Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η ανεκτικότητά και η απραξία μας ειναι ο κύριος λόγος που εταιρίες σαν την Vodafone και την Nokia κάνουν οτι θέλουν σε αυτή την χώρα (ψαροκώστενα). Ας τολμούσαν να τα κάνουν αυτα και αλλού. Θα τους κλείνανε.

 

Τι θα πει οτι κανει οτι θελει η Vodafone?

 

Ο,τι παραπονο εχεις στην Alpha Copy.

Link to comment
Share on other sites

Η ανεκτικότητά και η απραξία μας ειναι ο κύριος λόγος που εταιρίες σαν την Vodafone και την Nokia κάνουν οτι θέλουν σε αυτή την χώρα (ψαροκώστενα). Ας τολμούσαν να τα κάνουν αυτα και αλλού. Θα τους κλείνανε.

 

Για κοιτα τις οδηγιες για την εγγυηση τη λεει μεσα...

Sony Ericcson Xperia X10 mini E10i

MiniCM10 4.0.1:D

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ιδιο πραγμα λεμε.

 

Επειδη το αποφασισαν οι εταιριες ειμαστε στο ερμαιο τους.

Η πολιτικη τους δεν ειναι εφαμιλη της νομοθεσιας.

 

Τους υποστηρίζετε λες και είστε μέτοχοι των εταιριών

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το ιδιο πραγμα λεμε.

 

Επειδη το αποφασισαν οι εταιριες ειμαστε στο ερμαιο τους.

Η πολιτικη τους δεν ειναι εφαμιλη της νομοθεσιας.

 

Τους υποστηρίζετε λες και είστε μέτοχοι των εταιριών

 

Η vodafone ειναι μεταπωλητης της συσκευης.

Ακολουθει τους ορους της κατασκευαστριας.

Δεν παραγει τηλεφωνα. Δικτυο εχει.

 

Το ολο θεμα ειναι τι της επιτρεπει η νοκια. Αν της πει κανε αμεσως αντικατασταση, θα στην εκανε αμεσως.

Link to comment
Share on other sites

Τοτε να μην πουλάει συσκευές εφόσον δεν μπορεί να τις υποστηρίξει.

Γιατι στο τελος αυτο εχει σημασία υποστήριξη των προιοντων και εξυπηρετρηση πελατων...εγω δεν ειμαι πελατης την Nokia αλλα την Vodafone. Θα μπορούσα να παω στην Νοκια και στην καθε Νοκια να ξέρω με ποιους εχω να κανω

 

 

Και η Alpha Copy μεταπωλητής ειναι......με αυτην την λογική μπορεί να μου πει να το στείλω στην σουηδία για επισκευή

 

Και πιστεψέ με ...απαίτησα να μου γινει αμεση αντικατασταση και με γράψανε κανονικα

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone ειναι μεταπωλητης της συσκευης.

Ακολουθει τους ορους της κατασκευαστριας.

Δεν παραγει τηλεφωνα. Δικτυο εχει.

 

Το ολο θεμα ειναι τι της επιτρεπει η νοκια. Αν της πει κανε αμεσως αντικατασταση, θα στην εκανε αμεσως.

 

έχει δίκιο ο TakeOverNet η vodafone και η κάθε vodafone αγοράζει τα κινητά όπως τα αγοράζουμε και εμείς. Εάν ένα κινητό είναι ελαττωματικό τότε η vodafone το στέλνει πίσω στην κατασκευάστρια εταιρεία και εκείνη αποφασίζει το τι θα γίνει. Πάντως καλό είναι για τεχνικά προβλήματα στην κατασκευάστρια εταιρεία!

 

@ontheset - Η Alpha Copy δεν είναι απλός μεταπωλητής. Είναι ο αντιπρόσωπος της ΝΟΚΙΑ στην Ελλάδα. Για όσο μείνει ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια οσως απο σας εχουν ανοιξει η σκοπευουν να ανοιξουν καταστημα vodafone franchise.

ποιες οι απαιτησεις απο την εταιρια? στο τελος μενει καθολου κερδος για σενα η στα τρωει ολα η βοντα? βγαζεις μονο απο εταιρικες συνδεσεις ?

