Jump to content

[S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την κολλα του whitestone dome τι γινεται ξερουμε;

Δηλαδη αν για τον αλφα βητα λογο θελουμε να βγαλουμε το τζαμακι εχουμε κανενα προβλημα μετα με τη κολλα;

Αφαιρείς το γυαλί χωρίς απολύτως κανένα πρόβλημα.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστω παιδια!

 

Το εχω ενα αγχος αυτο η αληθεια ειναι για την κολλα στην οθονη.

 

Πρεπει να βρω λιγο χρονο χωρις κανεναν σπιτι να καθησω με απολυτη nirvana να το βαλω γιατι ακομα με την ζελατινα που ειχε απ το κουτι το εχω...

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ανεβάσεις μια φώτο να δούμε τι ακριβώς εννοείς; όταν λες σου ράγισε εννοείς στα καλά καθούμενα ή το έβγαλες από τσέπη και το είδες έτσι;
Το ειχα πανω στο γραφείο και οταν το πήρα το παρατήρησα. Αν διαβάσετε μερικές αρνητικές κριτικές στο amazon θα δείτε ότι το πάθανε και άλλοι. 3acfbeaec6272ec4e9a93efb5a70f5d2.jpg42dd33f46ba3bfcf6307afef92d16bff.jpg

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το Dome glass.

Δεν ξέρω που έχει φτάσει τώρα η παρτίδα, αλλά στο s8 plus και φουσκαλες μου άφησε που κακός αφού είδα φουσκαλες έβαλα την λάμπα και δεν το καθάρισα να ξανά δοκιμάσω.

Και ανάμεσα στην οθόνη με το σώμα εσταξε κόλλα που φυσικά δεν αφαιρείται, και ένας άρρωστος ψυρας ειδικά σε μαύρη συσκευή το έβλεπε καθαρά.

 

Παρόλα αυτά είναι φορές που θέλω να το δοκιμάσω και στο s9 plus.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Καλό χρυσό το Dome glass.

Δεν ξέρω που έχει φτάσει τώρα η παρτίδα, αλλά στο s8 plus και φουσκαλες μου άφησε που κακός αφού είδα φουσκαλες έβαλα την λάμπα και δεν το καθάρισα να ξανά δοκιμάσω.

Και ανάμεσα στην οθόνη με το σώμα εσταξε κόλλα που φυσικά δεν αφαιρείται, και ένας άρρωστος ψυρας ειδικά σε μαύρη συσκευή το έβλεπε καθαρά.

 

Παρόλα αυτά είναι φορές που θέλω να το δοκιμάσω και στο s9 plus.

Σήμερα το έβαλα σε s9+ και με τη πρώτη δοκιμή έκανα βλακεία και πήρε φουσκάλες. Το έβγαλα και αφού το καθάρισα και τη συσκευή, τα έκανα όλα ξανά... Μια χαρά. Συμπέρασμα, ψυχραιμία...

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο. Γερμανο κ μου είπε ο πωλητης οτι εκεινος δεν προτείνει κανένα τζαμι γιατι ολα μετά απο λιγο καιρο φευγουν... Εκείνος προτείνει μόνο μια ενισχυμένη ζελατινα, τη xone που πιάνει μεχρι πισω. Τη ξέρει κανεις; 20 ευρω τοποθετημενη
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στο. Γερμανο κ μου είπε ο πωλητης οτι εκεινος δεν προτείνει κανένα τζαμι γιατι ολα μετά απο λιγο καιρο φευγουν... Εκείνος προτείνει μόνο μια ενισχυμένη ζελατινα, τη xone που πιάνει μεχρι πισω. Τη ξέρει κανεις; 20 ευρω τοποθετημενη
Τόσα ξέρουν οι πωλητές τόσα λένε :) ειλικρινά θα σταθείς στις γνώσεις των πωλητών στα μαγαζιά ,δες πόσα reviews για το Whitestone dome glass και πήγαινε ρωτά τον θα σε κοιτάει με ανοιχτό το στόμα (τι είναι το Whitestone dome)καλή η ζελατίνα αλλά παραμένει ζελατίνα ,υφή χαλιά όχι γυαλιού και προστασία μηδέν σε πτώση μόνο για γρατσουνιές

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μετά από 2-3 βδομάδες μου έκανε στη δεξιά μισή πλευρά φουσκάλες το Whitestone Dome. Δεν ξέρω αν είναι θέμα κακής αρχικής τοποθέτησης αλλά μια χαρά μου ήταν τόσο καιρό.

