Jump to content

Huawei P20 Pro


a40ntistos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ήρθε κι εδώ :)

Wind και αγορά από Wind..

ή είναι η ιδέα μου ή το βλέπω να ρολλάρει πιο smooth γενικά και σε social media

 

Παραγγειλα και τα freebuds της Huawei.

Τα έχει κανείς;

 

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε :]

Μας κάνετε μεγάλη πλακιτσα.... Πρέπει σήμερα να έχω τσεκάρει ίσα με 30 φορές....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μας κάνετε μεγάλη πλακιτσα.... Πρέπει σήμερα να έχω τσεκάρει ίσα με 30 φορές....

Είχα καλό timing :D

Link to comment
Share on other sites

Wind από Κωτσόβολο ακόμα περιμενω!!!

 

Στάλθηκε από το Huawei P20 pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις κατεβασα την 148 εκδοση για το mate 10 pro με αυτες τις οδηγιες!!

 

Λογικα θα δουλευει και στο p20 pro

 

Το hisuite που χρειαζομαστε το κατεναζουμε απο εδω

 

https://drive.google.com/file/d/1BbRzDFmR-1tJdrPf2v-6eKaxVisrTRg-/view

 

- Uninstall HiSuite on your computer and delete the HiSuite app on your phone (under "apps"), restart both devices

- Install this, and only this version on you computer: HiSuite 5.0.2.300

- Download Firmware Finder on your phone an check for updates that are approved (only these will work). For some reason I only got the smaller OTAs to work and not the full versions but that shouldn't be a problem since a normal OTA has the same file size. For BLA-L29C432 this is at the moment 148 (156372) from July 25th, around 550MB. Go to "get an update through DNS" and select "manually" - make sure you are connected to the same network as your computer, write down the DNS and tap "register update"

- On your computer: Go to your network connections and put that DNS as your primary IPv4 DNS, you possibly have to deactivate IPv6 too (e.g. in windows go to Control Panel / Network and Internet / Network Connections - Properties of that primary Connection you use / remove check at IPv6 / Properties of IPv4 and then change from Auto DNS to the one from Firmware Finder

- Connect the phone to your computer and start HiSuite. Put the connection type of the phone to "data" and not to "charging only". Activate USB debugging mode in developer options and wait for the HiSuite app to automatically install on your phone. Be careful not to accept the update request of the HiSuite app on your computer. The app wants to upgrade itself to a newer version. This has nothing to do with the update of the phone. If you accidentally accept the update you have to start over the whole process

- Once the connection is established click on "update" inside the HiSuite app on your computer and now the update should start downloading. Ignore the version HiSuite gives you for the update - it's usually faulty. The only thing (and very important!) that matters is what Firmware Finder says once you check for approval ("approved for XXX"). Wait for the update to complete and your phone to restart and then unplug the phone. Don't forget to put all the DNS settings on your network connection back to "auto" and default again

- This process can be repeated for every approved OTA. Only updates, no downgrades work! Tested so far on BLA-L29C432: Upgrade from 142-145 and 145 to 148 and working properly

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

To Tempered Glass τις Spigen αξίζει ?

 

Το έχετε βρει πουθενά σε καλή τιμή?

 

Το είδα στα Amazon αλλά ΔΕΝ το στέλνουν Ελλάδα!! :mad::(

Link to comment
Share on other sites

To Tempered Glass τις Spigen αξίζει ?

 

Το έχετε βρει πουθενά σε καλή τιμή?

 

Το είδα στα Amazon αλλά ΔΕΝ το στέλνουν Ελλάδα!! :mad::(

Αξιζει μονο αν εχεις και θηκη της spigen που καθεται καλα με αυτο διαφορετικα πηγαινε για αλλο τζαμακι γιατι αυτο "πασχει" απο halo effect αριστερα και δεξια της οθονης. Μιλαμε για το full cover παντα το αλλο που βγαζει η spigen δεν το χω δοκιμασει.
Link to comment
Share on other sites

Άλλον έχει βρει μποτιλιάρισμα η δική μου έκδοση..

