Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και οχι μονο για τα λεφτα της αλλα και σε σχεση με αλλες ακριβοτερες, εγω μεσα στην βδομαδα πηρα και αυτη απο Ελλαδα και δεν κλωτσαει το dome με λιγο περισοτερο ογκο αλλα εξισου ομορφη https://www.skroutz.gr/s/14273395/Spigen-Rugged-Armor-Urban-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S9.html

Εγώ από spigen είχα πάρει αυτήν https://www.skroutz.gr/s/14273421/Spigen-Liquid-Crystal-Matte-Black-Galaxy-S9.html

και μου κλώτσαγε το tempered που φοράω, οπότε δεν με βλέπω να ξαναπέρνω spigen.

Τώρα περιμένω feedback απο το dome των... φτωχών :p, που αναφέρθηκε πιο πάνω https://www.aliexpress.com/item/2018-UV-Glue-Screen-Protector-For-Samsung-Galaxy-S7-Edge-S8-S9-Plus-Note8-Note-9/32902420106.html, και αν είναι θετικό θα το πάρω!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στην σελιδα 19 εχει ενα λινκ με την συμβατοτητα των θηκων με το whitestone dome. Εγω την εχω τωρα 1.5 βδομαδα επανω και δεν εχει κουνηθει καθολου.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...πηρα απο τον κοτσοβολο το glass για το s9+ αλλα παρατηρισα οτι στην μερια του ακουστικου ειναι κενο κομμενο το γυαλι...υπαρχει περιπτωση αν πεσει κατω το κινητο να σπασει η οθονη σε αυτο το σημειο :(
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στην επιστροφή σε s σειρά Samsung . Με προστασία οθόνης και κάρτα μνήμης τη προτείνετε ;τελευταίο s που είχα ήταν το απλό s8 και εκεί είχα μια ταλαιπωρία στο θέμα τις προστασίας τις οθόνης .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στην επιστροφή σε s σειρά Samsung . Με προστασία οθόνης και κάρτα μνήμης τη προτείνετε ;τελευταίο s που είχα ήταν το απλό s8 και εκεί είχα μια ταλαιπωρία στο θέμα τις προστασίας τις οθόνης .
Ο, τι έχει κυρτή οθόνη είναι δύσκολο να προστατευθεί από γυαλί.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κοντά στην επιστροφή σε s σειρά Samsung . Με προστασία οθόνης και κάρτα μνήμης τη προτείνετε ;τελευταίο s που είχα ήταν το απλό s8 και εκεί είχα μια ταλαιπωρία στο θέμα τις προστασίας τις οθόνης .
Whitestone.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το glass απο κοτσοβολο δεν θυμαμε πως λεγετε...για s9+ το εχει βαλει κανεις;...αφηνει κενο στο μικροφωνο..αν πεσει το κινητο υπαρχει περιπτωση να σπασει στο σημειο εκεινο;...ποιπ glass λετε ειναι ιδανικο για το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Ο, τι έχει κυρτή οθόνη είναι δύσκολο να προστατευθεί από γυαλί.

 

Galaxy S9+ & Tapatalk Pro

Αυτό είχα καταλάβει και γω :)

Whitestone.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περνιέται σχετικά εύκολα ?εχω αρκετή εμπειρία πάνω στο θέμα αλλά σε κύρτες έχω βάλει ζελατίνες σε s7 edge και s8 γιατί τα γυαλιά που είχε δοκιμάσει ήταν μάπα !

Από κάρτα μνήμης Samsung u3 είναι οκ για το s9?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Έχει βιντεακι. dbrand η μάρκα! Σχετικά εύκολα το πέρασα μπορώ να πω. Με προσοχή και υπομοο, και με τα βήματα όπως στο βίντεο. Μεγάλη γκάμα skins. Ομολογώ ότι μου άρεσε πολύ!

 

Στάλθηκε από το SM-G960F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομε να βαλω το γυαλι whitestone για s9+...ειναι ευκολη τοποθετηση? το κενο που αφηνει στο ακουστικο αν πεσει κατω το τηλεφωνο υπαρχει θεμα να σπασει η οθονη απο μεσα?και αν θελω να το βγαλω βγενει ευκολα? αυτη η κολλα δρν υπαρχει θεμα να βγει με την οθονη του κινητου?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με την τοποθέτηση του Whitestone dome glass, υπάρχουν πολλά βίντεο στο youtube.

