Jump to content

Huawei P20 Lite


aras
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα εχθές στα 300 ευρώ σφραγισμένο από παιδί που το είχε ως επιδότηση. Πολύ καλό κινητό, προερχόμενος από Samsung S7 (ήθελα μεγαλύτερη οθόνη), πραγματικά απροβλημάτιστο. Μια παρατήρηση: Στα εικονίδια των κλήσεων δεν εμφανίζεται ο αριθμός των πχ αναπάντητων κλήσεων πάνω δεξιά στο εικονίδιο, αλλά μόνο μια κουκίδα. Το ίδιο συμβαίνει και με τα εικονίδια των μηνυμάτων και των email.

Επειδή είναι εκνευριστικό, ξέρει κανείς πως μπορεί να αλλάξει;

Ευχαριστώ.

 

Ακολούθησε τη διαδρομή: Κρατημένο ταπ στην κεντρική οθόνη—>ρυθμίσεις—>εικονίδια εφαρμογών σημάτων.

Εκεί θα επιλέξεις αν θα εμφανίζονται οι τιρκουάζ κουκίδες ή οι κλασσικές κόκκινες με τους αριθμούς.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 739
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ακολούθησε τη διαδρομή: Κρατημένο ταπ στην κεντρική οθόνη—>ρυθμίσεις—>εικονίδια εφαρμογών σημάτων.

Εκεί θα επιλέξεις αν θα εμφανίζονται οι τιρκουάζ κουκίδες ή οι κλασσικές κόκκινες με τους αριθμούς.

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το αγόρασα... Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Αυτό όμως που δεν μου άρεσε αν και θα πρέπει να το παρατηρήσω κι άλλο είναι ότι σε σημεία που ξέρω ότι έχω 4G/4G+ με το p20 lite μου βγάζει Η+. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του παροχου ή της συσκευής. Λογικά δεν είναι του παροχου μιας και μου εμφανίζει κάπου κάπου 4G/4G+. Θα δείξει στην πορεία. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι ικανοποιητικες για τα δικά μου δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα, γνωριζει κανεις απο οσους το πηραν αν εχει τη δυνατοτητα dual app?πχ skype. Οσο και να το εψαξα στα public, δεν βρικα τετοια δυνατοτητα.
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Καλισπερα, γνωριζει κανεις απο οσους το πηραν αν εχει τη δυνατοτητα dual app?πχ skype. Οσο και να το εψαξα στα public, δεν βρικα τετοια δυνατοτητα.

Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, υπάρχει η ενότητα "δίδυμες εφαρμογές". Εκεί θα βρείς όσες απο τις εφαρμογές που έχεις εγκατεστημένες και υποστηρίζουν διπλό λογαριασμό.

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Στο p10 που είχα μπορούσα να διαιρεσω την οθόνη και να έχω πάνω - κάτω δυο διαφορετικές εφαρμογές. Στο p20 lite δεν το βρίσκω για να το ενεργοποιήσω. Μήπως γνωρίζει κανείς;;;
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις, το huawei nove 3e = p20 lite ειναι οντως αυθεντικο και ειναι οπως ακριβως το p20 lite?

Κυκλοφορησε ινδια και Μεση Ανατολη λιγο πριν την επισημη κυκλοφορια του p20 lite.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα το αγόρασα... Πρώτες εντυπώσεις εξαιρετικές. Αυτό όμως που δεν μου άρεσε αν και θα πρέπει να το παρατηρήσω κι άλλο είναι ότι σε σημεία που ξέρω ότι έχω 4G/4G+ με το p20 lite μου βγάζει Η+. Δεν ξέρω αν είναι θέμα του παροχου ή της συσκευής. Λογικά δεν είναι του παροχου μιας και μου εμφανίζει κάπου κάπου 4G/4G+. Θα δείξει στην πορεία. Πάντως οι πρώτες εντυπώσεις είναι ικανοποιητικες για τα δικά μου δεδομένα.