παρακαλω οποιος γνωριζει οποιαδηποτε πληροφορια πανω στο θεμα αυτο θα ηθελα να μου την γραψει γιατι σε λιγο καιρο ανοιγουμε Vodafone και οι υπευθηνοι εκτος απο κατι σεμιναρια που μας ειπαν θα παρακολουθησουμε δεν μας ειπαν τπτ αλλο. θεωρειτε την δουλεια αυτη ρισκο η οτι θα αποτυχει? γενικα θα με ενδιεφερε η αποψη οσων γνωριζουν ειτε να εχουν δικο τους καταστημα κινητης ειτε να εχουν δουλεψει σαν υπαλληλοι.

Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

θελω την βοηθεια οσως απο σας εχουν ανοιξει η σκοπευουν να ανοιξουν καταστημα vodafone franchise.

ποιες οι απαιτησεις απο την εταιρια? στο τελος μενει καθολου κερδος για σενα η στα τρωει ολα η βοντα? βγαζεις μονο απο εταιρικες συνδεσεις ?

παρακαλω οποιος γνωριζει οποιαδηποτε πληροφορια πανω στο θεμα αυτο θα ηθελα να μου την γραψει γιατι σε λιγο καιρο ανοιγουμε Vodafone και οι υπευθηνοι εκτος απο κατι σεμιναρια που μας ειπαν θα παρακολουθησουμε δεν μας ειπαν τπτ αλλο. θεωρειτε την δουλεια αυτη ρισκο η οτι θα αποτυχει? γενικα θα με ενδιεφερε η αποψη οσων γνωριζουν ειτε να εχουν δικο τους καταστημα κινητης ειτε να εχουν δουλεψει σαν υπαλληλοι.

 

Τις πιο σωστές πληροφορίες για τέτοιο σοβαρό θέμα πιστέυω θα τις πάρεις από τους αρμόδιους της Vodafone. Σε κάθε περίπτωση μόνο κάποιος που έχει/είχε δικό του τέτοιο μαγαζί μπορεί να σε βοηθήσει, ο όποιος υπάλληλος εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να γνωρίζει πολλά πράγματα για τις όποιες οικονομικές και άλλες συμφωνίες. Λογικά η όποια σύμβαση έχει ή πρόκειται να υπογραφεί μεταξύ της εταιρίας και του ιδιοκτήτη θα αναφέρει όλα τα απαραίτητα όπως απαιτήσεις, προδιαγραφές, ποσοστά κλπ.

Σχετικά με το ρίσκο, αυτό πάντα υπάρχει έτσι και αλλιώς αλλά αρκετά εξαρτώνται από την περιοχή, το σημείο που βρίσκεται το κατάστημα, η απόσταση από το κοντινότερο άλλο κατάστημα Vodafone, το πόσο καλό σήμα έχει στην περιοχή η εν λόγω εταιρία, το επίπεδο εξυπηρέτησης κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Όπως θα ανακαλύψεις και μόνος σου όταν θα πας στα σεμινάρια είναι ότι εκεί πηγαίνεις για να μάθεις τα συστήματα (λογισμικό ) της vodafone για να μπορείς να κάνεις τα βασικά . Δεν θα σου μάθουν εκεί το πως λειτουργεί μια εταιρεία ούτε θα σου εξηγησουν το πως υπολογίζεις κέρδη . Η προσωπική μου άποψη είναι ότι δεν πρέπει να ανοίγεις μια εταιρεία αν δεν ξέρεις απο πριν κέρδη , κόστος κλπ . Οι απαιτήσεις της vodafone διαφέρουν βάσει παραγόντων όπως τι μαγαζί θα φτιάξεις ,περιοχή . Τώρα αν θα βγάλετε απο αυτήν σας την προσπάθεια είναι καθαρά στο χέρι σας .
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω και τους δυο σας για τον χρονο που διαθεσατε να μου απαντησετε, για μενα οτιδηποτε μου λετε μπορει να μου φανει χρησιμο.
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

όσον φορά το service της Vodafone κοιτάξτε την "εμπειρία" μου μέχρι και σήμερα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2621791#post2621791

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που να σας τα λεω.....

