Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού παρακάμπτεται και δεν μπορεί να κάνει κάτι γι'αυτό το κάθε τοπικό μαγαζάκι, ας λένε ό,τι θέλουν. Το πολύ ειδικό κοινό που το θέλει είναι συνήθως ενημερωμένο οπότε άστους να τραγουδάνε...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες μια βοηθεια...

Εχω το usb modem e220 huawei, και ενω σε win xp δουλευει κανονικα, σε windows 7 δεν δουλευει.

Βασικα δεν το 'βλεπουν' τα windows.

Καπου διαβασα για firmware update, αλλα απο xp που προσπαθησα δεν μπορεσα να το κανω, δεν ξερω γιατι δεν μου το κανε.

 

Εχει κανεις το e220 huawei να το χρησιμοποιει με win7?

 

Γεια σας

εχω ενα Huwaei E220 το οποίο δεν "παιζει" στο λαπτοπ μου γιατι εχω Windows 7.

Yπαρχει καποια διαδικασια αναβαθμισης του ώστε να μπορει να λειτουργησει ;

Εχω αγορασει και μια καρτα Vodafon για καρτο-ιντερνετ αλλα φυσικα δεν μπορω να την χρησιμοποιησω.

Δοκιμασα να περασω το νεο λογισμικο που προτεινει η Vodafon στην ιστοσελιδα της

αλλα η εγκατασταση δεν ολοκληρωνεται.

Μαλλον θα θελει αναβαθμιση το firmware του Ε220 ;;

Φυσικα στο τμημα τεχνικης υποστηριξης της Vodafon δεν εχουν ιδεα για το θεμα !

 

 

 

 

 

 

Πήγαινε εδω: http://www.huaweidevice.com/worldwide/downLoadDetail.do?method=view&centerFlag=software&productId=381&oneSelected=3152&twoSelected=462&thirdSelected=381

 

Κατέβασε το πρώτο πρόγραμμα που είναι το Mobile Connect για το Modem E270 (Το ξέρω πως δεν είναι το δικό σου modem).

Αφού φορτώσεις το πρόγραμμα (ίσως χρειαστεί να το τρέξεις με δικαιώματα διαχειριστή), σύνδεσε το Ε220 και θα δουλέψει κανονικά!

 

 

 

Σημερα βρηκα το χρονο να κανω αυτο που προτεινες KostasDj.

Το προγραμμα που λες εγκατεστησε drivers ειδικα για το huawei και ειδικα για vodafone οπως μπορεσα και ειδα στο device manager.

Πριν απο την εγκατασταση αυτου του προγραμματος δεν υπηρχε τιποτε καταχωρημενο σχετικα.

 

Ωστοσο, ουτε κι ετσι επαιξε σε μενα το Ε220 σε Win7.

Ανοιξα το vodafone mobile connect, εψαχνε για συσκευη, εψαχνε, και στο τελος βγαζει μηνυμα οτι δεν βρισκει καμια συσκευη.

Υπαρχει κατι που εκανα λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο πόστ μου, πρέπει να τρέξεις το Mobile Partner που σου δίνει η Huawei για να τρέξει το Ε220...

Εμένα μου δούλευε κανονικά το Ε220 στα win 7 όταν άνοιγα το Mobile Partner και το χρησιμοποιούσα από εκεί!

Καμμια σχέση με Vodafone Mobile Connect!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το προβλημα λυθηκε.

Εγινε ενα μπερδεμα, εβαλα το προγραμμα που ειπες, στην αρχη δεν βρηκε το modem, μετα το εκανα απεγκατασταση απο το device manager οπου ειχε προστεθει καταχωρηση (επιτελους, για πρωτη φορα), και μετα απο ώρες ξαναδοκιμασα το βρηκε κανονικα το μοντεμ, η ιδια η εφαρμογη του vodafone mobile connect!!!

 

Βεβαια θελω να εχω και την εφαρμοη mobile partner αλλα υπαρχει κανενα λινκ να την κατεβασω?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν η κάρτα λήγει όπως γίνεται με τις απλές κάρτες κινητής τηλεφωνίας μετά την πάροδο συγκεκριμένου χρόνου.

