Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ειναι αντιγραφη της φρογκ αλλα το + του φρογκ ειναι το σημα της κοσμοτε. !η vodafone δεν πιανει σε πολλα σημεια της Ελλαδος
Link to comment
Share on other sites

μια λυση παντως για σας που εισαστε στα 100 200 ή που θελετε να πατε.... ειναι να μπειτε για ενα μηνα... στο 300 ζητηστε και ενεργοποιησης της μεταφορας και μετα πηγαινετε οπου θελετε....

 

οντως παντως απο τις μεγαλυτερες λαλακιες που σκεφτηκαν....

Link to comment
Share on other sites

ειναι αντιγραφη της φρογκ αλλα το + του φρογκ ειναι το σημα της κοσμοτε. !η vodafone δεν πιανει σε πολλα σημεια της Ελλαδος

 

Οπως και η Cosmote αλλα το μειον της Cote ειναι οτι δεν πιανει σε πολλα σημεια της Αθηνας, της Θεσσαλονικης, δεν εχει EFR και 3g.

Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδια χρεωση στα sms προς εθνικους και διεθνεις προορισμους!!!

Ενιαια χρεωση για ολη την ευρωπη!!!! 0,0057 ευρω/δευτ.

 

Πολυ ανταγωνιστικες τιμες!

Link to comment
Share on other sites

Εχει ιδια χρεωση στα sms προς εθνικους και διεθνεις προορισμους!!!

Ενιαια χρεωση για ολη την ευρωπη!!!! 0,0057 ευρω/δευτ.

 

Πολυ ανταγωνιστικες τιμες!

 

Εκανα και εγω το ιδιο λαθος πιο πανω, 0.0071 ειναι η χρεωση για ΕΕ, ΗΠΑ, Αυστραλια κτλ. Το 0.0057 ειναι κυριως για χωρες ανατολικης ευρωπης.

Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι "λέει" πολύ! Οι κλήσεις για ευρώπη είναι πιο φθηνές από το βάτραχο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Οι συσκευές μου: Nokia 6300 - Ε63, Palm TΧ

Link to comment
Share on other sites

Το πακετάκι "λέει" πολύ! Οι κλήσεις για ευρώπη είναι πιο φθηνές από το βάτραχο!

 

ιδια ειναι η χρεωση...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι συνδρομητές της ΤΙΜ και της Cosmote που το ξεκινάνε από το 60, έχουν άλλες ανάγκες από της Vodafone στο 200;

 

Μα αυτο διαφοροποιει την voda απο τις αλλες 2. Δεν εχει πολλους στο 200.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο στη Vodafone επιλέγουν μεγάλα προγράμματα; Εαν κάποιος δηλαδή έχει μικρές ανάγκες αλλά θέλει να πάει στη Vodafone; Γιατί να του στερεί μία υπηρεσία η οποία στο κάτω κάτω δεν τους κοστίζει και τίποτα (ως υπηρεσία γιατί όπως φαντάζομαι τα κέρδη τους θα διαφοροποιούνται)...
Link to comment
Share on other sites

Γιατί μόνο στη Vodafone επιλέγουν μεγάλα προγράμματα; .

 

Οχι, αλλα στην Vodafone επιλεγουν περισοτεροι μεγαλα προγραμματα από οτι στις αλλες 2.

 

ΠΧ το DATA στo μεγαλο προγραμμα της Cosmo ποσους να εχει? :X

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό δεν το γνωρίζω και γι αυτό δεν επιμένω. Πρόκειται προφανώς για στατιστικά στοιχεία.

Αλλά εντάξει από τη μια λες έχει λίγους συνδρομητές από την άλλη τι θα τους πείραζε να την άφηναν; Διότι σκέψου ότι μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι στα παλιά μεγάλα προγράμματα που δεν ενεργοποίησαν την υπηρεσία για κάποιο λόγο και τώρα δεν έχουν το δικαίωμα χρήσης...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτό δεν το γνωρίζω και γι αυτό δεν επιμένω. Πρόκειται προφανώς για στατιστικά στοιχεία.

Αλλά εντάξει από τη μια λες έχει λίγους συνδρομητές από την άλλη τι θα τους πείραζε να την άφηναν; Διότι σκέψου ότι μπορεί να υπάρχουν άνθρωποι στα παλιά μεγάλα προγράμματα που δεν ενεργοποίησαν την υπηρεσία για κάποιο λόγο και τώρα δεν έχουν το δικαίωμα χρήσης...

 

Μα εγω δεν διαφωνω μαζι σου. Κακως την εκοψαν.

Link to comment
Share on other sites

Που ειναι το προβλημα στο να λεει carrefour η οθονη του κινητου;

Κοιτα προσωπικα δε μου καθεται καλα να εχω για ονομα καποιο super market. Μπορει να εχει χαμηλοτερες χρεωσεις-και γω υπερ του κερδους ειμαι-αλλα μην γινουμε και ρομπα :p

 

Οταν λες νεο? Νεο πακετο καρτοκινητης εννοεις? Το CU για ποιο λογο πιστευεις οτι θα μπει στο περιθωριο? Εχει καμια σχεση με τα νεα πακετα? Ηταν και ειναι πολυ επιτυχημενο πακετο γενικοτερα!