Σχετικά με την προστασία που ρωτάς, με το συγκεκριμένο τζάμι μόνο, μπορείς να έχεις την μέγιστη.

Όσο για την αποκόλλησή του βγαίνει σχετικά εύκολα και η πιθανώς εναπομείνασα κόλα αφαιρείται επίσης εύκολα με οινόπνευμα.

Edited by stoum
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομε να βαλω το γυαλι whitestone για s9+...ειναι ευκολη τοποθετηση? το κενο που αφηνει στο ακουστικο αν πεσει κατω το τηλεφωνο υπαρχει θεμα να σπασει η οθονη απο μεσα?και αν θελω να το βγαλω βγενει ευκολα? αυτη η κολλα δρν υπαρχει θεμα να βγει με την οθονη του κινητου?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Γειά σου και σένα!

Θέλει πολύ προσοχή.

Δεν είναι (για μένα τουλάχιστον) και το ποιο εύκολο πράγμα..

Έχω ξανά γράψει για 3 αποτυχημένες προσπάθειες στην s8 plus εποχής.

Το παράτησα και πριν λίγο καιρό ξανά δοκίμασα σε συσκευές μου.

Έβαλα σε δύο note 9 που πήρα και μετά στο s9 plus της συζύγου.

Με επιτυχία ευτυχώς!

Έχει αλλάξει σε σχέση με όταν πρώτο εμφανίστηκε η βάση τοποθέτησης.

Και κάποια παρελκόμενα "εργαλεία'.

Πλέον το βρίσκω ποιο πρακτικό-εύκολο.

Παρακάτω θα βάλω link να δείτε πως φαίνεται.

Κατάλαβα τι οθόνες έχανα τόσο καιρό με τις μεμβρανες..

Οι άλλες ερωτήσεις απαντήθηκαν..

https://www.dropbox.com/sh/ctllnkiseul9it5/AAA2dGgCLp7kyufQFSmriZFGa?dl=0

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομε να βαλω το γυαλι whitestone για s9+...ειναι ευκολη τοποθετηση? το κενο που αφηνει στο ακουστικο αν πεσει κατω το τηλεφωνο υπαρχει θεμα να σπασει η οθονη απο μεσα?και αν θελω να το βγαλω βγενει ευκολα? αυτη η κολλα δρν υπαρχει θεμα να βγει με την οθονη του κινητου?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το εύκολο θα τό κρίνεις εσύ βλέποντας κάποια από τα βίντεο τοποθέτησης στο YouTube. Ανάλογα πόσο πιάνουν τα χέρια σου.

Τώρα αν είσαι τόσο τυχερός και χτυπήσει σε αυτό το μικρό κενό (λογικά κάτι μυτερό) ναι, πιθανόν να σπάσει η οθόνη.

Για το αν βγαίνει εύκολα.. Όχι όσο τα χωρίς κόλλα γυαλιά και σίγουρα θα θέλει να περαστεί η οθόνη με κάποιο υγρό. Ποιο υγρό τώρα, σε μας πει κάποιος που το έχει βγάλει. Πάντως όχι, δε νομίζω να βγάλεις το γυαλί και να ξεκολλήσει και η οθόνη μαζί!

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σκεφτομε να βαλω το γυαλι whitestone για s9+...ειναι ευκολη τοποθετηση? το κενο που αφηνει στο ακουστικο αν πεσει κατω το τηλεφωνο υπαρχει θεμα να σπασει η οθονη απο μεσα?και αν θελω να το βγαλω βγενει ευκολα? αυτη η κολλα δρν υπαρχει θεμα να βγει με την οθονη του κινητου?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οι περισσοοτερες απαντησεις που θες ειναι σε αυτο το βιντεο και ναι στο ακουστικο αν εισαι τοσο τυχερος και χτυπησει εκει απο πτωση ναι θα σπασει η οθονη αλλα το ποσο μεσα πανω κατω η πτωση θα δειξει μονο.

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια...καμια θηκη για το s9+ αλλα οχι στυλ πορτοφολι και καπακι....και να εφαρμοζει σε whitestino glass γιατι σκεφτομε να το βαλω...

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει αυτό το excel με τη συμβατότητα γνωστών θηκών.

Εγώ πήρα τη pitaka, αρκετά ακριβή και χωρίς μεγάλη προστασία, αλλά σαν εμφάνιση και μέγεθος, τέλεια.

