Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρώ πολύ πολύ καλή διαχειρηση μπαταρίας από την 195, και μάλιστα σε Performance mode.

 

e8ec5a18457fdf41cf4666deff1ec0fd.jpg51b8bd801bbf618c814048810f50a92c.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Όντως τα στατιστικά σου είναι πολύ καλά, έχεις κάνει κάποιες ιδιαίτερες ρυθμίσεις;

 

Στάλθηκε από το P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση, πως ενεργοποιειται το Perfomance mode και τι παραπανω μας προσφερει; (εννοω αν αξιζει)
Link to comment
Share on other sites

Καμιά γνώμη για βάση αυτοκινήτου έχει κανείς;
Η επίσημη μαγνητικη που μπαινει στις αεραγωγούς είναι εξαιρετική αν σου αρέσουν οι βάσεις αυτού του στυλ. Είναι ακριβή βέβαια.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμιά γνώμη για βάση αυτοκινήτου έχει κανείς;

Εγώ έχω αυτή εδώ https://www.skroutz.gr/s/6797902/Scosche-magicMOUNT-window.html και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος.

Έχει δύο μαγνήτες μέσα. Έχω βάλει τον μεγάλο στο p20 pro που έχω και είναι πολύ δυνατός. Δεν παίζει να φύγει δλδ το τηλέφωνο από τη βάση.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και γω τη γνήσια σκεφτόμουν γιατί τις άλλες που κολλάνε στο τζάμι δεν τις εμπιστεύομαι και πολύ γιατί μετά από κάποιο καιρό αρχίζουν και πέφτουν από το τζάμι
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι με επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων σε οποιαδήποτε έκδοση λογισμικού και να πάω η διάρκεια μπαταρίας μειώθηκε. Το κινητό το έχω από Δεκέμβρη μέχρι και τώρα που το είχα χωρίς να το σκαλίσω είχα φτάσει σε 8-8.5 ώρες SOT σε 2 γεματα 24 ώρα . Τώρα που το ξαναεστησα από την αρχή έπεσα στις 6,5 -7 ώρες σε 1,5 μέρα. Πιστεύω ότι είναι θέμα χρόνου μετά από μέρες-εδομαδες να ανέβει πάλι σιγά σιγά η απόδοση της μπαταρίας. Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Έστω ότι ενεργοποιώ την εξοικονόμηση ενέργειας, χάνω τον αυτόματο συγχρονισμό του mail και αντίστοιχων εφαρμογών.. Αν ρυθμίσω όμως το mail χειροκίνητα, ώστε να τρέχει κατά την εκκίνηση της συσκευής και να εκτελείται και στο παρασκήνιο, θα χάσω πάλι τον αυτόματο συγχρονισμό ή παραβλέπεται η εξοικονόμηση ενέργειας για τη συγκεκριμένη εφαρμογή;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και γω τη γνήσια σκεφτόμουν γιατί τις άλλες που κολλάνε στο τζάμι δεν τις εμπιστεύομαι και πολύ γιατί μετά από κάποιο καιρό αρχίζουν και πέφτουν από το τζάμι

 

Eγω αγορασα την παρακάτω και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Τη θεωρω Best value for money

 

https://www.skroutz.gr/s/10979661/Spigen-Kuel-Black.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Αν και κάποιος την είχε ανεβάσει, δεν μπορώ να την βρω, μπορεί κάποιος να μου πει την σελίδα για την. 3μηνη εγγύηση οθόνης;
Link to comment
Share on other sites

Αν και κάποιος την είχε ανεβάσει, δεν μπορώ να την βρω, μπορεί κάποιος να μου πει την σελίδα για την. 3μηνη εγγύηση οθόνης;
Εδώ είσαι https://consumer.huawei.com/gr/support/screen-guarantee/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είσαι https://consumer.huawei.com/gr/support/screen-guarantee/

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Και άλλα δύο screenshot με Performance mode από την στιγμή που βγήκε το κινητό από τον φορτιστή μέχρι την στιγμή που τραβήχτηκε η φώτο. Είναι στην 9.0.195.4ff8d8eea22e5b273cc1437b0377d518.jpg6813fcfa3e043b7d6002635916d70209.jpg

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ηρθε ενημέρωση 19mb

DT.GRC 9.0.0.4 (LT)

 

εχει έρθει και σε εσας;

Ήρθε και σε μένα. Δεν είδα κάποια αλλαγή.

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είπα να μείνω για λίγο αμέτοχος να δω τις συζητήσεις σας πριν τοποθετηθώ.

 

Για αρχή ομορφονιέ σαλτα μάνα μου!

 

2ο, είναι λογικό να έχεις μικρότερη αυτονομία απο android 8 πηγαίνοντας σε android 9, τρέχουν περισσότερες διεργασίες, έχουν προστεθεί περισσότερα μπιχλιμπίδια, είναι σαν να λες είχα 1.6 και κούμπωσα 2λιτρο μοτέρ αλλά θέλω να καίει το ίδιο, ε δεν γίνεται.

