Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οσοι εχετε παρει ελληικο , τι SI εχει? πχ το κοσμοτε εχει 1313-9960
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Στα 410ε ολοκαίνουργιο αξίζει πλέον?

Η 9 έχει κάτσει καλά?

Υπάρχουν ακόμα τα on screen software keys στην pie η έχουν αντικατασταθεί με gestures?

Link to comment
Share on other sites

Στα 410ε ολοκαίνουργιο αξίζει πλέον?

Η 9 έχει κάτσει καλά?

Υπάρχουν ακόμα τα on screen software keys στην pie η έχουν αντικατασταθεί με gestures?

Που εχει 410 φιλε μου γιατι και εμενα με ενδιαφερει αλλα το βρισκω στα 440 χαμηλοτερη τιμη. Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Που εχει 410 φιλε μου γιατι και εμενα με ενδιαφερει αλλα το βρισκω στα 440 χαμηλοτερη τιμη. Ευχαριστω

 

Amazon Ιταλίας νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Amazon Ιταλίας νομίζω

Α τελεια ναι το ειδα. Ευχαριστω. Αν και εχω και εγω ακομα τους ενδοιασμους μου. Κανενας χρηστης να μας πει και εντυπωσεις απο την Pie ?

Link to comment
Share on other sites

Σε xz1 που τα θεωρώ αδελφακια σχεδον έχει κάτσει τέλεια.

Τα on screen button δεν εχουν φυγει δεν εχει gestures.

Στο θεμα το δικο μας εχουν πει τροπο να τα αντικαθηστας με gestures.

Σαν συσκευή οταν το s8 κανει 380 και το xz2 χοροπηδάει πανω του σε ολους τους τομείς φυσικα και αξίζει.

Εγω κινητο σαν το xz1 δεν έχω ξαναπιάσει!!!!

Το xz2 θα το παει λιγο παραπάνω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Μιας και το περιμένω την άλλη βδομάδα παιδιά καμιά θηκούλα έχετε να προτείνετε; Πολύ λίγα πράγματα βλέπω.. επίσης φοράει καμία μεμβράνη από τη μάνα του; Αν όχι τι κάθεται καλά; Το λέω γιατί στο s8 είχα πετάξει πολλά λεφτά μέχρι να βρω τζαμάκι να κάθεται. Θήκες μου αρέσουν σαν τις κλασσικές που έχουν τα apple και τα samsung, οι χρωματιστές σιλικόνης. Έχει πάρει το μάτι σας κάτι;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μιας και το περιμένω την άλλη βδομάδα παιδιά καμιά θηκούλα έχετε να προτείνετε; Πολύ λίγα πράγματα βλέπω.. επίσης φοράει καμία μεμβράνη από τη μάνα του; Αν όχι τι κάθεται καλά; Το λέω γιατί στο s8 είχα πετάξει πολλά λεφτά μέχρι να βρω τζαμάκι να κάθεται. Θήκες μου αρέσουν σαν τις κλασσικές που έχουν τα apple και τα samsung, οι χρωματιστές σιλικόνης. Έχει πάρει το μάτι σας κάτι;

 

Δυστυχώς στα Sony και ειδικά στα μοντέλα χαμηλής κινητικότητας δεν θα βρεις πολλές και κυρίως αξιόλογες επιλογές. Αν πας σε tempered glass, ψάξε για full glue που να κολλάει σε όλη την οθόνη γιατί αυτά που έχουν κόλλα περιμετρικά μόνο, χαλάνε την αίσθηση και την απόκριση στην οθόνη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παρήγγειλα μια nilkin nature σε πρώτη φάση και βλέπουμε..

Μιας και βλέπω υποστηρίζει wifi calling της cosmote είναι διαθέσιμο απαυθείας ή θέλει να περάσουμε το firmware της Cosmote? Αν χρειάζεται το 2ο ξέρει κανείς πως γίνεται και αν ακυρώνει την εγγύηση..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Έχω δει και πιο γρήγορα συστήματα όπως της huawei αλλά όχι αργό δεν μπορώ να το πω.. Μια χαρά το βλέπω. Μήπως έχεις ενεργό το battery care (Φροντίδα μπαταρίας)?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έκανα δύο απόπειρες με τι flashtool μήπως και καταφέρω να ενεργοποιήσω το Wifi Calling.. Από customized IT πέρασα την T-Mobile γερμανική. Τίποτα και με sms στην Cosmote μου ήρθε πάλι απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή. Δεν δούλευε ούτε το 4G, γενικά δεν είχα δεδομένα καθόλου. Στο καπάκι πέρασα την Customized GR την οποία και κράτησα.. Φυσικά πάλι για Volte και Wifi Calling ούτε λόγος.
Link to comment
Share on other sites

Νέο update -- Patch Μαρτίου φαίνεται..

Επίσης είδα στο xda port από τον xperia launcher 10.. Υπέθετα ότι θα τον πάρουμε επίσημα αλλά μάλλον λάθος έκανα.. Κρίμα!

Link to comment
Share on other sites

Τεφαρικι για όποιον θέλει κάτι δυνατό.

Για αυτό αγαπώ εγώ την Sony ,γιατί λιώνει τις τιμές τής.

Αλλά είναι κ λόγος για να μη προβείς σε αγορά γρήγορα σε φετινή ναυαρχίδα,γιατί θα φας χώμα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δύο απόπειρες με τι flashtool μήπως και καταφέρω να ενεργοποιήσω το Wifi Calling.. Από customized IT πέρασα την T-Mobile γερμανική. Τίποτα και με sms στην Cosmote μου ήρθε πάλι απάντηση ότι η συσκευή δεν είναι συμβατή. Δεν δούλευε ούτε το 4G, γενικά δεν είχα δεδομένα καθόλου. Στο καπάκι πέρασα την Customized GR την οποία και κράτησα.. Φυσικά πάλι για Volte και Wifi Calling ούτε λόγος.

 

Στο μενού εμφανίστηκε η επιλογή για volte και wifi call?

Link to comment
Share on other sites

Στο μενού εμφανίστηκε η επιλογή για volte και wifi call?

 

Όχι δυστυχώς.. Και εγώ εγκατέλειψα δεν το είχα προσέξει πριν το αγοράσω. Volte και wifi Calling θεωρώ ότι μπορούν να ενεργοποιηθούν μόνο στο dual sim

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...