Jump to content

Αν σας απατούσε...


sakaflias
 Κοινοποίηση

Αν σας απατούσε...  

425 members have voted

  1. 1. Αν σας απατούσε...

    • Θα έφευγα (δεν το αντέχω,δεν αξίζει)
      279
    • Θα έμενα (τον/την αγαπώ)
      40
    • Θα το πληρώσει με το ίδιο νόμισμα
      70
    • Αδιαφορία
      36


Recommended Posts

Να σου πω την αλήθεια για μένα δεν έχει σημασία πόσο αγαπάω. Αν με απατήσει, σημαίνει πως έστω και για ένα δευτερόλεπτο δεν ήμουν αρκετός. Αυτό θα σκέφτομαι πάντα και δεν πρόκειται ποτέ να νιώθω όπως πριν, όσο και την αγαπάω.

Πρόληψη

Τόσα mails παίρνεις κάθε μέρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 689
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πρόληψη

Τόσα mails παίρνεις κάθε μέρα. ;)

 

Ισχύει. :p:)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αλήθεια για μένα δεν έχει σημασία πόσο αγαπάω. Αν με απατήσει, σημαίνει πως έστω και για ένα δευτερόλεπτο δεν ήμουν αρκετός. Αυτό θα σκέφτομαι πάντα και δεν πρόκειται ποτέ να νιώθω όπως πριν, όσο και την αγαπάω.

Δικιο εχεις. Βασικα πιστευω οτι αν πεσει κερατο σε μια σχεση(και μαθευτει κυριως) εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για το τελος της. Χανεται η εμπιστοσυνη, το "δεσιμο" το μοναδικο που νιωθεις με τον αλλον:O, κ.λ.π. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι ετσι ευκολο να πεις το αντιο και αυτο που εννοουσα παραπανω ειναι οτι δεν πρεπει να ειμαστε ποτε απολυτοι οταν μπαινει στην κουβεντα η λεξη "συναισθημα" και "αγαπη" ή ξερω γω τι, γιατι οσες φορες ημουν απολυτη με κατι το λουστηκα και δεν ειναι ωραιο.:p

Προσωπικα εχω φαει κερατο(σε οχι τοσο σημαντικη σχεση ομως, και ημουν και μικρη) και τελειωσα την σχεση χωρις να με προβληματισει ιδιαιτερα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις. Βασικα πιστευω οτι αν πεσει κερατο σε μια σχεση(και μαθευτει κυριως) εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για το τελος της. Χανεται η εμπιστοσυνη, το "δεσιμο" το μοναδικο που νιωθεις με τον αλλον:O, κ.λ.π. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι ετσι ευκολο να πεις το αντιο και αυτο που εννοουσα παραπανω ειναι οτι δεν πρεπει να ειμαστε ποτε απολυτοι οταν μπαινει στην κουβεντα η λεξη "συναισθημα" και "αγαπη" ή ξερω γω τι, γιατι οσες φορες ημουν απολυτη με κατι το λουστηκα και δεν ειναι ωραιο.:p

Προσωπικα εχω φαει κερατο(σε οχι τοσο σημαντικη σχεση ομως, και ημουν και μικρη) και τελειωσα την σχεση χωρις να με προβληματισει ιδιαιτερα.

 

Συμφωνώ απόλυτα. Το κέρατο είναι πράγματι η αντίστροφη μέτρηση, αλλά το αντίο δε λέγεται ποτέ εύκολα, ειδικά αν είναι σχέση διαρκείας. Μιλάω ως παθών, μετά το κέρατο, η σχέση κράτησε ένα μήνα, σχέση η οποία μετρούσε δυόμιση χρόνια. Το αντίο όμως ήταν αναπόφευκτο.

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δικιο εχεις. Βασικα πιστευω οτι αν πεσει κερατο σε μια σχεση(και μαθευτει κυριως) εχει αρχισει η αντιστροφη μετρηση για το τελος της. Χανεται η εμπιστοσυνη, το "δεσιμο" το μοναδικο που νιωθεις με τον αλλον:O, κ.λ.π. Αυτο ομως δεν σημαινει οτι ειναι ετσι ευκολο να πεις το αντιο και αυτο που εννοουσα παραπανω ειναι οτι δεν πρεπει να ειμαστε ποτε απολυτοι οταν μπαινει στην κουβεντα η λεξη "συναισθημα" και "αγαπη" ή ξερω γω τι, γιατι οσες φορες ημουν απολυτη με κατι το λουστηκα και δεν ειναι ωραιο.:p

Προσωπικα εχω φαει κερατο(σε οχι τοσο σημαντικη σχεση ομως, και ημουν και μικρη) και τελειωσα την σχεση χωρις να με προβληματισει ιδιαιτερα.

