Jump to content

Sony Ericsson T630


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος jor1ge ( 7 Φεβ. 2004 , 00:16)

 

Οταν πας στην σύνταξη μηνύματος θα πατήσεις 2 φορές το αστεράκι και θα παραμείνει στα κεφαλαία.

 

 

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να απενεργοποιήσεις την επιλογή ελληνικά πεζά. Έτσι θα γράφει μόνο κεφαλαία ανεξάρτητα από το A/Aa/a. Μην ξεχνάς ότι τα μικρά ελληνικά πιάνουν δύο χαρακτήρες. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το κινητό αυτό δεν έχει τα βασικά.

 

Πέρα από το τελικο (ς) που είναι απαράδεχτο καθώς είναι πρόβλημα από το Τ610, είναι δυνατόν να μην σου δίνει τη δυνατότητα να δημιουργείς φακέλους για να αποθηκεύεις sms ή να δημιουργείς ξεχωριστές ομάδες - φακέλους στον τηλεφωνικό κατάλαγο???

 

Δεν μιλάω για τα 2ΜΒ μνήμης, που να τα κάνω τι όταν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν δυναμικά για την αποθήκευση ονομάτων και sms. 50 sms και 510 αριθμοί (όχι ονοματα) δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.

 

Είμαι απογοητευμένος, το έχω 15 μέρες και αν δεν γίνει κάποιο σοβαρό update θα το στείλω από κει που ήρθε!

Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις να γινει κάτι δραστικό στα updates. Η μαθαίνεις να ζείς με αυτά ή πας αλλού. Αντε να φτιαχτεί το τελικό ς,που και αυτό χλωμό μου φαίνεται.

Τεσπα,εγώ είμαι ικανοποιημένος,με κεφαλεία γραφω,μηνύματα δεν αποθηκεύω,κανα σοβαρο στιν sim ,και ο κατάλογος μου αρκεί.

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kiakos ( 8 Φεβ. 2004 , 05:42)

 

το κινητό αυτό δεν έχει τα βασικά.

 

Πέρα από το τελικο (ς) που είναι απαράδεχτο καθώς είναι πρόβλημα από το Τ610, είναι δυνατόν να μην σου δίνει τη δυνατότητα να δημιουργείς φακέλους για να αποθηκεύεις sms ή να δημιουργείς ξεχωριστές ομάδες - φακέλους στον τηλεφωνικό κατάλαγο???

 

Δεν μιλάω για τα 2ΜΒ μνήμης, που να τα κάνω τι όταν δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν δυναμικά για την αποθήκευση ονομάτων και sms. 50 sms και 510 αριθμοί (όχι ονοματα) δεν φτάνουν ούτε για ζήτω.

 

Είμαι απογοητευμένος, το έχω 15 μέρες και αν δεν γίνει κάποιο σοβαρό update θα το στείλω από κει που ήρθε!

 

 

Γούστα είναι αυτά.

Προσωπικά με ενοχλούν ελάχιστα αυτά που αναφέρεις.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγκρίνεις το 6610 με το Τ630??

Και το βγάζεις και χειρότερο??

Βασική αρχή των μαθηματικών:"Δεν μπορούν να συγκριθούν ανόμοια πράγματα"! :)

Πάντως πέρα από την πλάκα,ούτε η NOKIA δεν θα το έβγαζε καλύτερο...

Συγνώμη που είμαι τόσο κατηγορηματικός αλλά επειδή έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το 6610 δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης.

Ναι είναι γεγονός ότι και τελικό "ς" έχει και άπειρους φακέλου μπορείς να δημιουργήσεις για τα sms αλλά πέραν αυτών το χάος...

Γιατί αν αρχίσουμε να μιλάμε για τις ελλείψεις του 6610 συγκριτικά με το Τ630 θα μιλάμε μέχρι το πρωί και δεν θα έχουμε τελειώσει...

 

Φιλικά πάντα! ;)

Link to comment
Share on other sites

Στη μνήμη δεν γίνεται αναβάθμιση.

Πως δουλεύει αν δουλεύει το κόστος κλήσεων? Έχει δοκιμάσει κανείς? Εμένα παρόλο που του έχω βάλει και μονάδα πχ. 0.034 βγάζει συνέχεια 0 όταν κάνω κλήσεις. Δηλαδή δεν δουλεύει...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Χμ, οσο για τα κεφαλαια βολευομαστε ευτυχως αλλα με ανησυχει οτι οι φωτογραφιες πιανουν πολυ χωρο βρε παιδια..στο 630.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kiakos ( 9 Φεβ. 2004 , 02:27)

 

kala ola auta pou lete alla egw eskasa 340 euro gia na parw ena xeirotero kinito apo auto pou eixa (nokia 6610)

 

 

Καταρχάς πριν αλλάξεις εταιρία πρέπει να έχει καταλάβει ότι πολλά που στη μια είναι δεδομένα στην άλλη δεν υπάρχουν και το αντόστροφο.

Πιο συγκεκριμένα τώρα:

-Το ς δεν είναι ουσιαστική απώλεια γιατί στα SMS είναι αυτονόητο ότι θα γράφεις με κεφαλαία λόγω κωδικοποίησης χαρακτήρων (τα μικρά πιάνουν για δύο χαρακτήρες). Μέσα στο τηλέφωνο ότι γράφεις (πχ υπενθυμίσεις, τηλαφωνικός κατάλογος) 1. είναι καθαρά για προσωπική σου χρήση οπότε δεν ενοχλεί και τόσο να γράψεις "γιώργοσ", 2. υπάρχει το Τ9 με το οποίο μπαίνει το ς και 3. στην ανάγκη γράψε με κεφαλαία. ;)

-Σε σχέση με το 6610 μην ξεχνάς ότι έχεις κάμερα, πολυφωνικούς ήχους με πολύ περισσότερα κανάλια και πολύ πιο ποιοτικά παιχνίδια (java και μοφάν) τα οποία περνάνε στο κινητό πολύ ευκολότερα από τις αλχημείες που πρέπει να κάνεις στα Nokia.

