Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια γιατι κοροϊδευόμαστε? το κινητό σας λέω έχει θέματα μερικές παρτίδες είναι εντελώς μάπα... όπως η δίκια μου για παράδειγμα.. και σε άλλους θα είναι αλλα δεν δίνουνε και πολύ σημασία..

 

για όσους μου λένε <<γιατί δεν το πουλάς ρε ομορφονιέ>> ειλικρινά δεν μπορώ να το πουλήσω δεν με συμφέρει από την στιγμή που έδωσα 700 euro για το κινητό... αναγκαστικά θα το κρατήσω ακόμα και όπως και να έχει θα το συνηθίσω.... σκέφτομαι θετικά ότι με το android 9 θα φτιάξει....! άντε λίγες μέρες ακομα......!!!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια γιατι κοροϊδευόμαστε? το κινητό σας λέω έχει θέματα μερικές παρτίδες είναι εντελώς μάπα... όπως η δίκια μου για παράδειγμα.. και σε άλλους θα είναι αλλα δεν δίνουνε και πολύ σημασία..

 

για όσους μου λένε <<γιατί δεν το πουλάς ρε ομορφονιέ>> ειλικρινά δεν μπορώ να το πουλήσω δεν με συμφέρει από την στιγμή που έδωσα 700 euro για το κινητό... αναγκαστικά θα το κρατήσω ακόμα και όπως και να έχει θα το συνηθίσω.... σκέφτομαι θετικά ότι με το android 9 θα φτιάξει....! άντε λίγες μέρες ακομα......!!!

Ναι είναι μάπα αλλά δεν δίνουμε πολύ σημασία γιατί ξέρω γω δε μας πειράζει που είναι μάπα λολ.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα κουλό που κάνει το κινητό είναι, αν ακούς radio απο κάποια εφαρμογή πχ και έχεις στη μέση την ένταση, σκάσει μια ειδοποίηση απο viber πχ, αυξάνει την ένταση στο τέρμα στιγμιαία και ξανά επανέρχεται στη μέση, μόλις κατέβασα κάλτσα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα κουλό που κάνει το κινητό είναι, αν ακούς radio απο κάποια εφαρμογή πχ και έχεις στη μέση την ένταση, σκάσει μια ειδοποίηση απο viber πχ, αυξάνει την ένταση στο τέρμα στιγμιαία και ξανά επανέρχεται στη μέση, μόλις κατέβασα κάλτσα...

 

ισχιειι το κανει και σε πολλες σελιδες στο chrome... με τον ηχο απο το πληκτρολογιο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που με τρελαινει ειναι το γεγονος πως ενω ειναι ενα τοσο γρηγορο κινητο δεν μπορω να πω οτι ειναι και πολυ smooth. Λετε να φτιαξει με το Android 9; :(
Link to comment
Share on other sites

Όλοι αυτό πιστεύουμε και περιμένουμε.

Αν δεν στρώσει θα δεις τη γκρίνια έχει να πέσει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ισχιειι το κανει και σε πολλες σελιδες στο chrome... με τον ηχο απο το πληκτρολογιο... :lol:

Το πρόβλημα εντοπίζεται απο το Dolby Atmos, εκεί γίνεται το μπέρδεμα και εμένα δεν με αφήνει να το απενεργοποιήσει.

 

 

----0----

 

Προς ενημέρωσή, το Facebook έχει εγκαταστήσει μια έξτρα εφαρμογή το Facebook services και δε φαντάζεστε τι bug έχει...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πηρα το κινητο και εχω απορια για tempered glass και θηκη.

Υπαρχει θεμα με την οθονη ή κανουν ολες οι tempered glass?

Επισης ταιριαζουν ολες οι tempered glass με τις θηκες?

Αυτες οι επιλογες κανουν?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

Μόλις εμφανίστηκε στο funky huawei η 9.0.168. Είναι σίγουρα pie έκδοση και μάλλον είναι Release. Γιατί δεν έχει τον χαρακτηρισμό log. (όπως έχουν όλες οι Beta). Το σ/Κ θα την περάσω.

