Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, andreasomageiras said:

 

Την προηγούμενη εβδομάδα την πέρασα, κατά ένα μεγάλο μέρος, στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου. 

Κυκλοφορούσα πάνω κάτω από το ισόγειο μέχρι και 4ο όροφο, η σύνδεση ήταν από εξαίρετη έως ανύπαρκτη. Δεν έκανα τεστ, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου εκεί αλώστε, φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με την κατασκευή του κτιρίου. Στα πιο "βαθιά" σημεία του έβλεπα Ε, το παρατήρησα όταν δεν μπορούσα να συνδεθώ στις online υπηρεσίες, στα υπόλοιπα έκανα την δουλειά μου προβλημάτιστα και δεν χρειάστηκε να δω εάν είχε 4g ή 5g σύνδεση. 

Αυτά! 

Υ. Γ. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να κάνω αναίρεση μιας παράθεσης και για αυτό χτυπάει ειδοποίηση στον φίλο που έχω τσεκάρει, συγνώμη για αυτό. 

Κι εγώ λέω "τι είπα και προκάλεσε τέτοιες αντιδράσεις"; 😉

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, VIPdriver said:

Αυτό μπορώ να το έχω ως πρόφαση και να διακόψω το σταθερό;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Gv2008 said:

Αυτό μπορώ να το έχω ως πρόφαση και να διακόψω το σταθερό;

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές (Μέρος Α και Μέρος Β), έχουν δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως έως και δύο (2) μήνες από την ημερομηνία που τίθενται σε ισχύ, υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα ενεργοποίησης της τροποποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Παντού αυξήσεις. Ακόμα και στην εξυπηρέτηση πελατών αν είναι δυνατόν!!!!Έχω μπερδευτεί σε ένα σημείο όμως,κάπου λέει αύξηση στο 13830 από 0,26€σε 0,32€ και αλλού από 0,24€σε 0,30€.Το ένα είναι στο Α'μέρος και το άλλο στο Β'μέρος 

ΥΓ:Ήταν που θα του εμπόδιζε το μπλόκο στις αυξήσεις των συμβολαίων,λίγο από την καρτοκινητή,λίγο από την εξυπηρέτηση πελατών,λίγο από τα πακέτα περιαγωγής το έφτιαξαν. Κάποια στιγμή που θα περάσουν και την αύξηση στα συμβόλαια θα ολοκληρωθεί το πακέτο. Και φυσικά η Vodafone πρωτεργάτρια εδώ και λίγο καιρό στις αυξήσεις,όχι όμως ότι και οι άλλοι να τα ανακοίνωναν πρώτοι θα άλλαζε και κάτι

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

 
Την προηγούμενη εβδομάδα την πέρασα, κατά ένα μεγάλο μέρος, στο νοσοκομείο Παπαγεωργίου. 
Κυκλοφορούσα πάνω κάτω από το ισόγειο μέχρι και 4ο όροφο, η σύνδεση ήταν από εξαίρετη έως ανύπαρκτη. Δεν έκανα τεστ, δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου εκεί αλώστε, φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με την κατασκευή του κτιρίου. Στα πιο "βαθιά" σημεία του έβλεπα Ε, το παρατήρησα όταν δεν μπορούσα να συνδεθώ στις online υπηρεσίες, στα υπόλοιπα έκανα την δουλειά μου προβλημάτιστα και δεν χρειάστηκε να δω εάν είχε 4g ή 5g σύνδεση. 
Αυτά! 
Υ. Γ. Δεν ξέρω γιατί δεν μπορώ να κάνω αναίρεση μιας παράθεσης και για αυτό χτυπάει ειδοποίηση στον φίλο που έχω τσεκάρει, συγνώμη για αυτό. 

Στα νοσοκομεία ειδικά, οι κατασκευές είναι διαφορετικές από πτέρυγα σε πτέρυγα εκει που υπάρχουν εργαστήρια και ακτινοβολίες και ραδιοϊσότοπα η θωράκιση του σκυροδέματος γίνεται με μόλυβδο και σίδηρο!!!! Δεν περνάει ούτε σήμα κινητής!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, VIPdriver said:

Οι συνδρομητές που επηρεάζονται από τις ανωτέρω αλλαγές (Μέρος Α και Μέρος Β), έχουν δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως έως και δύο (2) μήνες από την ημερομηνία που τίθενται σε ισχύ, υπό την προϋπόθεση ότι τα αποτελέσματα της καταγγελίας επέρχονται όχι νωρίτερα από την προηγούμενη ημέρα από την ημέρα ενεργοποίησης της τροποποίησης.

