Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι φυσιολογικό να παιζει η εφαρμογή playstore συνέχεια στο παρασκήνιο όταν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ; Πάτησα επιβολη διακοπής αλλά συνεχίζει και παίζει στο παρασκηνιο όσο είμαι συνδεδεμένος...
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό να παιζει η εφαρμογή playstore συνέχεια στο παρασκήνιο όταν υπάρχει σύνδεση στο ίντερνετ; Πάτησα επιβολη διακοπής αλλά συνεχίζει και παίζει στο παρασκηνιο όσο είμαι συνδεδεμένος...

 

Εμένα δεν τρέχει συνέχεια (τρέχει κάποια στιγμή και μετά σταματάει) αλλά έχω βάλει να μην αναβαθμίζει αυτόματα τις εφαρμογές και να μην με ειδοποιεί για νέες εκδόσεις. Δοκιμασε το έτσι μήπως σε βολεύει αλλά να θυμάσαι τουλάχιστον μια φορά την ημέρα να κάνεις έλεγχο για αναβαθμίσεις εφαρμογών.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Οπότε συμπεράνουμε ότι υπάρχει πτώση της αυτονομίας απο την 161 στην 195.Δεν είναι πρόβλημα απλά εγώ που βλέπω ταινίες και σειρές στο κινητό πριν κοιμηθώ, παρατήρησα 1 ώρα λιγότερη αυτονομία απο 100% έως το 20% με την 195.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηρθε και εμενα η 195.Να την περασω; Χρειαζεται κατι αλλο μετά;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει να κάνω downgrade από την 195 στην 163 ??? :(

Την πάτησα δεν έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση, βιάστηκα. Και ήταν εκπληκτική η αυτονομία της 163

Edited by gthebest
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει σχετικά μικρότερη αυτονομία στην 9, αλλά δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό λόγο για downgrade στην 8. Η μπαταρία εξακολουθεί να είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα. Σε αδράνεια έχει πάντως βελτιωθεί σε σχέση με την 8. Επίσης είναι πολύ πιθανό ότι θα υπάρξουν συχνά updates που ίσως βελτιώσουν ακόμα πιο πολύ τα επίπεδα αυτονομίας.

Παιδια μου ηρθε και εμενα η 195.Να την περασω; Χρειαζεται κατι αλλο μετά;
Όχι δεν χρειάζεται κάτι. Την δουλεύεις και αν δεις ότι έχεις σοβαρά θέματα κάνεις ένα hard reset.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει να κάνω downgrade από την 195 στην 163 ???

Την πάτησα δεν έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση, βιάστηκα. Και ήταν εκπληκτική η αυτονομία της 163

 

Μαλλον δεν με καταλαβατε , δεν θελω να φυγω απο την 9 αλλα να παω μια εκδοση πισω απο την 195 στην 163 που ειναι και οι 2 εκδοσεις της 9

Η 161 ειναι 8 εγω θελω να παω στην 163

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να με βοηθήσει να κάνω downgrade από την 195 στην 163 ???

Την πάτησα δεν έπρεπε να κάνω την αναβάθμιση, βιάστηκα. Και ήταν εκπληκτική η αυτονομία της 163

 

Μαλλον δεν με καταλαβατε , δεν θελω να φυγω απο την 9 αλλα να παω μια εκδοση πισω απο την 195 στην 163 που ειναι και οι 2 εκδοσεις της 9

Η 161 ειναι 8 εγω θελω να παω στην 163

 

Ο πιο ασφαλες τροπος ειναι να γυρισεις στην 161 μεσω hiSuite κι απο εκει μεσω firmwarefinder και την υπηρεσια του erecovery να πας στην 163. Βεβαια οπως σου ειχα πει υπαρχει περιπτωση οταν γυρισεις στην 161 να μην σου εμφανισει την 195 αλλα την 163, δεν ειναι σιγουρο 100%. Αν πας ετσι απλα να κανεις downgrade απο την 195 στην 163 υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να brickαρει η συσκευη σου. Σημειωση για να εισαι 100% σιγουρος οταν κανεις το downgrade μεσω HiSuite να σβησεις πρωτα δαχτυλικα αποτυπωματα,face unlock και google account απο την συσκευη.

