Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλες και φίλοι γεια σας! Είμαι εδώ και καιρό στην 9.0.0.163(C432E5R1P9) και σήμερα μου ήρθε μέσω HiSuite η έκδοση 195. Να την κάνω ? Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την 163 ειδικά στο θέμα της μπαταρίας και φοβάμαι μην μπλέξω σε περιπέτειες...
Link to comment
Share on other sites

Εχω εχω Wind (Q card) και ειμαι στην 163

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι γεια σας! Είμαι εδώ και καιρό στην 9.0.0.163(C432E5R1P9) και σήμερα μου ήρθε μέσω HiSuite η έκδοση 195. Να την κάνω ? Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος με την 163 ειδικά στο θέμα της μπαταρίας και φοβάμαι μην μπλέξω σε περιπέτειες...
Να την κάνεις, βλέπω πολύ καλύτερο ram management, πολύ ανώτερη η συσκευή στο scroll και επίσης παρόλο που είναι νωρίς βλέπω και ανώτερη μπαταρία ειδικά στο stand by

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να την κάνεις, βλέπω πολύ καλύτερο ram management, πολύ ανώτερη η συσκευή στο scroll και επίσης παρόλο που είναι νωρίς βλέπω και ανώτερη μπαταρία ειδικά στο stand by

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστω! Την προχωραω λοιπον και με την ευκαιρια θα κανω και ενα factory reset γιατι εχω γενικα θεματα καλυμπραρισματος της μπαταριας απο ανεκαθεν (μετα το 10 % πεφτει πολυ γρηγορα σε σχεση οταν ειναι στο 100 %)

Link to comment
Share on other sites

Έχει επιλογή το phone manager/διαχειριστής τηλεφώνου για αυτό που θες. Από το phone manager επιλέγεις blocked και εκεί έχει κανόνες για το ποιες κλήσεις θες να αποκλείονται.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Σ ευχαριστω πολυ φίλε. Εχει 3 επιλογες αποκλεισμου, ολων των εισερχομενων, ολων των αγνωστων , αγνωστων/κρυφων. Αν με το "αγνωστων" εννοει μη καταγεγραμμενων στον καταλογο μου τοτε αυτο προφανως δεν ειναι επιθυμητο. Δε δινει επιλογη αποκλεισμου μονο των κρυφων

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φίλε. Εχει 3 επιλογες αποκλεισμου, ολων των εισερχομενων, ολων των αγνωστων , αγνωστων/κρυφων. Αν με το "αγνωστων" εννοει μη καταγεγραμμενων στον καταλογο μου τοτε αυτο προφανως δεν ειναι επιθυμητο. Δε δινει επιλογη αποκλεισμου μονο των κρυφων

 

Αποκλεισμος αγνωστων/κρυφων αριθμων - Οι αγνωστοι, κενοι και απορρητοι αριθμοι θα αποκλειονται

Αποκλεισμος ολω των αγνωστων - Ολοι οι αριθμοι που δεν ανοικουν στις επαφες θα αποκλειονται

Αποκλεισμος ολων των εισερχομενων κλησεων - Αποκλεισμος ολων των κλησεων, συμπεριλαμβανομενων κλησεων απο αριθμους λευκης λιστας

 

Εσυ που θες να κοβει μονο τους απορρητους επιλεγεις το πρωτο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω πολυ φίλε. Εχει 3 επιλογες αποκλεισμου, ολων των εισερχομενων, ολων των αγνωστων , αγνωστων/κρυφων. Αν με το "αγνωστων" εννοει μη καταγεγραμμενων στον καταλογο μου τοτε αυτο προφανως δεν ειναι επιθυμητο. Δε δινει επιλογη αποκλεισμου μονο των κρυφων

 

Την τελευταία επιλογή βάλε, λογικά δεν έχουν κάνει καλή μετάφραση γιατί στο αγγλικό μενού τη δεύτερη επιλογή την ονομάζει strangers και την τρίτη unknown / hidden. Για επιβεβαίωση κάνε ένα τεστ: ενεργοποίησέ το και κάλεσε από ένα νούμερο που δεν έχεις καταχωρημένο στις επαφές. Σβήσε πχ το νούμερο του σταθερού σου από τις επαφές σου και κάλεσε από αυτό να δεις αν το μπλοκάρει.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πέρασα την 195.Προς το παρόν δε βλέπω καμιά διαφορά.Θα επανέλθω αύριο μετά από πλήρη φόρτιση για να δω αν έχει διαφορά στην αυτονομία.
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο δυο χρονια με συσκευες oneplus,απο χτες κατοχος p20 pro. Θα ηθελα μια προταση για tempered glass (απο Ελλαδα) . Στις διδυμες εφαρμογες δεν υπαρχει το viber σωστα?
Link to comment
Share on other sites

Στις διδυμες εφαρμογες δεν υπαρχει το viber σωστα?