 

δεν είναι φυσιολογικό αυτό.. τα huawei φημίζονται για τις δυνατές κεραίες τους και την ισχυρή λήψη σήματος

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Mια ερώτηση σε οποιον γνωρίζει,υπάρχει στο μενού ρύθμιση να μην φαίνεται το notch,εννοώ να γίνεται στο πάνω μέρος μια μαύρη γραμμή
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι φυσιολογικό αυτό.. τα huawei φημίζονται για τις δυνατές κεραίες τους και την ισχυρή λήψη σήματος

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου φίλε μου. Τελικά ίσως ήταν θέμα παροχου ή κάτι άλλο, διότι έστρωσε το όλο θέμα και του 4G αλλά και του σήματος,όπου μου παρουσίασε κάποιες αυξομειώσεις.

Link to comment
Share on other sites

καμια καλη λεπτη θηκη παιζει στο ιντερνετ;

 

Έχω πάρει αυτήν,

https://www.mythiki.gr/thikes/huawei/huawei-p20-lite/huawei-p20-lite-msv-hard-pc-case-blue-detail.html

λεπτή και σκληρό πλαστικό (το κατάστημα ανανεώνει συνέχεια). Καλή αλλά ακριβή σε σχέση με εξωτερικό.

 

Επίσης έχω δει κι αυτήν, πρέπει να είναι λεπτή, αλλά όπως όλα στην Ελλάδα πολύ ακριβή. Από ebay τη φέρνεις με 4 ευρώ από Κίνα και με 7 από Αγγλία για πιο γρήγορα.

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=19246

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει αυτήν,

https://www.mythiki.gr/thikes/huawei/huawei-p20-lite/huawei-p20-lite-msv-hard-pc-case-blue-detail.html

λεπτή και σκληρό πλαστικό (το κατάστημα ανανεώνει συνέχεια). Καλή αλλά ακριβή σε σχέση με εξωτερικό.

 

Επίσης έχω δει κι αυτήν, πρέπει να είναι λεπτή, αλλά όπως όλα στην Ελλάδα πολύ ακριβή. Από ebay τη φέρνεις με 4 ευρώ από Κίνα και με 7 από Αγγλία για πιο γρήγορα.

http://microcenter.gr/index.php?route=product/product&product_id=19246

σ' ευχαριστω, ειναι και κοντα μου!

Link to comment
Share on other sites

σ' ευχαριστω, ειναι και κοντα μου!

 

Ποιο από τα δύο είναι κοντά σου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βάλει κανείς κανένα call recorder που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό; Εγώ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.

Edited by KLEO67
Link to comment
Share on other sites

Ποιο από τα δύο είναι κοντά σου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει βάλει κανείς κανένα call recorder που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό; Εγώ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.

το πρωτο.

 

10χαρ

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κανένα call recorder που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό; Εγώ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.
Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς κανένα call recorder που να λειτουργεί στο συγκεκριμένο κινητό; Εγώ δεν τα έχω καταφέρει μέχρι στιγμής.

 

Δοκίμασε το Boldbeast Recorder.

Link to comment
Share on other sites

Πας ρυθμίσεις μετά προβολή και τέλος επιλέγεις εκει που λέει Εγκοπή..(Για το post #34)

 

Δεν την βρίσκω αυτήν την επιλογή φίλε μου... Την έχει σίγουρα το p20 lite;;; Γιατί στο δικό μου τουλάχιστον άμα πάω ρυθμίσεις - προβολή δεν έχει επιλογή για εγκοπή που αναφέρεις. Εκτός και αν δεν το βλέπω εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το Boldbeast Recorder.

 

Ευχαριστώ, το δοκίμασα. Δεν γίνεται τίποτα με τις εισερχόμενες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν την βρίσκω αυτήν την επιλογή φίλε μου... Την έχει σίγουρα το p20 lite;;; Γιατί στο δικό μου τουλάχιστον άμα πάω ρυθμίσεις - προβολή δεν έχει επιλογή για εγκοπή που αναφέρεις. Εκτός και αν δεν το βλέπω εγώ.

