Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vodafone announces a new launching of "Mensamania", the successful summer promotion that enables its customers to send 100 SMS and 100 MMS messages per day to other Vodafone mobiles for the unique price of six euros*.

 

Vodafone customers can activate Mensamania starting the 21st October until the 10th November, and can enjoy the service from the moment of the activation until the 30th November 2004; therefore the sooner the activation, customers will have more days to enjoy its advantages.

 

"Mensamania" is a unique promotion from Vodafone in Spain enabling Vodafone customers to send as many MMS and SMS messages as they wish to, without being concerned about the price.

 

The card activation is very simple: an SMS with the text MM ON is sent to the number 136 (activation telephone number), or calling this same number; it can also be activated through the http://www.vodafone.es web page under "My Vodafone". Activation is immediate after the request and the user can send MMS and SMS messages from anywhere in Spain.

 

* VAT not included

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ κύριε,

 

Πρόσφατα εκδηλώσατε ενδιαφέρον για τα προιόντα της Vodafone. Τώρα μπορείτε να γνωρίσετε καλύτερα ένα από αυτά, τη Vodafone Mobile Connect. Με την υπηρεσία αυτή έχετε την δυνατότητα ασύρματης πρόσβασης στο email σας και στο Internet από laptop, χωρίς ταλαιπωρία.

 

H Vodafone σας προσφέρει τώρα τη Vodafone Mobile Connect εντελώς δωρεάν για 48 ώρες, ώστε να διαπιστώσετε μόνοι σας πόσο χρήσιμη είναι**. Έτσι θα έχετε την ευκαιρία να κινηθείτε μαζί της, να μπείτε στο Internet, να κανονίσετε την αλληλογραφία σας μέσω email και να δουλέψτε χωρίς καλώδια, εν κινήσει, τώρα με ακόμα μεγαλύτερη ταχύτητα έως και 384kbps*.

 

Καλέστε τώρα 210-4805682 και δηλώστε συμμετοχή για μια 48ωρη δωρεάν δοκιμή!

Ένας συνεργάτης μας θα σας παραδώσει ένα laptop με τη Vodafone Mobile Connect στη διεύθυνση που σας εξυπηρετεί και μετά από δύο μέρες θα έλθει να το παραλάβει.

 

* H ταχύτητα έως 384 kbps μεταφοράς δεδομένων ισχύει όπου υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο 3G της Vodafone

** Η Δωρεάν δοκιμή αφορά μόνο στο νομό Αττικής

Link to comment
Share on other sites

Ωραία κίνηση.

 

Βασίλη, αν έχεις laptop, εκμεταλλεύσου το, δεόντως ! :D

 

Πες και εντυπώσεις, μετά. ;)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Βασίλης ( 3 Νοέ. 2004 , 00:48)

 

Όχι δεν έχω.. :confused: αλλά ίσως αποκτήσω για 2 μέρες έστω.. :p

 

 

...σκεφτόμουνα, μήπως, αν διέθετες, να...προτίθετο :cool: (?) η VODA, να σου πουλήσει την (υποθέτουμε, "πολυ-χρησιμοποιημένη") PCMCIA/3G σε "άκρως" προνομιακή τιμή... :)

...ένα μήλο την ημέρα, το γιατρό το κάνει πέρα...

...ένα σκόρδο την ημέρα, τον καθένα κάνει πέρα...

...ένα APPLE μες τη μέρα, κάθε gadget κάνει πέρα...:music:

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα πρόσφατα στο Live! και δεν ήταν όπως παλιά με τα εικονίδια....είχε αλλάξει μορφή....ξέρετε τίποτα?!?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο.Μολις μπηκα και ειναι αρκετα διαφορετικο.Η πρωτη σελιδα τουλαχιστον...

Μονο που οι καταναλωτες θελουν μειωμενες τιμες και οχι αλλαγες στη΄''βιτρινα''...

Link to comment
Share on other sites

Οι αλλαγές είναι μέσα στο πνεύμα του νέου vodafone live! σε μορφή portal που εντάσσεται στο live! over 3G που λάνσαρε σήμερα επίσημα ο όμιλος.

 

Εντυπωσιακό το γεγονός ότι οι αλλαγές επήλθαν αμέσως μετά την ανακοίνωση τύπου που έγινε από τα κεντρικά της εταιρείας στην Αγγλία.

Αν μη τι άλλο η Vodafone ετοιμάζει μία δυναμική είσοδο στην τρίτη γενιά με συνδιασμένες "επιθέσεις" σε όλες τις αγορές που δραστηριοποιείται ο όμιλος. Και όπως φάνηκε σήμερα υπήρξε απόλυτος συγχρονισμός!

 

Άντε με το καλό! Και κυρίως να φτιάξουν τις χρεώσεις (όπως προανήγγειλαν) γιατί με την παρούσα κατάσταση φαρμακείου δεν πρόκειται να πουλήσουν με τίποτα... Αλήθεια γιατί από τις εξαγγελίες της vodafone εφαρμόστηκαν άμεσα αυτές που αφορούν στην εμφάνιση του portal αλλά αφέθηκαν για εφαρμογή εν καιρώ οι εξαγγελίες για την αλλαγή στον τρόπο χρέωσης;!; ;)

Link to comment
Share on other sites

Ναι ..ετσι μου ειπαν απο τη vodafone ...

