Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους,νέος στο forum και σε αναζήτηση νέου κινητού...Ήθελα να κάνω μια ερώτηση .Με βάση αυτά πού ψάχνω εγώ τα οποία είναι πρώτο πολύ καλή κάμερα,δεύτερο καλή οθόνη και τρίτο καλή μπαταρία .Αξίζει βάση και τής διαφοράς των χρημάτων να αγοράσει κάποιος το p20 pro έναντι τού mate 10 pro πού είναι σε αρκετά πιο καλή τιμή.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω αρκετά pm που με ρωτάτε αν πουλάω την συσκευή μου... δεν θα απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά θα το γράψω εδώ.. δεν πωλείται η συσκευή... μπορεί να το μισώ.... αλλα, άλλο τόσο το λατρεύω....

 

εγώ απλά όπως και όλοι λέω την άποψη μου... και κάποια πράγματα που με νευριάζουνε στο p20 pro... δεν βγάζω σε καμια περίπτωση μούφα το κινητό... είναι κομπλέ αν εξαίρεσης κάποια αρνητικά... απλά και πάλι λέω την άποψη μου ότι σαν το smooth του pixel 2 xl δεν έχει...

 

Κλαίω!!!!:lol::lol::lol:

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,νέος στο forum και σε αναζήτηση νέου κινητού...Ήθελα να κάνω μια ερώτηση .Με βάση αυτά πού ψάχνω εγώ τα οποία είναι πρώτο πολύ καλή κάμερα,δεύτερο καλή οθόνη και τρίτο καλή μπαταρία .Αξίζει βάση και τής διαφοράς των χρημάτων να αγοράσει κάποιος το p20 pro έναντι τού mate 10 pro πού είναι σε αρκετά πιο καλή τιμή.Ευχαριστώ εκ τον προτέρων

 

Οθονη και μπαταρια ειναι και τα 2 στο ιδιο επιπεδο αλλα στο P20 Pro θα παρεις πολυ καλυτερη καμερα και καλυτερο GPS αν σε ενδιαφερει.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εχω σπασει το κεφαλι μου, πως βγαινει η δονηση απο το messenger οταν μου στελνουν μυνημα + το ιδιο στο instagram

πως βγαινει η δονηση..η ειμαι τυφλος και δεν βλεπω το setting, η δεν ξερω τι αλλο, το κινητο μου ειναι στα αγγλικα.

 

Edit: Γενικα να βγει η δονηση απο παντου αμα γινεται, μου αρκει ο ηχος.

Edited by balantakos777
Link to comment
Share on other sites

Εχω σπασει το κεφαλι μου, πως βγαινει η δονηση απο το messenger οταν μου στελνουν μυνημα + το ιδιο στο instagram

πως βγαινει η δονηση..η ειμαι τυφλος και δεν βλεπω το setting, η δεν ξερω τι αλλο, το κινητο μου ειναι στα αγγλικα.

 

Edit: Γενικα να βγει η δονηση απο παντου αμα γινεται, μου αρκει ο ηχος.

+1 και εγω αυτο ψαχνω :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω αυτο ψαχνω :rolleyes:

 

Πρέπει να μπείτε στην εφαρμογή από το μενού των εφαρμογών στις ρυθμίσεις και από εκεί στο μενού ειδοποιήσεις της εφαρμογής να αφαιρέσετε την δόνηση. Ρυθμίσεις-εφαρμογές και ειδοποιήσεις-εφαρμογές.

Link to comment
Share on other sites

επειδή έχω αρκετά pm που με ρωτάτε αν πουλάω την συσκευή μου... δεν θα απαντήσω στον καθένα ξεχωριστά θα το γράψω εδώ.. δεν πωλείται η συσκευή... μπορεί να το μισώ.... αλλα, άλλο τόσο το λατρεύω....

 

εγώ απλά όπως και όλοι λέω την άποψη μου... και κάποια πράγματα που με νευριάζουνε στο p20 pro... δεν βγάζω σε καμια περίπτωση μούφα το κινητό... είναι κομπλέ αν εξαίρεσης κάποια αρνητικά... απλά και πάλι λέω την άποψη μου ότι σαν το smooth του pixel 2 xl δεν έχει...

 

Προφανως και δεν τρεχει σαν το stock android ,κ ουτε προκειται.Το ενα ειναι γυμνο και το αλλο εχει τα παντα απο εφαρμογες και υπηρεσιες. Αν μπορουσαμε να βαζαμε Lineage χωρις να χαναμε εγγυηση εκει θα βλεπαμε τι πραγματικα κανει. Αλλα και παλι ειναι πολυ γρηγορο και αρκετα πιο γρηγορο απο πολλες συσκευες εκει εξω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπείτε στην εφαρμογή από το μενού των εφαρμογών στις ρυθμίσεις και από εκεί στο μενού ειδοποιήσεις της εφαρμογής να αφαιρέσετε την δόνηση. Ρυθμίσεις-εφαρμογές και ειδοποιήσεις-εφαρμογές.