 

Επιβεβαιώνω κι εγώ ότι υπάρχει. Είναι κάτω από το "Παρουσίαση σε πλήρη οθόνη".

Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε εμένα υπάρχει η επιλογή. 40f7311135edbfe24f8f46ff297d67a1.jpg

 

Στάλθηκε από το ANE-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίεργο. Ελληνικό ή Ευρωπαικό;

Link to comment
Share on other sites

Απορω τον λογο υπαρξεις αυτου του κινητου το οποιο ειναι αντιγραφη των Mate 10 Lite & Honor 7x χανοντας τι μπορστινη διπλη καμερα και βεβαια κερδιζεισ το notch για αυτους που τους αρεσει! Ρε Huawei αντι να βγαζεις 10 αντιγραφα του ιδιου κινητου δωσε καμμια αναβαθμηηση στα κινητα που εχεις στην αγορα! Πραγματικα απιστευτη εταιρια! Και λεγαμε την Samsung με της αναβαθμισεις της!!!! Μπορει ολοι να βριζουν την Apple αλλα σε αυτον τον τομεα ειναι αιωνες μπροστα απο τον ανταγωνισμο! ακομα και απο αυτο το Pixel. οχι ομως στον τρομακτικο βαθμο τον αλλον ΟΕΜ!!! Ισως το project treble να σωσει λιγο την κατασταση αλλα και παλι....

OREO 1 χρονο σχεδον μετα στην κυκυλοφορια 5% μπραβο!!!!! αλλα λεφτα ζητανε να παρεισ νεα συσκευη! Οσο καλη και να ειναι εαν το software χωλαινει τελος. Βλεπε Microsoft & Windows Phone. καλα specs αλλα..... αληθεια αυτο που ειναι? Να παρουμε την Νικολουλη?:lol:

Link to comment
Share on other sites

Απορω τον λογο υπαρξεις αυτου του κινητου το οποιο ειναι αντιγραφη των Mate 10 Lite & Honor 7x χανοντας τι μπορστινη διπλη καμερα και βεβαια κερδιζεισ το notch για αυτους που τους αρεσει! Ρε Huawei αντι να βγαζεις 10 αντιγραφα του ιδιου κινητου δωσε καμμια αναβαθμηηση στα κινητα που εχεις στην αγορα! Πραγματικα απιστευτη εταιρια! Και λεγαμε την Samsung με της αναβαθμισεις της!!!! Μπορει ολοι να βριζουν την Apple αλλα σε αυτον τον τομεα ειναι αιωνες μπροστα απο τον ανταγωνισμο! ακομα και απο αυτο το Pixel. οχι ομως στον τρομακτικο βαθμο τον αλλον ΟΕΜ!!! Ισως το project treble να σωσει λιγο την κατασταση αλλα και παλι....

OREO 1 χρονο σχεδον μετα στην κυκυλοφορια 5% μπραβο!!!!! αλλα λεφτα ζητανε να παρεισ νεα συσκευη! Οσο καλη και να ειναι εαν το software χωλαινει τελος. Βλεπε Microsoft & Windows Phone. καλα specs αλλα..... αληθεια αυτο που ειναι? Να παρουμε την Νικολουλη?:lol:

 

Σεβαστή η άποψή σου αλλά δες διαστάσεις και βάρος του Mate 10 Lite σε σχέση με αυτό. Εγώ θέλω μεγάλη οθόνη αλλά δεν μπορώ τα κινητά "παντόφλες". Αν δε το πετύχεις σφραγισμένο από ελληνικό κατάστημα 100 ευρώ κάτω από την τιμή του, το χτυπάς χωρίς δεύτερη σκέψη, είναι κόσμημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei P20 Lite

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...