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Με Whitedome glass μέχρι στιγμής όλα κομπλέ. Θέλει υπομονή, ηρεμία, μπολικο χρόνο αλλά το αποτέλεσμα αποζημιώνει. Ότι καλύτερο μετά από το να έχεις με γυμνή οθόνη. Καλά τα άλλα τζαμακια, καλές και οι ζελατίνες αλλά ανεπαρκή. Έχεις τέτοια οθοναρα και στην χαλάνε πολύ και οπτικά και στην αίσθηση της αφής.
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη της Samsung αξιζει; Έχω θήκη και πιο πολύ με ενδιαφέρει η απεικόνιση σωστών χρωμάτων.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Η μεμβράνη της Samsung αξιζει; Έχω θήκη και πιο πολύ με ενδιαφέρει η απεικόνιση σωστών χρωμάτων.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

Βγάλανε μεμβράνη samsung για το s9 plus?

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Whitestone dome, ολα καλα με τη τοποθετηση, φυσαλιδες-σκονες μηδεν, χρωματα οκ, μπηκε ολοισια κλπ.

 

Παρατηρω ομως οτι δεν γλυστραει κ τοσο πολυ το δακτυλο σε σχεση με την γυμνη οθονη αλλα και σε σχεση με αλλα τζαμια σε αλλες συσκευες κλπ φαινετε οτι δεν ειναι τοσο smooth οσο θα επρεπε..

 

Και επισης χθες παρατηρησα κατι κουλα με την ανταποκριση οθονης, σημερα τιποτα ολα καλα.

Ευαισθησια αφης στο off.

 

Παιζει να αφησα παραπανω απ οσο ελεγε την uv λαμπα, δε νομιζω να εκανα καμια ζημια.

Παραπανω εννοω αντι για 1' να το αφησα 1μιση σε καθε πλευρα.

Edited by Ntinlanden
Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Whitestone dome, ολα καλα με τη τοποθετηση, φυσαλιδες-σκονες μηδεν, χρωματα οκ, μπηκε ολοισια κλπ.

 

Παρατηρω ομως οτι δεν γλυστραει κ τοσο πολυ το δακτυλο σε σχεση με την γυμνη οθονη αλλα και σε σχεση με αλλα τζαμια σε αλλες συσκευες κλπ φαινετε οτι δεν ειναι τοσο smooth οσο θα επρεπε..

 

Και επισης χθες παρατηρησα κατι κουλα με την ανταποκριση οθονης, σημερα τιποτα ολα καλα.

Ευαισθησια αφης στο off.

 

Παιζει να αφησα παραπανω απ οσο ελεγε την uv λαμπα, δε νομιζω να εκανα καμια ζημια.

Παραπανω εννοω αντι για 1' να το αφησα 1μιση σε καθε πλευρα.

Πάντα παραπάνω το αφήνω. Μη φοβάσαι.

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμένεις πάντως να έχεις και την αίσθηση της κανονικής οθόνης. Αλλά σε σύγκριση με άλλα γυαλιά προστασίας που έχεις dot matrix ή rainbow effect ή με τις ζελατίνες που σκαλώνει το χέρι, νομίζω η whitestone αν και με αλμυρή τιμή είναι η καλύτερη επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, από φανατικός της Whitestone, πλέον δηλώνω ότι δεν ξαναπαίρνω. Από τα 10 που έχω βάλει (κάντε τον υπολογισμό σε κόστος), μόνο τα 2 έχουν μπει σωστά και - κυρίως - έχουν παραμείνει τέλεια σε βάθος χρόνου. Από μένα, τέλος! Βάζω τη νανοτεχνολογία από MediaMarkt και προσέχω όσο μπορώ. Το σημαντικότερο, χαίρομαι την οθονάρα γυμνή!
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Για την ποιοτητα δεν εχω να πω τιποτα, ολα καλα, δεν υπαρχει καμια αλοιωση χρωματων τιποτα τιποτα ολα καλα.

Δακτυλιες ελαχιστες επισης.

Μενει να δουμε και την αντοχη στο χρονο.

Μια μικρη "αραχνια" παντως αν το ψυρισεις την ειδα..μεσα σε ενα 24ωρο και μεσα σε led view cover..Ενας Θεος το πως εγινε..