 

NAI ρε φιλε, ωραιος...may the force be with you.

 

Big thanks.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το p20 pro συνδέεται μέσω Mirrorlink με το αυτοκίνητο??

 

https://forum.xda-developers.com/huawei-p20-pro/help/mirrorlink-t3793771

 

Εχω σπασει το κεφαλι μου, πως βγαινει η δονηση απο το messenger οταν μου στελνουν μυνημα + το ιδιο στο instagram

πως βγαινει η δονηση..η ειμαι τυφλος και δεν βλεπω το setting, η δεν ξερω τι αλλο, το κινητο μου ειναι στα αγγλικα.

 

Edit: Γενικα να βγει η δονηση απο παντου αμα γινεται, μου αρκει ο ηχος.

 

Γενικα να βγει η δονηση με ενα κουμπι δεν υπαρχει απλα πας:

Ρυθμισεις->Εφαρμογες & ειδοποιησεις->Εφαρμογες->Βρισκεις την εφαρμογη σου->Ειδοποιησεις->Εκει οπου δεις δονηση την απενεργοποιεις και σιγουρευεσαι οτι μπηκες και σε οτι υπομενου υπαρχει

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα η selfie sto δικο μου to p20 pro βγαινουν θαμπες .εχει κανεις παρομοιο προβλημα?ειναι η δευτερη φορα πυ ερχεται στα χερια μου το τηλεφωνο.το ειχα ξαναπαρει πριν 5 μηνες και τοτε η selfie του ηταν κορυφη.τωρα με εχει απογοητευσει.το βαζω διπλα se σ9 plus kai den exei kamia sxesh h selfie πολυ ανωτερη του s9 plus. Edited by kifoke
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφερθηκατε στις εφαρμογες, λιγο πιο πανω, πως μπορω να ρυθμισω με τι ηχο θα βαρανε οι ειδοποιήσεις αππ τις εφαρμογες? Πχ Outlook, messebger, viber, messages, SofaScore και δεν θυμάμαι και γω τι αλλο μου έρχεται σαν ενημερώσεις.....
Hyper82!
Link to comment
Share on other sites

PapaDarxon Τελικά επειδή δεν εχω καταλάβει συνδέετε η όχι?

 

MirrorLink μεσα η συσκευη εχει περασμενο αλλα τωρα να σου πω αν δουλευει 100% δεν μπορω διοτι δεν το δουλευω. Αν μπορεσεις να πεισεις καποιον καταστηματαρχη να το συνδεσετε στο αυτοκινητο σου θα δεις σιγουρα.

 

Μιας και αναφερθηκατε στις εφαρμογες, λιγο πιο πανω, πως μπορω να ρυθμισω με τι ηχο θα βαρανε οι ειδοποιήσεις αππ τις εφαρμογες? Πχ Outlook, messebger, viber, messages, SofaScore και δεν θυμάμαι και γω τι αλλο μου έρχεται σαν ενημερώσεις.....

 

Για το viber κατεβαζεις εναν ηχο σε μορφη mp3 και τον κανεις μετονομασια σε "viber_message.mp3". Μετα τον κανεις μετακινηση στον φακελο Android\media\com.viber.voip\notifications και κανεις αντικατασταση του υπαρχων αρχειου.

Για το Gmail ανοιγεις την εφαρμογη, πατας πανω αριστερα στις 3 γραμμες και επιλεγεις "Ρυθμισεις", μετα πας "Γενικες ρυθμισεις->Διαχειριση ειδοποιησεων->Αλληλογραφια->Ηχος

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

]καλησπερα η selfie sto δικο μου to p20 pro βγαινουν θαμπες .εχει κανεις παρομοιο προβλημα?ειναι η δευτερη φορα πυ ερχεται στα χερια μου το τηλεφωνο.το ειχα ξαναπαρει πριν 5 μηνες και τοτε η selfie του ηταν κορυφη.τωρα με εχει απογοητευσει.το βαζω διπλα se σ9 plus kai den exei kamia sxesh h selfie πολυ ανωτερη του s9 plus.
Link to comment
Share on other sites

]καλησπερα η selfie sto δικο μου to p20 pro βγαινουν θαμπες .εχει κανεις παρομοιο προβλημα?ειναι η δευτερη φορα πυ ερχεται στα χερια μου το τηλεφωνο.το ειχα ξαναπαρει πριν 5 μηνες και τοτε η selfie του ηταν κορυφη.τωρα με εχει απογοητευσει.το βαζω διπλα se σ9 plus kai den exei kamia sxesh h selfie πολυ ανωτερη του s9 plus.
Κανένα πρόβλημα. Μηπως έχεις ενεργοποιήσει το καλλιτεχνικό θόλωμα?Πριν τραβήξεις τη φώτο, έχει στο αριστερό μερος της οθόνης το εικονίδιο κάμερας και μόλις το πατήσεις ενεργοποιείται το θολωμα.