Αυτό τι σημαίνει; Μπορώ να το κάνω και τώρα; και αν ναι, πως γίνεται; καλώ τον πάροχο και ενημερώνω, στέλνω καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. ή απλά κάνω φορητότητα στον πάροχο της επιλογής μου;

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Gv2008 said:

Αυτό τι σημαίνει; Μπορώ να το κάνω και τώρα; και αν ναι, πως γίνεται; καλώ τον πάροχο και ενημερώνω, στέλνω καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. ή απλά κάνω φορητότητα στον πάροχο της επιλογής μου;

Βασικά έκανα copy paste μέρος της ανακοίνωσης. Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να τους στείλεις ενα email. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Βασικά έκανα copy paste μέρος της ανακοίνωσης. Για περισσότερες πληροφορίες καλύτερα να τους στείλεις ενα email. 

Όχι τηλεφωνικά λες;

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Gv2008 said:

Όχι τηλεφωνικά λες;

Πιστεύω οτι τηλεφωνικά θα προσπαθήσουν να σε αποτρέψουν από τον να σε χάσουν από πελάτη. Με email (επειδή τα γραπτά μένουν) θα αναγκαστούν να σου απαντήσουν πιο ειλικρινά. Γνώμη μου πάντα. Και με το chat θα μπορουσες να πάρεις πιο σοβαρή απάντηση πιστεύω. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Πιστεύω οτι τηλεφωνικά θα προσπαθήσουν να σε αποτρέψουν από τον να σε χάσουν από πελάτη. Με email (επειδή τα γραπτά μένουν) θα αναγκαστούν να σου απαντήσουν πιο ειλικρινά. Γνώμη μου πάντα. Και με το chat θα μπορουσες να πάρεις πιο σοβαρή απάντηση πιστεύω. 

Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Gv2008 said:

Αυτό τι σημαίνει; Μπορώ να το κάνω και τώρα; και αν ναι, πως γίνεται; καλώ τον πάροχο και ενημερώνω, στέλνω καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. ή απλά κάνω φορητότητα στον πάροχο της επιλογής μου;

Απλά κάνεις φορητότητα μέσα στο χρονικό διάστημα που ορίζεται από την ανακοίνωση - βασικά 2 μήνες από την ημερομηνία εφαρμογής. Ακόμη και να σου χρεώσουν τέλος πρόωρης αποχώρησης, απλά δεν το πληρώνεις και κάνεις τηλεφωνικά ένα αίτημα για αντιλογισμό.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, minast said:

Απλά κάνεις φορητότητα μέσα στο χρονικό διάστημα που ορίζεται από την ανακοίνωση - βασικά 2 μήνες από την ημερομηνία εφαρμογής. Ακόμη και να σου χρεώσουν τέλος πρόωρης αποχώρησης, απλά δεν το πληρώνεις και κάνεις τηλεφωνικά ένα αίτημα για αντιλογισμό.

Τέλεια, ευχαριστώ πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Ακόμα μια χώρα που η Vodafone σχεδιάζει να αποχωρίσει.

https://www.ot.gr/2023/09/22/diethni/vodafone-se-syzitiseis-gia-tin-polisi-tis-thygatrikis-stin-ispania/

Εάν δεν μπορεί να διαθέσει επιπλέον budget για τα δίκτυα νέας γενιάς καλύτερα να αποχωρήσει και απο την Ελλάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να θελετε καποιος να χώνει χρήμα για επενδύσεις και να μην ανεβάζει τιμές οταν ολα εχουν ανέβει στο Θεο.

Λιγη λογική.

 

 

Edited by babakos
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, babakos said:

Δεν γινεται να θελετε καποιος να χώνει χρήμα για επενδύσεις και να μην ανεβάζει τιμές οταν ολα εχουν ανέβει στο Θεο.

Λιγη λογική.

Αν η Vodafone ή η Nova φύγει από την Ελλάδα δεν πρόκειται να βελτιωθεί τίποτα. Απεναντίας το καρτέλ θα γινει πιο δυνατό.  

 

Όταν πουλάς υπηρεσίες, μπορείς να μειώσεις το ποσοστό κέρδους σου.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, babakos said:

Δεν γινεται να θελετε καποιος να χώνει χρήμα για επενδύσεις και να μην ανεβάζει τιμές οταν ολα εχουν ανέβει στο Θεο.

Λιγη λογική.

 

 

Από την στιγμή που έχουν κάνει απαραίτητο την χρήση κινητού τηλεφώνου σε κάθε υπηρεσία δημοσίου και ιδιωτικού τομέα τότε αυτομάτως μετατρέπεται σε αγαθό. Δεν μπορεί ο καθένας δηλαδή να χρεώνει ότι του κατέβει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Όταν πουλάς υπηρεσίες, μπορείς να μειώσεις το ποσοστό κέρδους σου.

Οχι οταν αυξανονται σημαντικά τα κόστη σου και οταν επενδύεις σε χώρες καφενείο οπως η Ελλάδα

Οι πολυεθνικές με έδρα εκτός Ελλάδος πρέπει να δείξουν συγκεκριμένα αποτελέσματα για να χρηματοδοτούνται επαρκώς. No Martini no party...