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε rackal δεν εστρωσε ουτε καν τα ιδια κανει παλι..θα παω σημερα γερμανο να μου κανουν hard recovery set και αν δεν βγαλω ακρη ισως ζητησω λεφτα ή να δοκιμασω αλλη συσκευη αλλα με προυποθεση αν δεν δουλευει και αυτη λεφτα πισω και μετα αντε βρες κινητο καλο με τοσα λιγα που μου βγηκε και πηρα το P20 pro 340€ το πηρα.. με καρτες eurobank-black friday εκπτωση και κατι αλλο.. και ειναι κριμα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Papadraxon το εκανα αυτο που ειπε ο φιλος πηρα την 161 παλι τα ιδια...δεν θελω να μπλεξω με την huawei γιατι αν τυχον δεν τον λυσουν μπορει να μου πουν δεν ειναι τιποτα θα διορθωθει με την android 9 και μολις ερθει παλι να εχω το ιδιο θεμα και ειναι ακριβη συσκευη,,,Εν στον γερμανο ή θα μου δωσουν αλλο ή λεφτα πισω ενω αν μπλεξω με huawei ισως χασω απο DOA...!!Εχω κανει kai factory reset και μπηκα google και Playstore τα περασα παλι το ιδιο κανει..και επαναφορα παλι τα περασα σαν νεα συσκευη παλι το ιδιο...!!

Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

T-devil το σκεφτομουν αλλα δεν θελω να δωσω 500 Plus για κινητο αρα εκτος το op6T... το P 20 pro το πηρα 530 (εκπτωση BF)-20% ΛΟΓΩ ΚΑΡΤΑ EUROBANK(-110€)=420€- 100€ (ΕΙΧΑ ΕΚΠΤΩΣΗ ΠΗΡΑ ΑΠΟ ΓΕΡΜΑΝΟ ΑΠΟ BF απο ενα λαπτοπ εγω και η κοπελα μ 250€ το καθενα απο αρχικη 450 που ειχε)<ρα -100€ απο εκει=320 € μου βγηκε το p20 pro (ενω ειχε αρχικη 890€) και αλλα 500€ τa 2 λαπτοπ μαζι!!Δηλαδη εκανα καλο deal Δεν ξανα βρισκω τετοια προσφορα....και το Oneplus 6 Μου αρεσει αλλα στο ινσο ολοι το δινουν πανω απο 400 και ειναι ενα κινητο που το στελνεις εξω αν παθει αν και η Oneplus εχει καλη αντ/πεια αλλα να ειναισ ε αλλου το ονομα και εξω να παει θες μερες δεν ξερω με αγχωνει...αλλα το σκεφτομαι το ΟP6 αλλιως δεν μου ερχεται κατι στο μυαλο. ισως κανα google pixel xl βρισκω 3 μηνων 190€ δεν ξερω βεβαια αν αξιζει εν ετει 2018 αν και καμια σχεση με το p20 pro+ το google pixel 2xl 128 gb το βρισκω 450€ ενος μηνα παλι μου φαινονται πολλα...αν θελετε βοηθηστε αν και ελπιζω να βγαλω ακρη με αυτο το κινητο γτ το πηρα σε καλη τιμη και λογω ραμ καμερας και μπαταριας μου αρεσει....!! Edited by BOOM1
Link to comment
Share on other sites

Μου είπατε να ανεβάσω και μια με το 6t , ίδιο set up , ίδιο σήμα , ίδιος χώρος .

Δείτε οθόνη2b4d3a31076fda7642e27b702c47cc97.jpg

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6013 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε BOOM και στο δικό μου το βγάζει τόσο στο WhatsApp όσο και στο Messenger. Η αλήθεια είναι ότι το παρατήρησα όταν το ανέφερες εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Εγώ πάλι νομίζω ότι το κάνει (αυτό το μαύρο στο msger) στους περισσότερους απλά δεν το είχαμε παρατηρήσει. Και γω μόλις το είπε ο φίλος ο Boom το παρατήρησα και ένας φίλος το ίδιο.Το κάνει που και που και στον Chrome. Σε άλλες εφαρμογές δεν το κάνει. Γενικά όμως με την 161 παίζουν lag και κολλήματα. Boom, αν πας στις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και του αλλάξεις θέση. Πχ να το βάλεις να βγαίνει πιο πάνω θα δεις ότι δεν θα στο κάνει και θα είναι και πολύ smooth το η εμφάνισή του, αλλά προφανώς αυτό δεν είναι λύση για κινητό που κάποιοι το πλήρωσαν 700ευρω.

Τεσπα. Αναμένοντας την 9 σαν τον Μεσσία που θα λύσει όλα τα θέματα του κινητού. Αλλιώς αλχημείες μέχρι το επόμενο...

Keep wallking
Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον φορτιστή αυτοκινήτου είμαστε εντάξει?