 

Η 195 είναι καλύτερη της 163 σε αυτονομία, οι περισσότεροι που παρατηρήσατε θεματάκια καλό είναι να κάνετε μια καλή επαναφορά, δλδ πρώτα hard reset με τα Hot keys και στα καπάκια μόλις ανοίξει επαναφορά εργοστασιακών, ο λόγος είναι πως υπάρχει ένα κλείδωμα για απώλεια συσκευής και το hard reset αφήνει πίσω του κάποια υπολείμματα διαφυλάσσοντας έτσι την κλοπή της συσκευής.

 

Δυστυχώς και στην 195 όταν έχεις ΒΤ οι ήχοι ειδοποίησης δεν ακούγονται απο τη συσκευή, δε ξέρω καν το λόγο αυτού του θέματος αλλά δεν νομίζω να είναι και λογικό.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Είπα να μείνω για λίγο αμέτοχος να δω τις συζητήσεις σας πριν τοποθετηθώ.

 

Για αρχή ομορφονιέ σαλτα μάνα μου!

 

2ο, είναι λογικό να έχεις μικρότερη αυτονομία απο android 8 πηγαίνοντας σε android 9, τρέχουν περισσότερες διεργασίες, έχουν προστεθεί περισσότερα μπιχλιμπίδια, είναι σαν να λες είχα 1.6 και κούμπωσα 2λιτρο μοτέρ αλλά θέλω να καίει το ίδιο, ε δεν γίνεται.

 

Η 195 είναι καλύτερη της 163 σε αυτονομία, οι περισσότεροι που παρατηρήσατε θεματάκια καλό είναι να κάνετε μια καλή επαναφορά, δλδ πρώτα hard reset με τα Hot keys και στα καπάκια μόλις ανοίξει επαναφορά εργοστασιακών, ο λόγος είναι πως υπάρχει ένα κλείδωμα για απώλεια συσκευής και το hard reset αφήνει πίσω του κάποια υπολείμματα διαφυλάσσοντας έτσι την κλοπή της συσκευής.

 

Δυστυχώς και στην 195 όταν έχεις ΒΤ οι ήχοι ειδοποίησης δεν ακούγονται απο τη συσκευή, δε ξέρω καν το λόγο αυτού του θέματος αλλά δεν νομίζω να είναι και λογικό.

 

Όταν λες hard reset εννοείς clear data + clear catch ?

Πάντως δυστυχώς η 195 έχει μεγάλη διαφορά σε αυτονομία. 5ωρες και 40λεπτα SOT σε 1 ημέρα και 19 ώρες και χωρίς να ανοίξω σχεδόν καθόλου gps και με εξοικονόμηση ενέργειας. Που να φτάσω στις 8.5 ώρες SOT σε 2 24ωρα με την 163 με αρκετή χρήση Gps.

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια μου μιας και το εχω ξανα αναφερει αλλα ακρη δεν εχω βρει....ουτε με επαναφορα εργ..... ουτε με κάποια αναβάθμιση που εγινε....

Οταν αφηνω το βραδυ το κινητο στο 25 με 20%... μετα απο 4-5 ωρες υπνο εχει φαει πάνω απο 8% μπαταρια.....γιατι συμβαινει αυτο το πραμα σε αυτο το σημειο της μπαταριας.... Γενικοτερα σε αδρανεια μου τρωει βαρια 2 με 3% σε πολυ περισσότερες ωρες τη νυχτα...συμβαινει σε κανεναν αυτο; δεν εχω προβληματα με την μπαταρια γενικοτερα....μια χαρα απο αυτονομια... Μονο σε αυτο το κομματι εχω θεμα...

Edited by Geodou91
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ρούτερ του ote ;;;;

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα. Δεν είδα κάποια αλλαγή.

 

Και σε εμένα παιδιά ήρθε το patch της cosmote 9.0.0.4. Εγώ είδα όφελος, γιατί στον παροχο μου ίντερνετ στο σπίτι (δεν είναι τα κλασικά wind, cosmote, cyta, vodafone κτλ) δεν συνδεόταν το cosmote vowifi. Με την καινούργια αναβάθμιση μόλις την έκανα συνδεθηκε. Προφανώς βάσει της ip του παροχου δεν συνδεοταν και τον πρόσθεσαν τώρα τον παροχο.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί από πολλούς σε άλλο Forum και το έχω παρατηρήσει και εγώ ότι το Speedport Plus(με τα 5Ghz) που δίνει ο ΟΤΕ έχει τρομερό battery drain σε πολλές συσκευές και όχι μόνο σε Huawei(Apple,Samsung κ.α)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παλικαρια μου μιας και το εχω ξανα αναφερει αλλα ακρη δεν εχω βρει....ουτε με επαναφορα εργ..... ουτε με κάποια αναβάθμιση που εγινε....

Οταν αφηνω το βραδυ το κινητο στο 25 με 20%... μετα απο 4-5 ωρες υπνο εχει φαει πάνω απο 8% μπαταρια.....γιατι συμβαινει αυτο το πραμα σε αυτο το σημειο της μπαταριας.... Γενικοτερα σε αδρανεια μου τρωει βαρια 2 με 3% σε πολυ περισσότερες ωρες τη νυχτα...συμβαινει σε κανεναν αυτο; δεν εχω προβληματα με την μπαταρια γενικοτερα....μια χαρα απο αυτονομια... Μονο σε αυτο το κομματι εχω θεμα...

 

Ανέβασε μας ρε παλικάρι μου μια φωτογραφία να δούμε τι ακριβώς σου τρώει μπαταρία...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...