Μετά που εγραψα τα ποστ στο φορουμ αυτο εστειλα email στο ΙΝΚΑ, Κινητα Νεα( περιοδικό) και στην μαμά εταιρια VODAFONE αλλα και στην Vodafone εδώ για το τι έγινε. Χωρις να ξέρω ποιος μεσολαβησε, με πηραν τηλεφωνο απο το ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ την ΕΠΟΜΕΝΗ μέρα για ΑΝΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ συσκευής.

Με παρακάλεσαν επίσης να ακυρώσω την καταγγελία που έκανα και να ενημερωσω ολους οτι παρελαβα την συσκευή.......

 

Για να μην λενε μερικοι οτι δεν μπορει η Vodafone να κανει αντικατασταση.

 

Και ο διάολος φοβέρα θελει....

 

Γειά σας

Η ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΗΤΑΝ, ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΗ
Link to comment
Share on other sites

Όντας ήδη κάτοχος ενώς 3G modem της Huawei Vodafone Mobile Connect usb E172, θέλησα να αγοράσω το εν λόγω router της Level One (WBR-3800) που έχει δυνατότητα να διαμοιράζει την σύνδεση μέσω Wi-Fi. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι ότι δεν μπορει το stick 3G να συνδεθεί καθόλου στο δίκτυο όταν είναι πάνω στο router ενώ δουλεύει κανονικά όταν είναι πάνω σε υπολογιστή. Μήπως έχεται καμιά ιδέα για το πως θα το κάνω να παίξει? Θεωρητικά έχω βάλει τις σωστές ρυθμίσεις για APN και DNS αλλά αν υπάρχει κάποια πρόταση θα είναι ευπρόσδεκτη.
Nokia 6120c--->Samsung F700--->ASUS P750--->iPhone 3G
Link to comment
Share on other sites

Λοιποοοον, επειδη ήμουν στη vodafone χρονια ως υπευθυνη καταστηματος (τωρα ειμαι σε εταιρεια που πουλα ΚΑΙ προιοντα vodafone), εχω να σου πω τα εξης:

1. Ετοιμασου για πολλες δημοσιες σχεσεις και ωρες εργασιας εντος και εκτος καταστηματος.

2. Θα πρεπει να βαδιζεις παντα με το "γραμμα του νομου" της εταιρειας.

3. Τα ποσοστα προμηθειων τα τελευταια δυο χρονια εχουν μειωθει. Παρ'ολα αυτα με την αποκτηση ικανοποιητικης πελατειας η δουλεια θα παει καλα.

4. Παιρνεις ενα μικρο ποσοστο προμηθειας ακομη κι αν ο πελατης πληρωσει μονο το λογαριασμο του κλπ.

5. Θα αλλαξεις πολλες φορες προσωπικο. Δεδομενο.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

2. Θα πρεπει να βαδιζεις παντα με το "γραμμα του νομου" της εταιρειας.

 

Πολύ σωστό . καλύτερα να χάσεις πχ μια σύνδεση παρά να την φας στο κεφάλι :)

 

2 συμβουλές που αφορούν την εταιρεία και μόνο . Βρες καλό λογιστή που να ξέρει το αντικείμενο γιατι είναι λίγοι αυτοί που να το γνωρίζουν . Θέλει προσοχή στο τι είδους θα είναι δλδ Ο.Ε , ΕΠΕ κλπ (σημαντικό να περάσεις και την παροχή υπηρεσιών απο την αρχή ωστε να μην χριαστεί να κανεις μεταβολή) . Αν αποφασίσεις να βάλεις λογιστικό πρόγραμμα θα σου προτρέψουν σίγουρα το eurofasma . Σίγουρα αν θέλεις να δουλέυουν υπάλληλοι είναι πιο εύκολο να έλενχεις με ενα τέτοιο πρόγραμμα αλλά α) θα πληρώνεις κάποιον περισσότερα για να το μάθει - χρησιμοποιει β) δεν αποτρέπει σπουδαία φορολογικά λάθη οπως αλλαγή σειράς (μεγάλο μπέρδεμα)

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ξεκινήσω αυτό το thread, με σκοπό να "μεταφέρουμε" τις επιθυμίες μας σχετικά με πιθανές υπηρεσίες που θα θέλαμε να δούμε στο http://www.vodafone.gr.
Link to comment
Share on other sites