Γενικά τι πρέπει να προσέχουμε κατά την επιλογή ενός?

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F192641723668

Treat me like i treat you..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εφόσον το θέμα με το μαύρο φόντο εμφανίζεται μόνο σε αυτές τις 2 εφαρμογές, δεν είναι θέμα hardware. Οπότε όσες συσκευές και να αλλάξετε, το πιο πιθανό είναι ότι πάλι θα υπάρχει. Με κάποιο update των εφαρμογών ή του Swiftkey πιθανόν να λυθεί. Οπότε θα βοηθούσε ένα bug report στους developers των εφαρμογών και στη Huawei για το πρόβλημα ώστε να λυθεί πιο γρήγορα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εφόσον το θέμα με το μαύρο φόντο εμφανίζεται μόνο σε αυτές τις 2 εφαρμογές, δεν είναι θέμα hardware. Οπότε όσες συσκευές και να αλλάξετε, το πιο πιθανό είναι ότι πάλι θα υπάρχει. Με κάποιο update των εφαρμογών ή του Swiftkey πιθανόν να λυθεί. Οπότε θα βοηθούσε ένα bug report στους developers των εφαρμογών και στη Huawei για το πρόβλημα ώστε να λυθεί πιο γρήγορα.

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

:up: Η σωστότερη απάντηση/πρόταση άργησε 2 ημέρες ... :!:

Link to comment
Share on other sites

Τωρα πηρα το κινητο και εχω απορια για tempered glass και θηκη.

Υπαρχει θεμα με την οθονη ή κανουν ολες οι tempered glass?

Επισης ταιριαζουν ολες οι tempered glass με τις θηκες?

 

Αυτες οι επιλογες κανουν?

Κανενας δεν εχει tempered glass με θηκη?

Link to comment
Share on other sites

Ενα ακόμα κουλό που κάνει το κινητό είναι, αν ακούς radio απο κάποια εφαρμογή πχ και έχεις στη μέση την ένταση, σκάσει μια ειδοποίηση απο viber πχ, αυξάνει την ένταση στο τέρμα στιγμιαία και ξανά επανέρχεται στη μέση, μόλις κατέβασα κάλτσα...

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα αντροιντ μου το έκανε κ το s8+ που είχα πριν το pro κ το mi mix2 που ήταν πριν το 8

Link to comment
Share on other sites

Ισως να εχεις δικαιο αλλα σε αλλο κινητο που εχω swiftkey και ιδες εφαρμογες δεν το κανει και εχω κανει και στα 2 κινητα τις ιδιες ενημερωσεις...αρα δεν νομιζω να ειναι θεμα των εφαρμογων..!Και επισης ειπαν παιδια εδω μεσα οτι δεν τους το κανει αυτο που κανει σε μενα που εχουμε την ιδια ενημερωση στο P20 pro την 161...!Αρα εστω γινεται νεα ενημερωση απο την Huawei και παιρνεις και την εκδοση android 9 ..και δεν φτιαξει το θεμα τι κανεις?Εδωσες 700 € και να κανει ςτετοια bugs σε εφαρμογες(εγω τουλαιχστον) χτησιμοποιω καθε μερα...δεν το θεωρω δικαιο...!Δεν ξερω εχω διχαστει γιατι εφοσον υπαρχουν μελη που δεν τους το κανει καν.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

dafly 7 δεν ειναι μονο το μαυρισμα που κανει και στο messenger και στο whats app....οταν κανεις κληση στο messenger επισης και πατησεις πανω στην οθονη να βγουν οι επιλογες να το κλεισεις κλπ παλι κανει τετοιο πραγμα δες το..!

https://streamable.com/tva7d

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δοκιμάσει να κάνεις απενεργοποιηση την "navbar" αν το λέω καλά να δεις αν το κάνει;
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Με αυτόν τον φορτιστή αυτοκινήτου είμαστε εντάξει?

Γενικά τι πρέπει να προσέχουμε κατά την επιλογή ενός?

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F192641723668

Αυτόν έχω. είναι ο κατάλληλος, έχω τον αγόρασα απο Ελλάδα 20 ευρώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πιστεύω ότι είναι θέμα αντροιντ μου το έκανε κ το s8+ που είχα πριν το pro κ το mi mix2 που ήταν πριν το 8

Αυτές οι συσκευές έχουν Dolby Atmos;

Γτ όταν συνδέω ακουστικά δεν το κάνει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...