Just now, EllinikoNisi said:

Από την στιγμή που έχουν κάνει απαραίτητο την χρήση κινητού τηλεφώνου σε κάθε υπηρεσία δημοσίου και ιδιωτικού τομέα τότε αυτομάτως μετατρέπεται σε αγαθό. Δεν μπορεί ο καθένας δηλαδή να χρεώνει ότι του κατέβει.

Και το λάδι ειναι αγαθό. Δεν μπορεις να ζησεις χωρις αυτό αλλά η τιμή του εχει ανεβει στο Θεο.

Το supermarket εχει ανεβει πανω από 20% σε σχέση με περσι αλλά δεν μας νοιάζει. 

2 minutes ago, EllinikoNisi said:

Από την στιγμή που έχουν κάνει απαραίτητο την χρήση κινητού τηλεφώνου σε κάθε υπηρεσία δημοσίου και ιδιωτικού τομέα τότε αυτομάτως μετατρέπεται σε αγαθό. Δεν μπορεί ο καθένας δηλαδή να χρεώνει ότι του κατέβει.

Αυτό μπορεις να το πεις στο κράτος μήπως αφαιρεσουν τον επιπλέον φορο  που εχει επιβληθει στις υπηρεσίες σταθερης και κινητής. Ελληνική μοναδική πρωτοτυπία..   

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, babakos said:

Οχι οταν αυξανονται σημαντικά τα κόστη σου και οταν επενδύεις σε χώρες καφενείο οπως η Ελλάδα

Οι πολυεθνικές με έδρα εκτός Ελλάδος πρέπει να δείξουν συγκεκριμένα αποτελέσματα για να χρηματοδοτούνται επαρκώς. No Martini no party...

Και το λάδι ειναι αγαθό. Δεν μπορεις να ζησεις χωρις αυτό αλλά η τιμή του εχει ανεβει στο Θεο.

Το supermarket εχει ανεβει πανω από 20% σε σχέση με περσι αλλά δεν μας νοιάζει. 

Αυτό μπορεις να το πεις στο κράτος μήπως αφαιρεσουν τον επιπλέον φορο  που εχει επιβληθει στις υπηρεσίες σταθερης και κινητής. Ελληνική μοναδική πρωτοτυπία..   

Α. Εάν δηλαδή δει μείωση πελατων θα έχει party;

Β. Το λάδι είναι προιον. Η υπηρεσία είναι υπηρεσία. Νομίζω δεν μπορεί να υπάρξει συγκριση. 

Γ. Για τους φόρους συμφωνω. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

 

Έχω ένα συμβόλαιο κινητής στη vf, το οποίο και έκανα φορητότητα σε whats up. Τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί της για νέα αντιπροσφορά. Αν τη δεχτώ και συνεχίσω στο δίκτυο της vodafone τι πρέπει να κάνω για να ακυρώσω την αίτηση στην cosmote?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Chrischal1908 said:

Εάν δεν μπορεί να διαθέσει επιπλέον budget για τα δίκτυα νέας γενιάς καλύτερα να αποχωρήσει και απο την Ελλάδα. 

Όπως και η nova. Να μείνει μόνο η cosmote. Αδερφέ, κούρασες.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα μια χώρα που η Vodafone σχεδιάζει να αποχωρίσει.
https://www.ot.gr/2023/09/22/diethni/vodafone-se-syzitiseis-gia-tin-polisi-tis-thygatrikis-stin-ispania/

Και στην Γκάνα πουλήθηκε αλλά η vf υπάρχει δεν εξαφανίζεται η εταιρεία απο την χώρα.Το ίδιο θα γίνει και στην Ουγγαρία αν και εφόσον ολοκληρωθούν οι διαπραγματεύσεις τέλος του χρόνου.
Για την Ισπανία έχουμε δρόμο ακόμη ..


Sent from my iPhone 14 Pro using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gv2008 said:

Καλησπέρα!

 

Έχω ένα συμβόλαιο κινητής στη vf, το οποίο και έκανα φορητότητα σε whats up. Τη Δευτέρα θα μιλήσω μαζί της για νέα αντιπροσφορά. Αν τη δεχτώ και συνεχίσω στο δίκτυο της vodafone τι πρέπει να κάνω για να ακυρώσω την αίτηση στην cosmote?

Εγώ θα σου πρότεινα αν δεν είναι το κύριο νούμερο σου να συνεχίσεις την φορητότητα. Ελπίζω όμως να σου κάνουν καλή προσφορά. Για ακύρωση μόνο μέσω του 13888

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, aektzhs 1 said:

Εγώ θα σου πρότεινα αν δεν είναι το κύριο νούμερο σου να συνεχίσεις την φορητότητα. Ελπίζω όμως να σου κάνουν καλή προσφορά. Για ακύρωση μόνο μέσω του 13888

Σε ευχαριστώ πολύ! Είναι συγγενή το τηλέφωνο και επειδή του έκαναν μεγάλη αύξηση, κάνω φορητότητα για να πάρει καλή προσφορά. Στην περιοχή του η μόνη λειτουργική είναι η vf οπότε του πρότεινα να μείνει αν του κάνουν καλή προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...