Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 hour ago, katsiletra said:

Κει δεν βάζεις amazon prime, το αιγυπτιακό με 4,5€ το χρόνο; Έχει καλύτερο περιεχόμενο. 

Που να τρέχω στο Κάιρο 😆

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Το έχω εγώ για 9 μήνες και μπήκα 5-6 φορές, δεν ταίριαξε με τα γουστα μου. Έχω βάλει υπενθυμιση 1 μήνα πριν γιατί θα αρχίσει να χρεώνει την κάρτα που ζητουσε με το ζόρι και κάτι μου λέει ότι θα τους ξεναπεσει το συστημα όταν θα είναι εποχη ακυρωσεων συνδρομής... 

Μπορείς απλώς να μπεις από το my Vodafone και να διαγράψεις την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Vibraphone said:

Μπορείς απλώς να μπεις από το my Vodafone και να διαγράψεις την κάρτα.

Μπορεί, αλλά τότε δεν θα φταίει η Vodafone

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αφου εχω λικουιντ ρε παιδια, δεν γινεται να την σβησω.

Δεν είναι το ίδιο. Το ότι έχεις αποθηκεύσει την κάρτα στο liquid δεν σημαίνει ότι είναι για όλες τις υπηρεσίες της Vodafone. Αλλιώς δεν θα ζητούσε κάρτα όταν πηγές να ενεργοποιήσεις το Vodafone tv, θα ήταν ήδη περασμένη λόγω liquid.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vibraphone said:

Δεν είναι το ίδιο. Το ότι έχεις αποθηκεύσει την κάρτα στο liquid δεν σημαίνει ότι είναι για όλες τις υπηρεσίες της Vodafone. Αλλιώς δεν θα ζητούσε κάρτα όταν πηγές να ενεργοποιήσεις το Vodafone tv, θα ήταν ήδη περασμένη λόγω liquid.

Μία φορά εβγαλα την καρτα απο το myaccount και κολλησε τπ συμπαν στο λικουιντ...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις διαφορετικό λογαριασμό για το my Vodafone tv και για το cu οπότε οι κάρτες είναι διαφορετικές 

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχει μενού το κινητό για τις συνδρομές σου. Εκεί κανείς διακοπή. 

Link to comment
Share on other sites

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Με την τελευταία αναβάθμιση του myVodafone επανήλθε η έκδοση eSIM μέσα από την εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, katsiletra said:

Με την τελευταία αναβάθμιση του myVodafone επανήλθε η έκδοση eSIM μέσα από την εφαρμογή. 

Επιτέλους, θα κάνω τη μετατροπή 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, katsiletra said:

Με την τελευταία αναβάθμιση του myVodafone επανήλθε η έκδοση eSIM μέσα από την εφαρμογή. 

Θεωρώ πως με αυτήν την προσθήκη η Vodafone έχει την πιο ολοκληρωμένη υλοποίηση της esim. Επίσης με την μεταφορά του καρτοκινητού σε Vodafone CU σου δίνει την επιλογή για esim εντελώς δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε ότι τελικά οι αυξήσεις που είχαν ανακοινωθεί για 01/04 ήταν λάθος(!)καθώς δεν είχε υπολογιστεί ο Φόρος Προστιθέμενης Αξίας(ΦΠΑ)και τα τέλη. Έτσι από τον επόμενο μήνα οι αυξήσεις σε όσους επηρεάζονται θα είναι μεγαλύτερες

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το είδατε ότι τελικά οι αυξήσεις που είχαν ανακοινωθεί για 01/04 ήταν λάθος(!)καθώς δεν είχε υπολογιστεί ο Φόρος Προστιθέμενης Αξίας(ΦΠΑ)και τα τέλη. Έτσι από τον επόμενο μήνα οι αυξήσεις σε όσους επηρεάζονται θα είναι μεγαλύτερες

https://www.adslgr.com/forum/threads/1274710-Διόρθωση-της-από-1-3-2024-ανακοίνωσης-αναφορικά-με-Τιμολογιακές-αλλαγές-για-Επαγγελματίες-Συνδρομητές

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο καταλαβαίνω έγιναν περικοπές στο Vodafone TV.

Το πακέτο start έχασε τα Disney/Discovery/Nick κανάλια και το πλήρες πακέτο ενώ έλεγε ότι δίνει 40 κανάλια, τώρα λέει 25.

https://techmaniacs.gr/vodafone-ypovathmizei-to-periechomeno-tis-tileorasis-oi-allages/

 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ισχύει.Και σε μένα αφου μου ξεκαθάρισαν την τιμή προσφοράς για ανανέωση μου στείλανε λινκ αποδοχής της ανανεωσης.
Παράλογα πράγματα τελείως,αλλά στην Ελλάδα ζούμε καμιά Αρχή δεν τους βάζει στην θέση τους και ότι γουστάρει ο καθένας κάνει.Το μόνο καλό είναι οτι αν δεν τηρηθούν οι συμφωνίες μπορείς σχετικά εύκολα να φύγεις.

Link to comment
Share on other sites

Η προφορική συμφωνία ολοκληρώνεται μετά την αποδοχή οπότε όλα καλά. Μπορείς να κατεβάσεις το συμβόλαιο πριν πατήσεις αποδοχή. Αν δεν ολοκληρώσει τη διαδικασία της αποδοχής, ο σύνδεσμος ακυρώνεται μετά από κάποιες μέρες και πρέπει να ξανά επικοινωνήσεις μαζί τους

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, paanos said:

Η προφορική συμφωνία ολοκληρώνεται μετά την αποδοχή οπότε όλα καλά. Μπορείς να κατεβάσεις το συμβόλαιο πριν πατήσεις αποδοχή. Αν δεν ολοκληρώσει τη διαδικασία της αποδοχής, ο σύνδεσμος ακυρώνεται μετά από κάποιες μέρες και πρέπει να ξανά επικοινωνήσεις μαζί τους

Ναι αλλά υπαρχουν μερικα τρικ που πρέπει να προσέχει κάποιος γενικά μετα την ανανέωση και στις πρώτες εκδόσεις των νεων λογαριασμών.
Εγω πχ ανανέωσα προφορικά με αλλαγή σταθερο 2 συμβόλαια unlimited στα 14,99.Οκ ανανέωσα τα συμβόλαια αλλά τα συμβόλαια γράφανε και τα δύο  20,99!! Μα τις λέω γενω μου έκανες προφορική προσφορά στα 14,99 τελική γιατί το συμβόλαιο αναγράφει 20,99 ? μου λεει θα μπει αυτόματα η έκπτωση στα κινητά με το που ενεργοποιηθεί το σταθερό σας στην Vodafone.

Οπότε γενικά καλό είναι να τσεκάρουμε τα πάντα τα λάθη γίνονται συχνά.

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τα κανάλια που αποχωρούν είναι μόνο από το βασικό πακέτο το Vodafone TV Start. Δεν αποχωρούν γενικά από την vf TV

Σωστα

1 ώρα πριν, zerokill said:

μου λεει θα μπει αυτόματα η έκπτωση στα κινητά με το που ενεργοποιηθεί το σταθερό σας στην Vodafone

Όντως. Το αναγράφει και στο συμβόλαιο αν θυμάμαι καλά το ποσό της έκπτωσης, στα πρόσθετα πακέτα 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...