Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα! Είναι στα χέρια μου εδώ και δύο μέρες... Δεν αρνείται κανείς ότι είναι ένα πάρα πολύ καλό κινητό αλλά εξακολουθεί να μη μου κάνει κλικ και κάτι να μου φταίει.. Για το φίλο που έχει το XZ2 να πω ότι βρήκα εδώ στο Βόλο ήδη άλλο ένα μέλος το οποίο δε το έχει ξεφραγισει καν και ενδιαφέρεται οπότε θα κάνω την ανταλλαγή χέρι χέρι..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κρίμα που το παρόν θέμα έχει μετατραπεί σε αγγελίες... Λες και δεν υπάρχει η αντίστοιχη κατηγορία ή τα προσωπικά μηνύματα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Kαλσπερες, απο την Παρασκευη εχω στα χερια μου την ασιατικη εκδοση με τα 6gb ram σε πρασινακι.

Πρωτες εντυπωσεις πολυ θετικες.

Το εβγαλα απο την πριζα Παρασκευη βραδυ και τωρα εχει 36% μπαταρια με χρηση αποκλειστικα μεσω wifi και τα βραδια συνεχεια ανοιχτο.

Οθοναρα, ακαριαιο ανοιγμα εφαρμογων, multitasking πολυ καλο ελεω 6gb ram και τα ηχεια βελτιωμενα σε σχεση με XZ και Z5 που ειχα παλαιοτερα. Βεβαια απεχουν ακομα απο τα κορυφαια stereo της αγορας.

Θα επανελθω με περισσοτερες λεπτοεμερεις τις επομενες μερες...

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω από θέμα μπαταρίας θα έχω ανοιχτό όλη μέρα το wi fi και ποιο πολλή με ενδιαφέρει η μπαταρία γιατί όταν πηγαίνω βόλτα με το ποδήλατο (δεν θα έχω ανοιχτά τα δεδομένα) θα κρατάει η βόλτα από 2 ως 6 ώρες (μέσω όρο)

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα ήθελα να ρωτήσω από θέμα μπαταρίας θα έχω ανοιχτό όλη μέρα το wi fi και ποιο πολή με ενδιαφέρει η μπαταρία γιατί όταν πηγαίνω βόλτα με το ποδήλατο (δεν θα έχω ανοιχτά τα δεδομένα) θα κρατάει η βόλτα από 2 ως 6 ώρες (μέσω όρο) με ανοιχτό το gps και εφαρμογή;η για καταγραφή της διαδρομής σκεφτομαι για το sony xperia xz2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι εγινε πολυ ησυχεια επεσε σε αυτο το θεμα την νεα ναυχιδα της Sony για το 2018. Προσωπικα εγω θα την παρω με τα τρια δωρα που δινουν εδω στην Κυπρο.

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Το έχω στα χέρια μου ήδη 5 μέρες.. Απλά επειδή θα με πούνε Σονάκια κτλ κτλ που έχω βαρεθεί το απολαμβάνω χωρίς να σχολιάζω!

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι εγινε πολυ ησυχεια επεσε σε αυτο το θεμα την νεα ναυχιδα της Sony για το 2018. Προσωπικα εγω θα την παρω με τα τρια δωρα που δινουν εδω στην Κυπρο.

 

νομιζω τα λεγαμε στο νημα του note 8.

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 10 μερες χρησης μπορω να πω 2 πραγματακια για τη συσκευη.

Πρωτα απο ολα ειναι ο,τι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου.

Τα transition animations δεν ειναι τοσο ομαλα σε σχεση π.χ. με oneplus ή pixel, αλλα η συσκευη ειναι αλαγκαριστη και πραγματικα αντιδρα ακαριαια σε ο,τι της ζητησεις.

Ηχεια, ειναι σχετικα καλα, αλλα απουσιαζει πληρως το μπασο.

Αυτονομια, επεσα εντελως οταν παρουσιαστηκε η συσκευη και την εκραξα οτι εχει μικρη μπαταρια, αφου στην πραξη ειναι απολυτως ικανοποιητικη, εφαμιλλη με S9 Plus θα ελεγα.

Καμερα, εχει βελτιωθει η sony αρκετα στο auto. Στις φωτο με πολυ φως ειναι εξαιρετικη, εκει που χρειαζεται hdr δεν τα καταφερνει οσο οι κορυφαιοι. Στο low light απλα καλη χωρις να ξεχωριζει. Το βιντεο ειναι παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις και η selfie camera πολυ καλη!

