αν το triple camera τou p20 pro ξεφευγει τοσο πολυ....αυτο προσπαθω να καταλαβω γιατι το ενα το παιρνω καινουργιο στα 350 ενω το αλλο στα ιδια αλλα μεταχειρισμμενο.

αναμενω τη γνωμη σου

 

φιλικα,

παυλος

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

γιωργο σε ευχαριστω ξανα,

 

συμφωνω με ολα τα παραπανω που ειπες ειναι απολυτως λογικα,

 

απλα βλεπω την τιμη του mi8 βλεπω που φορα και τον 845 και κυριως οτι φορα το ιδιο dual setup καμερων οπως και το s9 s10 iphone xs max kai to pixel 2 xl που εχει μονο την μια καμερα.....

 

αρα σαν hardware ειναι υπερβολικα τιμιο και φθηνο κινητο,χωρια που το dxomark(αν μπορουμε πλεον να το εμπιστευομαστε) του βαζει μες τα κορυφαια camera smartphones.

 

τωρα ειναι αλλο θεμα αν το triple camera τou p20 pro ξεφευγει τοσο πολυ....αυτο προσπαθω να καταλαβω γιατι το ενα το παιρνω καινουργιο στα 350 ενω το αλλο στα ιδια αλλα μεταχειρισμμενο.

 

αναμενω τη γνωμη σου

 

 

 

φιλικα,

 

παυλος

Δεν είναι όλα θέμα φακών όμως, είναι και θέμα software και εκεί η xiaomi σε θέμα λογισμικού και επεξεργασίας κάμερας είναι ακόμα πίσω σε σχέση με τους υπόλοιπους. Είχα και το pixel 2 xl και πίστεψε δεν έχουν σχέση σαν τελικό αποτέλεσμα. Καταλαβαίνω ότι τα 100 ευρώ διαφορά δεν είναι λίγα,το mi 8 είναι πολύ καλή συσκευή και με gcam η κάμερα απογειώνεται οπότε προχώρα,απλά με το p20 pro θα είχες και άλλα καλούδια όπως 3x οπτικό ζουμ, καλύτερη μπαταρία, καλύτερη οθόνη.

Αν θες ρίξε μια ματιά στο προφίλ μου στο Flickr έχω δείγματα από διάφορες συσκευές όλες απείραχτες σε δύσκολες συνθήκες οι περισσότερες και γράφω τι είναι.

Giwrgos Gkretsikos

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...