Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μάθουν να είναι ειλικρινείς και να μην λένε την 1η μαμακία που τους έρχεται για να ξεφορτωθούν τον συνδρομητή... Απαράδεκτη τακτική όλων των εταιρειών κινητής...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τις προαλλες ελαβα ενα sms με αποστολεα τον αριθμο μου που ελεγε:

"ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΗΑΒ: 27.9.2006"

Πηρα στην εξ. πελατων της voda και μου ειπαν οτι δεν ξερουν τι ειναι και οτι δεν ειναι κατι που εχει να κανει με το δικτυο τους. Και οτι ισως ειναι καποια υπηρεσια απο το menu της συσκευης μου η απο καποια πλοηγηση στο internet. Το θεμα ειναι οτι και πριν αρκετο καιρο μου ειχε ξαναερθει ενα αντιστοιχο sms αλλα ειχα αλλη συσκευη. Επισης το sms ηρθε η στις 28 η στις 29 του μηνος και σε ασχετη φαση που δεν χρησιμοποιουσα το κινητο. Εχει συμβει σε κανεναν σας; Καμια ιδεα τι μπορει να ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Από ποιον αριθμό ήρθε το μήνυμα;
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Το δίκτυο της voda κάνει πολλά κουλά, δε ξέρω γιατί. Μια φορά έχω πάθει κι εγώ να μου λένε ότι μρε πήραν και χτύπαγε και εμενα να μην έδειχνε τίποτα. Αλλά το πιο σύνηθες είναι να με καλούν στο σταθερό και παρόλο που έχω φουλ σήμα να έρχεται μετά από ένα λεπτό η ειδοποίηση κλήσεων. Καθώς επίσης και πολλοί φίλοι μου με καλούν και ενώ το σηκώνω δε με ακούνε σαν να μη το σήκωσα ποτέ και πρέπει να με ξαναπάρουν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αυτά περί υπερφόρτωσης στο 3G δίκτυο είναι αηδίες!

Η χωρητικότητα του 3G είναι πολλές φορές μεγαλύτερη του απλού 2GSM!

 

 

...με βασική προϋπόθεση όσες κεραίες λειτουργόυσαν χτες να λειτουργούν και σήμερα... γιατί αν αλλάξεις (πχ σου κατεβάσουν ή κατεβάσεις εσύ προληπτικά)τις κεραίες που μέχρι χτες έδιναν χωρητικότητα 3G ή GSM, τότε προφανώς μπορεί να έχεις υπερφορτωση και άρα, υπάρχει και εκείνη η μικρή - μικρή πιθανότητα να μην σου λένε αηδίες....

 

είναι νομίζω γνωστό το καθεστώς υπό το οποίο έχουν "ανέβει" και λειτουργούν κάποιες κεραίες, ιδίως στα αστικά κέντρα και σε "δύσκολες" περιοχές. Δεν θα με εξέπλητε αν και οι δύο εταιρίες που βασικά έχουν πρόβλημα με αδειοδοτήσεις κάνουν κάποιες κινήσεις προληπτικά, μέχρι να περάσει η μπόρα των δημοτικών εκλογών..

Link to comment
Share on other sites

To ixa pari kai ego inai apo ton synxronismo tou tilephonikou katalogou me to diktio. Auto pou sozis tis epafes sou sto diktio.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ναι βασει των χρεωσεων στο λογαριασμο μου συμπιπτει με το συγχρονισμο που εκανα εκεινη τη μερα. Το ειδαn απο την εξ. πελατων. Απλα για καποιο λογο τo μηνυμα γραφει ΗΑΒ αντι για VAB
Link to comment
Share on other sites

Μετα την εξαγορά πανω απο του 62,75% της Εταιρειας Γερμανος απο την Cosmote, Η Vodafone ανακοίνωσε ότι από σήμερα, διέκοψε οριστικά τη σύμβαση συνεργασίας για μεταπώληση όλων των προϊόντων και υπηρεσιών της μέσα από τα καταστήματα της Γερμανός , καθως η αντιπροσώπευση του brand name της Vodafone από τον Γερμανό δεν ικανοποιούσε τις ανάγκες της εταιρείας κινητής τηλεφωνίας.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες, η Cosmote δεν έιχε αποφασίσει να ζητήσει την αποχώρηση της TIM και της Vodafone από το δίκτυο καταστημάτων υψηλής τεχνολογίας. Ωστόσο, ήδη στελέχη της TIM τονίζουν ότι τους επόμενους μήνες θα δοθεί ακόμα μεγαλύτερη έμφαση στην ανάπτυξη του εμπορικού δικτύου της εταιρείας, το οποίο σήμερα αριθμεί 211 καταστήματα.