 

Όχι αλλά μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου με το parallel space.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Που πηγαινω ωστε να ενεργοποιήσω τα MB που λαβαινω (δωρεαν) σε καθε ανανεωση της καρτας μου (Qcard);

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως με την 9 στην έκδοση 195 παρατηρώ μείωση αυτονομίας της μπαταρίας κατά 1:30 ώρα σε σύγκριση με την 8. Sot δεν πιάνω πλέον 7 ώρες με τίποτα, συνήθως στις 5:30-6 ώρες είμαι τώρα. Δεν έχω κάνει hard reset το κινητό, δεν ξέρω αμα παίζει ρόλο. Κανείς άλλος που να παρατήρησε το ίδιο; Το κινητό το έχω 3 μήνες.
Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες μετράς από φόρτιση σε φόρτιση?? Το sot είναι παντελώς άχρηστο. Αν βγάζεις μια με μια και μισή μέρα από φόρτιση 20%-100% είσαι μια χαρά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσες ώρες μετράς από φόρτιση σε φόρτιση?? Το sot είναι παντελώς άχρηστο. Αν βγάζεις μια με μια και μισή μέρα από φόρτιση 20%-100% είσαι μια χαρά.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

 

Στην 8 έβγαζα 1μιση μέρα και 7,7:30 ώρες Sot. Με την 9 βγάζω 1 μέρα και 5-6 ώρες. Αισθητή διαφορά, είναι φυσιολογικό;

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να θέλει μερικές φορτίσεις ακόμη για να στρώσει και να "μαθει " η τεχνητή νοημοσύνη πώς να εξοικονομεί ενέργεια. Επίσης, για να κάνεις σύγκριση θα πρέπει να έχεις πανομοιότυπες ρυθμίσεις και ολόιδια χρήση από την επαναφόρτιση μέχρι το άδεισμα, πράγμα πολύ δύσκολο έως αδύνατο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Εφαρμογές - Πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες - Ειδική πρόσβαση - Βελτιστοποίηση μπαταρίας - Πατάς στο δεν επιτρέπεται κι επιλέγεις όλες οι εφαρμογές - Τις κάνεις όλες δεν επιτρέπεται (αυτό που λέει ότι θα καταναλώνει περισσότερη μπαταρία)

 

Ρυθμίσεις - Μπαταρία - Εκκίνηση εφαρμογών - Τις κάνεις όλες χειροκίνητες - μετά πάνω δεξιά στις 3 τελίτσες - Μη αυτόματη διαχείριση - Βάζεις σε όλες το τρίτο (εκτέλεση στο παρασκήνιο) και το πρώτο και το δεύτερο σε όσες θέλεις να ξεκινούν μόνες τους.

 

Δοκίμασε με αυτες τις ρυθμίσεις να δεις.

 

Δεν πρόλαβα. Χθες έκανε update σε .195 και το θέμα λύθηκε ίζυ πίζυ λέμον σκουίζυ.

 

 

Όσον αφορά την μπαταρία/ κατανάλωση είμαι υπερ-ευχαριστημένος. Εξαιρετική στα όλα της η συσκευή πλέον.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Που πηγαινω ωστε να ενεργοποιήσω τα MB που λαβαινω (δωρεαν) σε καθε ανανεωση της καρτας μου (Qcard);

 

Tι ακριβώς θέλεις να ενεργοποιήσεις;

Αν έχεις δεδομένα διαθέσιμα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο..

Link to comment
Share on other sites

Mπορεί να θέλει μερικές φορτίσεις ακόμη για να στρώσει και να "μαθει " η τεχνητή νοημοσύνη πώς να εξοικονομεί ενέργεια. Επίσης, για να κάνεις σύγκριση θα πρέπει να έχεις πανομοιότυπες ρυθμίσεις και ολόιδια χρήση από την επαναφόρτιση μέχρι το άδεισμα, πράγμα πολύ δύσκολο έως αδύνατο.