 

Επίσης, υπάρχει κάποιο όριο σε GB/ημέρα;

 

Μου απάντησαν από την εταιρεία στο ερώτημά μου.

 

Αγαπητέ Συνδρομητή,

σε απάντηση του τελευταίου e-mail σας θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι, ισχύει ότι και για τις καρτοκινητές συνδέσεις Vodafone.
Θα πρέπει να καταχωρείτε χρόνος πλοήγησης έστω μια φορά -το αργότερο- κάθε 365 ημέρες για να διατηρείτε την σύνδεση και την κάρτα sim ενεργή.

Παρακαλούμε μην διστάσετε αν έχετε κάποια άλλη ερώτηση ή απορία.
Στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου...να μην ανοιξεις βονταφον...εχω ανοιξει εδω και εναμιση χρονο και το μετανιωσα...ενω το μαγαζι αντικειμενικα παει καλα δηλ φερνει συνδεσεις το κερδος ειναι απο ελαχιστο εως καθολου.τα εξοδα καθε μηνα ειναι πιο πολλα απο αυτα που θα βγαζεις...δεν αξιζει τον κοπο ισα ισα που θα ταλαιπωρησε καθε μερα ψυχολογικα πολυ....
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά περιοχή έχεις κατάστημα εαν επιτρέπεται?

Τουλάχιστον να σε βοηθήσουμε .... όσο μπορούμε!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Κανω την αρχη και ανοιγω αυτο το θεματακι για να εκφρασω τις αποψεις μου πανω σε αυτη την εταιρια,λιγο πολυ ολοι εχουμε δοκιμασει και τις τρεις εταιριες,κανενας συνδρομητης στην Ελλαδα δεν ειναι ευχαριστημενος 100% απο καποια εταιρια αλλα ειμαστε σε αυτην που μας βολευει περισσοτερο.

Για μενα η vodafone ειναι η καλυτερη εταιρια στην Ελλαδα με τις καλυτερες υπηρεσιες,καλυτερο website,καλυτερα πακετα καρτοκινητης(cu,καρτοκινητο vodafone πιο καλες ονομασιες),καλυτερο δικτυο τωρα πλεον ξεπερνα και την cosmote σε ορισμενες περιπτωσεις.

Η εταιρια εκει που υστερει ειναι στην πολιτικη που ακολουθει και η πολιτικη αυτη δε συμβαδιζει με τη λογικη του Ελληνα συνδρομητη,εαν ηθελαν θα ειχαν το πανω χερι και στους συνδρομητες,πας στην επαρχια βλεπεις 10 ατομα οι 7 με cosmote αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα,ενω τα εχει ολα υπερ της χανει στα σημεια,η τιμολογιακη της πολιτικη καθως και τα παγια σε ορισμενες υπηρεσιες την μειωνουν,εχω φιλους που πηγαν σε cosmote γιατι τους ερχοταν υψηλος ο λογαριασμος σε vodafone,οπως εχω διαβασει απο καποιους εδω μεσα ειναι πολυ σφιγμενη εταιρια και θα συμφωνησω,πρεπει να αλλαξουν πολιτικη και να επικεντρωθουν στον καταναλωτη-συνδρομητη αντι να επικεντρωνονται στην υψηλη κερδοφορια

 

Με ενδιαφερουν δυο υπηρεσιες που για μενα ειναι σημαντικες,μια ειναι η welcome tones και μια δευτερη ειναι το vodafone double,για τη δευτερη μπορω να πω οτι ειναι παρα πολυ χρησιμη στην περιπτωση που εχεις δυο συσκευες μια προχειρη και μια καλη συσκευη,π.χ εχεις την προχειρη στη δουλεια σου και την καλη οταν εχεις ελευθερο χρονο και εισαι εξω,σε αυτες τις δυο υπηρεσιες η vodafone επιβαλει μηνιαιο παγιο,συνολικα μου βγαινει γυρω στα 3,80 ευρω το μηνα,οποτε σκεφτηκα μετα απο αρκετο καιρο και ειπα οτι πρεπει να κανω την αλλαγη και να παω σε cosmote γιατι μου τις προσφερει χωρις μηνιαιο παγιο,οποτε σας εφερα ενα παραδειγμα και μαλλον προς τα κει τεινει το πραγμα γιατι στη vodafone εχει προτεραιοτητα το κερδος.