Link to comment
Share on other sites

Εχθές ήμουν πειραιά καλλίπολη και η κεραία 3G που ήμουν συνδεδεμένος ήταν βασικα νεκρή γιατί δεν μπορούσα να δεχτώ ή να κάνω κλήση ενώ έδειχνε οτι είχα σήμα. Αναγκάστηκα και το γύρισα στο gsm για να επικοινωνήσω.
Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη οι συνδρομητες της Vodafone που ειχαν κανει συνδεση στο Γερμανο που πρεπει να απευθυνονται?

Ρωταω γιατι οταν πηγα για την επιδοτηση συσκευης σε vodafone shop μου ειπαν οτι πρεπει να απευθυνθω στο Γερμανο οπου ειχα κανει τη συνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε κάνει συνδέσεις σε κατάστημα του Γερμανού θα απευθύνεστε από δω και πέρα απευθείας στα καταστήματα της Vodafone.

Τα καταστήματα του Γερμανού από χτες το μεσημέρι δεν έχουν καμία πρόσβαση πλέον στα συστήματα της Vodafone, είτε αφορά παλιότερες συνδέσεις - ανανεώσεις, είτε λογαριασμούς που πληρώνονταν εντός των καταστημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Κάρτες ανανέωσης έχουν; υποθέτω πακέτα καρτοκινητής δεν δίνουν πια.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω από σήμερα τέλος η Vodafone για το Γερμανό; Δεν θα υπάρξει δηλαδή περίοδος όπως και στην ΤΙΜ; Θα έχουμε δηλαδή τα ίδια επεισόδια που είχαμε και στη Ρουμανία (που παρεπιπτόντως στο ρουμανικό site υπάρχει ακόμη η Vodafone);

Αυτό σημαίνει ότι σταδιακά θα βλέπουμε και τις εταιρίες σταθερής και Internet να αποχωρούν;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω από σήμερα τέλος η Vodafone για το Γερμανό; Δεν θα υπάρξει δηλαδή περίοδος όπως και στην ΤΙΜ; Θα έχουμε δηλαδή τα ίδια επεισόδια που είχαμε και στη Ρουμανία (που παρεπιπτόντως στο ρουμανικό site υπάρχει ακόμη η Vodafone);

Αυτό σημαίνει ότι σταδιακά θα βλέπουμε και τις εταιρίες σταθερής και Internet να αποχωρούν;

Τι επεισόδια είχαμε στη Ρουμανία;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δελτία τύπου 09/10/2006

 

H VODAFONE ΔΙΑΚΟΠΤΕΙ ΤΗΝ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΤΗΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΥΣΙΔΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΓΕΡΜΑΝΟΣ

 

http://www.vodafone.gr/vodafone/img/pix.gifhttp://www.vodafone.gr/vodafone/img/pix.gif

 

Η Vodafone, το μεγαλύτερο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας στον κόσμο, ενημερώνει ότι με απόφασή της διέκοψε οριστικά από την 09 Οκτωβρίου 2006 τη σύμβαση συνεργασίας για μεταπώληση όλων των προϊόντων και υπηρεσιών της μέσα από τα καταστήματα της Γερμανός ΑΕΒΕ. Η απόφαση αυτή είναι συνέπεια της πρόσφατης εξαγοράς των καταστημάτων Γερμανός από ανταγωνιστικό προς τη Vodafone δίκτυο κινητής τηλεφωνίας.

 

Για την καλύτερη εξυπηρέτηση των καταναλωτών σε όλη την Ελλάδα η Vodafone διαθέτει ένα εκτεταμένο δίκτυο λιανικής με 360 καταστήματα, τα οποία αναπτύσσει και ανανεώνει διαρκώς προσφέροντας:

 

· τη μεγαλύτερη γκάμα συσκευών και αξεσουάρ με 2 χρόνια εγγύηση

· προγράμματα ομιλίας και υπηρεσίες που καλύπτουν όλες τις ανάγκες

· service κινητών τηλεφώνων

· άψογη εξυπηρέτηση από εξειδικευμένο προσωπικό Πέραν του δικτύου λιανικής της, η Vodafone διαθέτει τα προϊόντα και τις υπηρεσίες της και μέσα από 1.000 καταστήματα εμπορικών της συνεργατών.

 

Τα 360 καταστήματα Vodafone επισκέφτηκαν περισσότεροι από 12 εκατομμύρια πελάτες την χρονιά που μας πέρασε, 40% περισσότεροι από την προηγούμενη χρονιά, κάτι που αντικατοπτρίζει το υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης και την ποιότητα των προσφερομένων προϊόντων και υπηρεσιών. Η Vodafone συνεχίζει τη δυναμική της πορεία με το δίκτυο καταστημάτων και τους εμπορικούς συνεργάτες της σε όλη την Ελλάδα πάντα με άξονα την καλύτερη εξυπηρέτηση των πελατών της.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ψιλοπάνικ έγινε εκεί!! :p Η Vodafone προσέβαλε την συμφωνία, η Γερμανός την κατήγγειλε και εν συνεχεία είχαμε μπαραζ ανακοινώσεων από Germanos Ρουμανίας, Cosmote Ρουμανίας, Cosmote Ελλάδος και Vodafone Ρουμανίας...