δεν είναι αρκετά πλήρες ήδη? νομίζω πως είναι το καλύτερο των τριών...ίσως να μπορούσε να είχε online προσφορές κλπ (όπως στο εξωτερικό πχ orange ή vodafone uk) αλλά είμαστε διστακτικοί in terms of competition...
ΤΑ ΚΟΥΡΕΛΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΝΕ ΑΚΟΜΑ - ΚΟΥΑΞ ΚΟΥΑΞ ΟΥΣΤ!
Link to comment
Share on other sites

Sunduasmo diaforetikwn epidothsewn gia mia suskevi kai real time e-billing. Alla mallon oi apaithseis mou einai megales gia ta ellhnika dedomena. Kata ta alla to site ths Vodafone einai makran kalutero apo twn allwn duo.
Link to comment
Share on other sites

Περισσότερες πληροφορίες για τα καρτοκινητά!

Ναι οκ, ενημερώνει για το υπόλοιπο του διαθέσιμου χρόνου ομιλίας, και το υπολοιπο απο τα πακέτα μηνυμάτων, ωστόσο θα έπρεπε να δίνει ΚΑΙ:

υπολοιπο απο πακέτα ομιλίας

επιλογή για ενεργοποίηση πακέτων ομιλίας/μηνυμάτων απο το myaccount

online κατάσταση κλήσεων (νομίζω πως ήδη το δίνει η cosmote για τα καρτοκινητά της στο myaccount)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα ήθελα σε πραγματικό χρόνο ενημέρωση για το λογαριασμό μου.

Και στην καρτοκινητή και στο συμβόλαιο, παρακαλώ! :p

Link to comment
Share on other sites

Χρήσιμο θα ήταν να μπορείς να ενργοποιήσεις/απενεργοποιήσεις κάθε είδους υπηρεσία. Τις μόνες υπηρεσίες που μπορείς να προσθέσεις/αφαιρέσεις είναι το live unlimited, η περιαγωγή και το passport, ο τηλεφωνητής και η βιντεοκλήση. Που είναι η ειδοποίηση κλήσεων, το surf & mail, η δυνατόττηα αποστολής ρυθμίσεων για internet και mms κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις μπορείς να στείλεις και τώρα: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2421

 

Καλά θα ήταν να ήταν ενεργοποιημένα σε όλα τα νούμερα mms, gprs & 3g για να μην είναι απαραίτητο να καλέσει κανείς στο 13830, ή να υπήρχε η δυνατότητα ενεργοποίησης με άλλο τρόπο (δε μιλάω για τις ρυθμίσεις!! Για τη γραμμή λέω). Το call alert μπαίνει πανεύκολα από το 1285 και το surf & mail με ένα απλό μήνυμα, οποτε δεν είναι τίποτα το σπουδαίο.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σε real time απλά ξεχάστε το. Θέλει τουλάχιστον 24 ώρες για να ενημερωθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και το κόστος συντήρησης θα ήταν τεράστιο.

Για τις υπόλοιπες υπηρεσίες που λέτε δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση σε real time απλά ξεχάστε το. Θέλει τουλάχιστον 24 ώρες για να ενημερωθεί η συγκεκριμένη εφαρμογή και το κόστος συντήρησης θα ήταν τεράστιο.

Για τις υπόλοιπες υπηρεσίες που λέτε δεν είναι καθόλου άσχημη ιδέα.

 

Δεν κατάλαβα.... για κάτσε...

Και η κοσμοτέ δηλαδή πώς παρέχει ήδη την real time ενημέρωση?

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα απλα τις τιμες και τις ταριφες που εχουν σχεδον σε ολες τις χωρες πχ Γερμανια... τις ταριφες Superflat οπου απο 4.95 μιλας Σ/Κ απεριοριστα...με 10 μιλας απεριοριστα σε ολα τα σταθερα.... με 19.95 μιλας flatrate με ολα τα σταθερα και κινητα της vodafone θα γουσταρα την υπηρεσια "Find your mobile " μεσω της σελιδας να μπορεις να βρεις που εχεις ξεχασει το κινητο σου εφοσων ειναι ακομα ανοιχτο...

Θα ηθελα τιμες στα παγια οπως στο εξωτερικο που ειναι πολυ πιο χαμηλα...

Επισης θα ηθελα να εχω καλυτερο σημα στην επαρχια ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...