Οθονη: εξαιρετικη με φοβερο λευκο.

Χτυπητό μειονεκτημα η κακη θεση του δακτυλικου, πραγματικα εντελως χωρις λογικη η τοποθετηση του εκει.

ΜySmartphone: iPhone 15 Pro Max 512GB

MySmartwatch:  Apple Watch Ultra 2 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο σχεδον 10 μερες χρησης μπορω να πω 2 πραγματακια για τη συσκευη.

Πρωτα απο ολα ειναι ο,τι πιο γρηγορο εχω πιασει στα χερια μου.

Τα transition animations δεν ειναι τοσο ομαλα σε σχεση π.χ. με oneplus ή pixel, αλλα η συσκευη ειναι αλαγκαριστη και πραγματικα αντιδρα ακαριαια σε ο,τι της ζητησεις.

Ηχεια, ειναι σχετικα καλα, αλλα απουσιαζει πληρως το μπασο.

Αυτονομια, επεσα εντελως οταν παρουσιαστηκε η συσκευη και την εκραξα οτι εχει μικρη μπαταρια, αφου στην πραξη ειναι απολυτως ικανοποιητικη, εφαμιλλη με S9 Plus θα ελεγα.

Καμερα, εχει βελτιωθει η sony αρκετα στο auto. Στις φωτο με πολυ φως ειναι εξαιρετικη, εκει που χρειαζεται hdr δεν τα καταφερνει οσο οι κορυφαιοι. Στο low light απλα καλη χωρις να ξεχωριζει. Το βιντεο ειναι παρα πολυ καλο σε ολους τους τομεις και η selfie camera πολυ καλη!

Οθονη: εξαιρετικη με φοβερο λευκο.

Χτυπητό μειονεκτημα η κακη θεση του δακτυλικου, πραγματικα εντελως χωρις λογικη η τοποθετηση του εκει.

 

Φίλε μου για το Μπάσο και με λίγο με το Equaliazer μη τα έχεις όλα Flat παίξε με τη συσκευή λίγο... Θα αλλάξει όλος ο ήχος..

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα η ιδια προσφορα που τρεχει στην Κυπρο τρεχει και στην Ελλας στις μεγαλες αλυσιδες καταστηματων:

 

SONY Xperia XZ2 Dual + Promo Pack

Πληροφορίες

Οθόνη αφής 5.7'' Full HD+ HDR

Κύρια κάμερα Motion Eye 19MP και εμπρόσθια 5MP

Δυνατότητα λήψης βίντεο 4Κ HDR

Ισχυρός οκταπύρηνος επεξεργαστής

Κορυφαία ποιότητα ήχου

Δώρα συνολικής αξίας 199€ (Βάση ασύρματης φόρτισης-ακουστικά Bluetooth-θήκη)

 

Και την ιδια προσφορα εχει και ο Germanos: https://www.germanos.gr/product/sony-xperia-xz2-dual-promo-pack/20371994/#

 

Οσοι ες σκεφτεστε να το παρετε καλα θα κανετε επειδη παιρνετε και τρια δωρα αξιας 200ευρω οπως βλεπετε.

Επισης περσι ειχαμε την προσφορα με ακουστικα δωρο αξιας 300ευρω για το Sony Xperia XZ Premium.

Προπερσι (2016) δεν ξερω τι δωρα εδινε η Sony ουτε και προπροπερσι (2015) αλλα κατι θα εδεινε. Καθε καλοκαιρι προσεξα οτι τρεχει τετοια προσφορα περσι και φετος καλα τα πηγαινει.

 

image.png

 

image.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχω στα χέρια μου ήδη 5 μέρες.. Απλά επειδή θα με πούνε Σονάκια κτλ κτλ που έχω βαρεθεί το απολαμβάνω χωρίς να σχολιάζω!

 

Και καλα κανεις και το απολαμβανεις χωρις σχολιασμο φιλε μ :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

νομιζω τα λεγαμε στο νημα του note 8.

 

Για θυμησε μου λιγο τι λεγαμε αθανασιε ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν είχες πρόβλημα με το firmware se note 8;

Συγνώμη για το θάρρος.

