Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 1397 είναι το τμήμα εξυπηρέτησης για την Panafonet,δηλαδή για σύνδεση στο Internet μέσω σταθερής γραμμής (ΟΤΕ).

Για την VMC (mobile connect card) το τηλέφωνο εξυπηρέτησης είναι το 1399(τμήμα εξυπηρέτησης εταιρικών πελατών,από οποιοδήποτε κινητό vodafone) ή το 6944401399 από σταθερό, απ' όπου συνδέουνε με το τεχνικό τμήμα.

;)

Φίλε μου το 1399 δεν μπορώ να το καλέσω, παρά μόνο το 1397 , και όπως ρώτησα το παιδί της Vodafone αν είναι αυτός ο αριθμός είναι κατάλληλος (1397)μου απάντησε θετικά .όχι ότι βοήθησαν βέβαια ……

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου το 1399 δεν μπορώ να το καλέσω, παρά μόνο το 1397 , και όπως ρώτησα το παιδί της Vodafone αν είναι αυτός ο αριθμός είναι κατάλληλος (1397)μου απάντησε θετικά .όχι ότι βοήθησαν βέβαια ……

 

Από σταθερό δοκίμασες στο αντίστοιχο νούμερο?!!

Link to comment
Share on other sites

Από σταθερό δεν κάλεσα διότι το θεώρησα περιττό και μάταιο την στιγμή που η κυρα Vodafone μέσα από την εφαρμογή της mobile connect αναγράφετε το εξής: 1399, χωρίς χρέωση εάν χρησιμοποιείτε το δίκτυο της Vodafone και καλείτε από την Ελλάδα . βέβαια μπορεί να υπονοεί ότι μπορούμε να καλέσουμε από σταθερό και με χρέωση. το θέμα είναι πάντως ότι το 1397 λειτουργεί κανονικά από κινητό και χωρίς χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ-PERFECT-TEΛΕΙΑ υπηρεσια , πραγματικα .. ! ! :w00t: :yahoo: Ομως,συνηθως,τα καλα πραγματα στη ζωη μας χρειαζονται υπομονη,και ευτυχως ή δυστυχως πρεπει να περιμενουμε λογικα για του χρονου μαλλον την υπηρεσια αυτη,στην Ελλαδα..Υπομονη και χαμογελο..!! :)
Link to comment
Share on other sites

H Vodafone σε συνεργασία με την Newsphone και την ΕΜΥ δημιούργησαν την υπηρεσία πρόγνωσης καιρού Vodafone Weather. Οι συνδρομητές Vodafone μπορούν να ενημερωθούν για την πρόγνωση του καιρού σε όλες τις ηπειρωτικές και θαλάσσιες περιοχές της χώρας με ένα τηλεφώνημα στο 1438.

Τα δελτία πρόγνωσης καιρού που είναι διαθέσιμα μέσω της υπηρεσίας, ανανεώνονται κάθε έξι (6) ώρες (00:00 - 06:00 - 12:00 - 18:00).

Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα των εξής επιλογών μέσω του 1438:

1 για Γενική Πρόγνωση Καιρού Ελλάδας και τυχόν έκτακτα δελτία

2 για Αττική & Θεσσαλονίκη

3 για Ηπειρωτική χώρα και Νήσους

4 για δελτίο καιρού θαλασσών για την Ναυτιλία

5 για θερμοκρασίες μεγάλων πόλεων

Χρέωση € 0,1321/15" (€ 0,5284/min)

yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μέσω Vodafone Live, πας στην ενότητα ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ και μετά νομίζω ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΔΗΣΕΩΝ και μετά βρίσκεις ΚΑΙΡΟΣ. Τσπ, ψάξε λίγο στην ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ και θα το βρεις.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Iparxi periptwsi na doume ton sindiasmo kai xrisi ton 2 ypiresiwn mazi????

 

Δεν καταλαβαινω τι εννοεις... :confused: Με το vf Together,προσφερονται ολοι οι δυνατοι συνδυασμοι,(συμβόλαιο+καρτοκινητό).Τι σημαινει double?Τι εννοεις? :confused:

Link to comment
Share on other sites

ή μπορείς από την υπηρεσία Fun & Info (4020) της Vodafone να μάθεις τον καιρό και για πιο πολλές περιοχές της Ελλάδαςσ.

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Πρόκειτε για μία υπηρεσία-κλέψημο εάν επικρατήση για το ραδιόφωνο! Είναι πραγματικά πολύ άσχημο να μην χρησιμοποιεί το Visual Radio της Nokia που προσφαίρει τα ίδια πράγματα!!!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Πρόκειτε για μία υπηρεσία-κλέψημο εάν επικρατήση για το ραδιόφωνο! Είναι πραγματικά πολύ άσχημο να μην χρησιμοποιεί το Visual Radio της Nokia που προσφαίρει τα ίδια πράγματα!!!:mad:

 

Υπαρχει υπηρεσια-κλεψιμο ;; :wacko: :confused: :p

Ολες σχεδον οι υπηρεσιες προσφερονται απο ολους και εσυ διαλεγεις ... :ninja:

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπηρεσία-κλέψιμο γιατί ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα χρεώνει πολύ παραπάνω απ'ότι αν χρέωνε για να το έβαζαν στο Visual Radio!

