Jump to content

Sony Xperia XZ2


stam26a
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε σε αυτο της προσφορας δεν δουλευει volte vowifi?Στο site της cosmote γραφει υποστητιζετε https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 511
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οποτε σε αυτο της προσφορας δεν δουλευει volte vowifi?Στο site της cosmote γραφει υποστητιζετε https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/wifi_calling.html

 

Είναι παράλογο η Cosmote να φέρνει και να υποστηρίζει το dual sim ενώ στον Κωτσόβολο να πωλείται το single sim και να μην υποστηρίζεται από την Cosmote. Το ακριβώς αντίθετο συμβαίνει με το xz3

Υπάρχει firmware για το dual https://xpericheck.com/device/H8266 από την Cosmote αλλά όχι για το single https://xpericheck.com/device/H8216

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα του παρόχου πως βγαίνει από την status bar?

Δοκίμασα ΕΕ UK και Swisscom για volte, καμία δεν δούλεψε

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει σε αυτά τα χρήματα τώρα;

 

Το ρωτάς; Sony παίρνεις

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα από κοτσοβολο στα 299.το ειχα κάνει κράτηση και ευτυχώς πρόλαβα την προσφορά γιατί σήμερα που το είδα στα 399 έπαθα τράμπακουλό. Ευτυχώς όταν πήγα να το πάρω λέω τώρα να μου πουν 399 αλλά ευτυχώς η τιμή ήταν αυτή πού το έκλεισα online. Το τηλεφωνο ειναι άπαιχτο σε όλα του αρνητικά προς το παρόν δεν βρήκα. Ποιότητα κατασκευής φοβερή οθόνη τέλεια και ηχος
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλόδουλευτο καλά νέα μόνο από αυτό.

Είναι τεφαρικι φίλε.συσκευη χωρίς πολλά πολλα.σφαιρικα σε πολύ υψηλό επίπεδο.

ευχαριστω πολυ.οσο το δουλευω τοσο πιο πολυ με εκπληση σε ολα του.πιο πριν ειχα το xa2 ultra καλο δεν λεω αλλα το xz2 ειναι σε αλλο επιπεδο

salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το όνομα του παρόχου πως βγαίνει από την status bar?

Δοκίμασα ΕΕ UK και Swisscom για volte, καμία δεν δούλεψε

 

Στην κανονική οθόνη; Εμένα στη status bar μόνο της οθόνης κλειδώματος μου εμφανίζεται..

Για το vowifi ακόμα και με υποστηριζόμενη ROM ισως να θέλει και κάποιο patch από τον πάροχο που θα σου έρθει αν βάλεις και την αντίστοιχη sim μέσα.. Είναι κρίμα γιατί το s8 με οποιαδήποτε ROM που υποστηρίζει έχεις αυτόματα vowifi και volte. Αν το έλυνα και αυτό θα ήταν η πιο πλήρης συσκευή που είχα ποτέ στα χέρια μου..

Link to comment
Share on other sites

Στην κανονική οθόνη; Εμένα στη status bar μόνο της οθόνης κλειδώματος μου εμφανίζεται..

Για το vowifi ακόμα και με υποστηριζόμενη ROM ισως να θέλει και κάποιο patch από τον πάροχο που θα σου έρθει αν βάλεις και την αντίστοιχη sim μέσα.. Είναι κρίμα γιατί το s8 με οποιαδήποτε ROM που υποστηρίζει έχεις αυτόματα vowifi και volte. Αν το έλυνα και αυτό θα ήταν η πιο πλήρης συσκευή που είχα ποτέ στα χέρια μου..

 

Ήταν θέμα της ρομ μάλλον, όταν το έγραψα είχα της Swisscom εμφανιζόταν μόνιμα το όνομα του παρόχου, επίσης είχε τον Google dialer και όχι της Sony

Link to comment
Share on other sites

Ήταν θέμα της ρομ μάλλον, όταν το έγραψα είχα της Swisscom εμφανιζόταν μόνιμα το όνομα του παρόχου, επίσης είχε τον Google dialer και όχι της Sony

 

Είχε πολύ βαρύ branding πάνω? Θα με έψηνε πολύ ο google dialer επίσημα.. Υπάρχει και apk για sideload αλλά κάτι παίζει με τα notifications (δεν σβήνουν οι αναπάντητες πχ αν ανοίξεις τον dialer)

Link to comment
Share on other sites

Είχε πολύ βαρύ branding πάνω? Θα με έψηνε πολύ ο google dialer επίσημα.. Υπάρχει και apk για sideload αλλά κάτι παίζει με τα notifications (δεν σβήνουν οι αναπάντητες πχ αν ανοίξεις τον dialer)