 

Δευτερον και τελειωνω με αυτο,τα 2/3 περιπου των επαφων μου ειναι whats up,οποτε ενας αλλος λογος για να κινηθω σε cosmote.

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως πιστεύω ότι οι περισσότεροι που απλά δεν έχουν καμία γνώση από κινητή τηλεφωνίά (φυσικά υπάρχουν και αυτοί που ξέρουν , δεν το λέω με κακό σκοπό) πηγαίνουν κατευθείαν στην Cosmote , απλά επειδή έχουν μείνει στη δεκαετία του '90 και έχουν συνδέσει την Cosmote με τον ΟΤΕ. Σε ανθρώπους πάνω από τα 40-45 χρονών πιστεύω ότι η Cosmote έχει τουλάχιστον ένα ποσοστό 70%.

Εγώ πάντως την προτιμώ κυρίως γιατί έχει καλύτερη "ποιότητα" από τις άλλες. Έχει καλύτερη ποιότητα υπηρεσιώς , γρηγορότερες ταχύτητες όπου υπάρχει 3G, δεν χάνεις κλήσεις όπως στην cosmote κτλ κτλ

Link to comment
Share on other sites

Εχει κάποιος από τους έχοντες το προγραμμα mobile partner της huaweii, την ευγενη καλοσύνη να το ανεβασει κάπου για να μπορέσω να το κατεβασω?

 

Ψαχνω εδω και μερες στο internet, γι αυτο το προγραμμα που επρεπε να υπαρχει καπου στις επισημες σελιδες της huaweii, και δεν το βρισκω πουθενα. Για την ακριβεια, βρισκω καποιες εκδοσεις αλλα ειναι στα γερμανικά!

 

Δεν καταλαβαινω, το κατηργησαν?

Εμενα το huaweii e220 δεν ειχε κανενα συνοδευτικο cd.

 

Μπορει καποιος να μου το ανεβασει ή εστω ενα λινκ με αγγλοφωνη εκδοση του mobile partner?

Ψαχνω και για mac και για pc εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εάν το συγκεκριμένο πρόγραμμα μπορούμε να το βρούμε πουθενά να το κατεβάσουμε ; εχω πορωθει επίσης θα έχουμε την δυνατότητα να μπαίνουμε να παίζουμε το παχνίδι ; χωρίς το διαγωνισμό ; ή όχι ;. Επειδή τελείωσε ο διαγωνισμός.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε εδώ:

http://www.huaweidevice.com/worldwide/productFeatures.do?pinfoId=381&directoryId=2462&treeId=462

 

Έπειτα, στην μέση στην καρτέλα downloads, κατέβασε το πρώτο (E270 WINMACB300D00SP02C03 (UTPS11.002.03.16.03_MAC11.201.01.00.03))

 

Αυτό είναι το Mobile Partner!

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Vodafone από την εποχή που μπήκε στην κινητή ως Panafon , αλλά και η μητρική Vodafone έχουν μια κοινή φιλοσοφία : να είναι μια εταιρεία που θα κερδίζει τον πελάτη με βάση τις υπηρεσίες και την εξυπηρέτηση , παρά με την τιμή.

 

Είναι η εταιρεία που κατά κάποιον τρόπο "διαλέγει" τους πελάτες της.

Το προφιλ του συνδρομητή Vodafone είναι αυτός που τα σκάει (ενδεχομένως και χοντρά) αλλά το γουστάρει τρελά. Γουστάρει να τα ακουμπάει. Κάνει πολύ καλούς τζίρους και ενδεχομένως ταξιδεύει και συχνά στο εξωτερικό.