 

δεν ειναι απαραιτητο. και γω που ειχα απατησει τν κοπελα μου(9 μηνες σχεση) στις διακοπες που ειχα παει περισυ, γυριζοντας ημουν τοσο χαλια που δεν μπορουσα να την κοιταξω στα ματια. Ε, μετα απο 20 μερες χωρισαμε, τα ξαναφτιαξαμε και μετα απο 1 μηνα επιπλεον τα χαλασαμε οριστικα. και ολο αυτο εγινε χωρις να πω σε κανεναν οτι την απατησα. απλα ενοιωθα χαλια απεναντι της και απεναντι στο εαυτο μου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απαραιτητο. και γω που ειχα απατησει τν κοπελα μου(9 μηνες σχεση) στις διακοπες που ειχα παει περισυ, γυριζοντας ημουν τοσο χαλια που δεν μπορουσα να την κοιταξω στα ματια. Ε, μετα απο 20 μερες χωρισαμε, τα ξαναφτιαξαμε και μετα απο 1 μηνα επιπλεον τα χαλασαμε οριστικα. και ολο αυτο εγινε χωρις να πω σε κανεναν οτι την απατησα. απλα ενοιωθα χαλια απεναντι της και απεναντι στο εαυτο μου

 

respect φίλε, ανέλαβες τις ευθύνες σου..

Link to comment
Share on other sites

Αν θεωρεί πως δεν την ικανοποιώ να έρθει αν μου το πει κατάμουτρα και να το συζητήσουμε ή να χωρίσουμε. Όχι να μπει στην διαδικασία να με απατήσει.

Αν με απατούσε? Σίγουρα δεν αξίζει και άντε γεια. Δεν θα μπω στη διαδικασία να βγάλω φταίχτη τον εαυτό μου για τις πράξεις της. Το ίδιο ισχύει και για μένα. Δεν θα απατήσω, αλλά πρώτα θα χωρίσω και μετά θα ψάξω για κάτι καινούργιο. Αλλιώς κοροιδεύω και τον εαυτό μου και την κοπελιά που είναι δίπλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Το να απατήσεις όντας σε μια σχέση δείχνει ότι κάτι σου έλειπε και ότι κάτι δεν σε κάλυπτε ή απλώς ότι είσαι μ**ακας..

 

Με έχουν απατήσει και ο άλλος το είχε πάρει απλά σαν παιχνίδι αυτό που έκανε και δεν πίστευε ποτέ ότι το να πάει με άλλη γυναίκα θα ήταν τόσο επιζήμιο για την σχέση μας...Θυμάμαι όμως πόσο πολύ πόνεσα όταν το έμαθα και με τελείως κουφό τρόπο και από τότε έχω υποσχεθεί στον εαυτό μου ότι αν σε μια σχέση δεν είμαι καλά θα φύγω και μετά θα κάνω οτιδήποτε άλλο...Δεν μου φταίει ο άλλος επειδή εγώ μπορεί να έχω τα μυαλά μου πάνω από το κεφάλι εκείνη την συγκεκριμένη χρονική περίοδο..

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

να παη στην μαμα της η οπου αλλου θελη να τα κανη πιο πολυ και οποτε θελη.

http://i218.photobucket.com/albums/cc107/SkapoGr10/Diafora/dHJ.jpg

ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ ΣΤΟ ΝΕΡΟ

ΠΛΥΘΙΤΕ ΜΕ ΜΙΑ ΦΙΛΗ

Link to comment
Share on other sites

θα χωριζα επιτοπου χωρις δευτερη κουβεντα,αλλωστε πιστευω οτι εαν κατι γινει μια φορα δεν αργει και η δευτερη.Και για να φτασει καποιος να απατησει αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα στην σχεση.........οποτε....εχει και αλλου πορτοκαλιες που κανουν πορτοκαλια
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Χτες εκεί που έπαιζαν μπουκάλα (δεν είμαστε κ πολύ μεγάλοι, εφηβεία) έμαθα(από την ίδια παρακαλώ!!) Ότι φιλίθηκε με έναν... Όπως φαντάζεστε έγινε χαμός, μου είπε ότι μ αγαπά και ότι αυτό που έκανε δεν είχε καμία αξία και ήταν "για πλάκα"... Τα ψιλοβρήκαμε σήμερα, θα την δω κατά τις 9 (όχι, δεν θα ξεμπερδέψει μαζί μου τόσο εύκολα, θα της βγάλω το λάδι:devil: )