-Πολύ καλύτερη οθόνη.

-Καλύτερο μενού κατά τη γνώμη μου από άποψη βολικότητας αν και λίγο πιο αργό.

Σημειωτέον, από όταν πρωτοπήρα κινητό ήμουν με nokia, αλλά δεν έχω μετανιώσει στο ελάχιστο τη μετάβαση σε SE. Δώσε λίγο χρόνο ακόμα στο νέο σου κινητό, φόρτωσε και v-rally2, Black Hole, sheepmania, Revs!, Warships και αν ακόμα δε σου αρέσει πούλα το όσο δεν έχει βγει αντικαταστάτης του. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Wirelessly posted (T610: SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

+ bluetooth,jekleidwtes ir oxi h koroidia toy series 40,gprs 4+1 ktlp.Mhn trellathoume kiolas timio to 6610 alla kalytero to 630.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirage ( 9 Φεβ. 2004 , 15:13)

 

Wirelessly posted (T610: SonyEricssonT610/R201 Profile/MIDP-1.0 Configuration/CLDC-1.0)

 

+ bluetooth,jekleidwtes ir oxi h koroidia toy series 40,gprs 4+1 ktlp.Mhn trellathoume kiolas timio to 6610 alla kalytero to 630.

 

 

Kαι το ραδιόφωνο, που αναφέρουν πολλοί ως έλλειψη, υπάρχει στο Τ630 ως αξεσουάρ σε τιμήσχετικά λογική για όποιον το χρειάζεται.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Koita to 6610 perase apo ta xeria mou gia ligo gia na katalhjei telika sthn aderfh mou.Tespa eipame sympathes alla ligo..ena thetiko tou h anoikth akroash.A kai apo thema timhs gia rijte mia matia na deite oti den yparxei kammia terastia diafora timhs.Afta..:-)
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πώς να φτιάχνει themes για το T630?Χρειάζεται κανένα ειδικό πρόγραμμα?Επίσεις ξέρετε αν μπορώ κάπως να αυξήσω την μνήμη του τηλεφώνου μου?Σε πολλές εφαρμογές java μου βγάζει μη επαρκείς μνήμη!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να γίνει αναβάθμιση στο software της συσκευής και πώς?Εχω εποικοινωνήσει με την SE και μου είπαν οτι δεν γίνεται!!!Please heeeeeeeeeelp!
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mastoul (10 Φεβ. 2004 , 09:24)

 

Ρε παιδιά ξέρει κανείς πώς να φτιάχνει themes για το T630?Χρειάζεται κανένα ειδικό πρόγραμμα?Επίσεις ξέρετε αν μπορώ κάπως να αυξήσω την μνήμη του τηλεφώνου μου?Σε πολλές εφαρμογές java μου βγάζει μη επαρκείς μνήμη!!!

 

 

Έχετε βρει πουθενά themes ειδικά για Τ630;

Μόνο για Τ610 βρίσκω. :!:

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mastoul (10 Φεβ. 2004 , 12:12)

 

Ο,τι τρέχει για Τ610 τρέχει και για Τ630!Θα μου απαντήσει κανείς??????????????????????????

 

 

Ναι αλλά δεν είναι ακριβώς ίδιες οι αντιστοιχήσεις εικονιδίων στα δύο κινητά.

Για ποιό επείγεσαι; Για δημιουργία themes δεν ξέρω. Νέα έκδοση δεν έχει βγει ακόμα από όσο ξέρω.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάνε στο http://www.tagtag.com. Εκεί θα βρείς εικόνες,wallpapers και πολλά άλλα.Στο myT610.com πάλι έχει ό,τι θέλεις και είναι όλα συμβατά για Τ630 αφού έχω κατεβάσει για το δικό μου!!!
Link to comment
Share on other sites

Ti xrwma exoun ta koumpia sas me to fws anoikto sto 630? emena ola elafry mov kai aristera tou joystick ta 2 aspra...? exw provlhma sta matia h mou to kanan pardalo to kinhto?
Know thy phone...
Link to comment
Share on other sites

Και νομιζα πως ημουν ο μονος που τα κουμπια του δεν ειναι ασπρα...Και εγω το ιδιο "προβλημα" εχω...Αν και δεν πιστευω πως ειναι θεματα φωτισμου...Μαλλον οφειλετε στη σκονη υποθετω...
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που πρόσεξα και αν όντως ισχύει είναι κορυφαίο:

Όταν γράφω με Τ9 εμφανίζει σε κάθε συνδιασμό κουμπιών όχι απαραίτητα τη λέξη που εμφάνιζε από την αρχή αλλά αυτή που χρησιμοποιώ εγώ πιο συχνά. Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lewton (11 Φεβ. 2004 , 12:58)

 

Κάτι που πρόσεξα και αν όντως ισχύει είναι κορυφαίο:

Όταν γράφω με Τ9 εμφανίζει σε κάθε συνδιασμό κουμπιών όχι απαραίτητα τη λέξη που εμφάνιζε από την αρχή αλλά αυτή που χρησιμοποιώ εγώ πιο συχνά. Το έχει προσέξει κανείς άλλος;

 

 

Ναι, αυτό ισχύει. Αλλά δεν δουλεύει πάντα :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson T630

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...