Ο businessman. Αυτός που έχει πολλές απαιτήσεις από την εταιρεία για υπηρεσίες και άψογη εξυπηρέτηση. Πιστεύω ότι οι περισσότεροι κάτοχοι Blackberry είναι συνδρομητές Vodafone.

 

Η Vodafone δεν θα ξεβρακωθεί σε όλους. Μόνο σε ειδικές περιπτώσεις. Θέλει πάντα να έχει εκείνη τον τελευταίο λόγο και τον άσσο στο μανίκι. Να το πετάξει μόνο εαν χρειαστεί.

 

Προσωπικά ο βασικός μου αριθμός δεν είναι Vodafone . Εαν όμως το χρησιμοποιούσα επαγγελματικά ή με ενδιέφερε να έχω υπηρεσίες internet στο κινητό , πιθανώς να την διάλεγα

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όπως και πολλοί άλλοι έχω περάσει και απ'τις 3 εταιρίες.. Με κερδισε η σοβαροτητά της. Η αξιοπιστία στις υπηρεσίες/δίκτυο της και το γεγονός οτι ό,τι κάνει το κάνει καλά.

Δεν είμαι ευχαριστημένος απο τη τιμολογιακή της πολιτική. (Ειχα συμβόλαιο cosmote πριν ερθω vodafone και πληρωνα πολύ λιγότερα για αυτά που πληρώνω τώρα, μονο που δεν μπορούσα να κρατήσω τη cosmote λόγω κακου σηματος στο σπιτι μου επιβεβαιωμένο και απ το τεχνικό τους τμήμα.)

Επίσης, κάτι που το λέω για όλες τις εταιρίες οχι μονο τη vodafone... θα προτιμούσα μιας και έχει κορεστεί τόσο ο κλάδος να σταματήσουν τις δαπανηρές υπερπαραγωγές που κάνουν για τις διαφημίσεις τους και να χρησιμοποιήσουν αυτά τα λεφτά ωστε να "κρατησουν" τους εργαζομενούς τους γιατι τωρα τελευταία βλέπω πως περνάνε μια φάση σμίκρυνσης που με απογοητεύει.... (Άλλωστε, η Q έγινε γνωστή για τις πολύ πετυχημένες διαφημίσεις της οι όποιες ήταν μικρού budget)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντος είχα καρτοκινητό Vodafone για χρόνια και πρόβλημα δεν είχα κανένα. Μετά άλλαξα σε Cosmote που μετάνιωσα την ώρα και την στιγμή και τέλος Wind σε συμβόλαιο που κι εκεί δεν έχω πρόβλημα. Από τις τρεις όμως μια ιδιαίτερη "συμπάθεια" την έχω στην Vodafone. Άσχετα βέβαια αν οι τιμές της είναι....φωτιά!
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι καλη εταιρια,μπορει να εχει ριξει φραγκα για το δικτυο αλλα ειναι η πιο ακριβη στην Ελλαδα,ισως γι αυτο ενα μεγαλο κομματι του κοσμου να στρεφεται προς την cosmote,σε απωθει η πολιτικη της εταιριας,αυτο ειπα και στην αρχη.

 

Ειδικα τα συμβολαια της ειναι πανακριβα και μη συμφεροντολογικα αυτη την περιοδο που οι 7 στους 10 εχουν κοσμοτε.

Link to comment
Share on other sites

... αυτη την περιοδο που οι 7 στους 10 εχουν κοσμοτε.

 

Νομίζω μεγάλη υπερβολή :)

iPhone XS max 256GB

iPad Pro 10.5" WiFi 256GB

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω μεγάλη υπερβολή :)

 

Θα συμφωνήσω. Στο δικό μου περιβάλλον η αναλογία είναι 3 στους 10 έχουν Cosmote, οι 6 έχουν Vodafone και ένας Wind. Γι αυτό και πάντα απορούσα που είναι όλοι αυτοί οι What's up συνδρομητές! Εγώ ελάχιστους ξέρω!