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Θα τον πλήρωνα με το ίδιο νόμισμα! :devil:

 

 

Φανταζομαι θα αστειευεσαι...:p

 

Πιστευω πως πολιτισμενο θα ηταν η αδιαφορια,η να του δωσεις να καταλαβει οτι εκανε λαθος!!:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Moυ αρέσει πάντως που κανένας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη όλοι λένε θα της έκανα αυτό ή θα της έδινα κάρτα ή θα το πλήρωνε με το ίδιο νόμισμα ή θα της έκανα τάκλιν στην καροτίδα.Κάποιος ρε παιδιά να πει δίκο μου σφάλμα που με κεράτωσε γιατί εγώ την επέλεξα ως γκόμενα,ως σκεύος ηδονής,ως το πιο γλυκό χαμόγελο του κόσμου,ως γυναίκα που μου τα φοράει...και κερατάδες και δαρμένοι,δυστυχώς ισχύει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Moυ αρέσει πάντως που κανένας δεν αναλαμβάνει την ευθύνη όλοι λένε θα της έκανα αυτό ή θα της έδινα κάρτα ή θα το πλήρωνε με το ίδιο νόμισμα ή θα της έκανα τάκλιν στην καροτίδα.Κάποιος ρε παιδιά να πει δίκο μου σφάλμα που με κεράτωσε γιατί εγώ την επέλεξα ως γκόμενα,ως σκεύος ηδονής,ως το πιο γλυκό χαμόγελο του κόσμου,ως γυναίκα που μου τα φοράει...και κερατάδες και δαρμένοι,δυστυχώς ισχύει.

 

Για τους ίδιους λόγους σε επέλεξε και αυτή οπότε απο την στιγμή που δεν θα περίμενε να χωρίσει και μετά να κάνει ότι θέλει αυτή φταίει.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

An me apatouse ? xmm...Tha kathomoun polu psuxraima na ton akousw na apologeitai i na me xrewnei giati uparxei k auth i periptwsi..K epeita apo auta mathaineis! E k safestata tha adiaforousa k tha eksafanizomoun!:D
Link to comment
Share on other sites

Οι λογοι ειναι συνηθως γνωστες χαζες δικαιολογιες του στυλ ειχα πιει,παρασυρθηκα,η κακια στιγμη κλπ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι λογοι ειναι συνηθως γνωστες χαζες δικαιολογιες του στυλ ειχα πιει,παρασυρθηκα,η κακια στιγμη κλπ.

οι χαζοδικαιολογιες δηλαδη!!

αν το φας το κερατο...τι εξηγησεις να ακουσεις μετα?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χώρισα την κοπέλα μου χτες, 4 μέρες μετά το "συμβάν"... Η εμπιστοσύνη κλονίζεται ανεπανόρθωτα έπειτα από κάτι τέτοιο..

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Τελικά χώρισα την κοπέλα μου χτες, 4 μέρες μετά το "συμβάν"... Η εμπιστοσύνη κλονίζεται ανεπανόρθωτα έπειτα από κάτι τέτοιο..

σε κερατωσε?

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

σε κερατωσε?

Φιλίθηκε με έναν στην μπουκαλα από ότι κατάλαβα...

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

σε κερατωσε?

Χτες εκεί που έπαιζαν μπουκάλα (δεν είμαστε κ πολύ μεγάλοι, εφηβεία) έμαθα(από την ίδια παρακαλώ!!) Ότι φιλίθηκε με έναν... Όπως φαντάζεστε έγινε χαμός, μου είπε ότι μ αγαπά και ότι αυτό που έκανε δεν είχε καμία αξία και ήταν "για πλάκα"... Τα ψιλοβρήκαμε σήμερα, θα την δω κατά τις 9 (όχι, δεν θα ξεμπερδέψει μαζί μου τόσο εύκολα, θα της βγάλω το λάδι:devil: )

 

lowbap96 αυτα τα πραγματα ειναι λιγο παιδιαστικα.Η μπουκαλα ενα παιχνιδι ειναι(βλακωδες κατα τη γνωμη μου αν εχεις ηδη σχεση. :wacko:εγω το επαιζα πιο μικρη μπας κ με φιλησει εκεινος που μου αρεσε :p),παντως δε θεωρειται κερατο!Ε και το οτι στο ειπε η ιδια καλο ειναι!Μακαρι να το εκαναν ολοι αυτο αλλα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...