Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά, καλά η αναβάθμιση με αγχωσε στην αρχή γιατί σερνόταν το κινητό αλλά έστρωσε μετά από λίγο, αυτό που με ενοχλεί είναι ότι η μπάρα ειδοποιήσεων είναι λευκή
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Και μένα με ενοχλεί το συγκεκριμένο καθώς και ότι παρατηρώ ένα ψιλό lag στη γενική χρήση του κινητού.
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πετάει με την αναβάθμιση

Βασικά και από πριν πετούσε αλλά δεν ξέρω μαρεσει πολύ(εκτός από το λευκό status bar

Link to comment
Share on other sites

εμενα καθυστερεί λίγο περισσότερο μετά την αναβάθμιση αλλά κυρίως έχω θέμα με την μπαταρία η οποία καταναλώνεται πολύ πιο γρήγορα απο οσο πρίν.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

θα ήθελα να μου πείτε γενικά την άποψη σας για το κινητό P20 Lite απο χρήστες που το έχουν και το χρησιμοποιούν κάποιο καιρό. Κυρίως με ενδιαφέρει η μπαταρία, κάμερες, οθόνη, γρηγοράδα σαν κινητό(να μην κολλάει), Πόσο μειώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας απο τον καιρό που το έχετε στην κατοχή σας.

Η χρήση που θα του κάνω(αφού η εμπειρία της καθημερινότητας μου έδειξε) είναι: Google search,sites,pdf, αρκετό facebook, αρκετό youtube, και χρήση του GPS με εφαρμογές.

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας.

 

Υ.Γ. Το επιλέγω για την τιμή του, το μέγεθος του και απο σχόλια γενικότερα για την εταιρεία αν και για πολλά χρόνια έπαιρνα SONY (τώρα έχω sony xperia z5 compact και μάλλον πάει για να αποδημήσει εις Κύριον)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια! Απο λάθος κατά το άνοιγμα ενος αρχείου PDF επέλεξα ως προεπιλεγμένη εφαρμογή το Google Drive. Απο εκείνη την ώρα δεν μπορώ να αλλάξω αυτή την προεπιλογή. Στις ρυθμίσεις>εφαρμογές>προεπιλεγμενες εφαρμογες για τα εγγραφα pdf εχει ορισμενη επιλογή το ΚΑΘΟΛΟΥ αλλα παρ'ολα αυτα τα αρχεια ανοιγουν μεσω του Google Drive. Ακομη και αν επιλεξω αλλο προγραμμα πάλι μεσω Drive ανοιγουν... Μονος τροπος να μου βγαζει επιλογη για αλλα προγραμματα είναι να απενεργοποιησω το Google Drive. Μολις το ενεργοποιησω ξανα γινεται η προεπιλεγμενη εφαρμογη για pdf αρχεια... Καμια ιδεα? Μπορω καπως να απεγκαταστησω ενετελως το Google Drive ωστε να διαγραφουν ολες οι προεπιλογες??
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια! Απο λάθος κατά το άνοιγμα ενος αρχείου PDF επέλεξα ως προεπιλεγμένη εφαρμογή το Google Drive. Απο εκείνη την ώρα δεν μπορώ να αλλάξω αυτή την προεπιλογή. Στις ρυθμίσεις>εφαρμογές>προεπιλεγμενες εφαρμογες για τα εγγραφα pdf εχει ορισμενη επιλογή το ΚΑΘΟΛΟΥ αλλα παρ'ολα αυτα τα αρχεια ανοιγουν μεσω του Google Drive. Ακομη και αν επιλεξω αλλο προγραμμα πάλι μεσω Drive ανοιγουν... Μονος τροπος να μου βγαζει επιλογη για αλλα προγραμματα είναι να απενεργοποιησω το Google Drive. Μολις το ενεργοποιησω ξανα γινεται η προεπιλεγμενη εφαρμογη για pdf αρχεια... Καμια ιδεα? Μπορω καπως να απεγκαταστησω ενετελως το Google Drive ωστε να διαγραφουν ολες οι προεπιλογες??

 

Έχεις εναλλακτική εφαρμογή για να διαβάζει αρχεία pdf? Αν έχεις θα πρέπει να εμφανίζεται στην ενότητα προεπιλεγμένες εφαρμογές. Βάλε πχ το Google pdf viewer. Στο εμφανίζει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Έχεις εναλλακτική εφαρμογή για να διαβάζει αρχεία pdf? Αν έχεις θα πρέπει να εμφανίζεται στην ενότητα προεπιλεγμένες εφαρμογές. Βάλε πχ το Google pdf viewer. Στο εμφανίζει?