 

Είμαι 3 εβδομάδες στην 9,έχω κάνει σίγουρα 15-20 φορτίσεις, έχω τις ίδιες ρυθμίσεις και συνήθειες καθώς δεν έκανα hard reset και είμαι στο 27% με 5 ώρες και 44 λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τώρα κάνε μια δοκιμή. Φορτίσει πλήρως το κινητό άστο να κάθετε μέχρι να φτάσεις στο 30% και μετά δούλεψε το. Πιστεύεις ότι θα δεις το ίδιο sot.?? Ούτε καν. Το sot που κοιτάνε όλοι είναι εντελώς αυθαιρετη μονάδα μέτρησης και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα. Θα φορτίσεις κανονικά το κινητό σου και μόλις το ξανά φορτίσεις στο ίδιο ποσοστό θα βλεπεις πόσες μέρες κράτησε. Αυτή είναι η αυτονομία του.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραία τώρα κάνε μια δοκιμή. Φορτίσει πλήρως το κινητό άστο να κάθετε μέχρι να φτάσεις στο 30% και μετά δούλεψε το. Πιστεύεις ότι θα δεις το ίδιο sot.?? Ούτε καν. Το sot που κοιτάνε όλοι είναι εντελώς αυθαιρετη μονάδα μέτρησης και ουδεμία σχέση έχει με την πραγματικότητα. Θα φορτίσεις κανονικά το κινητό σου και μόλις το ξανά φορτίσεις στο ίδιο ποσοστό θα βλεπεις πόσες μέρες κράτησε. Αυτή είναι η αυτονομία του.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Αδερφέ μου, το κινητό το έχω 4 μήνες, ξέρω πως ήταν η αυτονομία στην 8 και τώρα βλέπω εδώ και 3 εβδομάδες και την 9.Είναι αισθητά λιγότερη στην 9 και ρωτάω αν έχει κάποιος το ίδιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια προσπαθω να ενεργοποιησω την ασυρματη μεταφορα αρχειων με το pc (windows 10) με το Huawei Share...Αλλα τιποτα δε μπορω να βρω ακρη. Υπαρχει καποιος σωστος οδηγός να δω τι χρειαζεται να κανω;

 

edit Ενταξει το καταφερα.Ηθελε μια ενεργοποιηση στα windows.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Tι ακριβώς θέλεις να ενεργοποιήσεις;

Αν έχεις δεδομένα διαθέσιμα δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι άλλο..

Ενταξει φιλε μου το βρηκα. Ευχαριστω.

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ μου πως και γω βλέπω την μπαταρία ελαφρώς πεσμένη με την 9 σε σχέση με την 8.....πεσμενη εννοώ την μεγαλύτερη κατανάλωση....πάντως τι με λιγότερο σοτ.....τι με περισσότερο.... Ίδιες μέρες χρήσης βγάζω-μου κρατάει.... Ειδωμεν...
Link to comment
Share on other sites

Έχω αναφερθεί σε προηγούμενο ποστ μου πως και γω βλέπω την μπαταρία ελαφρώς πεσμένη με την 9 σε σχέση με την 8.....πεσμενη εννοώ την μεγαλύτερη κατανάλωση....πάντως τι με λιγότερο σοτ.....τι με περισσότερο.... Ίδιες μέρες χρήσης βγάζω-μου κρατάει.... Ειδωμεν...
Όπως το είπες ακριβώς. Ασχέτως sot το μεσοδιάστημα από φόρτιση σε φόρτιση είναι ίδιο. Οπότε δεν ειπρχει κανένα απόλυτος πρόβλημα με την αυτονομία.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 3 εβδομάδες στην 9,έχω κάνει σίγουρα 15-20 φορτίσεις, έχω τις ίδιες ρυθμίσεις και συνήθειες καθώς δεν έκανα hard reset και είμαι στο 27% με 5 ώρες και 44 λεπτά.

 

Tι να σου πω.. ούτε κι εγω έκανα hard reset γιατί δεν είναι απαραίτητο. Η αυτονομία στη μπαταρία του δικού μου τηλεφώνου έχει αυξηθεί με την 9. Τις πρώτες ημέρες, που ήταν αναγνωριστικές, έδειξε σημεία πτώσης αλλά πολύ σύντομα πήρε τα πάνω της και πλέον με αρκετά σκληρή χρήση διαρκεί χαλαρά 2 μέρες .

[sIGPIC][/sIGPIC]

Pain is the best teacher.. but nobody wants to be his student...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...