Στάθη υπομονή... Και εγω συμπάσχω... Καλός η κακός θα πρέπει να ζήσουμε με τους όρους της Huawei. Αν θυμάμαι καλά την 131 την είχα πάρει 10 μέρες μετά από όλους ΤΟΥΣ άλλους και σύμφωνα με το xda στο κύμα αναβάθμισης της 432 έκδοσης στο UK... οπότε κρατάω μικρό καλάθι.

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εσεις που δεν εχετε παρει την αναβαθμιση τρεχτε το ΙΜΕΙ σας στο IMEI.info μετα πατηστε στο κουμπι Warranty + SN και μετα στο Check Huawei details.

Εκει στο customer σας εχει την Teleunicom S.A. ακομα στο Signing Country και στο Last Delivery place σας εχει την Ελλαδα;

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εσεις που δεν εχετε παρει την αναβαθμιση τρεχτε το ΙΜΕΙ σας στο IMEI.info μετα πατηστε στο κουμπι Warranty + SN και μετα στο Check Huawei details.

Εκει στο customer σας εχει την Teleunicom S.A. ακομα στο Signing Country και στο Last Delivery place σας εχει την Ελλαδα;

 

Ναι αλλά update.... Παπαλα...

Screenshot_20180815_092928.jpg"]Screenshot_20180815_092928.jpg[/url]

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά update.... Παπαλα...

 

ΟΚ κατεβασε την φωτο γιατι ξεχασες να το σβησεις απο το banner το ΙΜΕΙ.

Μαλλον απλα εισαι τελευταιος στην λιστα και να σου πω καλυτερα γιατι αν ειναι καμια προβληματικη αναβαθμιση θα εχεις τον χρονο να την αποφυγεις.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μερικές παρατηρήσεις για το βίντεο: FHD και FHD plus (1080x1920/2160) δείχνουν καλά και η σταθεροποίηση είναι πολύ καλή. Το 60fps ωστόσο παρόλο που δεν έχει σταθεροποίηση δεν πάσχει τόσο πολύ σε κίνηση όσο σε χρώμα και ανάλυση ή είναι η ιδέα μου; Πρακτικά δε νομίζω να το χρησιμοποιησω ποτέ με τέτοια ποιότητα και με βλέπω να κρατάω την action cam για αυτές τις δραστηριότητες.

 

Το 4Κ από την άλλη είναι το μεγαλύτερο έγκλημα που υπάρχει: Η ποιότητα του είναι κρύσταλλο, δε χορταίνεις να το βλέπεις αλλά χωρίς σταθεροποίηση, αν δεν εχεις υπερβολικά σταθερό χέρι ή εξωτερικό εξοπλισμό είναι δώρον άδωρον. Ναι ναι το ήξερα πριν το πάρω αλλά πραγματικά το 4Κ υλικό είναι τόσο καλό πουο είναι πραγματικά άδικη και ακατανόητη η απουσία AIS, εκτός και πρόκειται για τεχνική αδυναμία, οπότε πάσο. Βασικά είναι τόσο καλό που όπως έιχα γράψει σκέφτομαι σοβαρά ένα gimbal (smooth 4) αλλά δεν ξέρω ποσο θα προβλέπω να το παίρνω μαζί μου ή θα καταλήξει να κάθεται και γιαυτό το αναβάλλω ακόμα...

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.Mια ερώτηση προς τον φίλο τsiglas η' οποίος ξέρει. Σε κάθε αναβάθμιση που μου έρχεται κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις πράττω σωστά?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.Mια ερώτηση προς τον φίλο τsiglas η' οποίος ξέρει. Σε κάθε αναβάθμιση που μου έρχεται κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις πράττω σωστά?

 

Αν θελεις να εχεις το μικροτερο ποσοστο επιπλοκης λογο αναβαθμισης και το μεγαλυτερο ποσοστο επιλυσης προβληματος λογο προηγουμενης αναβαθμισης κανεις το εξης: Ληψη πληρους πακετου και οταν κανει επανεκκινηση κανεις απενεργοποιηση και περιμενεις 10 δευτερα. Μετα μπαινεις στο Recovery Menu και κανεις Wipe Cache Partition και μετα Wipe Data/Factory Reset. Μετα ρυθμιζεις το κινητο και εισαι ΟΚ. Για το πως να μπεις στο recovery menu

 

Αυτο θα σβησει τα παντα απο την συσκευη οποτε κρατα ενα αντιγραφο απο φωτογραφιες/μουσικη/εγγραφα που εχεις.