 

Αλλα σε σχεση με αλλα γυαλια πχ στο παλιο μου J5 της γυναικας το J5 2017 και αλλα πολλα, ολα τους με παμφθηνα γυαλια το δακτυλο γλυστραει περισσοτερο πανω τους σε σχεση με το whitestone.

Οχι κατι το ενοχλητικο παντως σε καμια περιπτωση.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως δεν ξαναβάζω whitestone. Είναι πολλά τα 50 ευρώ. Ακόμα και το replacement kit κάνει 40 ευρώ.

Έπρεπε να έχουν δωρεάν αντικατάσταση σε αυτά τα λεφτά και όχι να σου λένε στείλε το παλιό πισω και πληρωσε μεταφορικά για το δεύτερο και να περιμένεις κανα μήνα.

Χίλιες φορές ασφάλεια και γυμνη οθόνη.

 

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, πάντως, από φανατικός της Whitestone, πλέον δηλώνω ότι δεν ξαναπαίρνω. Από τα 10 που έχω βάλει (κάντε τον υπολογισμό σε κόστος), μόνο τα 2 έχουν μπει σωστά και - κυρίως - έχουν παραμείνει τέλεια σε βάθος χρόνου. Από μένα, τέλος! Βάζω τη νανοτεχνολογία από MediaMarkt και προσέχω όσο μπορώ. Το σημαντικότερο, χαίρομαι την οθονάρα γυμνή!

 

Την νανοτεχνολογια την θεωρώ μεγάλο ψέμα σε s7 edge είχαν γίνει καλές γρατσουνιες κ ούτε γλιστρούσε καλά το δάχτυλο πάνω . Ευτυχως έβγαλε θέμα η οθόνη συνηθισμένο για OLED την άλλαξα δωρεάν και βρήκα την υγειά μου

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Θηκη γνησια alcantara ή σιλικονης;

Ποια προτιμω;

Γυαλακι οπως ειπαμε whitestone, απ οτι ειδα πιο συνεργαζεται με αυτες τις δυο.

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο αρκετό διάβασμα και με δεδομένο οτι το κόστος ειναι σημαντικό πιστεύω η λύση του ScreenKnigth και ειδκά σε τιμή κάτω απο 5 ευρω (ebay) ειναι Value ForMoney!
Link to comment
Share on other sites

Βγάλανε μεμβράνη samsung για το s9 plus?
https://www.mobilefun.co.uk/official-samsung-galaxy-s9-screen-protector-twin-pack-67077?referer=P_Official%20S9_Review

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.mobilefun.co.uk/official-samsung-galaxy-s9-plus-screen-protector-twin-pack-67078

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

http://briefcase.pathfinder.gr/download/534985
Link to comment
Share on other sites

Θηκη γνησια alcantara ή σιλικονης;

Ποια προτιμω;

Γυαλακι οπως ειπαμε whitestone, απ οτι ειδα πιο συνεργαζεται με αυτες τις δυο.

Εγώ φοράω Alcantara πάντως

 

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Επισης κανα δυο ερωτησεις σχετικα με φορτιστες.

 

Ερωτηση 1.

Φορτιστης αυτοκινητου.

Αυτος που εχω ειναι για τα πανυγηρια ουτε 0.5Α δε θα βγαζει.

 

Οποτε

 

https://spaceboy.io/store/spigen-f25qc-essential-sgp11839-usb-5-4a-type-c-car-charger/

 

Μας κανει;

Γιατι βλεπω ο γνησιος που ειχε μαζι (τοιχου) λεει 2A ενω εδω εχουμε 3Α στο ενσωματομενο usb type c και 2.4Α στην usb υποδοχη.

Ειμαστε οκ με τα 3Α ή θα τσαφαρει ή μπαταρια;

 

Ερωτηση 2. Θα εχει χιλιοαπαντηθει το ξερω, με τους wireless μπορουμε να φορτισουμε και με τη θηκη ή πρεπει ν βγει;

 

Μια γνωμη για αυτον;

 

https://spaceboy.io/store/spigen-f301w-000ch20727-qi-fast-wireless-charger-black/

 

Με αυτον τον μετασχηματιστη

 

https://spaceboy.io/store/spigen-f207-essential-quick-charge-3-0-qualcomm-000ad21390-wall-charger/

Ντίνος
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S9/S9 Plus] Αξεσουάρ (Θήκες, Screen Protectors κ.τ.λ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...