 

Όχι, νόμιζα ότι στην τελευταία αναβάθμιση είχε αντικατασταθεί από την Sony ο dialer αλλά όταν έβαλα την GR επανήλθε ο dialer της Sony

Link to comment
Share on other sites

Στα 299 από Κωτσόβολο έδινε δώρο και ασύρματα ακουστικά?Καλορίζικο σε όσους το πήρανε!Πραγματικά αξίζει το κινητό.Δεν ξέρω αν η Sony ρίχνει τιμές επειδή δεν πουλάει,δεν με ενδιαφέρει κι όλας σαν καταναλωτή...Αλλά πραγματικά στα 229 το XZ1 και τώρα στα 299 το XZ2,αγοράζει ο κόσμος ναυαρχίδες σε τιμές χώμα.Χέστηκα αν τα βρίζουν οι απέξω,μάλλον έχουν καιρό να αγοράσουν Sony.Aς μην αγοράζει κανείς που λέει,να τσιμπάμε τούμπανα σε χαμηλές τιμές εμείς!:lol:
Πολυμαθίη νόον έχειν ου διδάσκει...
Link to comment
Share on other sites

Κατι μου λέει ότι θα το ξεφτιλισουν και αυτό μέσα στην χρονιά οπότε υπομονή.

Εδώ και αρκετά χρόνια ένα Sony βγαίνει στο σφυρί από το xzs στο xz1 και πιστεύω και αυτό σε λίγο.

Είναι νωρίς για να πέσει κάτω από 300 φυσικά,ίσως του χρόνου.

Το xz3 με την πρώτη oled θέλω να δω αν θα φάει σφαλιάρα και αυτό κάποια στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Το καλό είναι ότι ζωντάνεψε το θέμα λίγο με αυτές τις προσφορές.. Αν είχε λίγο παραπάνω απόθεμα θα γινόμασταν πολλοί!

 

ελάτε απο το νήμα με το XZ3 το ίδιο είναι:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=476403

Ελάτε από εδώ εάν έχετε όρεξη για να μιλάμε για το θέμα της κάμερας στα κινητά μας.

Οτιδήποτε ρίξετε καλό κακό ωφέλιμο θα είναι για να βελτιωθούμε όλοι παρέα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει στερεοφωνικο ηχο οπως το xz1?

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξερετε καποιο συγκεκριμενο καταστημα να το εχει live για να το δω;

Link to comment
Share on other sites

Ναι κανονικά έχει.

Υπερτερεί (χωρίς να έχω την συσκευή) σε σχεδιασμό, μεγάλη οθόνη, επιδόσεις και λίγο στην κάμερα,ενώ θα πάρει μια αναβάθμιση επάνω.

Κλασσικά πραγματα δηλαδή από γενιά σε γενιά.

Εάν δεν βιάζεσαι ίσως κάποια στιγμή ξανά πέσει σε τιμή.

Επίσης από όσα έχω "ψιλό"διαβάσει σε ξένα φόρα δεν έχει τις ασθένειες του xz1 (wifi-εμφανη γραμμές στην οθόνη) που έχει παρουσιάσει σε μερικούς.

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις υπομονή θα πάρεις σε κανένα τρίμηνο το XZ3

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Τώρα σε θυμήθηκα,ακόμα δε το πηγές ε;

Ούτε εγώ για τα σημάδια (όχι γραμμές σαν εσένα) βαριέμαι.

Καλά σου λέει,περίμενε να βγει το καινούργιο και μετά καλοκαίρι βλέπεις το xz3 με την oled.

Τώρα να πας από το xz1 στο xz2 δεν λέει ρε φίλε,σιγά τα αυγά για να δώσεις πάλι χρήματα.

Να πας σε άλλο κατασκευαστή για την αύρα της αλλαγής το καταλαβαίνω αλλά έτσι για εμένα όχι.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα φιλε αρκεστηκα να το εχω με τις γραμμες.Τις ψιλοσυνηθιζεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υποστηριζει γρηγορη φορτιση η φορτιζει αργα οπως το xz1?Παντως το xz1 εχει πραγματικα καλη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε σχέση με το xz1 εγώ πήγα στο xz2. Μεγαλύτερη οθόνη με μικρότερα bezels, μεγάλη διαφορά στην επεξεργασία που γίνεται στις φωτογραφίες, νεότερο σύστημα (cpu, κτλ) και τέλος επειδή είναι εντελώς απροβλημάτιστο.

Βέβαια εγώ στο xz3 δεν θα πήγαινα γιατί οι amoled οθόνες με ενοχλούν-κουραζουν πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia XZ2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...