Να αποφευγεις το Phone Backup και μετα restore το Backup γιατι υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα εμφανισης προβληματος γιατι το restore backup θα επαναφερει ρυθμισεις συστηματος που δεν θα ειναι συμβατες με την νεα εκδοση.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα και χρόνια πολλά.Mια ερώτηση προς τον φίλο τsiglas η' οποίος ξέρει. Σε κάθε αναβάθμιση που μου έρχεται κάνω εργοστασιακες ρυθμίσεις πράττω σωστά?

 

Θα σου πω και εγώ με την σειρά μου ότι αν πρόκειται να κρατήσεις την συσκευη 1 με 2 χρόνια καλός κάνεις επαναφορά εργοστασιακων αρκεί μετά να μην περνάς τις εφαρμογές με backup γιατί είναι λάθος τακτική είναι σαν να μην έκανες επαναφορά. Το μόνο που θα παίρνεις backup είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος και τα αρχεία (φώτο, βίντεο, μουσική σε κάποιο Pc, copy paste Και ξανα αντιγραφή μετα την επαναφορά) που δεν επηρεάζουν την λειτουργία

Βέβαια στο σημείο που έχουμε φτάσει θα σου έλεγα να κάνεις επαναφορά μετά από 2,3 μικρά Update και σίγουρα μέρα από major update δηλαδή αναβάθμιση android από 8 σε 9 ή αναβάθμιση του emui από 8.1 σε 8.2 κτλ.

 

Εγώ παλιά (πριν 3,4 χρόνια) ήμουν τόσο σχολαστικος αλλά τώρα πλέον δεν μπαίνω καν στην διαδικασία μιας και το ολοκληρωμένο στήσιμο μου παίρνει περίπου 10 ώρες.

Πλέον μόνο αν δω προβλήματα που τα έχω μονο εγώ και όχι άλλοι χρήστες μπαίνω σε διαδικασία επαναφοράς...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πω και εγώ με την σειρά μου ότι αν πρόκειται να κρατήσεις την συσκευη 1 με 2 χρόνια καλός κάνεις επαναφορά εργοστασιακων αρκεί μετά να μην περνάς τις εφαρμογές με backup γιατί είναι λάθος τακτική είναι σαν να μην έκανες επαναφορά. Το μόνο που θα παίρνεις backup είναι ο τηλεφωνικός κατάλογος και τα αρχεία (φώτο, βίντεο, μουσική σε κάποιο Pc, copy paste Και ξανα αντιγραφή μετα την επαναφορά) που δεν επηρεάζουν την λειτουργία

Βέβαια στο σημείο που έχουμε φτάσει θα σου έλεγα να κάνεις επαναφορά μετά από 2,3 μικρά Update και σίγουρα μέρα από major update δηλαδή αναβάθμιση android από 8 σε 9 ή αναβάθμιση του emui από 8.1 σε 8.2 κτλ.

 

Εγώ παλιά (πριν 3,4 χρόνια) ήμουν τόσο σχολαστικος αλλά τώρα πλέον δεν μπαίνω καν στην διαδικασία μιας και το ολοκληρωμένο στήσιμο μου παίρνει περίπου 10 ώρες.

Πλέον μόνο αν δω προβλήματα που τα έχω μονο εγώ και όχι άλλοι χρήστες μπαίνω σε διαδικασία επαναφοράς...

Για να μην παραπονιέσαι,ούτε εγώ την έχω πάρει ακόμα. Όπως και τις προηγούμενες μάλλον μετά και από εσένα τις πήρα.

 

Στάλθηκε από το SM-T800 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις κατεβασα την 148 εκδοση για το mate 10 pro με αυτες τις οδηγιες!!