Κοινώς γίνανε κ*λος!! :p

Στην Ελλάδα έχουμε το ίδιο, στο πιο πολιτισμένο τους (προς το παρόν, γιατί έχω την αίσθηση ότι η Cosmote θα διεκδικήσει κάτι...)

Link to comment
Share on other sites

Για κάρτες ανανέωσης δεν είναι κάτι σίγουρο ακόμα -λογικά θα σταματήσουν. Για πακέτα καρτοκινητής, υπάρχουν ακόμα μέχρι λήξης αποθεμάτων.

 

Από σταθερή έτσι κι αλλιώς ο γερμανός συνεργαζόταν μόνο με την τελλάς (συνεργασία που έληξε στα μέσα του Ιουλίου).

 

Για τα πακέτα του ιντερνετ δεν είναι ακόμα κάτι σίγουρο τι θα συμβεί.

 

Η Τιμ θα αποχωρήσει από το δίκτυο Γερμανός (σύμφωνα με ανεπίσημες πληροφορίες) μέχρι τα μέσα του 2007.:X

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα κάποιον γνωστό που δουλεύει σε Γερμανό, έχουν κανονικά κάρτες ανανέωσης vodafone, όπως έχουν εδω και χρόνια και κάρτες ανανέωσης Q. Μόνο κάρτες ανανέωσης όμως, τίποτε άλλο!
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι η Cosmote μπορεί να διεκδικήσει κάτι. Σίγουρα η vodafone θα το έψαξε για να κάνει τώρα την κίνησή της, παρόλο που η αρχική ανακοίνωση ανέφερε ότι θα αποχωρούσε τον Δεκέμβριο!

 

Και η ΤΙΜ έχει ανακοινώσει ότι θα αποχωρήσει στο πρώτο τρίμηνο του 2007 αλλά μετά από αυτή την εξέλιξη, δεν αποκλείω και αυτοί να καταγγείλουν τη σύμβαση.

 

Edit: Πάντως το site ακόμα εμφανίζει κανονικά τα καρτοκινητά και τα συμβόλαια της vodafone παρόλο που η συνεργασία έληξε από προχθές.

Όσο για τις κάρτες που ανέφερε ο Πέτρος την ώρα που έγραφα το ποστ μου, κάρτες θα πουλάνε φαντάζομαι όπως και τα ψιλικατζίδικα. Δεν τους απαγορεύει νομίζω κανείς να πουλάνε κάρτες vodafone εκτός αν έχει κάποια τέτοια απαίτηση η ίδια η vodafone (ή η ΤΙΜ ή η Q).

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τις κάρτες που ανέφερε ο Πέτρος την ώρα που έγραφα το ποστ μου, κάρτες θα πουλάνε φαντάζομαι όπως και τα ψιλικατζίδικα. Δεν τους απαγορεύει νομίζω κανείς να πουλάνε κάρτες vodafone εκτός αν έχει κάποια τέτοια απαίτηση η ίδια η vodafone (ή η ΤΙΜ ή η Q).

 

Τα ψιλικατζίδικα πουλάνε κάρτες. Τα καταστήματα της Cosmote πουλάνε κάρτες vodafone?:dizzy: ;)

 

Η ΤΙΜ δεν προβλέπεται να καταγγείλει την σύμβασή της νωρίτερα από ότι υπολογίζεται. Μην ξεχνάτε πως ο Γερμανός και η Τιμ έτρεφαν μια ιδιαίτερη συμπάθεια ο ένας προς τον άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Συνέχεια στο επίσημο θέμα:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=152772

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχη μου ενα Vodafone shop ζητα προσωπικο και λεω να παω.Δουλευει κανεις στην αλυσιδα?Πως ειναι το κλιμα?Προτεινετε εσεις μια τετοια δουλεια?

 

ΥΓ)Να σημειωσω οτι ειμαι φοιτητης ΤΕΙ,με ο,τι καλο και κακο συνεπαγεται αυτο.:O

ΜΑΧ.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που θα πρέπει να μάθεις είναι αν το κατάτημα είναι ιδιόκτητο της vodafone ή franchise. Αυτό μπορείς να το δεις από κάποια απόδειξη αν έχεις αγοράσει κάτι από εκεί ή αν έχεις πληρώσει λογαριασμό.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...