Επίσης αν και στο excel αναφέρει πως η Spigen Rugged Armor Urban είναι συμβατή, σε μένα μου πετάει ελάχιστα το dome.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια επανέρχομαι μετα από τρεις μηνες για οσο αφορα το dome glass. Ειχα αναφερει στον post 381 αρχες ιουλιου πως εβαλα το dome glass στο s9 μου. Πραγματι όλα οκ είμαι πολύ ευχαριστημένος με το συγκεκριμενο τζαμι, απλως τωρα μετα από τρεις μηνες πανω δεξια αρχισε να κανει κατι αραχνοειδης φουσκαλιτσες και ετσι λοιπον το ξαναεβγαλα πολύ ευκολα ακολουθωντας το παρακατω βιντεο
και το ξαναεβαλα και είναι παλι σαν καινουργιο!!!!!! Συμπερασμα, αξιζει με το παραπανω τα λεφτα του, μην ψάχνεται για άλλες μεσοζεβικες λυσεις………… Κατά την γνωμη μου παντα.
Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Νόμιζα ότι από τη στιγμή που κάνεις τη διαδικασία με το μπλε φως και κολλήσει το γυαλί, μετά είναι αδύνατο να ξαναχρησιμοποιήσεις το ίδιο. Αν δε προλάβεις να την κάνεις, μπορείς να το βγάλεις, να το καθαρίσεις και να ξαναδοκιμασεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

βγενει τοσο ευκολα το τζαμι μετα την διαδικασια με τη led....λετε αν το αφησεις πολυ καιρο και το βγαλεις να κανει ζημια στην οθονη? ή η κολλα αυτη ειναι ειδικη για αυτη την περιπτωση?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βγενει τοσο ευκολα το τζαμι μετα την διαδικασια με τη led....λετε αν το αφησεις πολυ καιρο και το βγαλεις να κανει ζημια στην οθονη? ή η κολλα αυτη ειναι ειδικη για αυτη την περιπτωση?

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ το πρώτο μου dome, το αντικατέστησα στους 19 μήνες.

Βγήκε τόσο απλά και καθαρά σαν να μην είχε εγκατασταθεί ουδέποτε.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο μου dome, το αντικατέστησα στους 19 μήνες.

Βγήκε τόσο απλά και καθαρά σαν να μην είχε εγκατασταθεί ουδέποτε.

οποτε δεν υπαρχει θεμα να γινει ζημια στην οθονη με το υγρο μετα απο τοσο καιρο...παντως φενετε οτι ειναι το καλητερο τζαμι που κυκλοφορει...πολυ λεπτο εφαρμοζει σε ολη την οθονη και δεν αφηνει δαχτυλιες Edited by mixalis90
Link to comment
Share on other sites

οποτε δεν υπαρχει θεμα να γινει ζημια στην οθονη με το υγρο μετα απο τοσο καιρο...παντως φενετε οτι ειναι το καλητερο τζαμι που κυκλοφορει...πολυ λεπτο εφαρμοζει σε ολη την οθονη και δεν αφηνει δαχτυλιες
Το ότι είναι ότι καλύτερο προς το παρόν, είναι αδιαμφισβήτητο.
"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναρωτηθεί..

Φορτιστές usb που βρίσκουμε πέρα από τους αυθεντικούς της samsung? Οικονομικούς και συμβατούς.

Link to comment
Share on other sites

Ίσως έχει ξαναρωτηθεί..

Φορτιστές usb που βρίσκουμε πέρα από τους αυθεντικούς της samsung? Οικονομικούς και συμβατούς.

συμβατοι ειναι ολοι.κι'εγω πλεον χρησιμοποιω εναν ταχυφορτιστη της anker.επισης παιζει και ρολο το καλωδιο συνδεσης.το απλο ειναι καλο για φορτση.για μεταφορα ειναι αρκετα αργο.

εναν καλο ταχυφορτιστη με 2 usb θελεις 15-20 ευρο!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα τo whitestone dome των φτωχών από το AliExpress. Θα αντικαταστήσει ενα ραγισμενο αυθεντικό whitestone.

Όταν βρω χρόνο θα το τοποθετήσω με το kit από το αυθεντικό whitestone και θα ποσταρω εντυπώσεις. 05810a6a4d7e543ee681d174c66e9661.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...