 

Λογικα θα δουλευει και στο p20 pro

 

Το hisuite που χρειαζομαστε το κατεναζουμε απο εδω

 

https://drive.google.com/file/d/1BbRzDFmR-1tJdrPf2v-6eKaxVisrTRg-/view

 

- Uninstall HiSuite on your computer and delete the HiSuite app on your phone (under "apps"), restart both devices

- Install this, and only this version on you computer: HiSuite 5.0.2.300

- Download Firmware Finder on your phone an check for updates that are approved (only these will work). For some reason I only got the smaller OTAs to work and not the full versions but that shouldn't be a problem since a normal OTA has the same file size. For BLA-L29C432 this is at the moment 148 (156372) from July 25th, around 550MB. Go to "get an update through DNS" and select "manually" - make sure you are connected to the same network as your computer, write down the DNS and tap "register update"

- On your computer: Go to your network connections and put that DNS as your primary IPv4 DNS, you possibly have to deactivate IPv6 too (e.g. in windows go to Control Panel / Network and Internet / Network Connections - Properties of that primary Connection you use / remove check at IPv6 / Properties of IPv4 and then change from Auto DNS to the one from Firmware Finder

- Connect the phone to your computer and start HiSuite. Put the connection type of the phone to "data" and not to "charging only". Activate USB debugging mode in developer options and wait for the HiSuite app to automatically install on your phone. Be careful not to accept the update request of the HiSuite app on your computer. The app wants to upgrade itself to a newer version. This has nothing to do with the update of the phone. If you accidentally accept the update you have to start over the whole process

- Once the connection is established click on "update" inside the HiSuite app on your computer and now the update should start downloading. Ignore the version HiSuite gives you for the update - it's usually faulty. The only thing (and very important!) that matters is what Firmware Finder says once you check for approval ("approved for XXX"). Wait for the update to complete and your phone to restart and then unplug the phone. Don't forget to put all the DNS settings on your network connection back to "auto" and default again

- This process can be repeated for every approved OTA. Only updates, no downgrades work! Tested so far on BLA-L29C432: Upgrade from 142-145 and 145 to 148 and working properly

Ακολουθήστε τις οδηγίες όσοι βιάζεστε για την ota.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά μια ερώτηση κατοχος του p10 και τώρα του p20 η εφαρμογή των μηνυμάτων γιατί εχει αλλαχτεί με το messanges ? υπάρχει κάποια καλύτερη?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα και χρόνια πολλά μια ερώτηση κατοχος του p10 και τώρα του p20 η εφαρμογή των μηνυμάτων γιατί εχει αλλαχτεί με το messanges ? υπάρχει κάποια καλύτερη?

 

Πλέον η Huawei βάζει αυτή σαν στοκ εφαρμογή μηνυμάτων.

Γιατί έχει κάτι αυτή που δεν σου αρέσει και θέλεις να πας σε 3rd party app?

Λύσαμε και το θέμα για ξεχωριστό ήχο ειδοποιήσεων οπότε νομίζω ότι δεν υπάρχει λόγος.

Αλλά αν θες μπορείς να δεις από playstore την "textra" που νομίζω δουλεύουν οι περισσότεροι με Dual sim υποστήριξη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι σοβαρα για αγορα του P20 (οχι προ), γιατι εχω φαει μεγαλη απογοητευση/ξενερα με το Redmi Note 4 που πηρα...

Καμια σχεση το ενα με το αλλο το ξερω, αλλα μιλαμε για πολυ ξενερα...

 

1) Με το Android 9 τι γινεται θα το παρουν αμεσα?

2) Απο οτι ειδα στο dxomark δεν υπαρχει καλυτερη καμερα σε κινητο αυτη την στιγμη, και νομιζω πως εχει απο τις πιο πλουσιες εφαρμογες καμερας που εχω δει...ειδικα το night shot ειναι jizz.

3) Απο μπαταρια / smooth λειτουργια πως τα πανε?

 

Γενικα ψαχνω ενα κινητο με δυνατη καμερα , που να παιρνει updates για να το κρατησω 2-3 χρονακια, και μονο το P20 μου εχει κανει κλικ.

 

Δεν την ξαναπαταω με Xiaomi, ουτε raw δεν τραβανε τα flagship.

 

Thanks, επισης υπαρχει καποιο θεμα που ανεβαζετε τις φωτο απο p20 να ριξω μια ματια? :O

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...