Αφού υπάρχει έτοιμο?? Γιατί να δημιουργήσουν κάτι νέο, σε ένα ψεύτικο περιβάλλον WAP??????

Link to comment
Share on other sites

Είναι υπηρεσία-κλέψιμο γιατί ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι θα χρεώνει πολύ παραπάνω απ'ότι αν χρέωνε για να το έβαζαν στο Visual Radio!

Αφού υπάρχει έτοιμο?? Γιατί να δημιουργήσουν κάτι νέο, σε ένα ψεύτικο περιβάλλον WAP??????

 

Εισαι σιγουρος για την μελλοντικη χρεωση ??!!!

Τι εννοεις υπαρχει ετοιμο ?!? Το Visual Radio της Νοκια δεν προσφερεται στην Ελλαδα και αυτο γιατι δεν υποστηριζεται απο τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας ...

Αν υποστηριζοταν νομιζεις οτι δεν θα χρεωνοταν ;;

Ποιο ειναι το ψευτικο περιβαλλον WAP ; Και τι εννοεις με τη λεξη "περιβαλλον" ;

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ

Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε για τη Διαχείριση Πολυκατοικίας

Link to comment
Share on other sites

Gia sou patrida mou!!!

Thelw na pw na boreis na exeis 2 noymera tautoxrona se 2 kartes

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είχα στο κινητό μου το πρόγραμμα Vodafone 120 και είχα "κερδίσει" επιδότηση 100 ευρώ για αγόρα νέου κινητού. Αναβάθμισα το πρόγραμμα μου σε Vodafone 240. Την επιδότηση την έχασα ή έχει διατηρηθεί?:worry:
"Μίλα μόνο όταν έχεις κάτι να πεις.."
Link to comment
Share on other sites

Θα διατηρηθει. Παρε 13830 για να σου πουν υπευθυνα ομως...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

αγορασα προσφατα εινα Blackberry 7230 απο το ebay (UK). Ειναι branded Vodafone αλλα συμφωνα με τον πωλητη ειναι unlocked και μπορει να χρησιμοποιηθει σε ολα τα networks.

 

παρολα αυτα εβαλα sim vodafone και εκανε auto connect με gprs. βεβαια το access στο data (internet) service δεν επιτρεπεται και πρεπει να κανεις αιτηση για να στο ανοιξουνε. :mad: ψαχνοντας στο site της vodafone παρατηρησα το εξης (παραδοξο?)

 

στην περιγραφη του gprs/3g εχει 2 κατηγοριες χρεωσεων:

[I]VODAFONE GPRS / 3G

Χρεώσεις για Συνδρομητές με Συμβόλαιο

Μηνιαίο πάγιο -

Πρόσβαση WAP 0.0119 € / KB

Πρόσβαση στο Internet 0.0060 € / KB

 

VODAFONE GPRS / 3G Plus

Χρεώσεις για Συνδρομητές με Συμβόλαιο

Μηνιαίο πάγιο 17,85 ΕΥΡΩ*

Πρόσβαση WAP 0.0119 € / KB

Σύνδεση με Internet 0.0018 € / KB

*Στο μηνιαίο πάγιο συμπαριλαμβάνονται 10ΜΒ χρήσης μόνο Internet[/i]

πγαινοντας ομως στις "υπηρεσιες" blackberry:

 

Η Internet Έκδοση BlackBerry διατίθεται για ιδιώτες και επιχειρήσεις που διαθέτουν ΡΟΡ3 ή ΙΜΑΡ τύπο email και είναι διαθέσιμα προς πώληση από όλα τα συνεργαζόμενα με τη Vodafone καταστήματα.

 

Η χρέωση για την Ιντερνετ έκδοση της υπηρεσίας ισχύει ως εξής

 

Μηνιαία χρέωση με δωρεάν όγκο χρήσης

Μηνιαίο πάγιο συνδρομής: 27,37€, συμπεριλαμβάνει 10ΜΒ διακίνησης όγκου δεδομένων μέσω του δικτύου της Vodafone

Χρέωση μετά το τέλος του δωρεάν προσφερόμενου όγκου δεδομένων: 0,0071€

Χρέωση περιαγωγής 0,0179€ ανά kilobyte

και ρωταω: εγω που προς το παρον ειμαι ιδιωτης και θελω να χρησιμοποιω μια στις τοσες την συσκευη για να μπαινω στο internet ή να παιρνω push email αλλα να μην πληρωνω παγιο αλλα μονο ογκο, μπορω?

 

Μπορω να ενεργοποιησω το data gprs μονος μου?