 

Καλημερα ναι αλλα τι σχεση εχει αυτο το προβλημα που ειχα με το firmware του Note 8 σε αυτο το θεμα εδω ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το xz2 εμπρος μου αρεσει πολυ και η καμπιλη σε σχεδιαση αν και εχω xz1 Που ειναι και αυτο ωραιο αλα με χαλαει το πισω του xz2 ενω του xz1 ειναι ωραιο
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πέσει στα 550€ αλλιώς θα πουλήσει του χρόνου...Οταν το πήρα Και το κράτησα μια βδομάδα λόγω ανταλλαγής είναι ένα αξιολογότατο κινητό πραγματικά ναυαρχίδα με τα όλα του..Αλλα πρέπει να ρίξει λίγο τη τιμή γιατί δεν είναι προσιτό καθόλου. Όπως και κατ' εμέ η πιο έξυπνη κίνηση που έκανε τα τελευταία χρόνια η Sony ήταν να βάλει το Xz1 στα 399 .... Και έτσι πούλησε αρκετά.. Edited by mak25

Sony Ζ5 compact, Sony XZ1, Sony Xperia 5 - Samsung Galaxy tab S2 2016

Kia sportage ex full

Link to comment
Share on other sites

Έκανε ενημέρωση λογισμικού με ΟΤΑ.

 

Ενημερωση ασφαλειας φανταζομαι σωστα ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να πέσει στα 550€ αλλιώς θα πουλήσει του χρόνου...Οταν το πήρα Και το κράτησα μια βδομάδα λόγω ανταλλαγής είναι ένα αξιολογότατο κινητό πραγματικά ναυαρχίδα με τα όλα του..Αλλα πρέπει να ρίξει λίγο τη τιμή γιατί δεν είναι προσιτό καθόλου. Όπως και κατ' εμέ η πιο έξυπνη κίνηση που έκανε τα τελευταία χρόνια η Sony ήταν να βάλει το Xz1 στα 399 .... Και έτσι πούλησε αρκετά..

 

Εγώ θα έλεγα 599 αυτό (ΜΕ τα δώρα) και 499 το compact (ΜΕ τα δώρα).

Πέρυσι πήρα από το Γερμανό το XZ Premium μετά από ένα μήνα κυκλοφορίας με δωράρα στα 670.

Και ήταν ότι καλύτερο υπήρχε στην αγορά.

 

Τώρα αυτό είναι απλά υπερτιμολογημένο. Και μεγάλη πατατιά που κλασικά δε φέρνουν τα ωραία χρώματα.

 

Μόλις νιώσουν λίγο στις τιμές θα παίξει πολύ καλά.

Back to basics

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω το xz premium, από Γερμανό, με τα ακουστικά, ως κύρια συσκευή αυτό χρησιμοποιώ.

 

Πήγαινα για το xz2 premium, το οποίο δεν κυκλοφορεί,, τον Αύγουστο μάλλον, και ετσι πήρα το xz2.

Link to comment
Share on other sites

to xz premium εχει αναλυση 4κ, και μπορω να διαβασω.

το xz2 είναι ποιοτικο κινητο, δεν το χρησιμοποιώ, εχω βαλει αγγελεια πωλησης, τοχω στο συρταρι, και ο λογος: είναι fhd αναλυση, εγω εχω πρόβλημα στην οραση, και με κουραζει στο διάβασμα.

μεχρι και μεγενθυτικους φακους πηρα από το eshop, .

προσπαθω να αυξησω την αντιθεση στα μαυρα γραμματα, μπηκα στο chrome:// flags.

 

εχει δουλεψει καποιος στο chrome/ flags, να μου πει πως θα αυξησω την αντιθεση στα μαυρα γραμματα, να διαβαζω καθαρα το κειμενο δηλ.

Link to comment
Share on other sites

https://www.behance.net/ipart

Ελληνικές γραμματοσειρές,, που είναι αρχεία .otf, , ( oxi ttf).

Το κινητό, με εφαρμογές πχ hifont,, δεν τις βλέπει , πρέπει να είναι ροοτ,.

Έτσι δεν μπόρεσα να αλλάξω γραμματοσειρά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

εκανε ενημερωση λογισμικού

θα κυκλοφορησει τον σεπτεμβριο το xz2 premium

 

η γνωμη μου, το xz2 εχει μικρο πλατος, δεν μπορεις να διαβασεις για πολύ ωρα,

και δεν κανει. περιμενε το xz2 premium.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...