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Έχω αλλά όσο το Google drive είναι ενεργοποιημενο ότι και αν επιλέξω με drive ανοίγει...

Link to comment
Share on other sites

Έχω αλλά όσο το Google drive είναι ενεργοποιημενο ότι και αν επιλέξω με drive ανοίγει...

 

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Εφαρμογές - τρεις τελίτσες - Σύνδεσμοι (το έχω στα αγγλικά δεν ξέρω ακριβώς την ονομασία)

Εκει βρίσκεις την εφαρμογή drive και πατάς, μετά πατάς καθαρισμό προεπιλογών και κοιτάς αν είναι επιλεγμένο στο άνοιγμα συνδέσμων το ερώτηση κάθε φορά.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - Εφαρμογές - Εφαρμογές - τρεις τελίτσες - Σύνδεσμοι (το έχω στα αγγλικά δεν ξέρω ακριβώς την ονομασία)

Εκει βρίσκεις την εφαρμογή drive και πατάς, μετά πατάς καθαρισμό προεπιλογών και κοιτάς αν είναι επιλεγμένο στο άνοιγμα συνδέσμων το ερώτηση κάθε φορά.

 

δεν εχει καμια προεπιλογη, και στο ανοιγμα υποστηριζομενων συνδεσμων εχει επιλογη το να γινεται ερωτηση καθε φορα. Παρ' ολα αυτα συνεχιζει να ανοιγει τα pdf μεσω drive.... θα με τρελλανει...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παίζει στο κινητό κάποια έκδοση της google camera?

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Pie θα πάρει; έχει πάρει;

Εχει πάρει από τις αρχές Ιουνίου...

(και μάλιστα 9.1)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Παίζει στο κινητό κάποια έκδοση της google camera?

 

Sent from my MI PAD 4 using Tapatalk

 

θα επιχειρήσω να βαλω αυτο :

https://www.androidsage.com/2019/05/02/download-latest-google-camera-v6-2-mod-from-pixel-3-port-for-android-9-0-pie-and-8-0-8-1-oreo/?fbclid=IwAR27bdHzMs7pnaIdXFpXvPgv5Y3qUesD8N1NcN-xUssC58ZWPG7h9Wh8LtY

Link to comment
Share on other sites

Πολλά δεν είναι τα GB? Ελπίζω τουλάχιστον να διορθώσει πολλά γιατί με υπερθέρμανση, μπαταρία και lag νιώθω ότι έχω κινητό πενταετίας πλέον.839826dc390f815b1d7fe027bea20e15.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, η κοπέλα μου έχει το κινητό και τώρα τελευταία όταν πατάει το power button αντί να ανοίγει η οθόνη στην οθόνη ξεκλείδωματος εμφάνιζεται μια μαύρη οθόνη, δεν γίνεται πάντα όμως, στο αποτύπωμα δεν έχει παρατηρήθει κάτι . Έχει συμβεί σε κάποιον; θα βοηθούσε κάποιο factory reset?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας, η κοπέλα μου έχει το κινητό και τώρα τελευταία όταν πατάει το power button αντί να ανοίγει η οθόνη στην οθόνη ξεκλείδωματος εμφάνιζεται μια μαύρη οθόνη, δεν γίνεται πάντα όμως, στο αποτύπωμα δεν έχει παρατηρήθει κάτι . Έχει συμβεί σε κάποιον; θα βοηθούσε κάποιο factory reset?

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου το έκανε και εμένα για κάποιες μέρες αλλά δεν το έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 15 μέρες ξανά

Link to comment
Share on other sites

Μου το έκανε και εμένα για κάποιες μέρες αλλά δεν το έχω παρατηρήσει τις τελευταίες 15 μέρες ξανά
Σε ευχαριστώ πολύ θα δω πως θα πάει και ίσως της το κάνω ένα factory reset

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,

 

Αντιμετωπιζω ενα θεμα με την μεταφορα αρχειων/ δεδομενων απο το κινητο στον υπολογιστη. Εχω windows 10 και εχω δοκιμασει και τους δυο τροπους και την latest version του HiSuite αλλα και σκετο το καλωδιο αλλα το κινητο δεν ανταποκρινεται. εχω παει στις ρυθμισεις εχω πατησει να επιτρεπεται στo HDB Suite και το μονο που ακουγεται οταν εισαγω το καλωδιο στην θυρα ειναι ενας ηχος.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...