αλλα καλου κακου παρτους ενα τηλεφωνο γιατι αρχη ειναι ακομη και ισως δεν ειναι ολοι καλα ενημερωμενοι

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος KillaBee (14 Νοέ. 2004 , 15:12)

 

Ισχύουν και για καρτοκινητά Vodafone αν έχω την κατάλληλη συσκευή;

 

Ευχαριστώ

 

μα έτσι και αλλιώς χωρίς το κατάλληλο κινητό δεν μπορείς να κάνεις βιντεοκλήση...αν π.χ έχεις ένα 7610 πως θα κάνεις βιντεοκλήση αφού δεν είναι κινητό τρίτης γενιάς?!? :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έχουμε κάποια σίγουρη απάντηση;

Θα μπορούμε με καρτοκινητό να κάνουμε video κλήσεις δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Pare ena thlefono th vodafone ...yparxei kalyterh enhmerosh ...?

eipame molis ksekinhse h yphresia k kaneis mas den kserei 100%

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

simera piga se vfone shop stadiou kai epexa me to motorolla kai to samsung. to samsung exei kalitera xromata. Milisa me kapion se allo vfone shop dokimastika me video klhsh, eida ligo Live ! TV tha exei sinergasia me ta 3 gnosta kanalia. (Molis eida TV tou lew telika tha exafanistoume apo ta spitia mas )

 

Pantws einai nwris gia agora mias kai tha bgoun poli kaliteres syskeues argotera. Exalou kanenas den xerei tin akrivi xrewsi pou tha exoume afou leixei to dwrean (toso se live TV, oso kai se video klisi) opote pou na kaneis neo simvolaio. Padws axizei i volta....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Για ελατε να κανουμε κανενα chat απο τα κινητα μας. Τωρα που ειναι και δωρεαν ας το χαρουμε λιγαααακι :p ;)

 

Nickname: georgio1979

 

 

 

Για να δω και αλλες εγγραφουλες.... :cool: ;)

Σας περιμενω ολους στο Vodafone Messenger...

 

 

:) :o :D ;) :p :cool:

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς είναι δωρεάν? Πως γραφόμαστε? δώσε πληροφορίες... :)

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος crazy_4 (25 Δεκ. 2004 , 01:29)

 

τι εννοείς είναι δωρεάν? Πως γραφόμαστε? δώσε πληροφορίες... :)

 

 

 

Μπαινεις voda live πας κατω κατω "Δειτε περισσοτερα" μετα "μηνύματα και Chat" και μετα "vodafone messenger" και κανεις εγγραφη.

Περιμενω να ποσταρεις το nick σου.

Ειναι δωρεαν γιατι η πλοηγηση στο Vodafone live ειναι free μεχρι 31-3-05 ;)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος angel1979 (25 Δεκ. 2004 , 03:24)

 

Μπαινεις voda live πας κατω κατω "Δειτε περισσοτερα" μετα "μηνύματα και Chat" και μετα "vodafone messenger" και κανεις εγγραφη.

Περιμενω να ποσταρεις το nick σου.

Ειναι δωρεαν γιατι η πλοηγηση στο Vodafone live ειναι free μεχρι 31-3-05 ;)

 

για όσους έχουν 3G κινητό....εμείς έχουμε ακόμα τα απλά.... :blink:

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κακή ιδέα να δοκιμάσουμε το voda messenger, όμως σε μη symbian κινητά, όπως το Ζ1010 μου, που δεν μπορούν να κάνουν switch μεταξύ των ενεργών εφαρμογών (σαν το alt-tab σε PC), για να μιλάω με το voda messenger πρέπει να έχω ανοιχτό το browser και κατά συνέπεια δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο ταυτόχρονα με τη συσκευή μου. Αλλιώς θα συμμετείχα ευχαρίστως! Αν έχετε κάποια ιδέα για μη symbian κινητά που να λύνει αυτό το πρόβλημα (χλωμό), την περιμένω..

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Έχω συμβόλαιο Vodafone και ως πρόγραμμα χρήσης το παλιό Vodafone 500. Έχω έναν πάρα πολύ καλό φίλο στην Αγγλία και ορισμένες φορές που είμαι έξω θέλω να τον παίρνω στο κινητό να μιλάμε. Όμως η "αγαπητή" μας Vodafone χρεώνει τις κλήσεις προς Αγγλία (κινητά και σταθερά) με 0,6018 ευρώ το λεπτό !!!!!!! Όπως καταλαβαίνετε είναι πανάκριβα και αν μιλήσω έστω και 3 λεπτά (που συνήθως από το σταθερό ή μέσω internet από την dialpad.com μιλάω το λιγότερο 20 λεπτά κάθε φορά) θα με ξεσκίσουν στην χρέωση. Φυσικά δεν λέω να μιλάω τόσο από το κινητό... Υπάρχει κάποιος τρόπος για να κάνω φθηνές κλήσεις από το κινητό μου σε κινητό στην Αγγλία; Αν υπάρχει κάτι και για Tim είναι ευπρόσδεκτο γιατί έχω και εκεί σύνδεση.
Επισκεφθείτε το site μου για τις αστικές συγκοινωνίες της Αθήνας: http://www.leoforeia.gr/
Link to comment
Share on other sites

Ψαξε μηπως βρεις στο site της ελληνικης ή της αγγλικης κατι για το Vodafone Europartner ή καπως ετσι. Αυτο βεβαια μονο στην περιπτωση που ο φιλος σου εχει βονταφον αγγλικη. Βεβαια αν μιλαμε για δεκα-εικοσι λεπτα τον μηνα ομιλιας δεν συμφερει.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...