 

Προσωπικά θεωρώ πως είναι ακριβά τα προγράμματα, αλλά είμαι της άποψης πως ότι πληρώνεις παίρνεις. Προτιμώ να δώσω μερικά ευρώ παραπάνω για να έχω αξιόπιστες υπηρεσίες--ειδικά τα data που τα χρησιμοποιώ καθημερινά--παρά να εκνευρίζομαι με αποτυχημένες κλήσεις ή να μετακινούμαι μέχρι να βρω καλό σήμα ώστε να ακούω καθαρά και χωρίς διακοπές. Το περιβόητο σήμα καμπάνα δεν το βλέπω στους γνωστούς που έχουν Cosmote.

 

Και επίσης θεωρώ την εξυπηρέτηση πολύ καλύτερη όσον αφορά διαδικασίες, καθώς και κατάρτιση υπαλλήλων... είχα σοκαριστεί όταν μία φίλη μου για να ακυρώσει τον απλό τηλεφωνητή στο συμβόλαιό της Cosmote έπρεπε να γίνει επιβεβαίωση στοιχείων με τον πατέρα της που ήταν ο κάτοχος της γραμμής, και όσο και να προσπαθούσαμε, δεν έπιανε η χειροκίνητη απενεργοποίηση προωθήσεων. Σιγά πια... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω. Στο δικό μου περιβάλλον η αναλογία είναι 3 στους 10 έχουν Cosmote, οι 6 έχουν Vodafone και ένας Wind. Γι αυτό και πάντα απορούσα που είναι όλοι αυτοί οι What's up συνδρομητές! Εγώ ελάχιστους ξέρω!

 

Προσωπικά θεωρώ πως είναι ακριβά τα προγράμματα, αλλά είμαι της άποψης πως ότι πληρώνεις παίρνεις. Προτιμώ να δώσω μερικά ευρώ παραπάνω για να έχω αξιόπιστες υπηρεσίες--ειδικά τα data που τα χρησιμοποιώ καθημερινά--παρά να εκνευρίζομαι με αποτυχημένες κλήσεις ή να μετακινούμαι μέχρι να βρω καλό σήμα ώστε να ακούω καθαρά και χωρίς διακοπές. Το περιβόητο σήμα καμπάνα δεν το βλέπω στους γνωστούς που έχουν Cosmote.

 

Και επίσης θεωρώ την εξυπηρέτηση πολύ καλύτερη όσον αφορά διαδικασίες, καθώς και κατάρτιση υπαλλήλων... είχα σοκαριστεί όταν μία φίλη μου για να ακυρώσει τον απλό τηλεφωνητή στο συμβόλαιό της Cosmote έπρεπε να γίνει επιβεβαίωση στοιχείων με τον πατέρα της που ήταν ο κάτοχος της γραμμής, και όσο και να προσπαθούσαμε, δεν έπιανε η χειροκίνητη απενεργοποίηση προωθήσεων. Σιγά πια... :rolleyes:

 

Απο Αθηνα εισαι φιλε? ξεχασα να προσθεσω τη λεξη επαρχια,γιατι στην επαρχια επικρατει η cosmote και ομως ειναι μεγαλη πλειοψηφια οι χρηστες whats up που για μενα ειναι μαπα η ονομασια και το πακετο

Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει και από τις 3 εταιρείες, τόσο σαν συνδρομητής όσο και με καρτοκινητό. Όσον αφορά το σήμα, παρά τα όσα άκουγα και από την γενική εντύπωση που είχα, έμεινα πολύ ευχαριστημένος εντός Αθηνών από την Wind. Η Vodafone, συχνά-πυκνά (τουλάχιστον σε εμένα) δεν έχει καλό 3G/HSDPA σήμα. Για την Cosmote έχω ακούσει αρκετά αρνητικά.