Βέβαια αυτό θολώνει το τοπίο γύρω από το πρόσωπο,εαν αυτό εννοείς.

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 Pro

Link to comment
Share on other sites

]καλησπερα η selfie sto δικο μου to p20 pro βγαινουν θαμπες .εχει κανεις παρομοιο προβλημα?ειναι η δευτερη φορα πυ ερχεται στα χερια μου το τηλεφωνο.το ειχα ξαναπαρει πριν 5 μηνες και τοτε η selfie του ηταν κορυφη.τωρα με εχει απογοητευσει.το βαζω διπλα se σ9 plus kai den exei kamia sxesh h selfie πολυ ανωτερη του s9 plus.

 

θέλει καλο καθάρισμα ο φακός...! και εγώ την έχω πατήσει έτσι πολλές φορες... αν το πρόβλημα συνεχίζει παρόλο που καθάρισες καλά τον φακό τότε ίσως έχει πιάσει υγρασία εσωτερικά... σε αυτή την περίπτωση service...

 

huawei....... :whistle:

Edited by omorfonios
Link to comment
Share on other sites

]καλησπερα η selfie sto δικο μου to p20 pro βγαινουν θαμπες .εχει κανεις παρομοιο προβλημα?ειναι η δευτερη φορα πυ ερχεται στα χερια μου το τηλεφωνο.το ειχα ξαναπαρει πριν 5 μηνες και τοτε η selfie του ηταν κορυφη.τωρα με εχει απογοητευσει.το βαζω διπλα se σ9 plus kai den exei kamia sxesh h selfie πολυ ανωτερη του s9 plus.

 

μήπως καλύπτει τη σελφοκάμερα σου κάποιο screen protector ή γυαλί;

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας και καλως σας βρήκα, απο σήμερα είμαι κάτοχος του p20 pro

 

θα μπορούσατε να μου πειτε 1-2 πραγματακια σαν tip για το κινητο;

 

έρχομαι από το lg g6

Link to comment
Share on other sites

Zagoreos επειδή είμαι χρήστης s7 edge, s8 plus και p20 pro, χωρίς να θέλω να σε προσβάλω, σε περίπτωση που δεν καταφέρνεις καλύτερες φώτο με το p20 pro, πιθανότατα χρησιμοποιείς με λάθος ρυθμίσεις την κάμερα. Το βίντεο είναι άλλη ιστορία. Οι φώτο του p20 pro είναι σε όλες τις συνθήκες πολύ καλύτερες πόσο μάλλον βράδυ όπου η διαφορά είναι ακόμη μεγαλύτερη. Δεν είναι θέμα μόνο software αλλά και hardware Όπου οι κάμερες του p20 έχουν πολύ καλύτερα χαρακτηριστικά

 

Καλησπέρα, πρώην κάτοχος του S7 & S8 άλλαξα σε P20 Pro για την κάμερα. Δυστυχώς όμως το αποτέλεσμα δεν με δικαίωσε και θέλω τη γνώμη σας. Ποιο συγκεκριμένα:

- Τραβάω σε 10 MP, όχι με AI και συνήθως σε Pro Mode. Έχω δοκιμάσει όλες τις ρυθμίσεις των χρωμάτα Stanard/ Smooth/ Vivid.

Tα 'προβλήματα':

1. Συνήθως πάρα πολύ sharpening

2. Κάποια χρώματα φαίνονται υπερτονισμένα (συνήθως πράσινο/ κόκκινο)

3. Λιγότερη καλή εστίαση από το S8 (δλδ όχι τόσο άμεση)

 

Στην αρχή νόμιζα ότι ήταν η ιδέα μου όταν όμως τους έδειξα και αλλού συμφώνησαν (κάποιοι δεν το προσέχουν βέβαια).

Επίσης νομίζω ότι η ταχύτα απόκρισης από τη στιγμή που πατάω το κουμπί είναι πιο αργή από του S8 (αυτό ίσως είναι η ιδέα μου)

 

Είναι η ιδέα μου; Έχω συνηθίσει "λάθος" από τα προηγούμενα τηλέφωνο που είχα;

Έχετε κάτι να προτείνετε εαν συμφωνείτε;

 

ευχαριστώ,

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που μπορώ να πω χωρίς να έχω μπροστά μου το αποτέλεσμα που πέτυχες ειναι να μην χρησιμοποιείς το pro mode καθότι κάθε λάθος ρύθμιση οδηγεί σε κακή φωτογραφία.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το p20 pro συνδέεται μέσω Mirrorlink με το αυτοκίνητο??

 

Στο δικό μου Alpine W987D δε συνδέεται.

Το προηγούμενο κινητό μου (S7 Edge) συνδεόταν μεν αλλά ήταν απογοητευτική εμπειρία...

GH 198, GH 388, 8110, T39m,....., S7 Edge, P20 Pro, 1+ 8 Pro, 1+ 8T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...