Εννοω να βγαλουν καμια προσφορα της προκοπης για το cu. Το no limit που εβγαλαν σιγα τη προσφορα μετα απο 1+ χρονο απραξιας. Μονο αν θες σωνει και καλα να στειλεις πολλα mms αξιζει και εκεινο μια στις 1000...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ένα πακέτο είναι, ας μην τσακωνόμαστε μεταξύ μας! Όλοι καταναλωτές είμαστε. Αν δώσουν καλές υπηρεσίες σε καλές τιμές μπορεί να μας ενδιαφέρει. Αν όχι, θα ξεχαστεί σύντομα. Λίγη υπομονή για να δούμε πέραν των τιμών, πώς θα "συνδεθεί" με την αλυσίδα. Αν εσύ ψωνίζεις από εκεί και σου δίνει μέσω των αγορών που έτσι και αλλιώς κάνεις "δωράκια", χρόνο, οτιδήποτε στο καρτοκινητό αυτό, γιατί να μην επωφεληθείς;;;

 

ΥΓ: Από σήμερα κυκλοφορεί; Πήρε κανείς; Τί σειρές αριθμών δίνουν;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Οι ιστοσελιδες τους :

 

http://www.carrefour.gr/mobile_carrefour/default.htm

 

 

Ειναι το καλυτερο/φθηνοτερο πακετο της αγορας αυτη τη στιγμη.

Φοβερό site!Καλαίσθητο πάνω από όλα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα προσωπικα δε μου καθεται καλα να εχω για ονομα καποιο super market. Μπορει να εχει χαμηλοτερες χρεωσεις-και γω υπερ του κερδους ειμαι-αλλα μην γινουμε και ρομπα :p

 

Δεν ειναι οτι πιο συνηθισμενο για ονομα στην κινητη τηλεφωνια ωστοσο ας μην το σκεφτομαστε τοσο κλειστα! Ουσιαστικα και αυτο το πακετο και το και το MoMad αλλα και το Frog δεν εναι κατι παραπανω απο υπηρεσιες κινητης τηλεφωνιας. Στην Οθονη αναμονης θα βλεπεις το γνωστο Vodafone GR και μετα το Champion,Carrefour(Υποθετω).

 

Εννοω να βγαλουν καμια προσφορα της προκοπης για το cu. Το no limit που εβγαλαν σιγα τη προσφορα μετα απο 1+ χρονο απραξιας. Μονο αν θες σωνει και καλα να στειλεις πολλα mms αξιζει και εκεινο μια στις 1000...

 

Η υπηρεσια ειναι αυτη και δε μπορει να εξυπηρετει ολους τους συνδρομητες. Συμφερει αυτους που στελνουν πολλα sms σε CU! Δυσκολο το βλεπω να εχει την επιτυχια των προηγουμενων υπηρεσιων!

 

mods ενωστε αυτο το θεμα με το

 

<<Vodafone: Νέα καρτοκινητά πακέτα για την Carrefour Μαρινόπουλος>>

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο επίσημο θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=157832

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή οι συνδρομητές της ΤΙΜ και της Cosmote που το ξεκινάνε από το 60, έχουν άλλες ανάγκες από της Vodafone στο 200;

 

Πιστευω οτι για την αλλγη επαιξαν ρολο καποια στατιστικα στοιχεια της Vodafone. Το πιο βασιμο αποτελεσμα της υποθεσης ειναι οτι πλεον μπορει οποιοσδηποτε πωλητης της Vodafone ή οποιου καταστηματος πουλα Vodafone να εχει ακομα ενα επιχειρημα για να προτρεπει πελατες να πραγματοποιουν συνδεσεις απο το 300 και πανω αν θελουν τη μεταφορα χρονου ομιλιας στον επομενο μηνα. Αυτο ειναι κατι που καθε εταιρια θα ηθελε να καταφερει. Οταν στοχος ειναι το κερδος τοτε γιατι απορρεις εσυ και αλλοι συμφορουμιτες για ποιο λογο εγινε αυτη η αλλαγη! Οσο και αν κατακριθει εδω η Vodafone, σιγουρα στις πωλησεις θα κερδισει και για να εκανε αυτη την κινηση να "παρει πισω" κατι που εδωσε παει να πει οτι δεν τη συνεφερε!

Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν νομίζω όμως κάποιος συνδρομητής να θέλει να κάνει σύνδεση στο 100 ας πούμε (επειδή οι ανάγκες του δεν είναι και τόσο αυξημένες) και ο πωλητής να του δώσει 300... Εκτός κι αν είναι τζιμάνι!! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλά δεν νομίζω όμως κάποιος συνδρομητής να θέλει να κάνει σύνδεση στο 100 ας πούμε (επειδή οι ανάγκες του δεν είναι και τόσο αυξημένες) και ο πωλητής να του δώσει 300... Εκτός κι αν είναι τζιμάνι!! :p

 

Αν οι αναγκες του καλυπτονται απο 100 προπληρωμενα λεπτα τοτε δε χρειαζεται σε μεγαλο βαθμο τη μεταφορα! Το θεμα ειναι το δειλημμα στο οποιο μπορει να μπει ο πελατης που ειναι αναμεσα στο 200 και 300 ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...