 

Όσον αφορά εκτός Αθηνών (και κυρίως σε νησιά, όπου έχω πάρα πολλές αξιόπιστες εντυπώσεις από άλλους που ταξιδεύουν συχνά λόγω επαγγέλματος αλλά και δικές μου), η Vodafone είναι η καλύτερη, με την χειρότερη να είναι η Cosmote (ειδικά σε κάτι απομακρυσμένα νησιά). Στην Χίο για παράδειγμα εκεί που ήμουν και δοκίμασα με Wind και Voda, η Wind δεν είχε καθόλου 3G σήμα ενώ η Voda σχεδόν "καμπάνα". Παρόμοια με την Wind και η Cosmote (δίπλα-δίπλα κινητά Voda και Cosmote και να έχουν τεράστια διαφορά στο σήμα).

 

Και όταν αναφέρομαι σε ισχύς σήματος, δεν αναφέρομαι τόσο σε γραμμούλες (που είναι ένας γραφικός τρόπος αναπαράστασης του σήματος) αλλά σε αριθμούς (με dbm κτλ).

 

Πάνω-κάτω και στην τελική ζυγαριά, νομίζω πως όλες οι εταιρείες προσφέρουν σχεδόν τα ίδια. Ίσως τελικά να είναι εντελώς θέμα προτίμησης και γούστου (πχ εγώ δεν συμπαθώ καθόλου την Cosmote και η τελευταία φορά που είχα σύνδεση της ήταν πριν από αρκετά χρόνια). Ίσως είναι θέμα του τι χρήση κάνεις στο κινητό και ποια πακέτα σε συμφέρουν (ανάλογα με το τι υπάρχει κάθε εποχή).

 

Δυστυχώς όμως, σε αντίθεση με αυτό που αναφέρεται παραπάνω, ο δικός μου κύκλος γνωστών/φίλων είναι γεμάτος από What'sUp, μερικά free2go και πολύ λίγα (έως μηδαμινά) cu.

 

Αν τύχει και αλλάξω ποτέ σύνδεση, θα επιστρέψω από την Voda στην Wind (κυρίως λόγω του ότι είναι καλύτεροι στις προσφορές. Θυμάμαι όταν πριν από λίγο καιρό ήθελα να αλλάξω ένα νούμερο και να το πάρω από την Wind, μου έκαναν προσφορά για να παραμείνω, ανεβάζοντας το πακέτο μου και δίνοντας μου δώρο τα πάγια 6 μηνών. Ε, και γιατί είναι έτσι κάπως συμπαθητικιά - αν μπορεί να ειπωθεί κάτι τέτοια για μια εταιρεία- ).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικιά η wind; που σου παρεχει αθλιες υπηρεσιες,χαλια ποιοτητα, ειδικα στην σταθερη της την τελλας.

Και μολις πας να φυγεις και κανεις αιτηση διακοπης, συνεχιζουν να σου στελνουν κανονικα λογαριασμους για μηνες...! Καπου ειχα διαβασει το εξης σχολιο για την wind <<πιο ευκολα ξεμπλεκεις απο την μαφια παρα απο την wind!! >>

 

Οταν επισης μια εταιρεια οπως η wind,δεν σεβεται πρωτα απο ολα τον πελατη,τι να κανεις τις παροδικες προσφορες που σε μια νυχτα τις τροποποιει?

Δεν ειναι καθολου αξιοπιστη εταιρεια,ουτε στην εξυπηρετηση,ουτε στις υπηρεσιες τις οποιες (τελικα δεν) παρεχει οπως υποσχεται..

Link to comment
Share on other sites

συμπαθητικιά η wind; που σου παρεχει αθλιες υπηρεσιες,χαλια ποιοτητα, ειδικα στην σταθερη της την τελλας.

Και μολις πας να φυγεις και κανεις αιτηση διακοπης, συνεχιζουν να σου στελνουν κανονικα λογαριασμους για μηνες...! Καπου ειχα διαβασει το εξης σχολιο για την wind <<πιο ευκολα ξεμπλεκεις απο την μαφια παρα απο την wind!! >>

 

Οταν επισης μια εταιρεια οπως η wind,δεν σεβεται πρωτα απο ολα τον πελατη,τι να κανεις τις παροδικες προσφορες που σε μια νυχτα τις τροποποιει?