Παντως εγω στη θεση σου θα εκανα μια επαναφορα πρωτα και στησιμο ως νεα χωρις backup και αν μετα απο μια εβδομαδα συνεχιζε να εχει κακη αυτονομια θα εκανα την διαδικασια του downgrade.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το playstore ακόμα συνεχίζεται..... Δεν κλείνει ποτέ από το παρασκήνιο ότι και αν έχω δοκιμάσει....Ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το playstore ακόμα συνεχίζεται..... Δεν κλείνει ποτέ από το παρασκήνιο ότι και αν έχω δοκιμάσει....Ξερει κάποιος τι μπορεί να φταίει;
Τι χρόνο χρήσης cpu για την εφαρμογή σου βγάζει? Αν την ανοίξεις την εφαρμογή ίσως θέλει κάποιες ώρες να σταματήσει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω δει σχετικά μικρότερη αυτονομία στην 9, αλλά δεν το θεωρώ τόσο σοβαρό λόγο για downgrade στην 8. Η μπαταρία εξακολουθεί να είναι σε πολύ υψηλά επίπεδα. Σε αδράνεια έχει πάντως βελτιωθεί σε σχέση με την 8. Επίσης είναι πολύ πιθανό ότι θα υπάρξουν συχνά updates που ίσως βελτιώσουν ακόμα πιο πολύ τα επίπεδα αυτονομίας. Όχι δεν χρειάζεται κάτι. Την δουλεύεις και αν δεις ότι έχεις σοβαρά θέματα κάνεις ένα hard reset.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Kαλημερα.Ενταξει περασα την 195 και νομιζω οτι ολα πηγαν μια χαρα.Δε βλεπω μεχρι στιγμης καποιο κολημα κτλ.Και η μπαταρια με ανοιχτη συσκευη αλλα κλεισμενο wifi το βραδυ ειχε πεσει 1% σε 5 ωρες.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χρόνο χρήσης cpu μου λέει 17 λεπτά....το κινητό το έκανα επαναφορά εργοστασιακων πριν 2 μερες και κατέβασα ξανά τις εφαρμογές που είχα....οποτε ίσως γι αυτό έχει αυτή την χρήση το playstore.... Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί δεν κλείνει καθόλου απ το παρασκηνιο.... Να αναφέρω ότι είναι η δεύτερη φορά στον μήνα που του κάνω επαναφορά καθώς παρατηρώ μιας και δεν το άφηνα ποτέ με 20% μπαταρία το βράδυ και βλεπω πως όταν ξυπνάω έχω πάντα 8-10% κάτω.... Βραδυ το άφησα 18%....το πρωί ήταν στο 9%....
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Ενταξει περασα την 195 και νομιζω οτι ολα πηγαν μια χαρα.Δε βλεπω μεχρι στιγμης καποιο κολημα κτλ.Και η μπαταρια με ανοιχτη συσκευη αλλα κλεισμενο wifi το βραδυ ειχε πεσει 1% σε 5 ωρες.

 

Σε αναμονη ειναι μια χαρα. Σε χρηση ομως εχει αυσθητη διαφορα. Στο 50 % ειχα SOT 4,5-5 ωρες σε 1,5 μερα χρησης με την 163 και τωρα με την 195 πηγε 3,5 ωρες SOT σε 1 ημερα χρησης. Ελπιζω να διορθωθει σε συντομο update

Link to comment
Share on other sites

Και μένα χθες έκανε αναβάθμιση σε 195 και έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία πολύ καλύτερη από την 163. Δεν έκανα επαναφορά ούτε όταν πήγα στην 163 αλλά ούτε και τώρα, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό
Link to comment
Share on other sites

Και μένα χθες έκανε αναβάθμιση σε 195 και έχω πάθει πλάκα με την μπαταρία πολύ καλύτερη από την 163. Δεν έκανα επαναφορά ούτε όταν πήγα στην 163 αλλά ούτε και τώρα, δε ξέρω αν παίζει κάποιο ρόλο αυτό

Και εγω τα ιδια δεν εκανα επαναφορα.Για να δουμε πως θα δουλεψει με την 195,γιατι βλεπω οτι διίστανται οι εντυπωσεις. Αλλοι μιλανε για χειροτερη μπαταρια και αλλοι για καλυτερη.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

η 195 έκανε την συσκευή πολύ χειρότερη...!!! πίσω στην 163 ξανά....!!!!!!!! ;)

 

Θα μας πεις πως το κάνεις γιατί μόνο στην 161 μπορώ να γυρίσω και γω θέλω την 163

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και από τη μεριά μου ότι η 163 ήταν καλύτερη σε σχέση με την 195, γνώμη μου!!

Έλα όμως που δεν κατέχω την απαραίτητη γνώση για να κάνω downgrade στην 163.

Βέβαια δε νομίζω η Huawei να μας αφήσει έτσι.Ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει update που θα στρώνει τη συσκευή.

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

Θα μας πεις πως το κάνεις γιατί μόνο στην 161 μπορώ να γυρίσω και γω θέλω την 163

 

απο firmware finder κανεις register to firmware αλλαζεις dns απο το router σου με αυτο που σου λεει στο firmware finder.. και μετα μεσα απο το erecovery κατεβαζει την 163 Που εκανες register... θα βρεις και tautorial στο youtube... ειναι πολυ απλο...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω και από τη μεριά μου ότι η 163 ήταν καλύτερη σε σχέση με την 195, γνώμη μου!!

Έλα όμως που δεν κατέχω την απαραίτητη γνώση για να κάνω downgrade στην 163.

Βέβαια δε νομίζω η Huawei να μας αφήσει έτσι.Ειμαι σχεδόν σίγουρος ότι πολύ σύντομα θα κυκλοφορήσει update που θα στρώνει τη συσκευή.

 

δεν θα στρωσει ποτε η συσκευη... χειροτερα απο το mate 10 pro ειναι το p20 pro... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια παιδιά, ποια είναι το link για την ενεργοποίηση της τριμηνης κάλυψης οθόνης;

 

Μέσα από το hicare δεν δουλεύει

Εδώ είσαι https://consumer.huawei.com/gr/support/screen-guarantee/

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα.Θελω να φτιαξω ενα δικο μου wallpaper για την οθονη, μεσω photoshop. Ξερετε μηπως διαστασεις; (υψος-πλατος) Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...