 

θενκς!!!:O :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν βρήκα άκρη. ο αριθμός για το τμήμα της connect είναι 1397 (aisope μου το είπε ένας φίλος και το είδα και από εσένα εδώ γραμμένο , σε ευχαριστώ . ) η αλήθεια είναι ότι όταν μου έστειλαν το τετραψήφιο ήμουν για καφέ και έτσι δεν είχα το pc μπροστά μου , από περιέργεια παρολ΄αυτα, κάλεσα και μίλησα με έναν της Vodafone τον ρώτησα τα καθέκαστα ,ότι δηλαδή δεν μου έρχονται τα απαντητικά μηνύματα αλλά και ότι κάνει restart ο υπολογιστής μου, για το δεύτερο μου είπε να καλέσω την hp! ότι είναι δικό της θέμα και ότι σε καμία περίπτωση δεν φταίει η κάρτα!anyway .

Όσο για το πρώτο μου είπε να πειράξουμε τις ρυθμίσεις των sms (βέβαια όπως είπα ήμουν έξω και δεν είχα πρόσβαση στο computer) μια αλήθεια ακόμη είναι ότι δεν έχω πειράξει καμία ρύθμιση των μηνυμάτων για να χαλάσουν, οπότε τρέχα γύρευε……

Θα το κοιτάξω αυτές τις μέρες αυτή τη φορά θα έχω το hp μπροστά μου και με την καλή συνεργασία του τμήματος της Vodafone μήπως και βρούμε τον φταίχτη ,αν και δεν βλέπω φως .

 

Λοιπόν τι έγινε,βρήκες λύση?!

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone πλέον, χρεώνει την κλήση στον τηλεφωνητή (121) 0,15€ (συμπεριλαμβανομένου του ΦΠΑ) ανεξαρτήτως διάρκειας. Μόλις τώρα μου ήρθε το μήνυμα.:) :) :)

Υπάρχει επίσης και η δυνατότητα δωρεάν κλήσης στο 1269 για τοποθέτηση προσωπικού χαιρετισμού.

 

Πολύ καλό οφείλω να ομολογήσω...έξυπνη κίνηση αυτή της Voda :up:

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται στο http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=VFMobileConnectCardDetails&pid=prod1910034 η κάρτα Vodafone Mobile Connect δίνεται δωρεάν στα προγράμματα από 60ΜΒ και πάνω!

Γίνεται καιρό αυτό;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

gia na xrisimopiiseis tin ypiresia blackberry

kai na exeis push mail ktl

prepei na energopiiseis tin sygkekrimeni ypiresia gia blackberry..

 

me to aplo data gprs den paizei!!

 

tora den ksero ama exoun allo paketo ektos afto me ta 10MB

prepei na pareis na rotiseis kalytera..

 

akomi.. apo oso eixa psaksei paliotera

ama den einai energopiimeni i ypiresia blackberry apo tin Vodafone

to data gprs den paizei KAN sti syskevi

 

deixnei men oti exeis gprs ontos, alla den se afinei na "vgeis"

 

sou grafei afto to "data connection refuse" e? :)

Link to comment
Share on other sites

btw giati den pires to 7290? pou exei kai bluetooth?

 

ti leitourgiko exei pano??

ama exei 3.8 kalo tha einai na to anavathmiseis se 4

 

exei diafores kai eidika se themata data prosvasis, GPRS ktl..

 

vasika giati pires blackberry?

opos tha anakalipseis syntoma se periorizei poli

 

i blackberry syskevi einai kommeni kai rameni na paizei me tin ypiresia blackberry! allios einai megali moufa...

 

kai vasika opos exo grapsei epanilimenos

einai gia corporate xrisi!!! gia idiotes to theoro entolos axristo

(tha me kinigisei kamia vodafone sto telos ;) )

Link to comment
Share on other sites

Θέλεις να δεις από κοντά την Έλλη Κοκκίνου στην εκπομπή Megalicious την Κυριακή 22/01/2006?

Κατέβασε οποιοδήποτε από τα παρακάτω μουσικά κομμάτια, πολυφωνικά ringtones ή realtones ή όρισε ως welcome tone το τραγούδι της Έλλης Κοκκίνου που σε εκφράζει και μπες στη μεγάλη κλήρωση για να δεις από κοντά την Έλλη Κοκκίνου στο Megalicious Chart live! by Ifpi.

 

http://www.vodafone.gr/vodafone/img/home_ce_34.gif

 

Moυσικά Κομμάτια:

  • SEX
  • ΤΑΛΕΝΤΟ

Realtones:

  • SEX
  • ΤΑΛΕΝΤΟ

Πολυφωνικά Ringtones:

  • SEX
  • ΤΑΛΕΝΤΟ

Welcome Tones:

  • SEX
  • ΤΑΛΕΝΤΟ

http://www.vodafone.gr/vodafone/img/megalicious_big.jpg

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...