Δεν ειναι καθολου αξιοπιστη εταιρεια,ουτε στην εξυπηρετηση,ουτε στις υπηρεσιες τις οποιες (τελικα δεν) παρεχει οπως υποσχεται..

 

Για την Tellas έχω κι εγώ την ίδια άποψη (μακρυά από Tellas). Και γενικώς, νομίζω ότι όπου μπλέκεται σταθερό+κινητό σε ένα λογαριασμό, δημιουργούνται προβλήματα. Μιλάω αποκλειστικά για την Wind όσον αφορά τα κινητά. Δεν ξέρω φίλε μου, εγώ έκανα φορητότητα από την Wind στη Voda (λόγω αγοράς κινητού και λόγω του ότι ήθελα να επιστρέψω στην Vodafone) και έφυγα κατευθείαν, χωρίς πρόβλημα. Ούτε λογαριασμοί άλλοι μου ήρθαν, ούτε είχα ποτέ πρόβλημα με λογαριασμούς κτλ.

 

Δεν ξέρω, εμένα μου είναι συμπαθητικιά (όπως είπα, ο όρος αυτός είναι πολύ σχετικός ;). Πρόσεξε: όχι η καλύτερη. Συμπαθητική). Ίσως ανάλογα με τις εμπειρίες που έχει ο καθένας, σχηματίζει και άποψη. Είμαι βέβαιος πως για κάθε εταιρεία υπάρχουν δυσαρεστημένοι πελάτες και πάντα θα υπάρχουν αυτοί που θα σου πουν για κάποια ότι είναι τέλεια και άλλοι που θα σου πουν ότι είναι μάπα. Όπως διάβασες και στο μήνυμα μου, έγραψα πως η Wind εκεί που ήμουν στη Χίο έχει μάπα 3G σήμα (σε αντίθεση με την Voda), άρα..

 

Όσον αφορά τις προσφορές, εγώ μόνο για την Wind έχω ακούσει τόσο βαρβάτες προσφορές όπως η δικιά μου (αν και, όταν το έψαξα λίγο, ανακάλυψα ότι το κάνει λόγω του ότι της φεύγουν/έφευγαν συνεχώς πελάτες. Δεν ξέρω αν ισχύει και δεν αποκλείται να το κάνουν κι άλλες εταιρείες).

 

Είμαι σίγουρος πως η Wind κάτι στραβό σου έκανε, για αυτό έχεις αυτή την άποψη (όπως έχω εγώ για την HOL πχ).

Edited by DJDB
Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Wind στν οποία δεν τρέφω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια από τον καιρό της telestet, έχω δοκιμάσει τις άλλες δύο και προσωπικά πιστεύω ότι η Vodafone (ακόμα και από εποχές Panafon) είναι μπροστά από τους άλλους. Είναι συνήθως πιο ακριβή από τους άλλους, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Για τον ίδιο λόγο έχω και ΟΤΕ τηλεφωνία και internet στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από την Wind στν οποία δεν τρέφω καμιά ιδιαίτερη συμπάθεια από τον καιρό της telestet, έχω δοκιμάσει τις άλλες δύο και προσωπικά πιστεύω ότι η Vodafone (ακόμα και από εποχές Panafon) είναι μπροστά από τους άλλους. Είναι συνήθως πιο ακριβή από τους άλλους, αλλά ότι πληρώνεις παίρνεις...

 

Για τον ίδιο λόγο έχω και ΟΤΕ τηλεφωνία και internet στο σπίτι...

 

Στο πρωτο κομματι θα συμφωνησω για τη vodafone.

 

Στο δευτερο θα διαφωνησω γιατι υπαρχει η forthnet και καποια χωρια αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα δεν εχουν συνδεση adsl με τον ΟΤΕ αλλα μονο με τη forthnet.

 

Τωρα οσο για τη Wind ακολουθει τα προτυπα της vodafone αλλα δεν καταφερνει να τη φτασει γιατι ριχνει πολυ λιγοτερα χρηματα για το δικτυο της κι αυτο κανει μπαμ σε ολη την Ελλαδα με την αθλια καλυψη που εχει.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...